Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

• @SweetDreams Son ay denilmesinin sebebi, kişinin son halinin fotoğrafta yer almasını sağlamak içindir. Örneğin, 7 veya 8 ay öncesine ait fotoğrafınızın sisteme yüklenmesi halinde elbette fotoğrafın çekildiği zamanın tespiti yapılamaz. Ancak eğer fotoğrafınızın son 6 aydan önce çekildiğinin anlaşılması halinde (görünüşe bakılarak ancak tespit edilir) başvurunuz geçersiz sayılabilir.

• Ya merak ettiğim bir şey var. Diyelim fotoğraf ölçüleri belirlenen kurallara uymuyor ama yüzüm net bir şekilde gözüküyor. Arka plan rengi gibi şeyler doğru. Sistem konsolosluktan önce bunları eleyebiliyor mu? Yani sırf mesela fotoğraf istenilen ölçüde değil diye eleme yapabiliyor mu? Ayrıca diyelim ki her şey doğru fakat yüzde rötuş yapılmış olsa kızarıklık giderilmiş olsa sistem bunu nasıl anlayacak ki? Çok teşekkür ediyorum şimdiden vereceğiniz cevaplar için 🙂

• Selamlar,
    Pasaportumun süresi dolmuş temmuz ayında. Yeni pasaport için işlemleri yaptım ama yetişmeyecek gibi duruyor. Sanırım bu sene başvuru yapamayacağım değil mi ? Sonradan dosyayı düzenleme şansımız olmuyordu diye hatırlıyorum. Süresi geçmiş pasaport numarası ile başvuru yaparsam da sorun teşkil edebilir.

• Yasaklı

• ⭐⭐⭐

Hala başvurumu yapamadım 😞 Bugün yarın inşallah bunda da vardır bir hayır diyorum napalım 😞

• @GizemYılmazz Fotoğraf ölçüleri uyumu tabiki önemli 600x600-1200x1200 olmalı yani kare formatında omuz alın saç hizası olmalı, biyometrik resim çektirip kendiniz editlerseniz bir yerde uyumsuzluk patlıyor. Kafanız taşıyor omuzlarınız gözükmüyor gibi bu gibi sorunlar yaratıyor çok fazla oynama yoksa sıkıntı yaratmaz rötuş ama eğer yüzde çok belirgin bir iz varsa veya direkt estetik bir uygulama olursa sıkıntı yaratır.

• Yasaklı

@Hyller, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hala başvurumu yapamadım 😞 Bugün yarın inşallah bunda da vardır bir hayır diyorum napalım 😞

Any reason?

• @neo Benim fotoğrafım 333x333 DPİ ve 656x656 piksel formatında yani bunlarda bir sıkıntı yok. Fakat yüzümde çok kızarıklık vardı fotoğrafçı onu giderdi ama abartmadan yaptı. Yani hiç belli olmuyor. Sanırım bu da sorun yaratmaz ama benim merak ettiğim şey şu yani sistem konsolosluktan önce yani greencardı kazanmadan önce sırf bu sebeplerden dolayı direkt eleme yapabiliyor mu? Çoğu internet sitesinde binlerce kişi fotoğraf yüzünden eleniyor diyor ama sistem sırf fotoğraf kare ölçülerde değil diye ya da biraz kızarıklık giderildi diye nasıl eleme yapabiliyor ki?

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Any reason?

Corona sebebiyle aile büyüyümüz eniştemi kaybettik 😞

• ⭐⭐⭐

@GizemYılmazz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@neo Benim fotoğrafım 333x333 DPİ ve 656x656 piksel formatında yani bunlarda bir sıkıntı yok. Fakat yüzümde çok kızarıklık vardı fotoğrafçı onu giderdi ama abartmadan yaptı. Yani hiç belli olmuyor. Sanırım bu da sorun yaratmaz ama benim merak ettiğim şey şu yani sistem konsolosluktan önce yani greencardı kazanmadan önce sırf bu sebeplerden dolayı direkt eleme yapabiliyor mu? Çoğu internet sitesinde binlerce kişi fotoğraf yüzünden eleniyor diyor ama sistem sırf fotoğraf kare ölçülerde değil diye ya da biraz kızarıklık giderildi diye nasıl eleme yapabiliyor ki?

Fotoğrafçı alnına 3. bir göz yapmadığı sürece sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

"Çoğu internet sitesinde binlerce kişi fotoğraf yüzünden eleniyor" diye yazar. Bir kısmı "bu çok hassas bir konu, bana para ver ben sana hatasız yapayım" demek için bir kısmı da cidden kötü fotoğraf yükleyenler için. Örnek, yüzün belli olsun deniliyor ama yüzünün yarısı gölge vs.

Fotoğrafın konusunda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. İçini ferah tut.

• Arkadaşlar çocuklarınızın eğitim işlerini nasıl planlıyorsunuz bu arada?
    Benim mesela 28 aylık bir kızım var. İlk 1 yada 2 sene, bir düzen tutturana ve biraz para biriktirene kadar yanlız gitmeyi planlıyorum.
    Henüz Türkçe bilmeyen kızıma İngilizce'yi nasıl öğreteceğiz, nasıl okula yazdıracağız? Bu işleri nasıl hallediyorsunuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hopasej her bir sorunun linki yani cevabı var bu forumda kaldı ki kızınız bir ingilizce öğrenecek size gelip ders bile verecek hale geliyor. Çünkü dili küçüklükten onlar gibi gelişeceği için sizin gibi aksan farkı olmayacak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/156/i̇lkokul-veya-ortaokul-a-kayıt-yaptıracaklara-tavsiyeler

https://yesilkartforum.com/forum/topic/181/okul-öncesi-eğitim

• Merhaba arkadaşlar..
    9 Kasım son gün başvurmayan arkadaşların bir an önce başvurularını tamamlamalarını tavsiye ediyorum.
    ...LÜTFEN SON GÜNE BIRAKMAYIN...
    Resim ve Pasaport bilginiz elinizde var ise 15 dakika içinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuruda bulunan arkadaşlarında resim gibi konulara kafalarını yormamalarını tavsiye ediyorum. Bunun bir milli piyango olduğunu ve çıkma ihtimalinin %1.5 ~ %2.0 arası olduğunu unutmayın. Acabalarla Mayısa kadar beklemeniz sizi psikolojik açıdan kötü etkileyeceğinde unutmayın. İlk defa başvuruda bulunan arkadaşlarında izlediği Youtube videolardan kendilerini kaptırmamalarını ve bütün hayallerini GreenCard üzerine kurmamalarını tavsiye ediyorum. Başvuruda bulunan arkadaşlara başarılar diliyorum. Her şey Gönlünüzce Olsun..

• Merhaba, uzun zamandır forumu takipteyim hiç bir şey bilmeyen ben daha gitmeden bile bir sürü şey öğrendim hepinize teşekkür ederim 😊
    Pasaport bugün elime ulaştı ve artık başvuruya hazırım. Dilerim herkesin istediği gibi olur hayatı 💚

• Başvurumu tamamladım hadi hayırlısı 🙂

@micmeha cevabınız için teşekkürler

Başvuracak olan arkadaşlar confirmation code'u not etmeyi ve sayfayı yazdırmayı unutmasın biz yine de söyleyelim de

• ⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar çocuklarınızın eğitim işlerini nasıl planlıyorsunuz bu arada?
    Benim mesela 28 aylık bir kızım var. İlk 1 yada 2 sene, bir düzen tutturana ve biraz para biriktirene kadar yanlız gitmeyi planlıyorum.
    Henüz Türkçe bilmeyen kızıma İngilizce'yi nasıl öğreteceğiz, nasıl okula yazdıracağız? Bu işleri nasıl hallediyorsunuz acaba?

"Çocuğun dil konusu" Bunu farklı videolarda da gördüm. Deniyor ki sen daha "A" demeden o sana alfabeyi aksansız sayacak. Onu hiç düşünme bile 😁

• Herkese selamlar, 28/10 tarihinde, Antalya'da eşimle pasaport başvurusu yaptık. Aynı gün öğleden sonra resmi kurumlar tatile çıktı. Bende ya yetişmezse diyerek, pazar günü akşamı 199 u aradım. Karşıdaki kişi 2 gün kontrol süresi var, en erken çarşamba olur dedi. Bende bunun üzerine twiter üzerinden nüfus idaresini etiketleyerek yardım istedim. Bu sabah Twitter üzerinden dm ile bilgilerim istendi. Eşimin ve kendi Tc kimlik numaramı yolladım. Yaklaşık yarım saat önce ptt tarafından, pasaportların teslim alındıklarına dair mesaj aldım. Nihayet 3 yıldır başvurayım derken kaçırdığım kura için şansım oldu.

Arkadaşlar pasaport için kesinlikle 199 ve Twiter deneyin.

• @Hyller başınız sağolsun.

• Fotoğraf ölçüsü 514x514tu kendim editörden 600x600 yaptım. Herhangi bi problem çıkarır mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |