Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimk Evet ancak Türkiyedeki kimliklerde ve pasaportlarda surname kısmı yer almadığı için isim kısmına yazmak gerekir resmi belgede olduğu şekilde. (Benim düşüncem)

• Merhabalar, aynı bilgisayar ve IP adresi üzerinden kendime ve aile üyelerime ayrı ayrı dört farklı başvuru yapmam sorun olmaz değil mi? Sistem başvuruların farklı şahıslar adına yapıldığına bakmadan spam, mükerrer başvuru vs. olarak algılamaz umarım.

• Yasaklı

Herkese iyi şanslar

• Yasaklı

@Gökhan-AKGÜL-0 Hayırlı olsun bol şans diliyorum hepimize

• Geçen sene olmadı.Bu senede başvuruyu yaptık.Umarım hayaline kavuşmak isteyen herkeze nasip eder.

• @ibrahimk

Zorlastiracak birsey yok. T.C vatandaslarinda resmi olarak middle name yok. Bunu izah etmeye calistim. Isteyen oradaki middle name secenegini doldulabilir.. Beni ilgilendiren bir durum da yok.

• Yasaklı

@kebabdefender, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG

Siz oyle sanmayabilirsiniz ancak;

Turk kimliklerinde middle name'e karsilik gelecek bir bolum yok. Ad ve Soyad var. Iki adiniz olmasi middle name sahibi oldugunuz anlamina gelmiyor, kimlige gore iki adet first name'e sahip oldugunuz anlamina geliyor.

mesela "bojan ivanov vladimirov" gibi bir isim soy isim kombinasyonunda,

ad: bojan
    middle name: ivanov (Buradaki ivanov, bojan adli kisinin babasinin adidir, yani bojan'in baba adi ivan.)
    soyad: vladimirov

Bizim slav ulkelerindeki gibi, veya ispanyollardaki gibi baba veya anne adini kendi isim soyisim kombinasyonuna eklemiyoruz.

Bu, ikinci adlarini middle name gibi forma yazanlarin elenecegi anlamina geliyor mu bilmiyorum ama kimliginize bakarsaniz middle name'e karsilik gelecek bir isminizin olmadigini gorursunuz.

Ben Turkiyede yasamiyorum 10 yili askin bir suredir cesitli AB ulkelerinde bulundum. Hem oturumumu uzatmak icin bu tur bilgileri yilda en az bir defa dolduruyorum hem de buyuk bir amerikan firmasinda calistigim icin, benim ismimi ne sekilde yazdiklarindan %100 eminim.

Hocam evrak işlemlerinde endorsement denen bir olay vardır. Bir evrak endorsement edilirken onay veren ülke tarafından kendi sistematik düzenine uygun hale getirilir. Bizde olmadığı için öyle yazılıyor ancak; kalkıp evraklarınızı USA için endorsement ettirdiğinizde otomatikman middle name satırına yazılacaktır.
    Bir denizci olarak çok rahat söyleyebilirim ki; Türk kaptanlık ehliyetiniz coast guard endorsement ı almak istediğinizde bu şekilde düzenleniyor.

Siz eminseniz, emin olduğunuz gibi gerçekleştirin.

• ⭐⭐

Başvurumu yaptım çocuğun 2.adını middlename yazdım hayırlısı olsun artık bu saaten sonra dövünmenin manası yok geçmiş olsun demek ki benim gibi hata yapanlara

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@kebabdefender, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG

Siz oyle sanmayabilirsiniz ancak;

Turk kimliklerinde middle name'e karsilik gelecek bir bolum yok. Ad ve Soyad var. Iki adiniz olmasi middle name sahibi oldugunuz anlamina gelmiyor, kimlige gore iki adet first name'e sahip oldugunuz anlamina geliyor.

mesela "bojan ivanov vladimirov" gibi bir isim soy isim kombinasyonunda,

ad: bojan
    middle name: ivanov (Buradaki ivanov, bojan adli kisinin babasinin adidir, yani bojan'in baba adi ivan.)
    soyad: vladimirov

Bizim slav ulkelerindeki gibi, veya ispanyollardaki gibi baba veya anne adini kendi isim soyisim kombinasyonuna eklemiyoruz.

Bu, ikinci adlarini middle name gibi forma yazanlarin elenecegi anlamina geliyor mu bilmiyorum ama kimliginize bakarsaniz middle name'e karsilik gelecek bir isminizin olmadigini gorursunuz.

Ben Turkiyede yasamiyorum 10 yili askin bir suredir cesitli AB ulkelerinde bulundum. Hem oturumumu uzatmak icin bu tur bilgileri yilda en az bir defa dolduruyorum hem de buyuk bir amerikan firmasinda calistigim icin, benim ismimi ne sekilde yazdiklarindan %100 eminim.

Hocam evrak işlemlerinde endorsement denen bir olay vardır. Bir evrak endorsement edilirken onay veren ülke tarafından kendi sistematik düzenine uygun hale getirilir. Bizde olmadığı için öyle yazılıyor ancak; kalkıp evraklarınızı USA için endorsement ettirdiğinizde otomatikman middle name satırına yazılacaktır.
    Bir denizci olarak çok rahat söyleyebilirim ki; Türk kaptanlık ehliyetiniz coast guard endorsement ı almak istediğinizde bu şekilde düzenleniyor.

Siz eminseniz, emin olduğunuz gibi gerçekleştirin. Emin olduğunuz bir konu için bize soru sormayın lütfen.

Buna bir ekleme daha getirmek istiyorum. Yasal bir kimliğe sahip olmak için bir isim ve soyisim e ihtiyaç duyulur. Aksi taktirde kimlik düzenlenemez. Herhangi bir sebeple ismin yanına mecburiyetten değilde bireysel istek ile eklenen isim middle name dir. Örneğin Ahmet Mehmet TÜRK te Mehmet olmasa da olacağı için middle name e girer.

Kanada konsolosluğu çalışanının verdiği bilgi. Üşenmedim sordum adamı rahatsız edip. Bilmiyorum yıllardır orada yaşayan @crazycells bu konuda ne düşünür.

• Kaldı 207 gün daha 4 gün zor geçti 207 gün 1/100 ihtimali bekliyoruz

• eşim ve benim adıma ilk başvurumuzu yaptık. hayırlı olur inşallah

• Selamlar, uygun bir fotoğraf sonunda ayarlayabildim fakat sonradan duvarda çok küçük siyah bir leke farkettim belli belirsiz görünüyor fotoğrafta tekrar çekmeli miyim? Check sitelerindeki tüm kontrollerden geçti fotoğraf.

• Yasaklı

@Gökhan-AKGÜL-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand Allah hepimize dış hatlarda TR'ye veda selfie'si çekmeyi nasip etsin 🤲 amin.

Bu insanlara bunu yazdıranlar utansın

• @Şafak-Gizli bu kadar da dikkat etmezler herhalde yani yok artık 🙂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Buna bir ekleme daha getirmek istiyorum. Yasal bir kimliğe sahip olmak için bir isim ve soyisim e ihtiyaç duyulur. Aksi taktirde kimlik düzenlenemez. Herhangi bir sebeple ismin yanına mecburiyetten değilde bireysel istek ile eklenen isim middle name dir. Örneğin Ahmet Mehmet TÜRK te Mehmet olmasa da olacağı için middle name e girer.

Bakin Middle Name kullanilan pasaportlar icin ornek gostereyim. Bu tip pasaportlarda Given Names bolumu oluyor Name degil.

Bulgar pasaportu. Hristo Vitoshev Petrov. Vitoshev Middle name.

Eger Hristo'nun ikinci bir adi olsaydi, Hristo Bojko Vitoshev Petrov olsaydi, first name Hristo Bojko, Middle Name Vitoshev, Surname Petrov olacakti. Yani ikinci adi da First name olacakti.

passport.jpg

Ekaterina Aleksandrovna Matveeva. Alkesandrovna Middle name.

passport5.jpg

Yunan Pasaportu isim ve Soyisim var Middle name yok.
    passport3.png

Turk Pasaportu Isim ve soyisim var Middle name yok.

passport4.jpg

Yani kanunen isin 10 tane adiniz da olsa bunlarin hepsi first name olarak gecer. Turk pasaportu bu sekilde duzenlenir.

Bunu bu sekilde degil de ikinci adinizi middle name kismina yazmak GC icin elenme kriteri midir bilmiyorum, muhtemelen yalan bir bilgi olmadigi icin diskalifiye edilmez ama dogrusu isimlerinizi First name bolumune yazmak, middle name bolumunu iptal etmektir.

• Arkadaşlar merhaba https://tsg.phototool.state.gov/photo sitesinden fotoğrafımı otomatik kırptığı fotoğrafımı indirip https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker sitesinde kontrol ettiğimde hepsi yeşil tikli. Yalnız fotoğrafı açtığımda bana bulanık geliyor. Fotoğraf boyutu düşük olduğu için herkeste aynı mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@mod55, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba https://tsg.phototool.state.gov/photo sitesinden fotoğrafımı otomatik kırptığı fotoğrafımı indirip https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker sitesinde kontrol ettiğimde hepsi yeşil tikli. Yalnız fotoğrafı açtığımda bana bulanık geliyor. Fotoğraf boyutu düşük olduğu için herkeste aynı mı?

Kontrol siteleri netlik kontrolü yapmayabilir. Sana bulanık geliyorsa bulanıktır. Bir daha resim çek. Fotoğrafçıda çektirdin, ham fotoğraf net, düzenledikten sonra bulanıklaştıysa ham fotoğraftan bir daha kırparak yeni fotoğraf hazırla. Bulanık fotoğrafla başvurma.

• daha pasaport gelmedi benim 😞

• Middle name kısmına ikinci ismini yazanlar elenmiş olsaydı bilgimiz olurdu diye düşünüyorum. Bugüne kadar kazananların bir çoğunda bu şekilde isim girişi vardır sanırım.

• @Resp3xt daha 30 gün var. Ben de henüz yapmadım başvuru. Bu hafta yaparım büyük ihtimal. Benim pasaport 10 günde geldi. Bu arada söylediklerine göre edevlet ten görebiliyormuşsunuz pasaport bilgilerini ☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |