DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@jade Ben kardesim icin soyle bir mektup yazmisim... Kopyaliyorum....

(hemen asagidaki noktalar bosluk olacak)
    .......................................................................................................................Isim Soyisim
    .......................................................................................................................Acik adres
    ........................................................................................................................Telefon

July 20, 2018

To: U.S. Consulate,
    Ankara, TURKEY

My name is Isim Soyisim. I am..............in New York in Legal Permanent Resident Status.

I am writing this letter to confirm that I have invited my sister, Isim Soyisim (d.o.b.: dogum tarihi), to visit me for a period of 2 months during her summer break in this summer. We will visit touristic places, museums and historical places and do touristic attractions in New York City and Washington DC area. Upon termination of her visit, she will go back to Turkey and continue her medical doctor training.

During her stay in the US, I will provide her housing, food-drink, medical insurance and everything else she needs. She will stay with me in my house at the full address provided at attachment.

My bank statement, copy of my Green Card and SSN card are attached.

Your consideration of this request is greatly appreciated.

Sincerely,
    Isim Soyisim
    Imza

Tesekkurler @crazycells bu ornekten yola cikariz bizde.
    benim turist vizem zaten var ama son 2bucuk yilda 3 defa gitmis toplam 1 yil kalmis oldugum icin bu sefer sikinti cikaricaklar diye korktugumdan ek birseyler koymak istiyorum.consulate Ankara turkey e degil de baska bir yere yazilmasi uygun olur sanirim. to whom may concerned desek de olur herhalde

Hayir, oyle yazmamaniz daha anlamli olur. Cunku mektubu siz yaziyorsunuz ve konsolosluga hitaben yaziyorsunuz... Bu mektubu, baskasi baska amaclarla kullanmayacak cunku 🙂 kimin dikkatine gonderilecegi belli oldugu icin direkt konsolosluga yazmanizi tavsiye ederim 🙂 daha dogru olur...

• @crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@tanti B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Yarın bir red de ben yiyip döneyim ;/

Bol sanslar sayin @tanti

Çok teşekkürler üstad @crazycells

@majezik B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@tanti yarın çıkacak sonucu paylaşabilir misin? Ayrıca öğrenci vizesi için mülakat yapan olursa vize verme oranlarını söylersen sevinirim.

F1 konusunda bazi sayilar paylasmistim, ulke ulke F1 vize reddi bilgisi paylasilmiyor ne yazik ki...

Sanıyorum arkadaşımız görüşme anında kulak misafiri olacağım oranı istedi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti ben de onu dusundum ama F vizeleri B vizeleri kadar populer degil, oraya gocmen olmayan vize basvurusu icin gelenlerin cok buyuk bir bolumu B1/B2 vizesi basvurusu yapacagi icin F1 vize gorusmelerinden bir ya da iki tane duyarsaniz duyarsiniz gibi geliyor bana (tabii camlara yakin bir yerde oturuyorsaniz)...

@tanti ben de onu dusundum ama F vizeleri B vizeleri kadar populer degil, oraya gocmen olmayan vize basvurusu icin gelenlerin cok buyuk bir bolumu B1/B2 vizesi basvurusu yapacagi icin F1 vize gorusmelerinden bir ya da iki tane duyarsaniz duyarsiniz gibi geliyor bana (tabii camlara yakin bir yerde oturuyorsaniz)...

Haklısınız zaten o heyecandan ne duyarım bilmiyorum

@jade B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@jade Ben kardesim icin soyle bir mektup yazmisim... Kopyaliyorum....

(hemen asagidaki noktalar bosluk olacak)
    .......................................................................................................................Isim Soyisim
    .......................................................................................................................Acik adres
    ........................................................................................................................Telefon

July 20, 2018

To: U.S. Consulate,
    Ankara, TURKEY

My name is Isim Soyisim. I am..............in New York in Legal Permanent Resident Status.

I am writing this letter to confirm that I have invited my sister, Isim Soyisim (d.o.b.: dogum tarihi), to visit me for a period of 2 months during her summer break in this summer. We will visit touristic places, museums and historical places and do touristic attractions in New York City and Washington DC area. Upon termination of her visit, she will go back to Turkey and continue her medical doctor training.

During her stay in the US, I will provide her housing, food-drink, medical insurance and everything else she needs. She will stay with me in my house at the full address provided at attachment.

My bank statement, copy of my Green Card and SSN card are attached.

Your consideration of this request is greatly appreciated.

Sincerely,
    Isim Soyisim
    Imza

Tesekkurler @crazycells bu ornekten yola cikariz bizde.
    benim turist vizem zaten var ama son 2bucuk yilda 3 defa gitmis toplam 1 yil kalmis oldugum icin bu sefer sikinti cikaricaklar diye korktugumdan ek birseyler koymak istiyorum.consulate Ankara turkey e degil de baska bir yere yazilmasi uygun olur sanirim. to whom may concerned desek de olur herhalde

Hayir, oyle yazmamaniz daha anlamli olur. Cunku mektubu siz yaziyorsunuz ve konsolosluga hitaben yaziyorsunuz... Bu mektubu, baskasi baska amaclarla kullanmayacak cunku 🙂 kimin dikkatine gonderilecegi belli oldugu icin direkt konsolosluga yazmanizi tavsiye ederim 🙂 daha dogru olur...

Simdi benim hali hazirda turist vizem var, kapidan gecerken, her ihtimale karsi bir de davet mektubu yanimda olsun istiyorum, o yuzden konsolosluga hitaben yazilmasi mantikli gelmedi bana. konsolosluga gostericegim bir belge degil cunku, sorarlarsa hali hazirda yanimda durucak ve kapida gostericem, kalicagim yer ve davet olarak ama siz diyorsaniz yine de konsolosluk en mantikli muhatap, o zaman elbette oyle yazicaz 🙂

orada bulusup yaninda kalacagim arkadasim maalesef bu islerden cok da anlamadigindan bana soruyor ne yazayim soyle yazip yollayim diye.:) ben yazicam ama onun Adina yazicam o da bakip onaylarsa bana artik yol gosterdiginiz gibi emaille falan gondericek imzalayip.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade yine de muhattap belli 🙂 ben yerinizde olsaydim konsolosluga hitaben yazardim, tabii ki tercih size kalmis.
    Konsolosluga yazdiginiz mektubu CBP'ye gostermenizde bir sakinca yok. Fakat baska bir sey yazsaniz da sorun etmeyeceklerdir.

• Arkadaşla dün konuştum Amerika vize başvurusu yapmış bir akrabası hayaliymiş Amerika’yı görmek ilk başvurusunda reddedilmiş.. Ama çalışmıyormuş hesabında para, araba ve ev tapusu göstermiş..

2.Başvurusunda yine aynı şekilde gitmiş ve ekstra olarak sağlık durumunu gösteren 2-3 Hastane raporu götürmüş. Konsolosluk görevlisi nerdeyse ağlıycakmış ve Vizeyi onaylamış direk..

İlk başvurunda neden bu durumunu(Sağlık durumu) belirtmedin?

• Utandım(gurur yaptı belkide) böyle vize almak istemedim. Belki birdaha böyle bir imkanım olmayacak. Gezip gelmek istiyorum.

Görevli; Ekstra soru sormadan Vizenizi onaylıyorum iyi yolculuklar..

Başvuranın sağlık durumu 3. Evre Kanser hastası..

• Sebebi buldum Vize vermemelerinin

• @likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Sebebi buldum Vize vermemelerinin

Bunun sebep olması için kimsenin alamıyor olması veya alamayanların alanlardan bayağı çok olması gerekiyor Erdemciğim 😂 Alamadın işte vermeyecekler😄

• @tanti kısıtlama gelmiş red oranı fırlamış olabilir

• @tanti oranlar zaten hayli artmadi mi? Sahi son zamanlarda vize alan arkadaslar, gorusmeye gittiginizde konsoloslukta gozlemlediginiz durum neydi? red alanlarin durumu nasildi? cok varmiydi? benim gecen aylarda yasak kaldirilir kaldirilmaz vize almaya giden 3 arkadasimda red aldi ve soylediklerine gore o gun gordukleri herkes de gayet red almisti.

• günaydın arkadaşlar ağustosta turistik vize görüşmem var hapı yuttuk bu çok kötü oldu.

• @eres-boss B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

günaydın arkadaşlar ağustosta turistik vize görüşmem var hapı yuttuk bu çok kötü oldu.

Şans

• Hayırlısı kardeşim. Randevun Ağustos’un kaçı?

@eres-boss B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

günaydın arkadaşlar ağustosta turistik vize görüşmem var hapı yuttuk bu çok kötü oldu.

• @likable ayın 9 da valla işimiz şansa kaldı bakalım

• @tanti Sonucunuz ne oldu acaba? Ayrıca bu aralar F1 ve B1/B2 vize mülakatı olanlara Allah sabır versin. Siyasi olaylar kesinlikle etkiliyor vizeleri.

• @majezik B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@tanti Sonucunuz ne oldu acaba? Ayrıca bu aralar F1 ve B1/B2 vize mülakatı olanlara Allah sabır versin. Siyasi olaylar kesinlikle etkiliyor vizeleri.

Maalesef olumsuz..

• @tanti geçmiş olsun

• 20sinde ben girdim ve gördüğüm kadarıyla çok zor bu aralar bilgin olsun ama tabiki inşallah alırsın. Yakın zamanda ABD ambargosu bile gündemde

@eres-boss B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@likable ayın 9 da valla işimiz şansa kaldı bakalım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

193

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |