Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Klasikler hepsi birbirinden değerli,Kürk Mantolu Madonna ve bunların yanında Şimdinin Gücü,Kurtlarla Koşan Kadınlar tavsiye edebilirim.

• Satranc (Stefan Zweig) tavsiye ederim. Incecik bir kitap, 75 sayfa, ama ilginc bir konusu var.

• Gecen hafta Azeri yazar Ali Yildirimoglu'nun Benim Rencper Babam isimli romanini okudum. Yazarin olaylari tasvir etme seklini ve anlatim dilini cok begendim. Oldukca guzel bir kitapti. Tavsiye ederim!

• Ben de ekleyeyim 😊

Ince Memed _ Yasar Kemal
    Körlük_ Jose Saramago
    Arkadas _ Panait Istrati

Ayrica cocuklariniz icin ingilizce kitap tavsiyesine ihtiyaciniz olursa bu hesapta guzel kitaplar var.

• FB_IMG_1641610913684.jpg

• alt text

• Huzursuzlugun kitabi

“ruhum hayatımdan yoruldu! her şey beni yoruyor, yormayan şeyler bile. neşeyle acının tadı, benim için bir.

ne kadar da isterdim bir bahçedeki havuzda, kağıttan gemilerini yüzdüren bir çocuk olmayı, bir de asma kameriyesi olsun üzerimde, kameriyenin kafesi sığ sulardaki koyu yansımaların arasında, ışıktan ve yeşil gölgelerden bir dama tahtası çizsin.

hayatla aramda ince bir cam var. açıkça görmeme ve anlamama rağmen, dokunamıyorum hayata.”

• Son dönemde okuduğum Piraye'nin Seyir kitabı var.. Bir çıkış yolu arayanlar için aydınlanma kitabı bence.. Tavsiye ederim 🙂

• Nar Agaci romanini okuyorum. Bu ucuncu denemem. Ilk ikisinde ilk 100 sayfadayken yarim birakmistim. Bu defa kararliyim bitirecegim. Agir tempoda ilerliyen bir hikayesi var.

• @mysea Ben daha ona yeltenemedim ancak arkadaşım baya bayıldı sonunda.. Biraz inat edip o kısmı kırabilirsen enfes bir roman olduğunu söyledi.

• @burcu-boz Yorumunuz ve arkadasinizin soyledikleri uzerine simdi iyice meraklandim bu kitabi bitirmek icin. Tesekkurler 👍

• @burcu-boz Nar Agaci'ni bitirdim, cok etkileyici ve surukleyici bir romandi, cok begendim 🙂

• ⭐⭐⭐

Kendimi hazır hissettiğimde okumak istediğim yegane kitap Mukaddime'dir (İbn-i Haldun). Ciddi bir bilgi birikimi gerektirir. Listem uzun ama ilk aklıma gelenler ,

Platon - Devlet
    Aristoteles - Retorik
    Aristoteles - Poetika
    Tolstoy - İnsan Ne ile Yaşar
    Michio Kaku - Geleceğin Fiziği
    Ali Şeriati - İnsanın Dört Zindanı
    Ali Şeriati - Kendini Bilmek
    Recaizade Mahmut Ekrem - Araba Sevdası

• @MySea Foruma yeni giriyorum kusura bakamayın🙈 . Beğendiğinize çok sevindim. Belki benim de artık okuma vaktim gelmiştir. Ancak şuan Tanrının Formülü - Jose Rodrigues Dos Santos'un kitabını okuyorum ve koca bir seriiiiiii 🙈 🙊

• Su anda Michael Scott'in The Alchemyst adli kitabini okuyorum. Biraz hayal gucune dayali bir hikayesi var. Fantastik kurgu turlerini sevenlere tavsiye ederim.

• Önerim Dostoyesvki Suç ve Ceza olur. Çokça kitap E kitap indir de de var.

• Bir suredir kitap okumayi ihmal ettim 🥺
    Cok yakinda yeniden baslamayi dusunuyorum. Birkac tane Goodwill den gecen haftasonu kitap aldim. Tanesi $1.50 idi.

• @MySea ben de hala Tanrının formülünü bitiremedim. İçim acıyor ama okuyamıyorum 😞 çok mutsuzum bu konuda.

• @MySea Merhaba, eğer tarihi kitaplarla ilgilenirseniz bir tane dünya insanlık tarihini kapsayan bir de yakın çağ türkiye tarihini kapsayan bir kitap önerim olucak.
    1- The Human Story: Our History, from the Stone Age to Today, James C. Davis
    2- Modernleşen Türkiye'nin Tarihi, Erik Jan Zürcher

• ⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal Arkadaşın cevabı kahkaha attırdı. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |