Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@e-eylul, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Herkese iyi aksamlar, benim abim bu yil icinde vatandas oldu ve f4 surecini ben ve esim icin baslatmak istiyoruz. Ancak merak ettigim bir detay var. hali hazirda benim 10 yillik abd vizem var. esim icin bir vize basvurusu hazirligi asamasindayiz. Vizeyi sorunsuz alabilirsek, biz ABD 'deyken F4 sureci baslatirsak , nasil bir surec oluyor? yeniden turkiyeye donmeden surece devam etmenin bir yolu var mi? Ve calisma ve oturma gibi bir hak saglanmasi mumkun mu? 
    simdiden tesekkur ederim.

ABD'de surece devam edebilmeniz icin (AOS yapabilmeniz icin) Priority Date'inizin aktif olmasi lazim; ancak o zaman I-485 formunu doldurarak GC alabilirsiniz... Fakat bu 10+ yillik bir surec olacagi ve turist statusunde ABD'de bu kadar uzun kalamayacaginiz icin basvuruyu ABD'de baslatsaniz da turist statunuz sona ermeden Turkiye'ye donmelisiniz.

• Herkese merhaba!
    2006 yilinda Amerikan vatandasi kardesim benim adima petition yapmisti. 2018 yilinda H1B ile Amerika'ya geldim ardindan 2020'de i-485 Adjustment of Status basvurusu yaptim. Yaklasik 2 hafta kadar once interview tarihim kesinlesti. i-485 basvurusu yaparken Turkiye'de nufus mudurlugunden Formul A cikarttirip tercume ettirtmistim ve kopyasini basvuru paketime eklemistim. Malesef evragin orjinalini bulamiyorum, ve randevuma yaklasik 10 gun kaldi, Merak ettigim, daha once yollamis oldugum dogum sertifikasi yerine gorusmeye E-devlet'ten alinan vukuatli nufus kayit ornegi ve tercumesini gotursem sorun yasarmiyim? Ayrica, kardes yolu ile grencard basvuru tecrubesi olanlar mulakatta neler sorduklari ve ne tur belgeler goturulmesi gerektigi hakkinda bilgi verebilirse cok sevinirim. Yanitlariniz icin simdiden cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berks1, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Herkese merhaba!
    2006 yilinda Amerikan vatandasi kardesim benim adima petition yapmisti. 2018 yilinda H1B ile Amerika'ya geldim ardindan 2020'de i-485 Adjustment of Status basvurusu yaptim. Yaklasik 2 hafta kadar once interview tarihim kesinlesti. i-485 basvurusu yaparken Turkiye'de nufus mudurlugunden Formul A cikarttirip tercume ettirtmistim ve kopyasini basvuru paketime eklemistim. Malesef evragin orjinalini bulamiyorum, ve randevuma yaklasik 10 gun kaldi, Merak ettigim, daha once yollamis oldugum dogum sertifikasi yerine gorusmeye E-devlet'ten alinan vukuatli nufus kayit ornegi ve tercumesini gotursem sorun yasarmiyim? Ayrica, kardes yolu ile grencard basvuru tecrubesi olanlar mulakatta neler sorduklari ve ne tur belgeler goturulmesi gerektigi hakkinda bilgi verebilirse cok sevinirim. Yanitlariniz icin simdiden cok tesekkurler.

Gozunuz aydin. E-devletten alacaginiz belgeyi ve cevirisini de goturebilirsiniz. Sorun olacagini sanmiyorum, zaten ustundeki bilgiler ayni.

AOS sureciyle ilgili bilgi ve yonlendirmeler icin su basligin ilk iletisini incelemenizi de tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Herkese büyükelçilik görüşmeli güzel bir yıl diliyorum 🙂 2022'de vize bülteninde ilerleme görmek ümidiyle 🙂

• Herkese Merhaba,
    2020 yılında tüm belgelerim NVC tarafından onaylandı.Fakat F4 bulteninde ilerleme olmaması sebebiyle ve bu ay itibariyle pasaportumun bitiş süresine 6 ay kaldıgı icin pasaportu yeniledim.Bu durumda NVC ye mail atıp form üzerinde tekrar güncellemek gerekir mi? boyle yaparsam yeni bir belge kontrol süreci baslayacak ki su anda 6 ekim 2021 e bakıyorlar muhmelen randevu verilmeye başlayınca yetismeyecek. Alternatif olarak randevu belirlendikten sonra eski pasaport ile beraber yeni pasaportu alıp işlemlere onun üzerinden devam etsem olur mu? simdiden teşekkurler

• Yine sıfır ilerleme.

• Her ayin 10undan itibaren günde 4-5 defa bülten bakıyorum. Bülten manyağı olduk resmen

• @emre-pars, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Her ayin 10undan itibaren günde 4-5 defa bülten bakıyorum. Bülten manyağı olduk resmen

Seekingvisa.com'a kaydolun. Açıklanınca anında mail geliyor.

• En az hazirana kadar beklememek lazım

• Merhaba, F4 vizesi için konsolosluk mülakat tarihi vermeye basladimi?

Mart 2020 olan mulakatimiz ertelenmisdi ve hic bir haber almadik halen.

Basladi ise, ne yapmam lazim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre-pars, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Herkese Merhaba,
    2020 yılında tüm belgelerim NVC tarafından onaylandı.Fakat F4 bulteninde ilerleme olmaması sebebiyle ve bu ay itibariyle pasaportumun bitiş süresine 6 ay kaldıgı icin pasaportu yeniledim.Bu durumda NVC ye mail atıp form üzerinde tekrar güncellemek gerekir mi? boyle yaparsam yeni bir belge kontrol süreci baslayacak ki su anda 6 ekim 2021 e bakıyorlar muhmelen randevu verilmeye başlayınca yetismeyecek. Alternatif olarak randevu belirlendikten sonra eski pasaport ile beraber yeni pasaportu alıp işlemlere onun üzerinden devam etsem olur mu? simdiden teşekkurler

Su an icin hicbir degisiklik yapmaniza gerek yok. Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra konsolosluga ulasip DS-260 formunuzu actirabilirsiniz. Form acildiktan sonra pasaport bilgilerinizi guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinguphoney, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba, F4 vizesi için konsolosluk mülakat tarihi vermeye basladimi?

Mart 2020 olan mulakatimiz ertelenmisdi ve hic bir haber almadik halen.

Basladi ise, ne yapmam lazim?

Evet, mulakat tarihi veriliyor lakin dosyalar cok yavas ilerliyor maalesef. Ankara'nin Aralik ayinda verdigi gocmen vize sayilari soyle:

Screen Shot 2022-01-24 at 11.26.31 PM.png

Fakat bu sayilarin bir kisminin Iran ve Afganistan vatandaslari oldugunu da unutmayin, yani vize alan herkes TC vatandasi degil.

• Cevap: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)
    F4 Vize CSPA

Merhabalar, F41 vizesi için priority date im 2007 agustos, 2020 yılında ceac tarafından belgelerim onaylandı ve mülakat tarihi bekleme aşamasındayım. Lakin 26 nisan 1998 dogumluyum, CSPA den yararlanabilecek miyim veya bunun hesaplanması nasıl yapılıyor. Mağlum suan mülakat tarihi 2007 martta ve ilerleme yok, en yakın tarihte bu yıl sonuna mülakat çıksa benim için yaş açısından bir problem olur mu ?

• @ahmet-furkan-karasakal Selamlar. Kardeş kategorisinde yaş sınırı yok diye biliyorum. Ben 42 olmak üzereyim.

• @crazycells Yeni mulakat tarihini onlarmi bize gonderecek yoksa bizimmi onlara ulasmamiz lazim?

• @eeken sponsorun yigeniyim, yani principal applicant degil applicant ım hocam.

• Yine değişiklik yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Furkan-Karasakal, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Cevap: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)
    F4 Vize CSPA

Merhabalar, F41 vizesi için priority date im 2007 agustos, 2020 yılında ceac tarafından belgelerim onaylandı ve mülakat tarihi bekleme aşamasındayım. Lakin 26 nisan 1998 dogumluyum, CSPA den yararlanabilecek miyim veya bunun hesaplanması nasıl yapılıyor. Mağlum suan mülakat tarihi 2007 martta ve ilerleme yok, en yakın tarihte bu yıl sonuna mülakat çıksa benim için yaş açısından bir problem olur mu ?

buyuk ihtimal sorun olmayacak, USCIS I-130'u ne zaman onayladi?

pending time'i hesaplamak icin onay tarihini 2007 agustos'tan cikarmamiz gerekecek...

• Bu ay da bir hareket yok. Yedinci ay oldu.

• @eeken malesef 7 oldu. Kaldı 5 ay. İnşallah eylülden ayından sonra hareket görülür

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |