Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lilith, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar merhaba. Benim bugün mülakatım vardı. Fakat ekstradan güncel tarihlisini aldığım nüfus ve sicil kaydını sisteme yüklememi istediler. Ayrıca eşim de 2020 mart ayı vergi beyanı sistemde kabul edilmiş gözükürken, iş değişikliği olduğunu belirtince güncel taxleri sisteme yükleyip, pasaportunuzu posta ile konsolosluğa gönderin dediler. Aile içi şiddetle ilgili bir döküman verdiler.
    Bu durumda belgeleri yükleyince kabul edilmiş oluyor mu?
    Yoksa yeniden değerlendiriliyor mu?
    Bu aşama süreci sizce ne kadar uzar?
    Bir de eş durumundan gitmeme rağmen geliri yeterli gözükmezse şu etapta akrabamı sponsor gösterebilir miyim?
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    😞

Telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

Guncel belgelerden sonra dosyaniz onaylanacaktir diye dusunuyorum, maddi durumun yeterliligi konusunda bir yorum yaptilar mi?

Eger yeterli bulunmazsa sponsor gosterebilirsiniz, sorun olmaz, zaten eger eksik belge olursa size haber verecekler ve onlari tamamlayacaksiniz. Dolayisiyla stres yapmaniza gerek yok.

Istenilen guncel belgeleri hizli bir sekilde CEAC hesabiniza yukleyin.

• Bu ileti silindi!

• Korona kisitlamalari dolayisiyla kaçırdıgim mulakat icin yeni bir randevu talebi bugun olusturdum. Bakalım kac gün sonraya mulakat tarihi verecekler.

• Merhabalar, Herkes gibi belki bir tık fazla sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. 2 Sene önce eşim için başvuru yaptım mayısda DQ aldık. Aslında beklemeye hazırdık ama bir kızımız oldu şuan 1.5 aylık yaklaşık 4 aydır Türkiyedeyim gidemiyorum onları bırakıp Kızımın büyüdüğünü 1 ay bile kaçırmak istemiyorum ama orda araba taksiti borçlar birikiyor. Bir yandan burda hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Avukatlara mesaj atıyorum hiç biri dönüş yapmıyor çok ilginç. Acaba bir hızlandırma talebi oluşturabilir miyim?
    Birde DQ aldıktan sonra kızımız oldu onuda ds 260 formuna kendim ekledim formu henüz acmadılar sadece cocuk secip doğum raporu koyabildim inceleme altında diyor süreçi iyice uzatmış olabilir miyim? Konsolosluk ve Nvc hiç bir maile cevap vermiyor sizce ne yapmalıyım Teşekkürler

• Herkese selam mail şimdi geldi 18 ekime verdiler randevuyu. Ben çok mutlu oldum çok çileli geçti bu süreç inanılmaz yıpratıcıydı inşallah bekleyenler de bir an önce siz de bu güzel haberi alırsınız.
    2021 dq’lara geçtiler demektir bu.

🤚🏻🤚🏻🤚🏻🤚🏻

• @Ali-Veli-Ahmet veeee aynen benim de geldi, 18 ekim 11.15 çok şükür 🙂 ve anlıyoruz ki baya hızlandılar

• Arkadaslar bizim de geldi 22 ekim icin randevu herkese hayirli olsun, bekleyenlere sabirlar 🙏🏼

• @Sefa-Koçakoğlu aramizda 1 gun var size de gelmis olmasi lazim randevu tarihi

• Arkadaşlar benim dq 29/4/2021 bana mail gelmedi ama sizlere mail olarak geldi değil mi

• @horoz banada gelmemiş hala sebebini anlayamadım acaba yeni ekleme yaptım diye süreç mi uzadı

• @horoz evet mail olaral geldi yaklasik 1 saat once

• @hulyaek @Ali-Veli-Ahmet offf nasıl mutlu oldum. Tebrikler 🎊

• @Esra-Esra size gelmedimi esra hanım mayıs 26 gelmiş

• @ipeke ama benim Mart 2021. DQ tarihiniz benden sonra. Bana neden yok? 😪

• @Esra-Esra Pazartesi ye bekleyelim derim sonra konsolosluk mail atarız

• emin olmamakla birlikte bizim başvuru tarihimiz eylül 2019 du sizlerden daha önce belki onun etkisi olmuştur

• Herkese merhabalar 2017 yılında yaptıgımız basvurumuz once kızımızın dogması sonra pandemı nedenıyle hep ertelendı ve bugun sonunda mulakat tarıhı ıcın maıl aldık. Suan 1 bucuk aylık bır kızımız var ve Almanyada ıkamet edıyoruz. Basvurudan sonra Almanyaya tasınmıstık. Bızım durumumuzda olan var ımdır acaba Almanyada yasadıgımız ıcın farklı belgeler gerekır mı?

• @ipeke hımmm olabilir, DQ almış 2019 başvurularını temizliyor olabilirler ilk, mantıklı

• Büyük bir ihtimalle

• @hulyaek bunu 2020 lerden de önce yapmaları gerekiyordu bence. Neyse sağlık olsun geç olsun güç olmasın diyelim. Hemen enseyi karartmayalım @horoz bi dahaki ay için umutlanmalıyız o zmn sanırım. Benim önümde kimse kaldı mı şu an verilmeyen?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |