Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba sayın @crazycells ve bilgili diğer arkadaşlar,

ABD seyahat bilgilerim ve daha önce bulunduğum ülkelere yenisi ekleneceği için DS160 formunu yenilemek durumundayım. Bununla alakalı sorularım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1- Bu formu yeniden doldurduğumda, kendileri yeni doldurulan formu sistemden görecek mi ? Bunun için konsolosluğa mail atmam mı gerekir yoksa formu yazdırıp mülakata götürmem yeterli mi?
    2- Önceki formdaki cevaplara erişebilmem mümkün mü? Bilgiler tutarsız olsun istemiyorum. Tutarsız bir bilgide yanlış anlamalarından çekiniyorum.
    3- GC için çekindiğim ve cropped ettiğim digital fotoğrafı yükleyeceğim DS160 formunu doldururken. Önceki formda farklı bir foto yüklemiştim. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• 1.5 hafta önce vizeye başvurdum ve bugüne boş tarih yakalayıp girdim randevuya.

Eşim şirket sahibi, ben bir firmada genel müdür olarak görünüyorum.
    Hesaplarımızda yüklü para vardı, 2 adet ev tapusu tapunun biri 2 gün önce alınmış. Fakat bunların hiçbirine bakmıyor bile.

Ne için gitmek istiyorsunuz: evlilik yıldönümü kutlaması için.
    Ne kadar kalacaksınız: 2 hafta.
    Tanıdık aile var mı amerikada: yok
    Neden new york: rutin haline getirmek istiyoruz ilk önce new york hem diğer seneler avrupanın çeşitli ülkelerinde kutlamak istiyoruz.
    Şirketinizde kaç işçi çalışıyor: 3

Bu kadarcık. Ve red 🙂

• Tekrar başvuracağım başvurmak için ne kadar süre beklemeliyim?
    Yine çift olarak mı yoksa bu defa ayrı ayrı başvurmamız daha mı mantıklı olur?

Cevaplarsanız sevinirim.

• @hasan19 sağlık olsun.
    Bende yarın gireceğim büyük bir ihtimalle ret ama gene de bakalım bi ümit.

• @MuRtY normal de randevu ekranından ds 160 ı günvelleyebilirsin yenisinin numarasını ekleyebilirsin.
    Aynı sorun bende de var.
    Ama benim randevu yarın olduğu için güncelleyemedim.
    Mail attım yenisi ile gelebilirsiniz dedi sorun yok dedi.

• ⭐⭐⭐⭐

@hasan19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

arc

Geçmiş olsun. Daha önce birlikte yurtdışına hiç çıkmadıysanız red verebiliyorlarmış. Hele bu olağanüstü koşullarda.

• @crazycells Evet istanbul. Yazdığınız gibi yaptım önce siteden ulaştım, daha sonra detaylı bir email attım. Ardından otomatik email geldi, çok uzun bir yazının bir bölümünde böyle bir uyarı var.

ACİL VİZE RANDEVU TALEPLERİ
    Acil bir vize randevusu talep etmeniz gerekiyorsa, resmi ABD Dışişleri Bakanlığı Vize Randevu Hizmetleri Sitesinde (https://ais.usvisa-info.com) hesabınıza giriş yapın ve ilk müsait randevuyu planlayın. Daha sonra, "Grup Eylemleri" bölümü altında “Hızlandırılmış Randevu İste”yi seçin ve acil durumunuzu detaylı bir şekilde belirtin.
    ''Lütfen e-posta ile acil randevu talebi göndermeyin. Yanıt verilmeyecektir.''

Bu beni kaygılandırdı açıkçası, mail de tüm detaylara yer verdim. Belgeleri de yükledim. Ne olur ne olmaz, sağlam olsun diye sitede de fazlaca detaya yer verdim, lakin belge yükleyemediğim için ne kadar tatmin olacaklar göreceğiz. Kişisel yorumum acil randevu vermemek üzerine kurulmuş bir sistem gibi geldi bana!!! Yani belge sunamadan nasıl ispatlayacağız derdimizi. Üstelik kelime sınırı da var.
    ( tabi ki biri öldü, şu oldu, bu oldu denilerek ikna oluyorsa ne ala) Çok tuhaf, neyse bekleyip göreceğiz. Bundan sonrası onlara kalmış, kısmet artık. Bilgi için çok teşekkür ederim.

• @hasan19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

1.5 hafta önce vizeye başvurdum ve bugüne boş tarih yakalayıp girdim randevuya.

Hesaplarımızda yüklü para vardı, 2 adet ev tapusu tapunun biri 2 gün önce alınmış. Fakat bunların hiçbirine bakmıyor bile.

Neden new york: rutin haline getirmek istiyoruz ilk önce new york hem diğer seneler avrupanın çeşitli ülkelerinde kutlamak istiyoruz.

Bu kadarcık. Ve red 🙂

Arkadaşlar hemen tekrar başvurmayı düşünüyorum neler önerirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐

@hasan19 danışmanla çalışmanızı

• ⭐⭐

@hasan19 Daha önce hiç yurtdisina çıktınız mi?

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Teşekkür ederim. Umarım işe yarar.

Ben şimdi ds 160 doldurup gönderdim, randevuyu aldım, 13 Aralık 2022 tarihine alabildim. Ben şimdi acil randevu talep edeceğim. Fakat gördüm ki bu davet mektubunu ek olarak, yükleyemiyorum. Sadece talep nedenini yazın diyorlar, belgeyi görmeden ikna olurlar mı ki acaba?

Ne yazmalıyım karar veremedim. Ve Türkçe mi yazacağım yoksa İngilizce mi ? Ya da acaba davet mektup metnini olduğu gibi kopyalayıp yapıştırsam olur mu ? Tek bir mesaj hakkımız varmış, strese girdim 🙂

şu an 3 kasım 2021 açık bilginiz olsun. Eğer değiştirebiliyorsanız değiştirin

• ⭐⭐⭐⭐

1.5 hafta önce vizeye başvurdum ve bugüne boş tarih yakalayıp girdim randevuya.

Bu kadarcık. Ve red 🙂

Arkadaşlar hemen tekrar başvurmayı düşünüyorum neler önerirsiniz

Tekrar başvurma ile ilgili önerilen şey, durumunuzda bir şeyin değişmiş olması. Neden red verdilerse o durumun değişmiş olması lazım. Mesala hiç birlikte yurtdışı deneyiminiz yoksa birlikte bir yurtdşı seyahati yapın önce. Diğer şeyler, işiniz çalışanınız vs. pek eksik görünmüyor gözüme.

• @billportes Teşekkür ederim, baktım ama göremedim. İstanbul muydu gördüğünüz ? neredeyse gün boyunca baktım, hiç boşluk yoktu. Sadece 2 saat kadar bilgisayarın başından ayrıldım, o arada açılıp dolmuş olmalı. Şansızlık 😞

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@billportes Teşekkür ederim, baktım ama göremedim. İstanbul muydu gördüğünüz ? neredeyse gün boyunca baktım, hiç boşluk yoktu. Sadece 2 saat kadar bilgisayarın başından ayrıldım, o arada açılıp dolmuş olmalı. Şansızlık 😞

inanın bende hala görünüyor. 3 ve 24 kasım tarihleri, İstanbul

• @billportes siz söyleyince ben de tam o saatlerde baktım, nasıl olabiliyor bu acaba, bende de gözükmüyordu 😞

• Herkese merhaba Ankara için görüşmeye giden varmı acaba? Benim daha önce vizem hasar gördüğü için iptal oldu konsolosluğa yolladım bana mail geldi yeniden randevu alın dedi görüşme için. Ankaradan en erken almıştım ama şuan görüşmeye giden var mıdır?

• Arkadaşlar girdim.
    Olmadı maalesef.
    Sağlık olsun 🙂

• @lfcali geçmiş olsun... neler sordular?

• @billportes tam olarak nasıl olduğunu anlayamadım ama bende hala görünmüyor, gece yatana kadar sürekli kontrol ettim, sabah kontrol ettim hiç bir şekilde görünmüyor.

• @lfcali geçmiş olsun. Neden olmadığı hakkında tahmininiz var mı? Kendiniz hakkında biraz bilgi verebilirseniz biz de fikir yürütebiliriz. Teşekkür ederiz şimdiden.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 47
  • 37
  • 187
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |