Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bende geçen hafta newyork tan geldim. Jfk check-in bankosunda aşı kartlarımı sordular gösterdim. Uçuşum Londra aktarmalıydı londrada türkiye uçuşu için check in yaptığımda sadece covid testini sordular türkiyeye girişte pasaport girişinden hemen sonra insanları aşı ve test kontrolü için sıra sıra masaların olduğu biyere ayırıyorlardı görevli elimde türk pasaportunu görünce türk vatandaşı iseniz kontrole gerek yok direk devam edebilirsiniz dedi direk çıktım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@devo, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

2 tane biontech aşısı olduk, bu ay sonu gideceğim. gidip gelirken herhangi ekstra bir şey yapmamız gerekiyor mu isteniyor mu yani, sonuçta aşı kartı olarak işlendi onu göstereceğim sorulması durumunda

Turkiye'ye girerken asi karti yeterli, ama ABD'ye gelirken PCR testi de gerekiyor.

• Türkiye'den ABD'ye yolcu beraberinde kabinde veya kabin altı bagaj içinde 1,5 kg kadar bir kutu hediyelik baklava götürmek istiyoruz. Kabin içine şerbetli tatlı alınmasına izin verilmeyebileceği, ancak kabin altı bagajı içinde yeterli sızdırmazlık önlemleri alınmak suretiyle götürülebileceği söyleniyor. Mado'nun yaklaşık 1,5 kg kapasiteli küçük tepsili baklavaları kendi özel karton kutusu içine yerleştiriliyor. Bunu ayrıca streçle çok iyi bir şekilde sarmayı ve ayrıca büyük bir naylon torba içinde valizin orta kısımlarında kabin altı bagaj ile götürmeyi düşünüyoruz. Yolculuk sırasında bagajın alt üst olabileceğinin, muhafaza içindeki tepsinin %50 olasılıkla ters halde durabileceğinin farkındayız.
    Daha önce uçak yolculuğu ile ABD'ye baklava götüren veya götürme girişiminde bulunan değerli forum üyeleri uçak yolculuğu ve ABD'ye giriş gümrük kontrolü deneyimlerini, görüş ve önerilerini paylaşabilirlerse çok seviniriz.

• @elma Iyi paketlendigi surece valizde goturulebilir. Gumrukte sorun cikmaz. Normal baklavada sut bulunur uzun dayanmaz. Kuru baklava normale gore daha uzun sure dayanir. Yola gotureceginizi soylerseniz iyi paketlerler zaten.

• @redsat2000 simdiden iyi yolculuklar tecrubelerinizi aktarir misiniz ucus sonrasi

• Bu ileti silindi!

• Bu ucustan once doldurulması istenen form hes kodu yaratiyor diye yazmıs aciklamda. HES kodu olaların doldurması gerekmiyor o zaman, benim anladigim. https://register.health.gov.tr/

• @cnpist Evet bu formu doldurdugunuz zaman, HES kodu olusturuyor.

• @MySea tesekkurler. ben de hes kodu var o zaman gerek yok.

• @cnpist Onu bilemiyorum, yani HES kodu varken bu formu doldurmak gerekip gerekmedigini.

• @MySea alandan yazarim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist yurt dışı giriş çıkış yaptığınız için hes kodu yenilenmesi lazım . Risk durumunuzla ilgili bu kod sonuçta bu belge giriş çıkış beyanı

• @cnpist En kotu ihtimalle, Turkiye'ye varinca passport kontol sirasinda polisin onunde formu telefondan doldurup, gosterirsiniz! 🙂

• @MySea leyn beni mi almayacaksınız bu ulkeye kimleri kimleri aldınız diye cazgırlık yaparım olmadı 🙂

• ⭐⭐⭐

@cnpist ucustan once bir gorevli gelip kontrol ediyor. Doldurmaniz lazim.

• @keysnambır aldım simdi , gecerli hes kodunu verify ettim, yeni bir ekran goruntusu ile gidecegim alana. tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

değişiklik var mı bilmiyorum ama thy ekim ayı planlarını yayınlamış incelemeyen varsa inceleyebilir

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/guncel-ucus-plani/

111.jpg

222.jpg

• Dallas ve Newark Thy uçuşlarına başlamış Thy başka noktalarda da başlanacak mı bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Dallas ve Newark Thy uçuşlarına başlamış Thy başka noktalarda da başlanacak mı bilgisi olan var mı?

Denver, Colorado'ya da seferlere başlayacaklarını açıklmışlardı ama ne zaman başlayacak henüz belli değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 verdiğim linkte her ayın sonunda önümüzde ki ayın açılacak uçuş bilgilerini yayınlıyorlar oradan takip edebilirsiniz.

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/guncel-ucus-plani

Benzer Başlıklar

• 1
  • 36
  • 7
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |