Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells Merhaba, Ayrıntılı açıklamanız için teşekkürler öncelikle. Toplam kazanan sayısı 1203 ve toplam vize sayısı 2526 ise buradan şunu anlıyorum; konsolosluk normal çalıştığı sürece, ortalama 2 kişi hesaplarsak, %100 herkes sürece dahil olsa bile, herkes vizesini alacak. Tek istisna konsolosluğun işi yavaştan alması veya herhangi bir sebepten vize vermek istememesi oluyor bu durumda di mi?

Ayrıca ben de bir analiz yaptım, onu da naçizane paylaşayım. Geçen yıllardaki 19K CN numaralı biri 11 bininci sırada iken bu sene 14 binlerde. Geçen senenin 25bininci CN numarasına denk geliyor yaklaşık olarak. Geçen sene en son vize alan 34K CN numaraları 19bininci sıralarda. Bu sene en son CN number 27K ise yine 19bininci. Geçen seneki gibi giderse ben de herkese sıranın geleceğini düşünüyorum. Biraz geç olacak ama sabır.

Teşekkürler.

• @yesilturk Geçen seneki gibi giderse sen ben yani cnsi yüksek olanlar mülakat alamayız.

9 10 bine kadar mülakat dağıttılar sonraki kesim bakmakla yetindi.

• ⭐⭐⭐

15 Ocak 2022 itibariyle Avrupa bölgesi mülakat ve verilen vize sayıları:

38a0adc3-a2aa-4874-8ef7-8acb82fedbf7-image.png

Ankara: 8 Mülakatta 10 vize verildi

• Sayın @smartcells , Ankara konsolosluğu Ekim-Kasım-Aralık ve 15 Ocak tarihlerinde DV Göçmen vizesi olarak 8 mülakat mı vermiş? Yoksa sadece 1 ocak - 15 ocak arası mı 8 mülakat mı yapmış?

Bu arada bilgi paylaşımınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@entropik, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

Sayın @smartcells , Ankara konsolosluğu Ekim-Kasım-Aralık ve 15 Ocak tarihlerinde DV Göçmen vizesi olarak 8 mülakat mı vermiş? Yoksa sadece 1 ocak - 15 ocak arası mı 8 mülakat mı yapmış?

Bu arada bilgi paylaşımınız için teşekkürler.

1 Ekim'en bugüne dek olan sürede gerçekleşen mülakatların hepsi.

• Şubattan sonra sürecin hızlanacağını düşünüyorum. 🙏

• @murat-garacca

Önümüzdeki aylarda mülakatlar akacak

• @megatron, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@murat-garacca

Önümüzdeki aylarda mülakatlar akacak

Forumun geneli böyle diyorsa vardır bildikleri diyelim 🙂

• @smartcells acaba o bilgilere hangi linkten bakabiliriz. Ekim- Ocak 15 tarihleri arasi Kanada konsolosluklarinin gerçekleştirmiş oldugu mulakatlarin sayısını merak ediyorum. Kanada konsolosluklarinda sürecin daha kotü olduguna dair bir cok şey duydum.

• ⭐⭐⭐

@mstktlb, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells acaba o bilgilere hangi linkten bakabiliriz. Ekim- Ocak 15 tarihleri arasi Kanada konsolosluklarinin gerçekleştirmiş oldugu mulakatlarin sayısını merak ediyorum. Kanada konsolosluklarinda sürecin daha kotü olduguna dair bir cok şey duydum.

• @smartcells cok teşekkürler link paylasimi icin. Kanada nin mulakat performansi rezalet otesi. İnşallah eylul sonuna kadar siramiz gelir.

• 15 Ocak 2022'deki paylaşılan CEAC verilerine göre dünyada Top-10 DV-22 basan (issued) konsolosluklar şöyle çıktı:
    ANKARA=13
    CEZAYİR=34
    KAHİRE=12
    KASABLANKA=29
    KİEV=45
    KİŞİNEV=13
    NEPAL=10
    PRİŞTİNE=33
    TİRAN=14
    VARŞOVA=51
    Özetle; Türkiye özelinde karamsarlığa kapılmaya gerek yok, dünyada ilk 10'a giren (8.liği paylaşan) bir konsoloslukta işlem bekliyoruz.
    Kaynak: https://savediversityvisa.org/wp-content/uploads/2022/01/FY2022-ceac-current-1.csv

• Kazanması bir dert, mülakata sıra gelirmi acaba'sı bi dert, mülakatı ayrı bir dert, Gitmesi bir dert, gidince orda tutunması ayrı bir dert. Velhasıl, zoru başarırız imkansız biraz zaman alır. Umarım Usa hayaliyle yanıp tutuşan herkes gider ve hayalindeki hayatı yaşar.
    Bugünlerde geçer dostlar. Neler geçmediki...

• [elçilik instagram] https://www.instagram.com/abdbuyukelciligi/
    [elçilik twitter] https://twitter.com/USEmbassyTurkey
    [elçilik facebook] https://www.facebook.com/usdos.turkey

Şu bir türlü ilerlemeyen süreç için :

Yorum+Etiket atar mısınız ?

Sesimizi duyurmamız lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetarikan bu bilgileri megatron sürekli paylaştığı için yasaklı hale geldi bir hafta ondan sende artık paylaşma rica ediyoruz. Bazı olayları sizler kendi bakış açısından bakıyorsunuz.

• Şu anda diğer gitmez 20.000 dolarınız var mı
    • Oraya gidince hemen işiniz hazır mı
    • Araba paraları 4-5 yok artık.
    • Meksika dan Amerikaya giriş yapan en yoğun insanlar Türkler.
    • Şu anda sizler hemen gidince hemen Amerikaya katkı sağlayacak mısınız.
      Bu yukarıdaki maddelerden hangisi var ki sizleri hemen Amerikaya alsın.

Aşağıdaki maddeler kendi içinde çözmesi gereken sorunlar

• Vatandaşların refah seviyesini çıkartması lazım ondan dolayı sizlerden önce vatandaşları yoluna koyması gerekiyor.
    • İş bulamayınca delivery dahil yardım parası isteyeceksin. Sana yardım parası yatınca hayır istemiyorum kimse demez. Bu sefer de devlete bir kişi daha yük binecek.

Ondan LÜTFEN bu yazım direk sana karşı değil sadece en zor kısım olan BEKLEMEK yapamıyorsunuz. Konsolosluk 30 eylül tarihine kadar vakti var. Ondan şimdiden neden almıyorsun soramazsın. 30 eylüle kadar canı ister alır isterse almaz. Sadece beklemeniz lazım. Çekilişi kazandın diye KESİN sana green kart verilecek diye bir şey de yok. bu kısmı karıştırmayın sadece ADAY oluyorsun. Kesinlik yoktur yani.

• @ayvalik10 O kadar karışık yazmışsınız ki... bir çok farklı olayı peşpeşe cümlelerle ifade etmeye çalışmışsınız. Bu yüzden çok birşey anlayamadım yazdıklarınızdan. Hiçbirşey yapmadan beklemek sizin tercihiniz, saygı duyuyorum fakat sosyal medya aracılığıyla birşeyler yapmaya çalışan insanlara da karşı çıkmayın olur mu? Kaderci olmak ta bir seçim elbet ama biz (işe yarar/yaramaz bilinmez) birşeyler yapmaya çalışıyoruz...
    Bu arada, sadece bu paylaşım için, forumda yasaklayacaksınız, hesabımı direk banlayın lütfen. İşte bu tarz dayatmacı zihniyetten kaçmaya çalışıyorum ben...

• İyide... ilgili mesajı olur olmaz her konunun altına yazarak destek istemek de "dayatmacı zihniyet" oluyor mu olmuyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetarikan düzenledim böyle daha iyi oldu mu kaldı ki devlete karşı dava açtılarda etkilemedi sizin sosyal medya yapacağınız etki olmaz. Tekrar yazıyım 31 eylül 2022 kadar erteleme hakkı var. Her ay mülakat yapacaktır diye yazılı bir yönetmelikte yok. Her şeyi bırak sizler yeni değilsiniz korona öncesi insanlar bir günde 15 -20 mail geldiğini okudunuz. İstatistiklere bakın şubat - mart sonra coşuyor konsolosluk şu anda ağustos ayında oluruz hala CN 20k geçmediyse haklısın bu yayını yapmakta ki tüm forum üyeleri katılır ve yıkarız sosyal medyayı fakat daha biz ağustosta değiliz ocaktayız.

• @ayvalik10 İşte, Ağustos'ta oratlığı yıkmamız, bizim gibi yüksek CN lilerin hiçbir işine yaramaz. Adamlar her ayı 3-5 mülakatla kapatıyorlar. Ağustos ayında (fy nin bitmesine 2 ay kalmışken) tamam hızlanalım deseler hangi CN ye kadar mülakat dağıtacaklar? 2021 de 2 ayda 10k yı ancak görebildiler (ki 2022 de, cn aralarında geçen yıl kadar boşluk ta yok. Yani geçen yılın 10k sı bu yılın 7 k sı gibi birşey).
    Yalnız şöyle birşey de var: Telegram gurubunda, sosyal paylaşımlara destek verilmemesini bir nebze anlayabiliyordum fakat forumda direk karşı çıkıyorsunuz, gerçekten çok garip :S
    Artık foruma girmeyi bırakıyorum, kendiniz gibi düşünen insanlarla, kendi aranızda yazışın. Esenkalın.

Benzer Başlıklar

• 291
  • 72
  • 296
  • 4650
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |