Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Aeroexpres Cunku süreçteki dokümanlar belli, State.gov’da ulke bazlı olarak görüntülenebiliyor. Haydi dediğiniz gibi olsun, eksik evrak söz konusu olsun, bu durumda KCC sizinle iletişime geçip “eksik evrakınız var” diyor.

Evrakları önceden göndermek size bir zarar getirmez, ama bir ihtimal sizin sürecinizin hızlanmasını sağlayabilir. Oldu da sağlamadı, zaten sizden evraklar istendiğinde tekrardan göndererek sürece normal şekilde devam edebilirsiniz.

Evrak onaylandı emaili yaklaşık ne kadar zaman süre sonra geliyor? Bir de KCC'den gelen emailin spam kısmına düşmesini engellemenin bir yolu var mıdır?

• @betterwithbutter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Aeroexpres Cunku süreçteki dokümanlar belli, State.gov’da ulke bazlı olarak görüntülenebiliyor. Haydi dediğiniz gibi olsun, eksik evrak söz konusu olsun, bu durumda KCC sizinle iletişime geçip “eksik evrakınız var” diyor.

Evrakları önceden göndermek size bir zarar getirmez, ama bir ihtimal sizin sürecinizin hızlanmasını sağlayabilir. Oldu da sağlamadı, zaten sizden evraklar istendiğinde tekrardan göndererek sürece normal şekilde devam edebilirsiniz.

Evrak onaylandı emaili yaklaşık ne kadar zaman süre sonra geliyor? Bir de KCC'den gelen emailin spam kısmına düşmesini engellemenin bir yolu var mıdır?

Kullandığınız mail hizmetine bağlı olarak değişir ancak genelde maili gönderen/gönderecek olan adres Kişiler'e kayıtlı ise o mail adresinden gelen postaların Spam klasörüne gitmesini engelleyebilirsiniz.

[email protected] ve [email protected] adreslerini Kişiler'e (Contacts) ekleyebilirsiniz.

Ayrıca "Filtre oluştur" seçeneği (Yahoo! Mail ve Gmail'de var örneğin) ile o adresten gelen maillerin hangi klasöre taşınması veya taşınmaması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Yine Yahoo! Mail ve Gmail gibi hizmetlerde örneğin KCC'den gelmiş ilk mesajın yanındaki yıldız işaretine tıklarsanız, bu mailin önemli olduğunu belirtmiş olursunuz. Böylece sistem o adresten gelen sonraki postaları da Spam'e atmayacaktır.

• ⭐⭐⭐

@betterwithbutter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

.gov uzantılı emailler kolay kolay spama düşmez. İşimi garantiye alayım diyorsanız email adresini veya en garanti olarak domain adresini ( @state.gov ) güvenli adresler kısmına ekleyebilirsiniz. Hemen hemen bütün email servislerinde veya uygulamalarında bu seçenek vardır.

• ⭐⭐⭐

@betterwithbutter Normalda 6-8 hafta. KCC de bu sürede evrak Onayı almazsanız bizimle iletişim kurun diyor. Ama bu sözlerinde durmadiklari cok zaman var. O yüzden sabırla beklemek gerekiyor.

• merhabalar, evrakları önden gönderirken nasıl bir yazı yazmak lazım. Kimlik ve CN bilgileri dışında. Sayg

• ⭐⭐⭐

@huseyinme, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar, evrakları önden gönderirken nasıl bir yazı yazmak lazım. Kimlik ve CN bilgileri dışında. Sayg

İlk mesajı dikkatlice okuyun. Evrakların nasıl gönderileceği bütün detaylaıyla anlatılıyor.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• @smartcells cevabınız için çok teşekkürler ama sorun olan kısım boşanmama rağmen kızımın vukuatlı nüfus örneğinde eski kocamın soyismiyle görünüyorum ama parantez içinde boşanmış yazıyor inşallah bi sorun olmaz boşanma belgemi de gönderdim zaten.

• arşivli adli sicil kaydında bi kaydımız yoska türkçe şeklinde gönderebilir miyiz

• ⭐⭐⭐

@sudegül-bayram, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells cevabınız için çok teşekkürler ama sorun olan kısım boşanmama rağmen kızımın vukuatlı nüfus örneğinde eski kocamın soyismiyle görünüyorum ama parantez içinde boşanmış yazıyor inşallah bi sorun olmaz boşanma belgemi de gönderdim zaten.

Bir sorun teşkil etmez.

Arşivli Adli sicil kaydını Türkçe vermiyor diye biliyorum. Arşivli seçince 8 dil seçeneği geleiyor ve aralarında Türkçe yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram mahkeme evrakları diğer evraklar TÜRKÇE gönderilmez. Bu evrağı türkçe olarak gönderdiyseniz en kısa zamanda yeminli tercüman ingilizce çeviri yaptırıp göndermeniz gerekiyor. Yoksa eksik evrak olarak kalır sistemde

• Herkese Selam, bugün evrak isteği maili geldi

• ⭐⭐⭐

@drcgl, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Selam, bugün evrak isteği maili geldi

Hayırlı olsun.

• @drcgl, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Selam, bugün evrak isteği maili geldi

hayırlı olsun.Kcc çalışmaya başladı

• merhaba bugün bende evrak talebi aldım ve case num. 19 bin de bu ne demek oluyor tam olarak bilen birisi açıklayabilir mi lütfen? yani ben evrakları gönderip onlar onayladığında mülakat randevusu verilecek demek mi tam olarak anlamadım çünkü henüz 5300 e kadar current oldu ve ben daha maili atmazlar sanıyordum.

• @Hasan-Saylı, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba bugün bende evrak talebi aldım ve case num. 19 bin de bu ne demek oluyor tam olarak bilen birisi açıklayabilir mi lütfen? yani ben evrakları gönderip onlar onayladığında mülakat randevusu verilecek demek mi tam olarak anlamadım çünkü henüz 5300 e kadar current oldu ve ben daha maili atmazlar sanıyordum.

Evrak talebi aldıysanız belgeleri toplayıp gönderin tabii ki. Ancak Normal şartlar altında evrak onayını erken de alsanız current olmadan mülakat tarihi vermeyeceklerdir. Evraklarınız olur da erken onaylanırsa en azından sürecin önemli bir aşaması tamamlanacağı için kafanız rahat olur ve current olup mülakat mailinin gelmesini beklersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan-Saylı 2021 olanlar çok daha garipti 3k evrak gelmedi 45k - 55k gelmişti ondan dolayı sadece biz tahmin ediyoruz çünkü içeriden birisi olmadığı için tam olarak hangi kafadalar bilemiyoruz ama ds260 erken göndermenin de etkisi olabilir.

• ⭐⭐⭐

@Hasan-Saylı, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba bugün bende evrak talebi aldım ve case num. 19 bin de bu ne demek oluyor tam olarak bilen birisi açıklayabilir mi lütfen? yani ben evrakları gönderip onlar onayladığında mülakat randevusu verilecek demek mi tam olarak anlamadım çünkü henüz 5300 e kadar current oldu ve ben daha maili atmazlar sanıyordum.

Hayırlı olsun.
    Aşağıdaki linkite ilk mesajda açıklandığı gibi evraklarınızı gönderin.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• @Hasan-Saylı talep ve onaylar önceden olabilir. Mülakatı numaranız current olunca alabilirsiniz.

• @ayvalik10 aynı gariplik devam ediyor aslında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arşivli adli sicil kaydında bi kaydımız yoska türkçe şeklinde gönderebilir miyiz

Eger Ankara'daki ABD konsoloslugunda mulakata girecekseniz adli sicil belgesini Turkce olarak gonderebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |