Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells bu iki cevap öyle bir su serpti ki içimize.. ilginize gerçekten çok teşekkür ederim, umarım herşey gönlünüzce olur.

• Merhabalar.
    Yaklaşık 1 ay önce submit a case inquiry bilgilerini doldurup göndermiştik. Şu bildirim gelmişti:

Thank you for your request:
    USCIS will review and process the request
    Expect a reply by September 17, 2021
    Your request ID number is SR123***********

Bugün maili kontrol ettim. Bu konuda herhangi bir mail yok.
    Acaba verilen '' Your request ID number is SR123*********** '' bu numara ile başka bir yerden mi kontrol etmemiz gerekiyor?

• Merhabalar bugün konsolosluk görüşmemi gerçekleştirdim. Detayları daha müsait bir zamanımda paylaşacağım. Kısa bir sorum olacak;

Nvc aşamasında yüklediğimiz tax return ve w2 belgelerini CEAC’de görüntüleyemediklerini söylediler. Bu belgeleri tekrar yüklemem gerektiğini ama pasaportumu muhafaza edeceklerini, bu belgeleri de onaylar onaylamaz vize ile beraber pasaportumu göndereceklerini söylediler. Daha önce interview aşamasında bu tarz sistemsel sorun yaşayan oldu mu? Olduysa ne kadar sürede çözümlendi?

• @Ayberk, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar bugün konsolosluk görüşmemi gerçekleştirdim. Detayları daha müsait bir zamanımda paylaşacağım. Kısa bir sorum olacak;

Nvc aşamasında yüklediğimiz tax return ve w2 belgelerini CEAC’de görüntüleyemediklerini söylediler. Bu belgeleri tekrar yüklemem gerektiğini ama pasaportumu muhafaza edeceklerini, bu belgeleri de onaylar onaylamaz vize ile beraber pasaportumu göndereceklerini söylediler. Daha önce interview aşamasında bu tarz sistemsel sorun yaşayan oldu mu? Olduysa ne kadar sürede çözümlendi?

Hayırlı olsun inşAllah.

• @MYusuf teşekkür ederiz. @crazycells var mıdır bir fikriniz yukarıda yazdığım post ile alakalı?

• Merhaba arkadaşlar ben yeniyim youtube da bir videonun altindaki yorumlardan gördüm bu forumu bende amerikan vatandasiyla evlilik yaptim ve dosyam 1 senedir NVC de en son 5 Ağustos ta bizden DS-260 formu istediler sizce bu süre normal mi ? Forumdaki yorumlari okudum kiminin süreci daha kisa sürmüş acaba sureci kisaltmak icin yapabilecegimiz birsey var mi ? Simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nino, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar ben yeniyim youtube da bir videonun altindaki yorumlardan gördüm bu forumu bende amerikan vatandasiyla evlilik yaptim ve dosyam 1 senedir NVC de en son 5 Ağustos ta bizden DS-260 formu istediler sizce bu süre normal mi ? Forumdaki yorumlari okudum kiminin süreci daha kisa sürmüş acaba sureci kisaltmak icin yapabilecegimiz birsey var mi ? Simdiden tesekkurler

evet, pandemi etkisinden dolayi normal maalesef.

DS-260 formunu doldurup, belgeleri yuklediniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.
    Yaklaşık 1 ay önce submit a case inquiry bilgilerini doldurup göndermiştik. Şu bildirim gelmişti:

Acaba verilen '' Your request ID number is SR123*********** '' bu numara ile başka bir yerden mi kontrol etmemiz gerekiyor?

Suradan surecinizde gecikme olup olmadigini kontrol eder misiniz?

USCIS call center'i arayip bu numarayi vermeniz durumunda bilgi alabilirsiniz.

• @crazycells evet doldurup yükledik

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.

Suradan surecinizde gecikme olup olmadigini kontrol eder misiniz?

USCIS call center'i arayip bu numarayi vermeniz durumunda bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler.
    Processing Times aralığına göre bizim dosyamıza daha çok var. Fakat biz yine de submit a case inquiry göndermiştik.

• @Ayberk merhaba, ne yaptınız? Durumunuzda bir gelişme var mı? Sorunuza yanıt bulabildiniz mi? Merak ettim ben inşallah en kısa sürede çözüme ulaşır.

• @Nino ben US citizen ile evli olup bu kadar bekleyen (NVC'de) ile hic karsilasmadim. Genelde 8-10 haftada DQ olunuyor. Siz kesinlikle NVC ye public inquiry yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nino, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells evet doldurup yükledik

Su durumda sadece beklemeniz yeterli olacak. Bol sabirli beklemeler dilerim...

• @yonca_2020 toplamda 17 ay oldu 12 aydır NVC de bekliyoruz ben pandemiden dolayıdır diye düşünüyorum avukatimda herseyin yolunda olduğunu söyledi.NVC de bu kadar bekleyen var midir bilmiyorum ama benimle basvuran iki kisi daha biliyorum dosyalari henüz NVC ye gelmedi bile

• @crazycells teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yonca_2020 toplamda 17 ay oldu 12 aydır NVC de bekliyoruz ben pandemiden dolayıdır diye düşünüyorum avukatimda herseyin yolunda olduğunu söyledi.NVC de bu kadar bekleyen var midir bilmiyorum ama benimle basvuran iki kisi daha biliyorum dosyalari henüz NVC ye gelmedi bile

evet, konsolosluklarin islem kapasitesi azaldigindan dosyalar NVC'de birikmeye basladi maalesef. O nedenle sizin dosyanizla ilgili bir problem olmadigina emin olabilirsiniz.

• @Nino public inquiry yapin. Bu thread de gecmise bakarsaniz hemen hemen herkez (US citizen ile evli olanlar) 6-8 hafta icinde NVC de DQ olmus. Sizin durumunuzda kimse yok bilmiyorum ben. Kesinlikle normal oldugunu dusunmuyorum. Avukatim bana en gec 90 gunde NVC den konsolosluga transfer olur dedi. Takip ettigim caseler hep boyle.

• Herkese merhaba.

Eşim Amerikan vatandaşı ve Amerika'dan iş teklifi aldı. Ben şu an çalışmıyorum. Şartlı Green Card için başvurada bulunacağız. ( kısa süredir evliyiz ancak çok uzun bir birlikteliğimiz var)

4 sorum var.

1- İşlemlere şu an eşim Türkiyedeyken, buradan mı başlamak daha hızlı bir süreç gelişimine sebebiyet verir yoksa onun Amerika'ya gitmesini bekleyip Amerika'dan başlatması mı daha hızlı olur?
    2- İşlemlere başlayabilmek için ilk yapılması gereken I-130 formunu doldurmakmış. Bu formu online mı dolduruyoruz, eğer posta ile yollayacaksak direkt olarak Ankara konsolosluğuna elden vermek daha hızlı mı olur? ( Bu mümkün müdür? )
    3- Eşim iş teklifi aldı ve kabul etti. Belli bir maaşla işe başlayacak bu maaşla bana sponsor olabilir mi?
    4- Eşim iki ay sonra Amerika'ya gideceğinden sürecin olabildiğince hızlı bitmesini temenni ediyoruz. Bu anlamda bu case, büro için unique bir durum oluşturur mu? Bunu belirtmekte fayda var mıdır?

Amatör sorular sorduysam lütfen kusura bakmayın, her şey çok ani gelişti. O yüzden şu an bizde ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

• @ekdodo Merhaba,

1- Amerikan vatandaşı eşin başvuru sırasında nerede olduğu değil, başvuru yapılan eşin nerede olduğu önemli. Yani eşinizin amerikada olması veya TR de olması başvuru sırasında önemli değil. Siz nerdesiniz o önemli. Siz TR de kalırsanız, vizeniz çıkana kadar burada beklersiniz. minimum 1 yıl gibi. Eğer turist vizeniz veya başka bir type vizeniz varsa siz de amerikadayken başvururusunuz o zaman ayrı kalma olmaz.

2- Evet. Online olarak USCIS hesabı açıp oradan dolduracaksınız. Konsolosluk işin son aşaması maalesef ilk başvurular konsoloslukla ilgili değil. USCIS - NVC ve konsolosluk şeklinde ilerliyor işlemler sırasıyla. Yani elden konsoloslukla bir işiniz yok şu aşamada.

3- Evet olabilir, eğer göstereceğiniz-ispatlayacağınız yıllık gelir belirlenen limitlerin üstündeyse.

4- Zaten belirteceksiniz gelirinizi gösterirken işini belgeleyeceksiniz. Ancak bu case i hızlandıracak bir etken olmayacaktır. Pek güvenilecek bir konu değil bu anlamda maalesef.

Bol şans, Sevgiler,

• @ekdodo Bende cok benzer bir durumdaydim. Turkiye'de iken basvurdum. Avukatim araciligiyla ve online basvuru yaptik. Ben Amerikan vatandasiyim ve ABD'da evim/adresim vardi. Fakat TR'de kaliyordum uzun suredir Covid sebebiyle ve esimle olabilmek icin. Mart'ta ben is sebebiyle ABD'ye geldim. USCIS den Agustos'ta kabul edildi. Suan NVC surecindeyiz ve beklemedeyiz. Bu Mart'tan beri 2 defa TR ye gittim. Ayri kalmak cok zor ve sabir gerektiriyor. Eger vizeniz varsa esinizle gelin ABD ya ve burdan basvurun bence.

Benzer Başlıklar

• 654
  • 8
  • 2
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |