Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG umursamamak değilde 1 senelik çıkarttırdım bu sene çıkmazsa seneye bu zamanlarda başvururum diye düşündüm malum pasaport bence pek ucuz değil geçen sene 3 günde elime ulaştı ona güvenerek bu sene biraz beklemeyi tercih ettim

• @yasinbey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

18 ekimde basvurdum pasaporta kac gunde cikar acaba ve neden bu kadar yavaslar yakin zamanda basvurup kisa sure icerisinde pasaportunu teslim alan varmi

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Kendimden örnek vermem gerekirse, tam 10 günde geldi(hafta sonları dahil), hızlandırmak için ALO 199'u arayıp mazeret bildirerek talepte bulunursanız yardımcı oluyorlar. Ben de 8. günde 199'u aradım, 9. gün pasaportun basıldığı ve PTT'ye verildiği mesajını aldım, 10. günün sabahı ise evime ulaştı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 Haberi ben de gördüm ama tanımıyorum 🙂 İşin aslını bilmiyoruz tabii, belki de savunma avukatının dediği gibi bir günah keçisi durumu vardır.

• Yasaklı

@emine06, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG umursamamak değilde 1 senelik çıkarttırdım bu sene çıkmazsa seneye bu zamanlarda başvururum diye düşündüm malum pasaport bence pek ucuz değil geçen sene 3 günde elime ulaştı ona güvenerek bu sene biraz beklemeyi tercih ettim

Kişisel sebebi olanlar için demedim. Özellikle örneklendirerek umursamaz davranmayın demeye çalıştım. Sizin sebepleriniz varmış. Bu durumda söylediklerimin sizinle alakası yok. 🙃

• Arkadaşlar ben ilk günden beri şu greencarda başvurucaktım ama izlediğim videolar da hep fotoğrafın arka planı beyaz olması gerektiği söyleniyor. O kadar önemli mi arka plan beyaz bir yer bulamıyorum evin duvarları bej sıkıntı olur mu ille de beyaz mı olması gerekir. 1 fotoğraf içinde stüdyoya gitmek istemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@batup, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

i söyleniyo

Kapı- Beyaz Çarşaf- Selfi çıbığı...

• @ibrahimasar tesekur ederim açıklama için simdi tam olarak oturdu kafamda 😁

• @crazycells evet analdim insallah daha guzel bir sekilde ilerler kisme boşta kalmaz

• @Ping-PONG gözümdeb kaçmiş sanırım normalde tek tek okuyorum ama açıklamanız icin tesekkur ederim 😁

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu sene YKS ye girdim. İyi bir puan yaparsam bir üniversite daha okurum belki diye. Ehliyet le binaya giremeyeceğimi söylediler. 20 dakikam vardı ve hemen gidip alabilir miyim dedim. Son 15 dakika içinde binada olmazsanız tekrar giriş yapamazsınız dediler. Bunun böyle olması gerektiği evraklarda yazıyormuş. Tamamen benim hatam. Tam sınavdan vazgeçip gidecekken kapıdaki polis arkadaşlardan bitanesi evin kaç dakika dedi. Yetişebileceğini anlayınca benim için kimliğimi alıp geldi.

Pasaport ta da şu an eğer acil bir durumunuz varsa ve belgeleyebiliyorsanız hemen hallediyorlar. (Öncelik vererek)

Greencard a başvurucak diye bir bireye kimse öncelik vermez. Bence vermemeli de. 1 aylık bir sürecin yarısını geçmesini bekleyip başvuranlar çokta umursamıyor demektir.

konuyla alakası ne bilader... sen de o zaman 12+1+1+... artık kaç yıl beklemişsin bu sınavı, kimliğini unuttuysan sen de umursamıyorsun demektir.

iki bir şey okuyup öğrenelim dedik yine buradasın boş muhabbetler.

• Bu yıl başvurularda patlama olacak! Artık green card pazara düştü, bizim hayallerimiz yalan oldu😱

• Arkadaşlar merhaba ben greencarda başvuru yaptim fakat fotoğraf tam istenilen pozda omuzlarım gözüküyor sadece ama gözümde sadece kırmızı nokta var yani flaş patladığı için kırmızı noktalar çıkmış iki gözümde de sizce bu sorun olur mu ?

• Yasaklı

@cool-story-bro, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu sene YKS ye girdim. İyi bir puan yaparsam bir üniversite daha okurum belki diye. Ehliyet le binaya giremeyeceğimi söylediler. 20 dakikam vardı ve hemen gidip alabilir miyim dedim. Son 15 dakika içinde binada olmazsanız tekrar giriş yapamazsınız dediler. Bunun böyle olması gerektiği evraklarda yazıyormuş. Tamamen benim hatam. Tam sınavdan vazgeçip gidecekken kapıdaki polis arkadaşlardan bitanesi evin kaç dakika dedi. Yetişebileceğini anlayınca benim için kimliğimi alıp geldi.

Pasaport ta da şu an eğer acil bir durumunuz varsa ve belgeleyebiliyorsanız hemen hallediyorlar. (Öncelik vererek)

Greencard a başvurucak diye bir bireye kimse öncelik vermez. Bence vermemeli de. 1 aylık bir sürecin yarısını geçmesini bekleyip başvuranlar çokta umursamıyor demektir.

konuyla alakası ne bilader... sen de o zaman 12+1+1+... artık kaç yıl beklemişsin bu sınavı, kimliğini unuttuysan sen de umursamıyorsun demektir.

iki bir şey okuyup öğrenelim dedik yine buradasın boş muhabbetler.

Sildim biladeeeeerrr🤢

Bol bol canın neyi istiyorsa onu oku. Bu üslupla konuşmayı size ev ahalisi mi öğretiyor merak ediyorum açıkçası. Sohbet odası burası.

Boş boş muhabbetler dediğin yorumların içinde 20 tane bilgi var sohbet tadında.

Meydanı sana bıraktım bak. Üslubunla ortalığı şenlendirirsin.

• Arkadaşlar ben geçen gün greencard için fotoğraf çektirdim, adam omuzlarla oynadı. Bir taraf alçakta duruyor dedi yükseltti, genişletti. Fotoğrafta oynama olmaması gerekiyor dedim, yüzde oynama olmadıkça sıkıntı olmaz dedi, işkillendim. Sonuçta senede bir defa ve tek başvuru yapabiliyoruz, hata kabul etmez. Bir problem arz eder mı? fotoğrafın ham hali mevcut değil.

• 11 ekim günü pasaport başvurumu yaptım 10 iş günü geçmesine rağmen hala tık yok. Twitterdan nvi destek hesabına tweet atıyorum onlardan da ses yok. Gerçekten madur olmak üzereyim ne yapsam bilemiyorum

• Merhabalar günaydın benim 2 sorum olacak
    1.sorum ismim Bekir Musap Can başvuruda ismimi küçük yazsam olurmu yani demek istediğim ismimi büyük yazsam İngilizcede büyük i yok ya o yüzden sordum umarım anlayabilmişsinizdir
    2-Adresi yazarken Türkçe harflerle yazsam sorun olur mu

• @Atlantis00 loto çıkarsa fotoyo yenileyin der sıkıntı olmaz muhtemelen

• @merian benimkide gec geldi ama 10 gün sürmedi e devletten takip ediyormusunuz

• @merian Edevletten pasaport numaranıza bakın eğer basım öncesi kontroller gibi bir yazı varsa daha işlemler bitmemiştir ama numara yazıyorsa bitmiştir kargolanmamıştır.

• @Emtee bende cok yüksek olmasını bekliyor bu yıl

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |