Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @strangek kesinlikle sorun olmaz. Zaten donuceksiniz madem. Ordayken evlenin. Oncede esiniz ogrensin ne lazim Las Vegas ta evlenmek icin. Cok kolay oldugunu dusunuyorum prosedurun. Tebrikler!

• Merhabalar.Türkiye’den evli olup turist vizesi ile Amerika’ya gelen bir çift Florida da boşanabilir mi?6 ay Florida da ikamet ettiğini gösteren belge isteniyormuş.Turist vizesi ile gelip burada boşanma gerçekleştirilebilinir mi?Ya da başka bir eyalette

• merhabalar sevgili arkadaslar, öncelikle forumda herkese yardimci olan @crazycells "a sonrada sizlere bir sorum olacakti.
    2 yıllık Greenkartimin suresi 2022 Şubat ayında bitmiş olacak, 2022 Nisan ayında ise evliligimin 3 senesi bitmiş olacak.
    10 yıllık greenkartima hiç başvurmadan amerikan vatandasligina basvurabiliyor muyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar.Türkiye’den evli olup turist vizesi ile Amerika’ya gelen bir çift Florida da boşanabilir mi?6 ay Florida da ikamet ettiğini gösteren belge isteniyormuş.Turist vizesi ile gelip burada boşanma gerçekleştirilebilinir mi?Ya da başka bir eyalette

Bu dediginiz durumda bu ciftin Turkiye'de bosanmasi daha dogru olur. Eger Florida ile hicbir alakalari yoksa eyaletteki mahkemeler bu basvuruyu kabul etmeyeceklerdir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@handuş, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

merhabalar sevgili arkadaslar, öncelikle forumda herkese yardimci olan @crazycells "a sonrada sizlere bir sorum olacakti.
    2 yıllık Greenkartimin suresi 2022 Şubat ayında bitmiş olacak, 2022 Nisan ayında ise evliligimin 3 senesi bitmiş olacak.
    10 yıllık greenkartima hiç başvurmadan amerikan vatandasligina basvurabiliyor muyum?

Hayir, maalesef evliliginizin degil, gocmenliginizin uzerinden 3 yil gecmesi gerekiyor. O nedenle once I-751 ile kosul kaldirmalisiniz, 1 yil sonra da vatandaslik icin basvuru yapabilirsiniz.

• @crazycells orada Florida da ehliyet alarak bu şekilde boşanma gerçekleştirilmez mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells orada Florida da ehliyet alarak bu şekilde boşanma gerçekleştirilmez mi?

Ben sizin sorunuzu yanlis anlamis olabilirim, oncelikle bunu belirteyim. Eger yanlis anlamissam lutfen duzeltin...

ABD'de evlenmeyen, ABD'de yasamayan, ABD'de gocmen olmayan ve ABD'ye turizm amaciyla gelen iki kisinin ABD'de bosanip bosanamayacaklarini soruyorsunuz sanirim?

Teknik olarak baska bir ulkede bosanmaniz mumkun olsa da, bunu dediginiz durumda yapabileceginizi sanmiyorum... Bosanma yerel mahkemelerde gerceklesen bir islem oldugundan ve her eyaletin (ve eyalet bolgesinin) bu konudaki sartlari degisiklik gosteriyor... Sizin bu sartlari saglayip saglamadiginiza bakmaniz lazim, ama nerdeyse tum eyaletlerde en azindan bir ciftin o eyalette yasayan biri olmasi gerekiyor diye tahmin ediyorum. Sizin dediginiz durumda iki cift de Florida'da yasamadigi icin bu istegin mahkeme tarafindan kabul edilecegini pek sanmiyorum. Ayrica turistik vizelerde ABD'de kalma suresi 6 aylik veriliyor, bu surecte bu islemlerin de bitecegini pek sanmiyorum. Sorudaki iki kisinin kendi bulunduklari ulkede neden bosanmadigini tam anlayamadim. Eger amac sadece baska ulkede bosanmaksa yapilmasi gereken diger ulkelerde bu bosanmanin tescil edilmesi. Yoksa daha sonrasinda miras isleri karisabilir, bilginize.

• Herkese merhaba.

Eşim Amerikan vatandaşı ve Amerika'dan iş teklifi aldı. Ben şu an çalışmıyorum. Şartlı Green Card için başvurada bulunacağız. ( kısa süredir evliyiz ancak çok uzun bir birlikteliğimiz var)

4 sorum var.

1- İşlemlere şu an eşim Türkiyedeyken, buradan mı başlamak daha hızlı bir süreç gelişimine sebebiyet verir yoksa onun Amerika'ya gitmesini bekleyip Amerika'dan başlatması mı daha hızlı olur?
    2- İşlemlere başlayabilmek için ilk yapılması gereken I-130 formunu doldurmakmış. Bu formu online mı dolduruyoruz, eğer posta ile yollayacaksak direkt olarak Ankara konsolosluğuna elden vermek daha hızlı mı olur? ( Bu mümkün müdür? )
    3- Eşim iş teklifi aldı ve kabul etti. Belli bir maaşla işe başlayacak bu maaşla bana sponsor olabilir mi?
    4- Eşim iki ay sonra Amerika'ya gideceğinden sürecin olabildiğince hızlı bitmesini temenni ediyoruz. Bu anlamda bu case, büro için unique bir durum oluşturur mu? Bunu belirtmekte fayda var mıdır?

Amatör sorular sorduysam lütfen kusura bakmayın, her şey çok ani gelişti. O yüzden şu an bizde ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

• Merhaba,19.Kasım.2019 da B1/B2 Vizesi ile ABD ye giriş yaptım ve 6 ay süre aldım. 16 Mart 2020 de Amerikan vatandaşı ile evlendim. Evlilik gerçek bir evlilik. Evlendikten sonra I-130 veI-130 a formlarını gönderdim. Ancak daha sonra adres değişikliği bildirdiğimiz halde eski oturduğumuz eyalet adresine randevu verdiler. Yeni adresimizi bir kere daha verdik. Dolayısı ile süreç tekrar başladı. Amerikada hiç çalışmadım. Ama Türkiye' den emekli olduğum için emekli maaşımı eşimin vergi beyanında gösterdiğim için IRS numaram var. Eşim Şubat 2022 de emekli olacak ve biz Türkiyeye yerleşeceğiz. Bu tarihe kadar randevu gelmez ise kalma süremi çok fazla aştığım için havaalanında çıkış yaparken alınonulur muyum ? Bir problem yaşar mıyım? 10 yıllık vizemin iptali herhalde söz konusu olacaktır. Bu sorun değil çünkü tekrar gelmeyi düşünmüyorum. Alıkonulursam uçağı kaçırmamız sorununu yaşayacağız. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• @crazycells Dil okulu. i-20 ise 3 aylik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Herkese merhaba.

Eşim Amerikan vatandaşı ve Amerika'dan iş teklifi aldı. Ben şu an çalışmıyorum. Şartlı Green Card için başvurada bulunacağız. ( kısa süredir evliyiz ancak çok uzun bir birlikteliğimiz var)

4 sorum var.

1- İşlemlere şu an eşim Türkiyedeyken, buradan mı başlamak daha hızlı bir süreç gelişimine sebebiyet verir yoksa onun Amerika'ya gitmesini bekleyip Amerika'dan başlatması mı daha hızlı olur?
    2- İşlemlere başlayabilmek için ilk yapılması gereken I-130 formunu doldurmakmış. Bu formu online mı dolduruyoruz, eğer posta ile yollayacaksak direkt olarak Ankara konsolosluğuna elden vermek daha hızlı mı olur? ( Bu mümkün müdür? )
    3- Eşim iş teklifi aldı ve kabul etti. Belli bir maaşla işe başlayacak bu maaşla bana sponsor olabilir mi?
    4- Eşim iki ay sonra Amerika'ya gideceğinden sürecin olabildiğince hızlı bitmesini temenni ediyoruz. Bu anlamda bu case, büro için unique bir durum oluşturur mu? Bunu belirtmekte fayda var mıdır?

Amatör sorular sorduysam lütfen kusura bakmayın, her şey çok ani gelişti. O yüzden şu an bizde ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

1. Formlari hemen gonderebilirsiniz, ne kadar hizli gonderirseniz sureciniz de o kadar erken baslayacaktir.

2. Bu basvuruyu konsolosluklarda yapamazsiniz, o nedenle standart sureci takip etmelisiniz. Ilk formlar USCIS'e gonderilmeli. Su basliktaki bilgileri takip edebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

3. Gecerli minimum gelir seviyesi icin su basligi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

4. Maalesef bunu belirtmeniz sizin surecinize bir hizlanma saglamayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oldtiger, içinde söyledi: B1-B2 Turist Vizesi İle Amerikada Uzun Süre Kalabilmek

Merhaba,19.Kasım.2019 da B1/B2 Vizesi ile ABD ye giriş yaptım ve 6 ay süre aldım. 16 Mart 2020 de Amerikan vatandaşı ile evlendim. Evlilik gerçek bir evlilik. Evlendikten sonra I-130 veI-130 a formlarını gönderdim. Ancak daha sonra adres değişikliği bildirdiğimiz halde eski oturduğumuz eyalet adresine randevu verdiler. Yeni adresimizi bir kere daha verdik. Dolayısı ile süreç tekrar başladı. Amerikada hiç çalışmadım. Ama Türkiye' den emekli olduğum için emekli maaşımı eşimin vergi beyanında gösterdiğim için IRS numaram var. Eşim Şubat 2022 de emekli olacak ve biz Türkiyeye yerleşeceğiz. Bu tarihe kadar randevu gelmez ise kalma süremi çok fazla aştığım için havaalanında çıkış yaparken alınonulur muyum ? Bir problem yaşar mıyım? 10 yıllık vizemin iptali herhalde söz konusu olacaktır. Bu sorun değil çünkü tekrar gelmeyi düşünmüyorum. Alıkonulursam uçağı kaçırmamız sorununu yaşayacağız. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

I-485 AOS basvurusunu yaptiniz mi? Eger I-131 basvurusu yaptiysaniz ve combo card'iniz size ulastiysa bu belge ile ABD disina cikabilirsiniz.

Fakat eger I-131 basvurusu yapmadiysaniz o durumda AOS sureci bitmeden ABD disina cikarsaniz AOS sureciniz iptal olur. Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak/

Cikarken cok sorun yasamazsiniz, ama geri gelmeniz cok zor olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vladJerome, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells Dil okulu. i-20 ise 3 aylik.

Su durumda I-20'yi once uzatip sonra evlilik islemleri yapmayi dusunuyorsunuz sanirim?

• @crazycells Çok teşekkür ederim cevap için. Şu an nişanlım ABD'de ay başından beri. Yılbaşından önce Türkiye'de evlenip hemen sonrasında benim için J2 vizesine başvurmayı düşünüyoruz. Benim hesabımda para göstermem gerekecek mi? Yoksa eşimin benim giderlerimi karşılayacağını taahhüt ederek kendi hesabını mı göstermesi gerekiyor?

Selamlar

• @crazycells Cevabınız için çok teşekkür ederim.Türkiye de 1 yılı dolmadan boşanma gerçekleşmiyor maalesef o nedenle ABD de boşanma düşünülüyor.Bazı eyaletlerde daha kısa residency şartları var sanırım ama tam olarak öğrenemedim maalesef

• @ekdodo
    -Amerika’dan yaparsanız daha hızlı ilerleyecektir. Biz aynı süreçten 5 sene önce geçtik eşimle ve Amerika’ya tasınıp basvurumuzu yapmıştık.
    -Eşiniz size sponsor olamaz, önşart son 3 senedir ABD de yaşamış / calısıyor olması gerekmekte. ( calısıyor ise de belli bir miktarın üzerinde yıllık kazanmıs / vergisini vermiş olması gerekmekte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tarık-B, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells Çok teşekkür ederim cevap için. Şu an nişanlım ABD'de ay başından beri. Yılbaşından önce Türkiye'de evlenip hemen sonrasında benim için J2 vizesine başvurmayı düşünüyoruz. Benim hesabımda para göstermem gerekecek mi? Yoksa eşimin benim giderlerimi karşılayacağını taahhüt ederek kendi hesabını mı göstermesi gerekiyor?

Selamlar

Zaten DS-2019 formunu hazirlarken bu maddi belgeleri sizden isteyecekler, orada ne gosterecekseniz mulakatta bunlari yaninizda bulundurmalisiniz. Zaten maddi durum yeterli olmazsa, okul DS-2019 formunu hazirlayamaz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cevabınız için çok teşekkür ederim.Türkiye de 1 yılı dolmadan boşanma gerçekleşmiyor maalesef o nedenle ABD de boşanma düşünülüyor.Bazı eyaletlerde daha kısa residency şartları var sanırım ama tam olarak öğrenemedim maalesef

Turkiye'de boyle bir sart oldugunu bilmiyordum. Fakat dediginiz durumda o eyalet sizi orada yasayan olarak gormedigi icin basvurunuzu degerlendirmeyebilir, bilginize.

• @yonca_2020 çok teşekkür ederim

• @crazycells teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |