Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 6 yildir T-Mobile kullanmaktayiz, cok memnunuz. Sinirsiz data, sinirsiz internet, sinirsiz arama/mesaj, hersey sinirsiz. 4 hat var ve vergisi falan hepsi dahil aylik sabit $100.

• Geldigimiz gunun aksaminda bir tmobile subesine giderek prepaid plan aldik. 6 yil onceden kalan SSN kartlarimiz mevcuttu belki postpaid de alabilirdik ama mevcut kampanyalara baktigim zaman prepaid daha ucuz gozukuyordu. 2 hat icin unlimited data,text, arama $80 olarak prepaid aldik. Ayni kampanyada postpaid $90 di sanirim. Ancak unlimited data oncelikledirmedr degil yani yogunluk oldugu zaman biz dusuk hizds kullaniyoruz gibi bir durum var anladigim kadariyla. Cok da onemli gelmedi bana. Iki hat icin aktivasyon ucretiyle birlikte $100 odedik ilk aya mahsus. Sonrasi icin iki hat 80 olarak devam eder saniyorum. NJ eyaletinde su ana kadar cekim sorunu yasamadik cok fazla.

Home internet ici ayri bir baslik goremedik o yuzden buraya yaziyorum onu da bulundugumuz bolgede Verizonun Fios yani fiber sistemi destekliyormus. Online da kampanya var isleminizi online uzerinden yaptiginizda 100 dolarlik kurulum ucreti hediye oluyor. 300mbps $39 olarak aldik. Modemi de kiralik olarak firmadan alirsaniz $12 de onun ucreti var ancak onceki kiraci kendi modemini birakmis cikarken. Verizona ait bir fios uyumlu modemdi bu firmadan sorgulattim onlara ait kiralik bir modem degilmis yani kullanabilirsiniz dediler. Onu da o sekilde ucretsiz halletmis olduk. Bu arada kurulum icinde gelen calisan yaklasik 1.5 saat ugrasarak fiber baglantiyi eve kadar cekti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Home internet ici ayri bir baslik goremedik o yuzden buraya yaziyorum

elinize saglik.

Evet, bunun basligini ayrica olusturmamiz lazim bence de... 👍 ilk firsatta halledecegim.

• @CoinLocker elinize sağlık güzel gelişmeler 🙂 yavaş yavaş .

• Merhaba, Abd'den alacağımız hatlı (verizon, t mobile vs) telefonda aylık ödemeler nasıl ve nereye yapılıyor. Normal telefon faturası öder gibi hesaptan çekebiliyor mu Türkiye'de olduğu gibi? Bir de bu şekilde alır ve ödemelere devam edersek bu telefonu Türkiye'de örneğin Vodafone hattımızla da kullanabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐

@diclemre Otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz - hesaptan ya da kredi kartından ödeyebilirsiniz. Ancak operatörlerden alacağınız telefonlarda sim kilit bulunacak; bu telefonları da aldığınız operatör dışındaki operatörlerle kullanamayacağınız anlamına geliyor. Ama sim kilitler belli bir kullanım süresinden sonra kalkıyor. Bunu alırken öğrenmeniz lazım ki sorun yaşamayın.

• @Sono, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@diclemre Otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz - hesaptan ya da kredi kartından ödeyebilirsiniz. Ancak operatörlerden alacağınız telefonlarda sim kilit bulunacak; bu telefonları da aldığınız operatör dışındaki operatörlerle kullanamayacağınız anlamına geliyor. Ama sim kilitler belli bir kullanım süresinden sonra kalkıyor. Bunu alırken öğrenmeniz lazım ki sorun yaşamayın.

24 aylik odemeler tamamlaninca, GSM operatorunden SIM kilidi unlock yapmak icin gereken kodu isteyip alabiliyorsunuz. Oncesinde vermezler.

• Ben t-mobile kullanmaya başladım ama bazı zamanlar telefonla arandigimda dusmuyor. Ben turkiyeden getirdigim telefondan oldugunu düşünmeye başladım.
    Bu tarz bir problem yasayan var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar şöyle bir site buldum ohio hangi bölgeye gidersen orada en güçlü şirketi gösteriyor. En son ohiodaydın. Hala orda mısın

• @ayvalik10 evet Ohio dayım. çok teşekkürler. bakayım bu siteye

• Merhaba, ABD den hat alıp Tr de de kapanmamasini sağlayacak bir çözüm var mıdır? Yani buradan bir hat alıp Tr ye döndüğümde de o hattın kapalı kalmamasını sağlayıp ABD ye döndüğümde aynı numarayi kullanmak için en iyi çözüm nedir acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diclemre, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Merhaba, ABD den hat alıp Tr de de kapanmamasini sağlayacak bir çözüm var mıdır? Yani buradan bir hat alıp Tr ye döndüğümde de o hattın kapalı kalmamasını sağlayıp ABD ye döndüğümde aynı numarayi kullanmak için en iyi çözüm nedir acaba?

Türkiye'ye dönmeden önce düşük ücretli bir operatöre geçebilirsiniz. US Mobile en düşük paketi 7 dolardı diye hatırlıyorum. Örneğin bende Xfinity Mobile üzerinde 2 hat var, aylık 15 ödüyorum. Türkiye'deki arkadaşımın hattı açık kalsın diye böyle yaptık.

• mevcut operatörlerden TR ye gittiğimiz zaman bedava internet hizmeti veren var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader sadece amerika için değil tüm dünya da hangi ülkede olursan ol başka ülkeye gidince hiçbir zaman bedava olmaz çünkü her ülkenin operatörü diğer ülkenin antlaşmalı operatörüne roaming denilen ücret öderler. Kısaca kiralama parası ondan hiçbir zaman para ödeyen operatör başka ülke de bedava yapmaz.

• @hasbelkader Merhaba
    Biz at&t kullanıyoruz. Tr ye gittiğimizde günde 10 $ verdiğimizde konuşma ve internet haklarımızı kullanabiliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@diclemre Alternatif olarak “Google Voice” sistemine de numaranızı taşıyabilirsiniz. Her numara taşınamayabiliyor, transfer sayfasından kontrol edebilir. Sadece bir defa $20 ödüyorsunuz, sonrası için aylık ücret yok.

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader T-Mobile’in Magenta tarifeleri Türkiye’de sınırsız internet sunuyor fakat 2G hızında. Belki email ve hafif web gezintisi için bir seçenek.

https://www.t-mobile.com/coverage/roaming

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@Sono, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

24 aylik odemeler tamamlaninca, GSM operatorunden SIM kilidi unlock yapmak icin gereken kodu isteyip alabiliyorsunuz. Oncesinde vermezler.

Ya da telefonun geri kalan ucretini tek seferde odeyebiliyorsunuz sayin @MySea , ama tabii eger telefonu bir kampanyadan aldiysaniz boyle bir durumda promosyon gecerliligini yitirebilir ve aylik odemelerin toplamindan daha fazla odemeniz gerekebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Ben t-mobile kullanmaya başladım ama bazı zamanlar telefonla arandigimda dusmuyor. Ben turkiyeden getirdigim telefondan oldugunu düşünmeye başladım.
    Bu tarz bir problem yasayan var mi?

GSM ve LTE icin genelde kullanilan frekanslar farkli oluyor, telefonunuzun calistigi frekanslari su iletiye gore degerlendirin:

https://yesilkartforum.com/forum/post/6789

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@hasbelkader sadece amerika için değil tüm dünya da hangi ülkede olursan ol başka ülkeye gidince hiçbir zaman bedava olmaz çünkü her ülkenin operatörü diğer ülkenin antlaşmalı operatörüne roaming denilen ücret öderler. Kısaca kiralama parası ondan hiçbir zaman para ödeyen operatör başka ülke de bedava yapmaz.

Yuksek hizli hizmetler icin genelde ekstra ucret gerekiyor sayin @ayvalik10 , ama temel bazi hizmetleri ucretsiz alabiliyorsunuz. Tabii ABD'de telefon planiniza odediginiz ucret o sekilde fazla da olabiliyor. Ben T-mobile ile Turkiye'den interneti kullanabilmistim ama 2G veya 3G idi diye hatirliyorum; fakat telegram/whatsapp yazismalari icin yeterli oluyor 🙂 ( @hasbelkader )

Benzer Başlıklar

• 51
  • 8
  • 11
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |