Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Sizlerin düşüncelerini merak ettiğim için böyle bir başlık açtım.

Sizce özel oda mı kiralamak mantıklı yoksa Stüdyo daire tutmak mı ? Henüz yeni yeni araştırıyorum ama gördüğüm kadarıyla NY, Queens de kiralık oda fiyatları 800-1000 dolar civarı. Kiralık stüdyo daireler ise 1200-1400 dolardan başlıyor.

Siz olsanız ne yapardınız ? Bence stüdyo daire kiralamak daha mantıklı. Kendi evimde kafam rahat olur mantığıyla. Arada çok fiyat farkı yok ama dediği gibi daha detaylı araştıramadım birkaç siteye bakıp bu fiyatları gördüm.

Edit: Oda kiralamaya karar verdim arkadaşlar. Bir geçmişim olmadığı için Amerika'da oda kiralamak bile zor oluyor. Önümü görene kadar kiralık odayla idare edeceğim.

• ⭐⭐⭐

@orhan-cabarov, içinde söyledi: Stüdyo daire mi ? Yoksa Oda kiralamak mı ?

Merhaba, konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Sizlerin düşüncelerini merak ettiğim için böyle bir başlık açtım.

Sizce özel oda mı kiralamak mantıklı yoksa Stüdyo daire tutmak mı ? Henüz yeni yeni araştırıyorum ama gördüğüm kadarıyla NY, Queens de kiralık oda fiyatları 800-1000 dolar civarı. Kiralık stüdyo daireler ise 1200-1400 dolardan başlıyor.

Siz olsanız ne yapardınız ? Bence stüdyo daire kiralamak daha mantıklı. Kendi evimde kafam rahat olur mantığıyla. Arada çok fiyat farkı yok ama dediği gibi daha detaylı araştıramadım birkaç siteye bakıp bu fiyatları gördüm.

Bu fiyatlara faturalar, aidatlar vs dahil mi? Şayet odalarda dahil dairede değilse bellllki 1-2 ay odada takılmak olabilir. Tabi maddi olarak bir tık iyiysen benim şahsi fikrim de seninle aynı. Bir göz oda olsun benim olsun.

• @hadi-be Hepsine detaylı bakmamakla beraber bazı ilanlarda ısınma ,elektrik ve gaz kiraya dair yazıyordu. Dahil olmasa bile tek kişiyim ve tüm gün dışarıda olacağım için faturayı dert etmiyorum. Bir de spor salonuna gideceğim için duş işini orada halledeceğim. 😃

• Yanı paran varsa daire kiralamak daha iyi hem kafan rahat kimsede evde yok istediğin gibi yaşa ama paran kısıtlaysa oda derim ben

• Mobilyali Oda kiralamak daha akillica oluyor. Eger tek basina isen Evde bazen ses ariyorsun. Onlarin kulturunu ogrenmek ve adaptasyonu hizli sekilde saglamanda bayagi faydasini goreceksin. Ben 600 dolar oda kirasi veriyorum. Ev sahibim ust kati kullaniyor. Normalde Savannahta 1000 dolar civari esyasiz studyo bulabilirsin . Onun dosemesi , aylik elektrik su internet cevre vergisi vs. harcamalar ile kiraladigin yer 1400-1500 dolari buluyor. Ben hersey icinde 600 dolara kaliyorum. Ayrica sosyal olmak kadar guzel bir sey yok bence.

• Bence stüdyo daire ama kira dışında masrafları da vardır dairenin. Oda uyum sürecini atlatmanı sağlar. Başta oda kiralayıp denemek daha faydalı olur. Ben asla oda tutmam diyordum, şimdi gideyim de oda tutayım diyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |