Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkürler

• @Sono Ben de aynı şekilde ne olur ne olmaz diye başvurmak istiyorum sorum şu dv-2022 için çekilişe katıldığım fotoğrafı kullansam bir problem olur mu yoksa illa gidip yenisini mi çektirmem lazım ?

• @ggulduk hiçbir sorun olmaz, ben uzun süredir aynı fotoğrafla başvuruyorum. Eski bir fotoğrafçı olarak söylüyorum, yüz hatlarınızda herhangi bir değişiklik yok ise ve sitedeki yönergelere uyuyorsa hiç bir sorun çıkmaz.

• Merhaba,
    KCC'nin büyük ölçüde DS-260 formunu gönderiş tarihine istinaden evrak talebinde bulunduğunu gözlemliyoruz malumunuz.

29 Ağustos'da KCC'ye, "Henüz evrak talebi almadım, göndermeli miyim, süreçte bir sorun var mı?" şeklinde özetleyebileceğim bir eposta gönderdim. Dün bir cevap geldi, her ne kadar kopyala yapıştır bir içerik olduğu belli olsa da imzadan anladığım kadarıyla cevaplayan gerçek kişi gibi görünüyor. Sabırla beklenmesini belirten bir epostaydı, içeriği aşağıda paylaşıyorum:

"Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/"

• @Kryptonite Bu otomatik cevap gibi geldi bana ama otomatik cevap da olsa prosedür konusunda açıklama yapılmış istenmeden göndereceğiniz belgenin bir ayrıcalık tanımayacağını belirtiyor burada söylenenlerin aksine bakalım gönderen arkadaşlardan bir sonuç çılacakmıdır bildiğimiz takip ettiğimiz

• ⭐⭐⭐

@Kryptonite evet dediğiniz gibi klasik “bekleyin” maillerinden biri bu. Ama Sizin dosya numaraniz icin bu maili göndermesi KCC’nin ne kadar saçma is yaptiginin en büyük göstergesi.

4xx’lerdeki dosyaya mulakat veren KCC’nin, sizin gönderdiğiniz maile bu cevabı degil “hemen evraklarınızı gönderin” şeklindeki maili gondermesi lazımdı.

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kryptonite evet dediğiniz gibi klasik “bekleyin” maillerinden biri bu. Ama Sizin dosya numaraniz icin bu maili göndermesi KCC’nin ne kadar saçma is yaptiginin en büyük göstergesi.

4xx’lerdeki dosyaya mulakat veren KCC’nin, sizin gönderdiğiniz maile bu cevabı degil “hemen evraklarınızı gönderin” şeklindeki maili gondermesi lazımdı.

Size kesinlikle katılıyorum. Yaşayıp göreceğiz, bakalım neler olacak. 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Evrak gönderip diskalifiye olmak da var

Merak etmeyin, KCC bu nedenle sizi diskalifiye etmez, edemez de...

KCC'nin boyle bir yetkisi yok, orasi sadece burokratik islemleri gerceklestiren devlet dairesi... Dosyaniz hakkindaki bu tur kararlari sadece konsolosluktaki diplomat memurlar verebilir.

• Merhabalar birkaç son zamanlarda aklıma takılan birkaç sorum vardı cevaplayabilirseniz sevinirim;
    1-Üniversitemi dondurdum ve işimden istifa ettim bu durumlar ds-260 formunu açtırmamı gerektirir mi?
    2-CN numaram 22xxx lerde oldugundan ,eğerki sıram gelmez diye yeşil karta tekrar başvurmak istiyorum bu mümkün mü şuanki başvuruma bir zararı olur mu?
    3-Galiba bazı arkadaşlar sıra numaraları gelmeden evraklarını göndermiş sanırım,bunun bir zararı sizce numaramı göndermeli miyim? bunu yaparak sonuç alan arkadaşlar oldu mu? aksi fikirlerde duyuyorum ama hiç bir şekilde başvurumu riske atmak istemem
    teşekkürler..

• ⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar birkaç son zamanlarda aklıma takılan birkaç sorum vardı cevaplayabilirseniz sevinirim;
    1-Üniversitemi dondurdum ve işimden istifa ettim bu durumlar ds-260 formunu açtırmamı gerektirir mi?
    2-CN numaram 22xxx lerde oldugundan ,eğerki sıram gelmez diye yeşil karta tekrar başvurmak istiyorum bu mümkün mü şuanki başvuruma bir zararı olur mu?
    3-Galiba bazı arkadaşlar sıra numaraları gelmeden evraklarını göndermiş sanırım,bunun bir zararı sizce numaramı göndermeli miyim? bunu yaparak sonuç alan arkadaşlar oldu mu? aksi fikirlerde duyuyorum ama hiç bir şekilde başvurumu riske atmak istemem
    teşekkürler..

1. Gerekmez.
    2. Başvurabilirsiniz. Şimdiki sürecinize hiç bir etkisi yok. ne olumlu ne olumsuz.
    3. Evraklarınız hazırsa istek gelmeden göndrebilirsiniz. Bu yıl DV çekilişini kazanmış dünya çapında 117 bin küsur insana karşı yarışıyorsunuz. Vize almanızı sağlayacak mülakatı alabilmek için size avantaj sağlayacak bu eylemi yapmakta hiç bir sakınca yok.
      Evrak isteği gelmeden evraklarını gönderip onay alan arkadaşlarımız var. Şimdi geriye yaslanmış numaralarının current olmasını ve sonrasında mülakat mailinin gelmesini bekliyorlar.

• @smartcells bu şekilde Evrak talebi gelmeden Evrak gönderip onay alan bir kişinin profilini izin isteyip paylaşabilirsiniz sakıncası yok ise bir iki soru veya görüş almak için kendisinin de iznini alarak bunu yapabilirmisiniz rica etsem

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells bu şekilde Evrak talebi gelmeden Evrak gönderip onay alan bir kişinin profilini izin isteyip paylaşabilirsiniz sakıncası yok ise bir iki soru veya görüş almak için kendisinin de iznini alarak bunu yapabilirmisiniz rica etsem

Bu konu başlığının ilk mesajında DV2022 kazananlarının süreçlerini gösteren (DS260 gönderme, evrak talep, onay ve mülakat tarihleri gibi) excel dosyasının linki var. Oradan bakıp bulabilirsiniz kim nasıl ilerlemiş.

Ayrıca en son satıra kendinizle ilgili bilgileri ekleyebilirsiniz.
    Lütfen başka yerlere yazmayın, tablodaki ayar ve bilgileri değiştirmeyin. Biz ait olduğu satıra taşırız siz kendinizi ekledikten sonra.

• @smartcells ok teşekkürler

• @smartcells teşekkürler,mülakat yerimi kanadaya taşımayı düşünüyorum uzun zamandır eğer evraklarımı gönderirsem ve onay alırsa sonradan mülakat yerimi değiştirebilir miyim?
    2-mülakt yerimi şimdiye kadar değiştirmemiş olmamın nedeni mülakat tarihine vizemin yetişip yetişmeyeceğini kestirememem oldu o yüzden eğer mülakatımı değiştirsem ve vizem yetişmesse mülakatımı tekrar türkiyeye aldırma gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba?

• ⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells teşekkürler,mülakat yerimi kanadaya taşımayı düşünüyorum uzun zamandır eğer evraklarımı gönderirsem ve onay alırsa sonradan mülakat yerimi değiştirebilir miyim?
    2-mülakt yerimi şimdiye kadar değiştirmemiş olmamın nedeni mülakat tarihine vizemin yetişip yetişmeyeceğini kestirememem oldu o yüzden eğer mülakatımı değiştirsem ve vizem yetişmesse mülakatımı tekrar türkiyeye aldırma gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba?

Mülakat için ilgili konsolosluğa transfer edilene kadar dosyanız KCC'dedir ve mülakat yeri değiştirmek için muhatabınız KCC'dir.

Mülakat yeri belirlendikten sonra KCC'nin işi biter ve top artık konsolosluklardadır. Bu aşamadan sonra mülakat yeri değiştirmek için 2 konsoloslukla yazışmanız gerekiyor. Değiştirmek istediğiniz yer kabul ederse ancak öyle değiştirebilirsiniz.

• Sn @crazycells Bu yıl ds 260 gönderim sırasına göre dosya işleme ve evrak talebi yapılıyor. Daha önceki yıllarda nasıl bir uygulama yapıldığını da bilmiyorum. Dolayısıyla cn düşük olduğu için nasılsa ona göre işlem yapılacak diye hatasız yapmak için tekrar açtırmamak için ds260 formunu 08.08 21 de gönderdim. EU dv talihlilerinin sayısını da dikkate alarak benim dosyamın evrak işlemesi çok gerilerde kalır mı.Mesela Şubat Mart ayına kalır mı? Biraz tedirgin oldum..Düşük CN olmasına rağmen .

• Merhabalar

Şu 11 günde toplam kaç kişi mülakat aldı ?
    Mülakat deneyimleri başlığında 2 kişi yazıyor. Başka alan olmadı mı ?
    @smartcells

• ⭐⭐⭐

@Matkap, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar

Şu 11 günde toplam kaç kişi mülakat aldı ?
    Mülakat deneyimleri başlığında 2 kişi yazıyor. Başka alan olmadı mı ?
    @smartcells

Başka yok.

• @Matkap çok ağır çok yavaş gider zaten

• @Ali-Yüksel şu an böyle giderse sizden istemeleri daha da geç olabilir. Daha Haziran' a gelmediler çünkü ama ben gene de bir ara hızlanırlar diye düşünüyorum.

Bu arada ben de artık evraklarımı gönderdim Kasım' da current olacağımız için hadi hayırlısı...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |