Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @FUAT-ARI Merhaba,
    En son 22 Mayıs tarihli gönderimlere geldi diye hatırlıyorum.

• @Programmer anladım, teşekkürler ama diğer bir gönderen arkadaşa aynı mail daha farklı cümlelerle geldi o nedenle sormak istedim. Onunda onay maili değildi.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaslar Amerikan konsoloslugundan daha once alinan bir randevuya nasil bakabiliriz, cikti almak icin? Konu acil.

• Merhabalar, ds260 açtırıp bilgi girmek için nasıl bir yol izleniyor. Bunun ile ilgili detaylı bir bilgi linki varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Nereye mail atmam gerekiyor tam olarak ne yazmak gerekiyor (matbu bir dilekçe örneği var mı)?

• ⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, ds260 açtırıp bilgi girmek için nasıl bir yol izleniyor. Bunun ile ilgili detaylı bir bilgi linki varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Nereye mail atmam gerekiyor tam olarak ne yazmak gerekiyor (matbu bir dilekçe örneği var mı)?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/3

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@47th_President konu çözüldü sanırım.
    ileti havada kalmasın diye cevaplamak istedim.

• @Ai123 acaba evrak talebi alanlara mı sadece diğer maili yolluyorlar?
    Ben de bu konuyu merak ediyorum.
    Neye göre değişiyor acaba auto reply maili?

• @ayla-can Evet, deneyimli arkadaşlar ya da adminlerimiz biliyordur mutlaka. Auto reply nasıl aynı zamanda iki kişiye ayrı gelebilir ki? Sonuçta talep gelmedende atılan evrak talebi aynı.

• Vizesini alan 1 arkadas vardi mülakat deneyimini paylaştımi. Para sormuşlarmi veya iş ayarlayıp ayarlamadigini. Amerikada ne yapacağını. Ve ailecekmi yoksa tekmi gidiyordu biliyormusunuz

• ⭐⭐⭐

• Merhabalar
    ben evrak talep mailini aldım evraklarımı da yolladım ancak 6 hafta içinde cevap gelmediği için oto cevap mailinde gelen soruları yöneltmemiz gereken mail adresine durumla ilgili maili yolladım yine otomatik bir cevap olarak bu mail geldi

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at dvprogram.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Due to an increase in emails, it may take longer than normal to receive a response. We are reading and responding to every email, so please do not send duplicate inquiries.

Thank you for contacting KCC.

KCCDV/Public Inquiry
    Kentucky Consular Center
    Phone: (606) 526-7500
    Email: [email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

This email is UNCLASSIFIED.

sebebi nedir acaba başvurum red oldu vize sürecinden mi çıkartıldım acaba?

• @berantopcu durumla ilgili email gonderirken, içine ad-soyad, CN ve doğum tarihi yazdınız mı?

• @datanist

Evet case number isim soy isin doğum yılı gibi yönergelere uyarak attım maili.

• Merhaba. Şu anda okulum dolayısıyla kız arkadaşımla evlenmedim. Amerikaya beraber gitmeyi düşünüyoruz ancak şimdi evlilik yapsam bile case number ım düşük olduğu için ve korona dolayısıyla işlemler yavaş ilerlediği için tereddütteyim. Aralık ayı 7300 olarak açıklandığı için muhtemelen Ocak ayında vizem yapılacak diye düşünüyorum. Evlilik konusunda ise en erken evlenebileceğim tarih de Aralık ayı içerisinde olur. Bu sebeple tekrar form açtırma ardından onay gelmesi evrak talebi vs derken sürecimin uzayacağını düşünüyorum. Bu yüzden vize tarihimin tahminime göre yakın olması sebebiyle evlilik sonrasında formu açtırarak sizce vize sürecim tehlikeye girer mi ? Bu konuda tavsiye verebilir misiniz ?

• @berantopcu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar
    ben evrak talep mailini aldım evraklarımı da yolladım ancak 6 hafta içinde cevap gelmediği için oto cevap mailinde gelen soruları yöneltmemiz gereken mail adresine durumla ilgili maili yolladım yine otomatik bir cevap olarak bu mail geldi

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at dvprogram.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Due to an increase in emails, it may take longer than normal to receive a response. We are reading and responding to every email, so please do not send duplicate inquiries.

Thank you for contacting KCC.

KCCDV/Public Inquiry
    Kentucky Consular Center
    Phone: (606) 526-7500
    Email: [email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

This email is UNCLASSIFIED.

sebebi nedir acaba başvurum red oldu vize sürecinden mi çıkartıldım acaba?

Sorduğunuz soru için otomatik cevap almışsınız. 1 hafta içinde sorunuza cevap vereceklerdir. Ayrıca KCC sizin case'iniz için red ya da vizeye kabul verebilecek bir kurum değil içiniz rahat olsun. Kentucky Consular Center (KCC) Nedir?

• Arkadaşlar merhaba,

ds 260 doldururken garip hatalar alıyorum. eski adreslerimi girerken "SISLI" veya "ESKISEHIR MAH DERICILER SOK" veya "ISTANBUL" gibi yazdığım adreslerde karakter hatası olduğu uyarısı veriyor. Tam olarak nerede yanlış yapıyorum veya bu hatayı yaşayan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐

@dolunay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba,

ds 260 doldururken garip hatalar alıyorum. eski adreslerimi girerken "SISLI" veya "ESKISEHIR MAH DERICILER SOK" veya "ISTANBUL" gibi yazdığım adreslerde karakter hatası olduğu uyarısı veriyor. Tam olarak nerede yanlış yapıyorum veya bu hatayı yaşayan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.

Öncelikle imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz süreciniz boyunca forumda soracağınız sorular ve yardım taleplerinizde daha hızlı ve verimli yanıtlar alırsınız.
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

Problem Türkçe karakter nedeniyle oluyordur. Klavyenizi İngilizce yapıp öyle doldurusanız İngilizce dışında bir karakter girme ihtimali ve dolaysıyla hata alma ihitmali ortadan kalkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gorgias, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Şu anda okulum dolayısıyla kız arkadaşımla evlenmedim. Amerikaya beraber gitmeyi düşünüyoruz ancak şimdi evlilik yapsam bile case number ım düşük olduğu için ve korona dolayısıyla işlemler yavaş ilerlediği için tereddütteyim. Aralık ayı 7300 olarak açıklandığı için muhtemelen Ocak ayında vizem yapılacak diye düşünüyorum. Evlilik konusunda ise en erken evlenebileceğim tarih de Aralık ayı içerisinde olur. Bu sebeple tekrar form açtırma ardından onay gelmesi evrak talebi vs derken sürecimin uzayacağını düşünüyorum. Bu yüzden vize tarihimin tahminime göre yakın olması sebebiyle evlilik sonrasında formu açtırarak sizce vize sürecim tehlikeye girer mi ? Bu konuda tavsiye verebilir misiniz ?

"muhtemelen Ocak ayında vizem yapılacak"

ifadenizden kastınız sanırım bülten. eğer öyleyse evet, bir sonraki bültende cut-off içinde olacaksınız. ama bu mülakatınız yapılacağı anlamına gelmez. çünkü şuan sadece 1 kişi mülakat aldı türkiye'de.

sorunuz için de tavsiye edilen her zaman evliliğinizi en kısa sürede yapmanızdır.
    tavsiyem yasal olarak evliliğinizi yapın ve evlilik süreciniz başlasın.
    bu sene KCC çalışma prosedürü sebebiyle form açtırdığınız zaman sıranız ne yazık ki geriye düşüyor.

1. seçenek: evliliğinizi yapar, formu açtırıp eşinizi ekler ve evraklarınızı yollarsınız.

2. seçenek: evliliğinizi yapar, eşinizi mülakat aldığınız zaman ankara konsolosluğu mail ([email protected]) adresine mail atarak formunuzu açtırır, eşinizi ekler ve mülakata o şekilde girersiniz. bu sayede sıranızı kaybetmezsiniz..

ama tavsiyem, yasal evliliğinizi bir an önce yapın.
    bol şans.

• @gucarslan Hocam muhtemelen Ocak ayında vizem olacak derken en erken tarih olarak ve süreç normal seyrinde ilerlerse diye öyle bir ifade kullandım. İlginiz için teşekkür ederim sanırım 2. Seçeneği uygulamak daha güvenli gibi geliyor. Sürecimin yavaşlamasını istemem.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |