DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells merhaba, mülakat tarihi belirlendiğinden artık ek 260 formunu dolduruyorum konsolosluğa göndermek için fakat bir sorum olacaktı. İkametgahı yeni değiştirdik fakat 1 buçuk yıldır birlikte yaşıyoruz. Bu durumda formu fiili duruma göre mi devlet kayıtlarına göre mi değiştirmek gerekir sizce?

• benimkide 7 eylul

• saglık randevusunu 2 hafta sonraya randevu almayı düşünüyorum sabahtan randevuyu alsam aynı gün sonuçları alma şansım var mı ? yoksa 7 eylül olan mülakat tarihinde mi alayım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evren DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaslar 7 hazirandaki randuvuma esim ve cocugumu goturmedim maddi ve ailevi sebeplerle sonradan vizeyle sponsorlukla aldiririm bi sekilde dedim ama onun oyle kolay olmadigini 1 aydir yasadigim newyorkta ogrendim yillar suruyormus bir dunyada para simdi bi arkadas hala esin ve cocuguna mulakat tarihi alabilirsin dedi bende ais.usvisa adresinden mulakat kacirdim bolumunden esimi ve cocugumu secip not yazdim acaba randuvu verirlermi gerekirse gelcem turkiyeye 2 gun once mail attim bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim :((

Bu bilgilere sasirmaniz sasirtici sayin @Evren 🙂 ... Zaten bu bilgiler forumda esi ve cocugunu sonradan getirmek isteyen biri oldugunda surekli tartisiliyor. F2A daha uzun ve masrafli bir surec, ayrica ne zaman bitecegi de belli degil, o nedenle ailece DV vizesi almak en pratik yol.

Siz su an konsolosluga danisin, ABD'de oldugunuzu ve esiniz ve cocugunuz icin mulakat tarihi istediginizi belirtin. AIS konsoloslugun beraber calistigi firmanin sitesi. Dolayisiyla dolayli ulasmaktansa, direkt konsolosluga ulasin.

Eger size mulakat tayin ederlerse harika, fakat ABD'ye halihazirda gitmis oldugunuz icin, ya da ellerinde vize kalmama ihtimaline karsin mulakat tarihi veremeyebilirler de. Vize alma konusunda karari konsolosluk verecek.

F2A konusunda su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizem DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba, mülakat tarihi belirlendiğinden artık ek 260 formunu dolduruyorum konsolosluğa göndermek için fakat bir sorum olacaktı. İkametgahı yeni değiştirdik fakat 1 buçuk yıldır birlikte yaşıyoruz. Bu durumda formu fiili duruma göre mi devlet kayıtlarına göre mi değiştirmek gerekir sizce?

Filli duruma gore uzun sureli kaldiginiz yerleri yazmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

saglık randevusunu 2 hafta sonraya randevu almayı düşünüyorum sabahtan randevuyu alsam aynı gün sonuçları alma şansım var mı ? yoksa 7 eylül olan mülakat tarihinde mi alayım ?

ayni gun vermiyorlar sayin @yekta

• ⭐⭐⭐⭐⭐

7 Eylul'de forumdan mulakata giren cok fazla arkadas varsa ve ogleden sonra bir bulusma vs. yapmayi dusunuyorlarsa lutfen onceden haber versinler ki, duyurusunu da yapalim. 🙂

• arkadaşlar merhaba, pasaportları bize geri gönderdiklerinde bilgilendirme yapıyorlar mı?

• @crazycells merhaba, daha onceki turist vizesi deneyimlerimde cok absurt kagitlarla ugrasmam nedeniyle konsolosluk konularinda tamamen control freak bir insan olup ciktim, ayni metni 5000 kere okuyup onlarca farkli sekilde anlayabiliyorum artik...

Aslinda sordugum sorulara yanit olabilecek cevaplari buldum ama bazi detaylar kafami kurcaliyor. O nedenle anlayisiniza siginarak sorma ihtiyaci duyuyorum.

Mulakat icin:

1. Turkce diploma, askerlik belgesi, nufus kayit ornegi, ruhsat gibi belgelerden herhangi birini yeminli tercumana cevirtmemiz gerekiyor mu?

2. DS260'da doktorluk icin gereken denklik sinavlarina "girecegim" diye beyan etmistim. Ozellikle soruyordu formda. Bu sinavlarin 3 tanesinden 2'sini gectim, bunlarin sonuclarini yanimda goturmem gerekir mi? yoksa belge kalabaligi mi yaratir? Kimi vize basvurularinda fazla belgeye sinirlendiklerine sahit oldum o nedenle soruyorum.

3. Maddi kaynaklar icin ABD'de gecinmeye yetecek meblaya sahip oldugumuzu mu kanitlamamiz gerekir? Yoksa tum malvarliginizi mi beyan etmelisiniz? Atiyorum; dededen kalma tarla tapusunu bulup goturmezsem ileride vergi konusunda yanlis beyan etmis muamelesine ugrar miyim? Yoksa ikisi cok mu ayri seyler, ben mi paranoidim 🙂

1. Türkçe olan tüm belgeleri çevirtmenize gerek yok.
      2.İsteyeceklerini sanmıyorum ama yanında götürmenizde fayda var isterlerse verebilirsiniz. Zaten görüşmeye girmeden önceki bankoda sadece sizden istedikleri evrakları veriyorsunuz .
    2. Sizden istedikleri şartlar 15k $ artı kişi sayısına göre 5k $ eğer bu şartları sağlamıyorsanız tapu,araç falan gösterebilirsiniz. Vergi konusu giriş yaptıktan sonra halledeceğiniz durumlar. @karva

• @nevermore cok tesekkur ederim 🙂

• css kaydı yapacam da benim pasaport yeni olanlardan . pasaport da ki harfler türkçe karekterli ğ ü tarzında . altta da ingilizce karektere dönmüş pasaportta . hangisni yazayım türkçe karekter mi ingilizce mi ?

• @nihan-yılmaz DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar merhaba, pasaportları bize geri gönderdiklerinde bilgilendirme yapıyorlar mı?

Mesaj geliyor evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karva DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@nevermore cok tesekkur ederim 🙂

Sayin @nevermore 'in cevaplarina katiliyorum 🙂 ek olarak...

2.hangi sorudan bahsediyorsaniz buraya kopyalar misiniz?

3.Tum mal varliginizi gosterin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

css kaydı yapacam da benim pasaport yeni olanlardan . pasaport da ki harfler türkçe karekterli ğ ü tarzında . altta da ingilizce karektere dönmüş pasaportta . hangisni yazayım türkçe karekter mi ingilizce mi ?

Yeni pasaportlari bilmiyorum ben, pasaport numarasi olarak ikisi de gorunuyor mu? Yoksa ingilizce olani sadece bir yerde mi yaziyor?

• @yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

css kaydı yapacam da benim pasaport yeni olanlardan . pasaport da ki harfler türkçe karekterli ğ ü tarzında . altta da ingilizce karektere dönmüş pasaportta . hangisni yazayım türkçe karekter mi ingilizce mi ?

Kabul ediyor mu hatırlamıyorum ama sanki zaten kabul etmiyordu siz pasaportta nasıl yazıyorsa öyle yazın.

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba, mülakat tarihi belirlendiğinden artık ek 260 formunu dolduruyorum konsolosluğa göndermek için fakat bir sorum olacaktı. İkametgahı yeni değiştirdik fakat 1 buçuk yıldır birlikte yaşıyoruz. Bu durumda formu fiili duruma göre mi devlet kayıtlarına göre mi değiştirmek gerekir sizce?

@crazycells yanıtınız için teşekkürler tekrardan. Bir sorum daha olacaktı gerekli belgeler listesinde danışman, en az iki yıl süreli pasaport yazmış. Bu doğru mu acaba forumda 6ay diye okumuştum ben ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells yanıtınız için teşekkürler tekrardan. Bir sorum daha olacaktı gerekli belgeler listesinde danışman, en az iki yıl süreli pasaport yazmış. Bu doğru mu acaba forumda 6ay diye okumuştum ben ?

Konsolos, pasaport suresinin vize suresinden daha kisa olmasini istemedigi icin mulakat gunu en az 8 ay gecerli pasaport istedigini soyluyor ama 6 ay civarinda ise ve vize tarihinden sonra bitiyorsa yine de vizeleri vereceklerdir diye tahmin ediyorum.

Yeni pasaport alacaksaniz, benim tavsiyem 10 yillik alip vizeyi bu pasaporta bastirmaniz. Sonrasinda vizeyi gostermek icin iki pasaportla gezmek durumunda kalabilirsiniz.

• @crazycells

tesekkurler.

1. Are you a graduate of a foreign medical school seeking to perform medical services in the United States but have not yet passed the National Board of Medical Examiners examination or its equivalent?

sorusuna basvuracagimi beyan ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karva DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells

tesekkurler.

1. Are you a graduate of a foreign medical school seeking to perform medical services in the United States but have not yet passed the National Board of Medical Examiners examination or its equivalent?

sorusuna basvuracagimi beyan ettim.

Bu soruda o sorulmuyor, diyor ki sinavlari gecmemis olmaniza ragmen saglik hizmeti verecek misiniz? Bu sorunun cevabi sizin icin "hayir" olmali.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

182

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |