DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @superdem22 aynen ha tam show tv haber bültenine çıkacak durumdayız :)))

• bbg evi . kcc izlese curent yapardı eu'yu

• @yekta haber başlığı :" herkesin bir hayali var sayın seyirciler. Onların ki ise bambaşka. onlar greencard sırası gelmeyenler. kimler mi ? yekta,erdem, burak ve niceleri .. " 🙂

• haha silmeseydin keşke komikti :)))

• @yekta abi artık son hafta. ne desek ters tepecek 🙂 mizah bile yapılamaz durumdayız

• Bugünde 19K canını yakmışlar...

• current olmadı mı daha 🙂 Gerçi bizi current bile kurtarmaz ama olsun, kurtulanlara sevinirdik...

• Artık her ne olsa bile gelen haftadan bu oda o kadar da haraketli olamayacak indiki kimi . burdakı söhbetleri ve dostları çox özləyəcəm . Bizim bu bekleme daha çox "tamam ya devam" programına benzedi )))

• @azeusa Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Artık her ne olsa bile gelen haftadan bu oda o kadar da haraketli olamayacak indiki kimi . burdakı söhbetleri ve dostları çox özləyəcəm . Bizim bu bekleme daha çox "tamam ya devam" programına benzedi )))

Burasi kaybedenler kulubu beyler bayanlar...

• Bu baslikta gezinirken avm de dolasan evli erkek mutsuzlugu yasiyorum ben ya, birde eskiden nefret ettigim istatistik biliminden biraz daha nefret ediyorum. Ne guzel yazi mi gelirbtura mi torbadan beyaz bilye cikma olasiligi nedir seviyesindeydik simdi ceac verileri, resp. Rate derivative rate yok kil yok yün nedir bunlar ya. Green card mi aliyoruz bitirme tezi mi yaziyoruz arkadas gordion dugumu gibi ne cozulmez olaymis... Neyse 4 5 gun sonra tam şok halini yasicaz...

• @asilcenk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

current olmadı mı daha 🙂 Gerçi bizi current bile kurtarmaz ama olsun, kurtulanlara sevinirdik...

@asilcenk Bizi ‘Current’ bile kurtarmaz derken, sahiden de en az konuşulan konulardan biriydi bu. Cidden çok fazla bir sıkışıklık olur da, ‘Current’ ı yakalayıp, randevu alamama durumu
    nedir arkadaşlar? Özellikle biz 30xxx üstü olan
    lar, farzet ki ‘Current’ oldu, sıra gelmeyecek gibi bir durum olabilir mi cidden? En azından daha önce ne kadar yaşanmış kıyaslama yapabiliyor muyuz?
    Tecrübeli arkadaşlardan rica etsek?

CN: 34xxx

• Salı sallanır, Çarşamba çarşafa dolanır, perşembe perişanlık, cuma mübarek gün:)

• @muzmin_a Selam . Case numaramız son 2 rakamda sizinle aynı. Ferdi Tayfur ve Orhan Baba dinliyorum son bir haftadır. Gelecek olan sonuca şimdiden hazır olmak için. 🙂

• Merhaba Arkadaşlar,
    Geçen haftalarda foruma katılmıştım. Katıldıktan sonra heyecanım inanın çok arttı. Yorumlarınızı okurken bayaga kendimide kaptırıyorum. Üye olmadan önce hayat daha güzelmiş 😊 Adrenalin çok yüksek.
    Şaka bir yana bu forumda hesaplarıyla, öngörü ve araştırmalarıyla bizleri bilgilendirmeye çalışan arkadaşlara emekleri için çok teşekkür ederim. Admin'e de ayrıca teşekkürler. Son duzlukteyiz arkadaşlar ve beklentiniz hayırlısı ise olsun. Olmadı diye de üzülmeyin hayat devam ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@case Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@asilcenk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

current olmadı mı daha 🙂 Gerçi bizi current bile kurtarmaz ama olsun, kurtulanlara sevinirdik...

@asilcenk Bizi ‘Current’ bile kurtarmaz derken, sahiden de en az konuşulan konulardan biriydi bu. Cidden çok fazla bir sıkışıklık olur da, ‘Current’ ı yakalayıp, randevu alamama durumu
    nedir arkadaşlar? Özellikle biz 30xxx üstü olan
    lar, farzet ki ‘Current’ oldu, sıra gelmeyecek gibi bir durum olabilir mi cidden? En azından daha önce ne kadar yaşanmış kıyaslama yapabiliyor muyuz?
    Tecrübeli arkadaşlardan rica etsek?

CN: 34xxx

Current olmasina ragmen cagrilmama teoride mumkun maalesef. Gecen yildan biliyoruz, tum sayilar aktif olmasina ragmen "current" olan ayda herkes cagrilmadi. "Current", KCC'nin konsolosluklara gonderilen dosya numaralariyla ilgili kendini cok sikistirmamasi yonunde bir esnetme araci olarak da kullanilabiliyor.

Zaten asamalar konusunda da belirtiyor, dosyanizin mulakat tarihi alabilmesi icin once numaranizin aktif olmasi, sonra da dosyanizin mulakat icin siraya konulmus olmasi gerekiyor. Ilk kisma herkes tanik oluyor ama ikinci kisim KCC'nin kendi icinde hallettigi bir islem, ve seffaf degil...

• ⭐⭐

Current herkese vize var demek değilmiydi ? Yoksa KCC yada NVC bende herkese yetecek vize var, verebilen konsolosluk verebildiği kadar versin mi diyor. Şimdi diyelim Current oldu. ANKarada girecek sayısı Eylülde 500 Case olsun. Ankara ben yetiştiremem, 200 üne mülakat tarihi veriyorum mu diyor? Diyelim Norveç te 10 kişi var Case leri 39 binler de. Onlar alıyor bizimkiler mi kalıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Current herkese vize var demek değilmiydi ? Yoksa KCC yada NVC bende herkese yetecek vize var, verebilen konsolosluk verebildiği kadar versin mi diyor. Şimdi diyelim Current oldu. ANKarada girecek sayısı Eylülde 500 Case olsun. Ankara ben yetiştiremem, 200 üne mülakat tarihi veriyorum mu diyor? Diyelim Norveç te 10 kişi var Case leri 39 binler de. Onlar alıyor bizimkiler mi kalıyor.

yazdiginiz her anlama gelebilir maalesef. Numaranin "current" olmasi, dosya numarasi ne olursa olsun herkesin mulakat tarihi alabilecegi anlamina geliyor. Cunku dosya numarasi net bir sayi oldugunda bu sayinin ustundeki numaralara mulakat tarihi verilemez. Ama sayilar aktif olunca mulakat tarihini illaki o ayda alacaklari anlamina gelmiyor, nitekim gecen yil oyle oldu... Su ana kadar KCC'nin dosyalari kendi kendine baska konsolosluga yonlendirdigine sahit olmadim acikcasi ama teorik olarak dosya tasinmasi yapilabiliyor.

Unutulmamasi gereken sey, bu surecin "secilen kisilere" sadece gocmen olma sansi tanidigi. Genelde Green Card talihlisi arkadaslar bunun bir hak oldugunu ve verilen haklarin alinamayacagini dile getirirler, ama gecmis yillarda yasanan pek cok ornek bunun hic de boyle olmadigini gosteriyor. Herkesin vize alamayacagi zaten secildiginiz mektupta yaziyor, dolayisiyla surec istediginiz gibi gitmezse bile sikayet edebileceginiz yasal bir dayanak yok.

• @mustafa-celik Mustafa kardeşim hoş geldin. Hayırlısı olsun hakkımızda. Bazen öyle bir problem yaşarsın ki müdahale etmek istersin gücün yetmez. Buda aynen böyle bir durum. Bekleyelim. Kimi kader der kimi şans . Ne olursa olsun buradaki herkes sevinsin. Ha bana Orhan baba mı Müslüm baba mı dersen derim ben Kula kulluk eden değil hangimiz bir köşe başında çılgın gibi sevmedik derim. Saygılar hürmetler güzel abim. Gc çıkarsa Anadolu usulü bir köpüklü kahvemiz borcumuz olsun....

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Su an AF ta tam olarak bu oluyor Hakki Abi. cok yuksek CN li baska konsolosluktan, yogun olmadigindan dolayi gorusmesini yaparken, CNsi dusuk olan yogunluktan mulakat alamadi. AFta Agustosa 2300 mulakat verebildiler toplamda ve en az 4000 oldugunu tahmin ettigimiz (yil boyunca oranlara bakarak reel idlerin hadi yarisi gelse ve geriden de kalanlar gelse hesabiyla ortaya cikan) Eylul ayinda mulakat almayi umut eden var. Mumkun mu? En azindan bazi konsolosluklarda degil gibi. Ayni zamanda, bu yogun konsolosluklarin da yasadigi sikinti mesela Cameron yuksek CNli gorusmede iken, dusuk hala beklemede. Ustelik ds260ini cok daha once doldurmasina ragmen.

• Current olmayacagi icin bunlari dusunmeye gerek yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |