Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirgenco hayirlisi olsun

• İnsani gelişmişlik endeksinin de eyalet seçiminde önemli olduğunu düşünüyorum. Colorado her bölgeye uzak ama East Coast daima popüler ve övülüyor. Üstelik başka yerlere zıplama imkanı da yüksek birbirine yakın olduğu için. Virginia hakkında da hep olumlu şeyler okudum ve duydum.

• @crazycells İlk göç edilecek yer olarak Kuzeydoğu diye söylemiş bende bazı eklemeler yapmak isterim. Bekar ve gençlere değil sadece çocuksuz ya da okul çağına daha vakti olan yeni bebekli kisilere de bir tek kuzeydoğu diye değil metropol olmus yani İstanbul gibi sehirlerin yakınlarına hatta mümkünse direk o sehirlere göçmenlerini tavsiye ederim. New York, New Jersey, San Francisco, Seatle gibi büyük şehirleri. Şu an Houstondayız ve yukarda bahsettiğim kişilerin kesinlikle buralara gelmesini önermiyorum. Vaktinizi boşa harcamış olursunuz. Direk bir nieytle gelinecek yerler Houston gibi yerler. Sağlık işindesindir ya da çocukların orta öğretim okul ihtiyaçları için ucuz sehir bakıyorsunuz anca o zaman teksas benzeri yerler mantıklı olabilir. Yüksek öğrenim için sıralaması guzel bir yerde olayan bir eyalet teksas.

• ⭐⭐⭐

@gkhanfeez Dallas'ı da bu önerdiğiniz metropoller arasında görebilir miyiz?

• @Sono, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@gkhanfeez Dallas'ı da bu önerdiğiniz metropoller arasında görebilir miyiz?

Dallas bir metropol şehir mi bilemiyorum ama Houston Texas'ın en büyük şehri ve ona göre değerlendirirsem büyük ihtimalle değildir. Zaten ali beyin kuzeydoğu demesinin sebebide o İstanbul şehri tarzınsa çok yerin olması.

Not:Dallasa yarın gidip bir bakacağım. Bir fikrim olursa aktarırım.

• Wisconsin için forumda pek bir bilgi bulamadım, sizce göç etmek için mantıklı bir tercihmidir?

• @Sono Dallas bence Texas'ta yasanilcak en guzel sehirdir. Havasi, egitim olanaklari, okullari ve is icin cok guzel firsatlar vardir. Bircok buyuk sirketin genel merkezi Dallas'ta. Ben Kuzeydogu'ya tercih ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Avdarlı hala eksik bilgi var dersen söyle ilave ediyim

https://www.niche.com/places-to-live/s/wisconsin/

• ⭐⭐⭐

Havadan Amerikan Şehirleri
    (Flying over American Cities 8K Ultra HD Drone Video)

00:00-00:16 Intro
    00:17-00:40 Anchorage, Alaska
    00:41-02:00 Atlanta, Georgia
    02:01-02:21 Atlantic City, New Jersey
    02:22-03:38 Baltimore, Maryland
    03:39-04:27 Boston, Massachusetts
    04:28-05:20 Charlotte, North Carolina
    05:21-07:03 Chicago, Illinois
    07:04-08:10 Cincinnati, Ohio
    08:11-08:42 Cleveland, Ohio
    08:43-09:03 Dallas, Texas
    09:04-09:43 Denver, Colorado
    09:44-10:01 Indianapolis, Indiana
    10:02-10:16 Jacksonville, Florida
    10:17-10:34 Kansas City, Missouri
    10:35-10:53 Las Vegas, Nevada
    10:54-12:42 Los Angeles, California
    12:43-13:42 Miami, Florida
    13:43-14:00 Nashville, Tennessee
    14:01-14:45 New York
    14:46-14:58 Orlando, Florida
    14:59-16:04 Philadelphia, Pennsylvania
    16:05-16:26 Pittsburgh, Pennsylvania
    16:27-16:44 Richmond, Virginia
    16:45-17:02 Salt Lake City, Utah
    17:03-17:11 Sacramento, California
    17:12-17:30 St Louis, Missouri
    17:31-19:00 San Francisco, California
    19:01-20:08 Seattle, Washington

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Avdarlı, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

Wisconsin için forumda pek bir bilgi bulamadım, sizce göç etmek için mantıklı bir tercihmidir?

su basligi da ilistirmis olayim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/21/wisconsin

• Ulkeye giris yaptiktan sonraki daire kiralama islemi icin izlenilecek yol ne oluyor?
    US Vatandasi degiliz green card elimizde o an olmuyor.

Emlak sirketleri ulkeye ilk yeni girmis gocmenlerden neler istiyor?
    O an hemen bir yer kiralamamiz gerekiyor bizlerden neler istiyorlar?

Bunun icin 3 4 farkli danismana ayrica zillow emlak sirketine mail attim hic bir kisi donus yapmadi.
    Gocmenlere karsi bir ayrimcilik falan mi diyecem ama ne alakasi var

Bunca kisinin tek bir yanit vermemesi garip
    Bu kisi daha ulkeye gelmemis bana bir faydasi yok diyip yanit vermemezlik te yapiyor olabilirler.

Tecrubeli kisiler yanitlarsa sevinirim.

• @Skykhan sizin vatandas olmaniza yada green kartiniza bakmiyorlar. Emlak sirketleri ile calisilmiyor ABD da genelde. Siz apartments.com dan bakin yasamak istediginiz yerde hangi apartmanlar var. Bunlar site seklinde oluyor buyuk site yonetimi sirketleri tarafindan (property management companies) yonetiliyor. Bir basvuru formu dolduruyorsunuz. Gelir gosteriyorsunuz yani isiniz yada is teklif mektubu istiyorlar. Siz yeni geldiginiz ve geliriniz olmadigi icin 3-6 aylik kira onden isteyebilirler yada extra deposit. Normalde depositolar bir aylik kira bedelidir ve tasindiginizda size iade edilir. Direk bu sirketlerle gorusmeler yapin eger size ayricalik yapmazlarsa bir muddet airbnb de kalip etrafta bizzat giderek ev arayisina girebilirsiniz. Yurtdisindan aradiginiz icin size supheli yaklasabilirler. Yuzyuze daha kolay olcaktir. Ben once 1 ay airbnb den ev kiralar boyle bir arayisa girerdim sizin yerinizde olsam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Skykhan aslında buraya yazdığın sorunun cevabını bu sayfa da değil başka sayfa da yüzlerce iletide bulabilirsin. Bu forum bir aile havasındadır. Ondan dolayı öncelikle hangi eyaleti düşünüyorsanız o eyalette yaşayan kişiler zaten yeterli miktarda yardımcı oluyorlar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek/60

https://yesilkartforum.com/forum/topic/262/green-card-ile-gelip-ev-kiralama-hakkında-öneriler/280

• @yonca_2020 yorumunuz icin tesekkurler airbnb'yi unuttum gercekten yaa 🙂
    Kotu bir senaryo olursa o uygulama bizi kurtarir muhtemelen evet
    ilk baslangic icin airbnb de uzun sureli kalinacak oda falan bulabilir miyiz?
    Belli basli sartlari var mi bu uygulamanin?

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@Skykhan aslında buraya yazdığın sorunun cevabını bu sayfa da değil başka sayfa da yüzlerce iletide bulabilirsin. Bu forum bir aile havasındadır. Ondan dolayı öncelikle hangi eyaleti düşünüyorsanız o eyalette yaşayan kişiler zaten yeterli miktarda yardımcı oluyorlar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek/60

https://yesilkartforum.com/forum/topic/262/green-card-ile-gelip-ev-kiralama-hakkında-öneriler/280

tesekkur ederim bu konulara da bakayim

• Merhaba. Bu konuyu görmeden ayrı bir başlık açtım ama buraya da sorayım izninizle. Siz olsanız hangi şehri seçerdiniz ? New York City, New Jersey, Chicago ve Columbus.

• @Orhan-Cabarov

New Jersey secerdim. Delaware ve deniz kiyisina yakin diye 🙂

• @MySea Teşekkür ederim. Diğer konuya da yazdım. Delaware'da ne vardı hocam ?

• Merhabalar otomobil fabrikasında çalışmaktayım iş bulma kolaylığı açısından eyaletlere bakmalıyım hangi eyaletlerde otomobil fabrikaları yoğun olarak bulunmakta şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |