Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ipeke E-devletten aldiginiz yeterli. Ingilizce olarak alabiliyorsunuz

• @hulyaek ahh çok sevindim geçmişler olsun 🙂

• @Ali-Veli-Ahmet zannetmiyorum bir sorun olduğunu başka arkadaşlarda sağlık raporunun konsolosluk sistemine düşmesini beklemişti. Zaten pasaport istemişler. Gönlünüz ferah olsun ve geçmiş olsun.

• @Esra-Esra teşekkür ederim valla içimi rahatlattınız inşaAllah sorunsuz bir şekilde alırım.

• @hulyaek tebrik ederim hayırlı olsun bundan sonraki hayatınızda başarı ve kolaylık dilerim.

• @hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

• bitti -
      Donunce uzunca yazarım, vizemiz onaylandı. 28 aylık bekleyiş sona erdi.

@hulyaek inanın çok sevindim. Hayırlı olsun inşAllah. Yolunuz açık olsun 🌼

• @hulyaek gelmiş geçmiş olsun şükür bugünlere

• @berrechihiro, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

n önce ailemin yanına gidebilmek için. Ben daha bu konularda çok yeniyim yol gösterip fikir verirseniz

Sen benim yaklasik 8 sene genc versiyonumsun. Ben work and travel denedim vize vermediler; Iste calistim turist olarak vize vermediler. Care green card icin evlenmeden beklemek 🙂

• @crazycells bugün green card için mülakata girdim.sabika kaydı ve doğum belgemin güncel olmadığını mülakatta belirttiler.Ben her ihtimali degerlendirerek güncel olarak yanımda getirmiştim fakat elden evrak kabul etmediler.Ceac üzerinden tekrar upload yapmamı ve posta ile pasaportumu gondermemi tekrar gelmeme gerek duymadiklarini söylediler.Durum sizce normalmidir.Birde upload için ilk başta yüklediğim yerden güncelleme yapmıyor.Other document başlığından ekleme yaptım doğrumudur acaba.

• @Ali-Veli-Ahmet merhabalar dosya yükleme işlemini hangi başlık altından yaptınız.Ayni durum bende de yaşandı bugün

• @İlhanakbulut açmışlardı sistemi incomplate görünüyordu oraya ek döküman yükledim.

• Herkese Çok teşekkürler. En başta Çok sevgili @crazycells . İlk günden beri tüm nezaketin ve sabrınla her sorumu cevapladığın için minnettarım.
    Zaman zaman bugünler hiç gelmeyecek sanmıştım, bu forum hem bilgi hem moral olarak her zaman çok yardımcı oldu.
    Bu bir veda değil, buralardayım 🙂 her zaman F2A ile ilgili desteğe ihtiyacı olanlar için buradayım.
    Umarım tüm bekleyen herkesin tüm aşamaları su gibi geçer.

• @Ali-Veli-Ahmet Covid asi kartinizi edevletten aldiginizi telefon goruntusu olarak mi gosterdiniz yoksa cikti mi almistiniz? Birde saglik muayne ucretini kredi karti ile odemek mumkun mu acaba?

• @yonca_2020 Aşı kartınızı basın, basılı istiyorlar. Kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz.

• @hulyaek Tesekkur ederim. Size de hayirli ugurlu olsun vizeniz. Gozunuz aydin.

• Yasaklı

@hulyaek Hayırlı olsun. Çok sevindim sizlerin adına.

• @hulyaek Tebrikler , Gozunuz aydin. Yeni hayatinizda basarilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

bizden de i-864ez formunu istediler. Daha önce i-864 formunu doldurmuştuk ama o zaman çocuklar olmadığı icin sadece benim icin doldurduk. Kapali oldugu icin geçmişteki form güncellenmiyor. Simdi i-864ez formunu doldururken part 1.c. kisminda baska kisiler varsa i-864 doldurun diyor. Bu durumda tekrar detayli olan i-864 formunu mu doldurmamiz gerekiyor?

evet, joint sponsor varsa I-864 formunu doldurmaniz gerekiyor. Zaten bu formlardan bir tanesinin olmasi bile yeterli olacak, o nedenle konsolosluk hangisini istemis olsa da siz durumunuza uygun olani doldurup yukleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doncarleone, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Ali-Veli-Ahmet sari zarf olayi kalkti mi?

evet, Ankara'da tum gocmen vizelerde yavas yavas sari paketi kaldirip, "Modernized Immigrant Visa"ya gecis yapiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Veli-Ahmet, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba bugün konsolosluk görüşmem vardı.

Sıranız yanıyor sizi önce bir görevli evraklarınızı istiyor adli sicil, nufus kayıt örneği, evlilik cüzdanı ve kanıtları. Tatlı bir sohbet yaptık. Sonrasında oturun sizi çağıracağız dendi 20 dk kadar bekledikten sonra konsolosluk görevlisi için numaram yandı ve yanına gittim yemin ettirdi önce, bir iki soru sordu 2020 ait adli sicil belgeniz yanınızda mı? dedi. hayır dedim ama güncel 2021 tarihli vardı önünde tamam dedi bunu ceac yükleyin sağlık raporunuz hala ulaşmadı bize dedi. Pasaportumu geri verdi. Ben de hemen harekete geçtim ceac güncel adli sicil belgemi yükleyip ptt ile pasaportu onlara iletmemi istediler sizin gelmenize gerek yok dediler. Bende belgeleri hemen yükledim ve en yakın ptt pasaportu verdim.

Sizce bir sorun var mı durum nedir? Çok strese girdim. Yeterince beklediğimiz yetmiyormuş gibi.

tebrikler, hayirli olsun, bir problem yok, belgeleri tamamlaninca vizenizi basacaklar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |