Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@huseyinme, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, Ds 260 formunu doldururken Üniversitesi Mezuniyetim için Bölüm Adını Türkçe Olarak Yazmışım. İngilizce yazmak mı gerekirdi? Bir sıkıntı olur mu acaba?

olmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyinme türkçe karakter olarak yazmadıysan sorun değil

• @smartcells teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@huseyinme türkçe karakter olarak yazmadıysan sorun değil

DS260 formunda isteseniz de Türkçe karakter giremezsiniz. Sadece bir yerde Native Alphabet ile giriş izni veriyor. O da orijinal ad-soyad sorarken. Bunun dışında İngilizce karakterlerden hariç giriş yaparsanız hata verir, ilerleyemez ve kaydedemezsiniz.

• @a-kaya bizden de tam bir ay sonra belgeleri yeniden göndermemizi istediler. Bütün belgeleri pdf formatinda tekrar gonderdik.

• @mia ilk gonderdiginizde pdf degil miydi? baska formatta mi gondermistiniz?

• @mia İmzanızdaki Dosya numaranızı düzeltir misiniz ? Hatalı yazılmış.

• @Shila resim olanlar jpg formatindaydi

• Hala tr den konsolosluk randevusu alan çıkmadı. Sizce süreç nasıl işleyecek? Yorumları alalım

• @mozturk228 durum cok kotu forumda gordugum kadariyla evrak istegi alan yok dogru duzgun onay yok, ne olacak cok merak ediyorum.

• Bu ileti silindi!

• @mia yanıtınız çok için teşekkür ederim.
    Bize gelen ikinci mail tamamıyla ilk mail ile aynıydı, herhangi bir açıklama olmadığı için bir eksiklik var mı yok mu anlayamadık.
    Benim aklıma gelen tek konu oğlumuzun ABD vatandaşı olması sebebiyle ona DS 260 doldurmadığımız için onun doğum belgesini ve pasaportunu KCC'ye göndermemiş olmamız. İkinci kez aynı maili göndermeleri bununla alakalı olabilir mi diye düşündük. Bu sebeple KCC'ye mail attık, yanıt bekliyoruz. Tabi KCC'nin yanıtı çok uzarsa burada bir dezavantajımız olur mu onu da bilmiyorum. Bu durumda ikinci maile oğlumuzun da belgelerini koyup atmanın herhangi bir negatif etkisi olur mu merak ediyorum.

• @mozturk228, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hala tr den konsolosluk randevusu alan çıkmadı. Sizce süreç nasıl işleyecek? Yorumları alalım

Biz Avrupa'yı veya Amerika'yı adaleti kanıksamış olarak görsek de aslında kuralların esneyebildiği yerde veya kurallara/kanunlara uyup uyulmadığının anlaşılmayacağı sisli atmosferde diğer dünya ülkelerinden bir farkları kalmadığını görüyoruz. İnsan, her yerde insan. Hep kötüye, bencilliğe bir meyli var maalesef. Otokontrol ve iradesi güçlü ve kendi ahlaki değerlerini oturtmuş bireyler istisna olmak üzere bir inancın veya devletin kurallarına/kanunlarına "mecbur" olduğu için uyan bireyler veya kurumlar, kural veya kanundan etkilenmeyeceğini hissettiği anda gerçek yüzünü gösteriveriyor. Konu uzar da dağıtmayayım.

Covid-19 pandemisi maalesef ABD hükümeti için güzel bir sisli atmosfer ve gri alan oluşturdu. Pandemi olmasa, Trump'ın ardından tamamen normale döndürecekleri DV sürecini, bu bahaneyle gerçek anlamda içlerinden geçeni sergileyecekleri bir sürece dönüştürdüler.

Yapım gereği her konuya realist yaklaşan birisiyim. Hayal kurmak güzel ve keyifli. Ancak kendini kaptırdığında yıkım da daha ağır oluyor. Dolayısıyla ümit ve ümitsizlik arasında dengede gitmenin hem ruh hem beden sağlığı için daha doğru olacağını düşünüyorum. Yüksek numaralı biri olarak hem karamsarlıkla kendimi üzmeden, hem de hayallere fazla kapılıp süreç tamamlanmazsa büyük yıkım yaşamadan devam edebilmek için; 2020 ve 2021'de yaşanana benzer -belki daha da sıkıntılı- bir süreç yaşanma ihtimalini aklımdan çıkarmadığım gibi, olur da her şey düzelirse neler yapacağıma dair de ufak ufak araştırma yapıyorum.

Hepimizin hakkında hayırlı olan neticeye kavuşması dileklerimle.

• @eynar Bence 23 başvuruları için hazırlık yapıyorlar. 23 başvuruları başlayınca bu mülakat sürecine başlayacaklar diye düşünüyorum.

• AŞI için , kendi yaptığım yöntemi -aile hekiminin önerisi doğrultusunda- not olarak bırakıyorum.
    Önce bulaşıcı hastalıklar bölümünden randevu alıp kan tahlilinde hangi hastalıklara bağışıklığım olduğunu cikarttirdim.. sonra aile hekimi eksik olan aşılara yönelik aşı takvimi çıkardı. Bu aşılarla birlikte 2 doz biontek olup aşı kartını çıkardım.. ki sanırım ankara sağlık merkezinde bu aşı kartını da istiyorlar..
    Not: aşı listesini randevu alacağınız sağlık merkezinin sitesinde bulabilirsiniz...
    Tabii ki o sağlık merkezinde , kan ve idrar tahlili vermekten kurtulamiyorsunuz :))

• @eynar Hocam ben bu yüzden bana danışanlara söylüyorum ki

AOS imkanınız varsa hiç durmayın AOS yapın. Elimize bir şans geçmiş değerlendirmek lazım. Açıkçası ben de Aos düşünüyorum.

AOS yapıpta Greencard alamayan olmadı çünkü 🙂

• @Matkap yapacak bir şey yok beklemekten başka

• ⭐⭐⭐

@semra-karababa Ellerinize sağlık, hazırlıklı gitmekte fayda var Unganlara. Ama genelde yaşça büyük kişiler için aşı karnesine ya da sonuçlara pek güvenmiyorlar ve direkt 3 farklı aşıyı da yapıyorlar.

• ⭐⭐⭐

@Matkap Kesinlikle, AOS'ye döndüğünüz an GC almama ihtimaliniz yok denecek kadar az. Bu yüzden AOS yapabilecek durumdaysanız AOS en mantıklısı bu dönemde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |