DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker hayır böyle bir talep yoktu sen olayı yanlış anlamışsın. Eski pasaportunu sen yeni pasaportunla birlikte mülakata götüreceksin. Vizen yeni pasaporta basılacak. Fakat sen ilk başvuruyu yaparken bu pasaport numarasını kafadan mı salladın yoksa gerçek bir pasaportun varmıydı ondan bu eski pasaportu sen mülakatta yanında götüreceksin. Bu arada pasaport için hiçbir yere talep yada taratıp gönderme

• @10ursay Merhaba imzanızda CN 2020 olarak gözüküyor. @ayvalik10 belirttiği süreç DV 2022 süreci.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@10ursay sen mahkemeye başvuru yapılırken hiç ödeme yapıp katıldın mı eğer katılmadıysan evde ki en büyük bardağı bulup bu karlı - yağmurlu bir hava da olsa soğuk su içiyorsun çünkü 2020 isen mahkeme dışında tüm kişilerin 31 eylül 2020 tarihinde hakları yandı.

• @ayvalik10 Muhtemelen DV2022 kazananı ama sanırım imzaya yanlış olarak taşımış CN numarasını.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buokcun inşallah öyledir

• @ayvalik10 çok özür dilerim yanlış yazmışım. 2022 olacak 🙂 düzeltmeyi yaptım. Şu anda yapmam gereken bir şey var mıdır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@10ursay her dakika her saat patt diye mail gelebilir ondan mail adresini sürekli kontrol et tarihi gördüğün an hemen doctorun sitesine girip mülakattan en geç 2 öncesine randevu almaya çalışacaksın ondan sonra pasaportun geleceği ptt şubesinin seçimi için de ais kaydını yapacaksın ama önce ilk iş doctorun ungan randevu olsun

• @ayvalik10 çok teşekkürler. Eğer mail gelmez ise bültenden mi takip edeceğim ?

• @ayvalik10 KCC'nin evrak talebinden bahsediyorum, GC başvurusundaki pasaportumu GC çıktığını öğrendikten sonra yeniledim ve DS-260 formunu yeni pasaportum ile doldurdum.

Normalde evrak talebi gelseydi, eski pasaportumu, yeni pasaportumu taratıp yanında da pasaport yenileme sebebimi yazdığım pdf dosyasını gönderecektim. Ancak şu an evrak talebi kaldırıldığı için zaten yollamayacağım.

Sorduğum soru, bu evrakları yollamak yerine mülakatta beyan edeceğim için acaba pasaportumu yenileme sebebinin yazılı olduğu bir kağıt da götürecek miyim yoksa sözlü olarak şu sebeple yeniledim diye beyan mı edeceğim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@10ursay senin bülten geçeli 2 ay oldu. Ondan dolayı her an mail gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker hayır ya neden yenilediğini sorsunlar ki bu kısmı anlamadım. İstediğin şekilde pasaportunu yenilersin sadece ilk pasaportu yanında götüreceksin. Onlar senin bilgilerine önem veriyorlar yoksa şahsi hareketlerini umursamıyorlar. Zaten yenileme işini sadece sen yapmıyorsun ki 1 - 2 yıllık çıkaran kişi amerika da tekrar tekrar pasaport işi ile uğraşmasın diye 10 yıllık ile değiştiriyor. Kaldı ki 5 yıl sonunda vatandaşlık başvuru hakkın doğduğu için bu pasaport fazlasıyla yetiyor.

• @10ursay DS-260'ı Eylül'de göndermişsiniz. Numarası current olan ve DS-260'ı 1 Haziran'dan önce gönderen arkadaşlara mülakat dağıtıldı. Size de yakında sıra gelecektir, şimdilik DS-260'ı Eylül'de göndermeniz dolayısıyla gelmemiş gibi gözüküyor.

• arkadaşlar 2022 green card basım ücreti ne kadar ? (kesin bunada zam gelmiştir !)

• @ayvalik10 teşekkür ederim iyi çalışmalar.

• @stiff teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

• Merhaba,
    DS260 formunu doldurup onayladım ama evrak vs gondermedım. Ebvrak gondermemız gerekıyor mu? kalktıgı ıcın yollamadım ama cesıtlı yorumlar var bunuınla ılgılı ..Bılgısı olan var mıdır?

• @ayvalik10 peki, şu ara sayfada insanlar bu konuda çok fazla paylaşım yaptığı için karışmış olabilir. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@güler-özçelik, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@ayvalik10 selamlar, ais ve unganların DV sürecindeki amaçlarını biliyorum. Tek muallak olan kısım mülakatta adres değiştirecek isem, ais ve ungalara Amerika’da bir adres belirtmek germiyor ise ( henüz girip deneme şansım olmadı mülakat alamadığımız için sadece yapılan yorumlardan biliyorum) ve ais ile unganlar mülakattan hemen önceki adımlar olduğuna göre düzelteler buradan başlaması gerekmiyor mu?
    Ki ben de kısmet olursa mülakatta greencard için adres değiştirenlerden olacağım.

Kesinleşmiş adres için en doğru zaman konsolosluktaki mülakat zamanıdır. Bu yüzden DS260'tan farklı bir adres bildirmek istiyorsanız bir dosya kağıdına büyük fontlarla sadece bu yeni ABD adresini yazın ve evrak teslimi sırasında bunu da verin. Ayrıca mülakat sırasında verdiğiniz yeni adresin sisteme girilip girilmediğini mülakat yapan konsolosluk görevlisine sorarak teyit ettirebilirsiniz.

• @smartcells teşekkür ederim ☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |