Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Peki bu herhangi bir emlakçı mı yada Remax gibi kurumsal bir yer mi ?
    Ben açıkcası emlakçılar odasından almak istiyorum ama durum nedir ?
    Olur mu sizce ?

• @smesut Emlakçılar odasında alacağımız bir belge yeterli olur mu ? Herhangi bir emlakçıdan almak yeterli midir ? Yoksa Remax gibi kurumsal bir yerden mi almak gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru herhangi bir emlakci da yetecektir.

• Selam GC vizesini aldıktan sonra diyelim 20 günlüğüne gittik amerikaya daha sonra döndük Türkiyeye ve green Cardlar orda verdiğimiz adrese geldi. Bize de kargo veya birisiyle iletildi. Sonra Türkiyeden tekrar amerikaya green cardla girişte sorun olma olasılığı nedir? Sonuçta pasaportla çıkış yaptık. Green cardla girmek istiyoruz. Amerika Gümrük Polisi bu durumda sorun yaratıyor mu?

• @greenleo hayır herhangi bir sorun olmaz.

Tabi Crazycells in dediği gibi pasaportunuzda yanınızda olmalı.

• Bu cuma doktor randevumuz var kıskaç daralıyor. Bakalım milletin anlattığı gibi mi doktor unganlar:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo ABD'ye girerken pasaportunuz da yaninizda olmak zorunda. Sadece Green Card ile giris yapamazsiniz, bilginize.

• herkese selam, Aralık ayı mülakat tarihleri gelmeye başladı. az önce bize geldi, 4 Aralık olarak.
    herkese bol şans 🙂

• @sorusuvar bol şans hocam, tabi hepimize bol şans :))

• Bize de 5 aralık geldi. Salı gününe denk geliyor. Unganları cumartesiye alsam sorun olmaz heralde

• @schadow muhtemelen sorun olmaz ancak yine de ankarada kalmak ile ilgili bir sıkıntı yoksa çarşamba-perşembe gibi bir tarihte almanızı tavsiye ederim.
    Herhangi bir sıkıntı olursa konsolosluk tarihini kçırmammış olursunuz.

• 10-15 gün arası tampon süre bırakmanın bence zararı olmaz. 15 gün bıraksanız bile geriye 5.5 ay kalır giriş için. Son vize geçerlilik gününden de 15 gün önce uçarsanız size 5 tüm ay kalıyor. Genelde ayarlamalar için yetebilecek bir süre. Bazı tetkikler uzun sürebilir. Doktorların takıldığı bir konu veya röntgenin dijital kopyasının uçması gibi kaza durumlarında sizi yeniden çağırırlar. Bence tampon zaman bırakın, içiniz rahat etsin.

• Ha ama Ankara'ya ulaşımı sıkıntılı bir noktada ikamet ediyorsanız sizin dediğiniz ya da Sayın @smesut 'un dediği gibi de olabilir.

• Cumartesi günü 1 e kadar çalışıyorlar. sabah 9'a randevu alabilirsem öğlene kadar hallederim diye düşünüyorum. Pazar günü ankarayı gezeriz, pasartesi evrağı alır salı mülakata gireriz terslik olursa bidaha geliriz napalım. İstanbuldan gelip gitmek kolay değil.

• @schadow Yanlış bilmiyorsam bir buçuk gün felan sürüyor işlemler. İki gününüzü ayırın diyorlardı. Arayıp sorun. Size en uygun tarihi tavsiye ederler. Web sitelerinde de bir araç vardı en geç ne zaman randevu alabilirsiniz gibi.

• Hic aranizda mulakat tarihi netlestikten sonra konsoloslukla iletisime gecip ds260 inda bilgi guncelleyen oldu mu bu yil? yapan varsa ornek teskil etmesi icin paylasabilir mi? Sabah yazdim konsolosluga guncellemek icin bakalim ne kadar surede donecekler

• 1 ev tapusu, 1 araba ruhsatı, ve 5 bin dolar 3 kişi için yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sorusuvar medeni durum, isim degisikligi vs. gibi temel degisiklikler olmadigi surece bilgi guncellemesi yapmaniza gerek yok. Konsolosluk da boyle bir guncelleme yapmanizi istemiyor.

• @sorusuvar Ben de haftaya güncelleme yapmak için iletişime geçeceğim. Pasaport ve Amerika adresinin yanında hazır açılmışken bitirdiğim üniversite'yi ve yaptığım iş değişikliğini de işlemeyi düşünüyorum. Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz 😃

• Merhabalar,

Bugün doktor unganlarda muayenemiz vardı. Bende tecrübelerimi paylaşayım istedim belki faydası olur.
    Dün geceden özel aracımızla Ankara’ya geldik Mamak’da akrabımızda kaldık. Sabah 9.10 da olan randevumuz için 8.30 da oradaydık. İlk randevuyu alan arkadaşlar için erken gitmenin hiç bir faydası yok ama ilerleyen saatlerde randevusu olan arkadaşlar erken giderlerse çok büyük ihtimalle işlemlere hemen başlayabilirler buna çok kez şahit oldum. 11.00 randevusunun 9.30 da alındığını gördüm. Pasaportları teslim ettik fotoğrafları çekildik confirmation page çıktısını verdik (case numarasını istemelerine binaen) ve bizi 3. Kat düzen laboratuvarına yönlendirdiler. Sırasıyla kan idrar ve göğüs röntgeni çekildik ve evraklarımızla beraber yukarıya çıktık. 20 dk beklemeden sonra doktor hanımın yanına girdik. Daha sonradan alınan aşı kayıtlarının hiç bir etkisi yok sadece orijinal aşı belgelerini götürün arkadaşlar! 4er adet aşı olduk ve düzen laboratuvarına 861 doktor içinse 2058 tl ödedik. Çocuk yok. Sadece ben ve eşim içindi. Cuma günü muayene olanlar cumartrsi raporlarını alabiliyorlar bizde yarın alacağız inşallah.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |