Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MegaShintai tesekkurler. bankadaki bey onerdi karti bu arada, alabilirsiniz diyerek. Yavas yavas zaten postadan da kart teklfleri geliyordu, bankada direk halletmek daha iyi oldu anlasilan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Bugun Chase Bank ta hesap actirdik. Gecen gunlerde bana posta yolu ile kredi karti onermisler ve ben de almstim. Hazir kartta olunca, bir de ortak hesap acalim dedik esimle. Checking de minimum 1500dolar olması gerekiyor, BOFA 1200 dolar idi. Esime de orada kredi karti teklifi var ister misiniz diye sordular, gecen sene BOFA dan hesap acarken kredi karti vermemişsti BOFA, Chase 1 senedir burada olmamız, acik hesaplar ve kredi kartı olmasi sebebi ile sanirim direk kart teklif ett. Sapphire tercih ettik, yıllık 95 dolar ucreti var ama ilk sene almıyorlar. Devamlı kullanımda rewards ile rahatca odenebilir dusuncesi ile bu kartı tercih ettik. Ev kirasını kart ile odemeyi planliyoruz, firma bir surcharge yapacak kart ile odeyince ama bir deneyelim diyoruz. 2019dan beri SSN olmasına ragmen ben de , gene de form imzalattilar. Esimden istenmedi, sanırım o master zamanından kalma SSNe sahip oldugu icin onunki eski sayılıyor. Sifir ile basladıgı icin herkes bir garip bakiyor zaten 🙂 . Vatandas olmadigimiz icin her halıkarda GC soruyorlar. Esimin Kaliforniya ehliyeti ve benim Kaliforniiya ID im olmasına ragmen, vatandas olmadigimiz icin GC i gorup, scan ettiler. İslemler asagi yukari bir saat suruyor.

Hayirli olsun, sayin @MegaShintai 'nin dedigi gibi normalde ilk yil da ucret aliyorlar ama son birkac yildir Chase promosyon yapiyor, eger subede basvuru yaparsaniz bazi kartlarda ilk yil ucret almiyor (Bu, genelde Citibank'in kullandigi bir taktik)...

Ayrica su an Chase Sapphire Preferred'de daha once hic gorulmemis bir bonus var, ilk 3 ayda 4000 dolar harcarsaniz 100.000 puan kazanacaksiniz (1 puan = 1 cent), bunu bu yilin sonuna kadar 1.25 kat ile statement credit olarak geri alabiliyorsunuz. Yani 4000 dolar harcayip 1250 dolarini bu puanla odeyebilirsiniz rahatlikla...Hatta 4000 dolari harcarken ekstra puan da alacaksiniz, dolayisiyla toplamda 1250 dolardan fazlasini geri alacaksiniz... Onumuzdeki 3 ay boyunca her seyi %30 indirimle almis gibi dusunebilirsiniz 🙂 90 gun, kredi karti basvurusunun onaylandigi gunden itibaren basliyor, bilginize... hesabinizi ona gore yapin, bu bonusu kacirmayin 🙂

• @crazycells ev kirasını o nedenle kartla odeyelim diye dusunduk, bankadaki adam da aynısını onerdi, 4000 doları rahat harcarsınız bu yolla dedi. surcharge olacaktır ama deger sanırım. tesekkurler

• Merhaba, ben de yeni gelip banka hesabı ve kredi kartı işlemlerini gerçekleştirdim. Öncelikle Chase Bank'ta hesap açmak için iki şubeye gittim. İki şube de SSN'im olmasına rağmen fiziki GC olmaksızın hesap açamayacaklarını, adress proof için lease agreementi kabul edemeyeceklerini, adımıza kayıtlı fatura nüshası gerektiğini, hesap açılışını gerçekleştirsek dahi secured kart hizmeti sunmadıklarını ve bu nedenle kredi skoru olmayan birinin kredi kartı almasının mümkün olmadığını belirttiler. 1 sene sonra görüşürüz diyerek ayrıldık 🙂 Chase hüsranından sonra bugün TD Bank'a gittim ve işlemleri oldukça pratik şekilde hallettim. SSN, Türk ehliyetim, lease agreement ve pasaport işlemler için yeterli oldu. Checking hesabı için hesapta 100 USD bakiye altına düşülmediği müddetçe hesap ücreti kesilmiyor, kredi kartı içinse tek seferlik yıllık 30 Dolar masraf ilk ekstreye yansıtılacak. Debit kart anında isminiz basılarak teslim ediliyor, kredi kartı ise 5 iş günü içerisinde postanıza ulaşır denildi. Bu arada promosyon da var bilginize. Debit kart ile 60 gün içerisinde 15 kez işlem yaparsanız siz ve arkadaşınız 50 USD kazanıyor.

• Bir not ekleyeyim Chase hesabı acmama ; bizden diger varolan banka kartlarımızı istedilerChase Bank da. SSN, GC ve diger banka kartina bakarak hesabi actilar. Onu unutmusum.

• @cnpist Kirayi kredi kartiyla odeme sartlariniza dikkat edin derim. Ben de kredi kartiyla kirayi odeyeyim diye dusunuyordum cash back alabilmek icin ama sonra 50 dolardan fazla bir fee alindigini gorunce her odemede, normal yolla odemeye karar verdim. Gerci eger sizde boyle bir fee olsa bile 4000 dolara ulasip bonusunuzu aldiktan sonra normal yollla odemeye devam edersiniz. Ama umarim sizde fee vs yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar ABD gelişte Proof olarak Sarı zarfla birlikte Zarfa zımbalı bir Özet bilgi dökümanı koymuşlardı Ben onun fotoğrafını çekip . Bir döküman kopyasını almıştım. Bu kopayı resmî kanıt olarak göstererek SSN ve Gc olmadan bu kopya ve DV Göçmen vizesi ile hesabı açtırmıştım. Eğer hala bu zarfı Cbp ye teslim için size veriyorlarsa bu evrak kopyasını kullanabilirsiniz. Ssn ve Gc geldikten sonra onların bilgilerini bankaya bildirdim. BOA bu tip durumlara alışkın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@crazycells ev kirasını o nedenle kartla odeyelim diye dusunduk, bankadaki adam da aynısını onerdi, 4000 doları rahat harcarsınız bu yolla dedi. surcharge olacaktır ama deger sanırım. tesekkurler

eger bina yonetimi kredi karti ile odeme kabul etmiyorsa, su hizmeti de kullanabilirsiniz. Siz onlara kredi karti ile oduyorsunuz (+ fee) , onlar da sizin adiniza check gonderiyorlar. Guvenilir bir uygulama...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugr2021, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Merhaba, ben de yeni gelip banka hesabı ve kredi kartı işlemlerini gerçekleştirdim. Öncelikle Chase Bank'ta hesap açmak için iki şubeye gittim. İki şube de SSN'im olmasına rağmen fiziki GC olmaksızın hesap açamayacaklarını, adress proof için lease agreementi kabul edemeyeceklerini, adımıza kayıtlı fatura nüshası gerektiğini, hesap açılışını gerçekleştirsek dahi secured kart hizmeti sunmadıklarını ve bu nedenle kredi skoru olmayan birinin kredi kartı almasının mümkün olmadığını belirttiler. 1 sene sonra görüşürüz diyerek ayrıldık 🙂 Chase hüsranından sonra bugün TD Bank'a gittim ve işlemleri oldukça pratik şekilde hallettim. SSN, Türk ehliyetim, lease agreement ve pasaport işlemler için yeterli oldu. Checking hesabı için hesapta 100 USD bakiye altına düşülmediği müddetçe hesap ücreti kesilmiyor, kredi kartı içinse tek seferlik yıllık 30 Dolar masraf ilk ekstreye yansıtılacak. Debit kart anında isminiz basılarak teslim ediliyor, kredi kartı ise 5 iş günü içerisinde postanıza ulaşır denildi. Bu arada promosyon da var bilginize. Debit kart ile 60 gün içerisinde 15 kez işlem yaparsanız siz ve arkadaşınız 50 USD kazanıyor.

Checking hesabiniz hayirli olsun. TD bankin islemleri biraz karisik... Kendileri aslinda Kanada bankasi oldugundan, ABD'nin geri kalanlarindan biraz daha farkli bir sistem kullaniyorlar... Hesabinizi yonettiginiz site ile kredi kartini yonettiginiz siteler farkli... Eger kafaniz karisirsa haber edersiniz.

Chase biraz pimpirikli maalesef, 12 aylik kredi gecmisinden sonra Chase kredi kartlarina baslarsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@cnpist Kirayi kredi kartiyla odeme sartlariniza dikkat edin derim. Ben de kredi kartiyla kirayi odeyeyim diye dusunuyordum cash back alabilmek icin ama sonra 50 dolardan fazla bir fee alindigini gorunce her odemede, normal yolla odemeye karar verdim. Gerci eger sizde boyle bir fee olsa bile 4000 dolara ulasip bonusunuzu aldiktan sonra normal yollla odemeye devam edersiniz. Ama umarim sizde fee vs yoktur.

evet sayin @cnpist , burada kar zarar hesabi yapmaniz lazim 🙂 eger 4000 dolari dogal sekilde harciyorsaniz o durumda en iyisi tabii ki oyle yapmak 🙂

ama bu bonus gozardi edilecek bir bonus degil, o nedenle dogal olarak harcayacaginizdan supheliyseniz biraz fee odeyip bonusu almaniz lazim. Neticede bonus ile kar etmis olacaginiz kesin ama...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Arkadaşlar ABD gelişte Proof olarak Sarı zarfla birlikte Zarfa zımbalı bir Özet bilgi dökümanı koymuşlardı Ben onun fotoğrafını çekip . Bir döküman kopyasını almıştım. Bu kopayı resmî kanıt olarak göstererek SSN ve Gc olmadan bu kopya ve DV Göçmen vizesi ile hesabı açtırmıştım. Eğer hala bu zarfı Cbp ye teslim için size veriyorlarsa bu evrak kopyasını kullanabilirsiniz. Ssn ve Gc geldikten sonra onların bilgilerini bankaya bildirdim. BOA bu tip durumlara alışkın

bilgilendirme icin tesekkurler sayin @redsat2000 , burada sunu vurgulamak lazim. Her bankanin ve her subenin kriterleri farkli olabilir, o nedenle cevrenizdeki bir banka hesap acmiyorsa baskasindan acmayi denemeniz lazim. Genel olarak Chase hesabi acmak, BOA'da hesabi acmaktan daha zor...

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 o belgedeki adres bölümünde kartımın gideceği kişinin ismi yazıyor. Sizde de farklı bir kişinin ismi yazıyor olmasına rağmen okey mi verdiler acaba?

• Arkadaşlar selam. 1 hafta önce H2B vizesi ile ABD ye giriş yaptım. 4 gün önce Bank of America ya hesap açtırmaya gittim. Debit kartım geldi. Kredi kartı için ancak 1 yıl sonra alabileceğimi söylediler. Security debit cart içinde SSN numaram geldiğine gitmemi söylediler. Sizin başka bankalar ile önerebileceğiniz başka seçenek varmı? Kredi kartı, security debit kart veya kredi skoru mu arttırabileceğim herhangi birşey? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐

@leonard "secured credit card" demek istemis olabilir misiniz? Secured credit card icin SSN'iniz geldiginde Capitol One ve Discover'a bakabilirsiniz. Bank of America'nin da baska subesine gitmeyi deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leonard, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Arkadaşlar selam. 1 hafta önce H2B vizesi ile ABD ye giriş yaptım. 4 gün önce Bank of America ya hesap açtırmaya gittim. Debit kartım geldi. Kredi kartı için ancak 1 yıl sonra alabileceğimi söylediler. Security debit cart içinde SSN numaram geldiğine gitmemi söylediler. Sizin başka bankalar ile önerebileceğiniz başka seçenek varmı? Kredi kartı, security debit kart veya kredi skoru mu arttırabileceğim herhangi birşey? Teşekkürler...

Checking hesabinizin oldugu bankadan kredi karti almaniz daha kolay olacaktir, o nedenle BoA ile de devam edebilirsiniz.

Su basliktan bilgileri takip edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/80/kredi-skoru-credit-history/

Ayrica bank of america, secured credit card'inizi 1 yil sonra normal credit card'a donusturunce hesap gecminizi de yeni karta aktariyor, dolayisiyla herhangi bir kaybiniz olmuyor.

• 30 Ekim'de JFK'den ilk girişi yapmıştım. 1 Kasım (bugün) Bank of America'nin Hudson st ile 2nd st köşesindeki Hoboken şubesinde hesap açtım.

9:10 gibi şubeye girdim 10:30'a randevu oluşturdular. İstersem iceride bekleyebilecegimi söylediler. 10:25 gibi sıram geldi. Kişisel hesap acmak istediğimi söyledim. Pasaport'um dışında ssn ve greencard in fiziki olarak elimde olmadığını söyledim, sorun yok pasaport yeterli dediler.

Adresi sözlü olarak beyan etmem yeterli oldu. Yaklaşık 30-35 dk surdu hesabı açıp, online bankacılık kullanıcı bilgilerini oluşturmamız. Ssn gelince hem onu bildirmeye hemde kredi kartı başvurusu yapmaya tekrar gideceğim.

• @Meco, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

aklaşık 30-35 dk surdu hesabı açıp, online bankacılık kullanıcı bilgilerini oluşturmamız. Ssn gelince hem onu bildirmeye hemde kredi kartı başvurusu yapmaya tekrar gideceğim.

secure card mı yoksa kredi kartı mı acaba ? bu arada hayırlı olsun:)

• @marti2771 Normal kredi kartı başvurusu yapmayı planlıyorum. Bakalım çıkar belki. Güncelleme yaparım. Ayrıca teşekkür ederim.

• @Meco merakla bekliyoruz:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco hayirli olsun. ortalamaya gore cok rahat bir deneyim yasamissiniz 🙂 devami da ayni olur umarim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

71

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |