Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cats Texas Visa Center idi.

Bu arada arkadaslar Form I-864, Affidavit of Support dosyasını dolduracagız NVC asamasında ödemeleri yaptık fakat bir sorum var , eşim 2020'nin Mayıs ayında işten çıktı ve o günden beri işsiz fakat biriktirmiş oldugu savingi istenilen 125% of HHS Poverty Guidelines dan kat ve kat fazla (2 kişi için $21,775 güncel ücret) bizim savingimiz çok daha fazla. İnternette ki araştırmalarımda " income or assest equal to 125% of HHS Poverty Guidelines" burdaki assests gayrimenkul ve diger şeyler oldugu gibi nakit birikmiş parada oluyor. Emin olmak için buraya da sormak istedim eşimin sponsor olmak için herhangi bir engeli yok degil mi önünde bu hafta dosyaları gönderip NVC sürecini tamamlamak istiyoruz , bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle pasaportumu aldım nihayet. Paketin içerisinden bir de el broşürü çıktı "artık tüm belgeler dijitalde" gibisinden. Yani A.B.D.'ye giriş yaparken sadece pasaport vereceğiz. Fakat şöyle bi sorunumuz var, son fee'yi ödemek için bizden istenen Alien Registiration number ve DOS case ID'miz lazım. Ama bunları nerden alacağımızı bilmiyoruz, herhangi bir belge verilmedi bunla alakalı olarak. Bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• @CerenDen, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle pasaportumu aldım nihayet. Paketin içerisinden bir de el broşürü çıktı "artık tüm belgeler dijitalde" gibisinden. Yani A.B.D.'ye giriş yaparken sadece pasaport vereceğiz. Fakat şöyle bi sorunumuz var, son fee'yi ödemek için bizden istenen Alien Registiration number ve DOS case ID'miz lazım. Ama bunları nerden alacağımızı bilmiyoruz, herhangi bir belge verilmedi bunla alakalı olarak. Bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Hayırlı olsun inşAllah @CerenDen
    Çok sevindim 🌼

• @fenercag, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@cats Texas Visa Center idi.

Bu arada arkadaslar Form I-864, Affidavit of Support dosyasını dolduracagız NVC asamasında ödemeleri yaptık fakat bir sorum var , eşim 2020'nin Mayıs ayında işten çıktı ve o günden beri işsiz fakat biriktirmiş oldugu savingi istenilen 125% of HHS Poverty Guidelines dan kat ve kat fazla (2 kişi için $21,775 güncel ücret) bizim savingimiz çok daha fazla. İnternette ki araştırmalarımda " income or assest equal to 125% of HHS Poverty Guidelines" burdaki assests gayrimenkul ve diger şeyler oldugu gibi nakit birikmiş parada oluyor. Emin olmak için buraya da sormak istedim eşimin sponsor olmak için herhangi bir engeli yok degil mi önümüzde hafta dosyaları gönderip NVC sürecini tamamlamak istiyoruz , bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Arkadaslar konu hakkında bilginiz var mı aşırı stresliyiz ne yapacagımızı bilemedik joint sponsor bulma şansımız yok , eşim harıl harıl iş arıyor , mevcut birikmişimiz 2 katı kadar 125% of HHS Poverty Guidelines'ın eşim mevcut nakit hesabını gösterirse sponsor olabiliyor mu? Olamazsa önerileriniz var mı neler yapabiliriz. Ben remote şekilde çalışıyorum gelirim var Türkiye'den bunu gösterme şansımız var mı arada fark varsa kapatmak için? Konuyla ilgili desteklerinizi bekliyorum tecrübeli arkadaslar NVC sürecimiz öyle bekliyor dosya bekliyolar bizden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf , PD tarihi NOA1 tarihi mi oluyor?

Priority date, USCIS'in basvurunuzu aldigi ve isleme koydugu tarih oluyor... Bu tarihi NOA1'de bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipek1907, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba ben 8 gun once I-130 formunu gonderdim.8 gundur Case Was Received And A Receipt Notice Was Sent yaziyor.herkes yok nvc,noa filan birseyler yaziyor.onlar ne acaba? Simdi bundan sonraki surec nasil ilerleyecek bilgi verebilir misiniz?

online olarak mi gonderdiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fenercag, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Selamlar arkadaslar , NVC dönüş yaptı 09.11.2021 tarihi itibari ile. Ödememiz gereken ilk 2 FEE yi online ödedik. Bundan sonra dosyaları upload edecegiz fakat aklımıza takılan bir kaç soru var. Eşim suan işsiz pandemi basladıgında bıraktı ilk defa işsiz 16 yaşından itibaren , fena olmayan bir savingi var , gelir olarakta borsadan pasif geliri var. Sponsorluk için I-864 formunu dolduracagımızda nelere dikkat etmeliyiz? Ben remote şekilde çalışıyorum kendimi idame ettirebilirim bunu belirtememizin bir yolu var mı? Bu aşamada neler dikkat etmeliyiz canımızı gerçekten çok sıkıyor tedirginiz aslında sponsor olma konusunda mevcut birikmişimiz bizi 1-2 yıl rahat yaşatır orda benimde maaşımla birlikte yinede sizlere danışmak istedik bu aşamada nelere dikkat edelim hangi dosyaları upload etmeliyiz ? Özellikle sponsorluk konusunda ki seçeneklerimiz neler bir sorun yaşar mıyız?

Su basligi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Su an siz Turkiye'de, esiniz ABD'de mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafawashington, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

herkese merhaba, formu doldurdum, belgeleri upload ettim , yanımda mülakata gidecek olan belgelerin orjinali ile birlikte fotokopisini renkli mi çekelim yoksa siyah beyaz fotokopi yeterlimidir ?

Siyah/beyaz veya renkli fotokopi farketmez.

NVC'ye yuklediginiz belgelerin orijinallerini goturmeyi unutmayin.

Ayrica surecinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.
    I130 dosyasından ayrı olarak, I129 F dosyasını eş için doldurup erken NOA2 onayı alma gibi bir durum söz konusu mu? Bu şekilde yapıp I130 dosyasının erken onaylandığını söylüyorlar. Doğru olabilir mi? Bunu uygulayan oldu mu?

K3 vizesi icin mi soruyorsunuz?

Direkt sekilde I-130 surecini etkileyecegini sanmiyorum maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CerenDen, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle pasaportumu aldım nihayet. Paketin içerisinden bir de el broşürü çıktı "artık tüm belgeler dijitalde" gibisinden. Yani A.B.D.'ye giriş yaparken sadece pasaport vereceğiz. Fakat şöyle bi sorunumuz var, son fee'yi ödemek için bizden istenen Alien Registiration number ve DOS case ID'miz lazım. Ama bunları nerden alacağımızı bilmiyoruz, herhangi bir belge verilmedi bunla alakalı olarak. Bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Tebrikler, evet "modernized immigrant visa" aldiniz...

vizenizin ustundeki registration number sizin Alien registration number'iniz oluyor... vizenizin ustunde 12345678 yaziyorsa, A number'iniz A-012-345-678 olacak...

DOS case ID, zaten sizin dosya numaraniz oluyor, CEAC'ta DS-260 formunu doldururken girdiginiz numara...

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.
    I130 dosyasından ayrı olarak, I129 F dosyasını eş için doldurup erken NOA2 onayı alma gibi bir durum söz konusu mu? Bu şekilde yapıp I130 dosyasının erken onaylandığını söylüyorlar. Doğru olabilir mi? Bunu uygulayan oldu mu?

K3 vizesi icin mi soruyorsunuz?

Direkt sekilde I-130 surecini etkileyecegini sanmiyorum maalesef.

K3 için değil. I130 dosyasını USCIS'e gönderdikten sonra, ayrıca I129 F dosyasını eş için doldurup gönderenler I130 dosyasının daha erken onaylandığını söylüyor.
    Potomac SC için konuşuyorum. Mesela facebook grubunda (https://www.facebook.com/groups/214954996318982) buna benzer paylaşımlar var:

I130 petition Approved on 10th November, 2021(but I saw today)
    Center: Potomac
    I130 submitted: 20th February, 2021
    Actively reviewed: 24th February, 2021
    I129F couriered on 10th Oct, 2021.
    Right after a month of submitting I129F application, I130 petition got approved.
    Thank you everyone who gave advise to submit I129F. I130 pending applicants, its better to submit I129F as I got approved in a month after submitting it.

Hatta PDsi Temmuz 2021 olan onaylanmış:

Cr1
    PD 14 July 2021
    Actively reviewed November 9
    Approved November 10
    I- 129f received October 14
    With Potomac transferred to Nebraska.
    children’s cases were transferred to Texas.

Tesadüf olabilir mi?
    Ya da sistem üzerinde yeni dosya oluşup dosyaya bakılmaya sebep olduğu için NOA2 onaylanabilir mi?

• I129F , Petition for Fiance , nişanlılık için oluyor anladığım kadarıyla I130 sonrası bunu da göndermek akıl karışıklığına bence sebep verebilir. Gönderenlerin bence hızlı dönüş alması bundan bağımsızdır diye düşünüyorum, tabi bu benim kişisel yorumum bir bilgi dayanağım veya tecrübem yok.

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

I129F , Petition for Fiance , nişanlılık için oluyor anladığım kadarıyla I130 sonrası bunu da göndermek akıl karışıklığına bence sebep verebilir. Gönderenlerin bence hızlı dönüş alması bundan bağımsızdır diye düşünüyorum, tabi bu benim kişisel yorumum bir bilgi dayanağım veya tecrübem yok.

I129F eş için de oluyormuş, USCIS'in sayfasında yazıyor.
    Biz de anlamadık. Öyleyse I130 neden gönderiliyor? Binlerce kişi boşuna mı bekliyor bu kadar zaman?
    Aslında USCIS'in dosya işleme sırasının da tam olarak neye bağlı olduğu anlaşılmıyor.

• Malesef işleyişi anlayabilen yok neye göre hızlanıyor veya takılıyor dosyalar tamamen şans - kısmet.

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Malesef işleyişi anlayabilen yok neye göre hızlanıyor veya takılıyor dosyalar tamamen şans - kısmet.

Galiba öyle. Nasip kısmet.

• Merhabalar,

I-130 formunu dolduruken bir konuda kafamız karıştı.

Proof of marriage kısmına sadece evlilik cüzdanı ve çevirisini mi koyuyoruz?

Vukuatlı nüfüs belgesini additional proof of marriage'ı mı koymalıyız? Eşimizle sadece fotoğraflar var, başka bir evidence yok. Buraya başka bir şey koymasak sıkıntı oluyor mu?

Sağlıklı günler dilerim.

• Merhaba arkadaşlar,
    Amerika'ya giriş yaptiktan sonra green cardi gonderiyorlar fakat ssn hakkinda bilgim yok.
    Ssn number da green card ile birlikte mi geliyor?

• Süreç ortalama ne kadar sürüyor ?

• @edakrkmz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Süreç ortalama ne kadar sürüyor ?

Süre tam olarak belli olmuyor. Dosyanın hangi Service Center'da incelendiğine bağlı olarak değişiyor. Dosyanın hangi merkeze gideceğini sistem kendisi belirliyor.
    Ortalama işlem sürelerine buradan

bakabilirsiniz.

• Yakinlarda mulakat gunu bekleyen kimse yok mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |