Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bir soru aklımı çok kurcalıyor yardımcı olursanız sevinirim. Greencard için geçen sene başvurduğumda 1 yılı biraz geçmiş fotoğrafı koymuştum bu fotoğraf aynı zamanda 2019daki aldığım amerikan vizesi fotoğrafıydı. Greencard sonucu açıklandığında kazandım ancak vize alırken problem çıkartılır mı?

• @gamefry Çok teşekkürler, eski pasaport bilgilerim protokol belgesinde yazıyor. Biraz araştırma sonucu pasaportunu kaybedenlerin de genelde protokol belgesiyle işlemlerini hallettiğini öğrendim. Bu yüzden benim için bu durumun bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• ⭐⭐⭐

@batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir soru aklımı çok kurcalıyor yardımcı olursanız sevinirim. Greencard için geçen sene başvurduğumda 1 yılı biraz geçmiş fotoğrafı koymuştum bu fotoğraf aynı zamanda 2019daki aldığım amerikan vizesi fotoğrafıydı. Greencard sonucu açıklandığında kazandım ancak vize alırken problem çıkartılır mı?

Ankara fotoğraf konusunda sıkıntı çıkaran bir konsolosluk değil. Şimdiye kadar foroğraf yüzünden mülakatta red alan bir deneyime hiç rastgelmedim.

• @AYSY33 Yeni pasaportunuzu aldığınızda eski pasaportunuzun süresi hala geçerli miydi? Ya da içerisinde geçerli bir vize var mıydı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres bu başlığın ilk iletisinde yer alan excel listesini inceleyin lütfen.

şuan DV2022 icin herhangi bir mülakat alan olmadı.
    2 arkadaşımızın onay aldığını biliyoruz sadece.

• Merhabalar,
    Aranıza yeni katıldım, umarım herkes için sorunsuz ve istediği şekilde sonuçlanan bir süreç olur.
    Sizlere danışmak istediğim bir durum var. 2022 talihlisiyim ama henüz DS260'ı göndermedim. Sebebi de yakın zamanda evlenecek olmam. Evlendikten sonra başvurmak istiyorum ki eşimle birlikte bu sürece dahil olalım. En geç ne zaman formu doldurup göndermem gerekiyor? Sizin tavsiyeleriniz nedir? Nikahın önümüzdeki seneye sarkma durumu var nişanlımın işi dolayısı ile. Seneye başvuru yaparsam çok mu geç olur? Teşekkürler

• @batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir soru aklımı çok kurcalıyor yardımcı olursanız sevinirim. Greencard için geçen sene başvurduğumda 1 yılı biraz geçmiş fotoğrafı koymuştum bu fotoğraf aynı zamanda 2019daki aldığım amerikan vizesi fotoğrafıydı. Greencard sonucu açıklandığında kazandım ancak vize alırken problem çıkartılır mı?

merhaba, ben de buna benzer bir sorun yaşayacağımdan buraya yazmak istedim hazır konu açılmışken.

eşimin amerika'ya yerleşmek gibi bir düşüncesi olmadığından başvuru da yapmıyor. kendim başvuru yapmak istediğimde de "evli" seçeneğini seçince onunla ilgili bilgileri girip fotoğrafını yüklemem gerekiyor. fakat kendisi fotoğrafını da çektirmiyor 🙂 acaba daha önceki yıllarda çekilmiş bir fotoğrafını kullanmam sıkıntı yaratır mı?

güncel bir fotoğraf istediklerini okuyordum hep ve ona göre başvuru yapıyordum ancak şimdi sevgili batosemo'nun eski fotoğraf ile başvurup hem de kazandığını görünce merak ettim. kendi fotoğrafım güncel, oğlumunki güncel fakat eşimin 1-2 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafını kullansam sorun yaşar mıyım?

• ⭐⭐⭐

@gurars, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, ben de buna benzer bir sorun yaşayacağımdan buraya yazmak istedim hazır konu açılmışken.

eşimin amerika'ya yerleşmek gibi bir düşüncesi olmadığından başvuru da yapmıyor. kendim başvuru yapmak istediğimde de "evli" seçeneğini seçince onunla ilgili bilgileri girip fotoğrafını yüklemem gerekiyor. fakat kendisi fotoğrafını da çektirmiyor 🙂 acaba daha önceki yıllarda çekilmiş bir fotoğrafını kullanmam sıkıntı yaratır mı?

güncel bir fotoğraf istediklerini okuyordum hep ve ona göre başvuru yapıyordum ancak şimdi sevgili batosemo'nun eski fotoğraf ile başvurup hem de kazandığını görünce merak ettim. kendi fotoğrafım güncel, oğlumunki güncel fakat eşimin 1-2 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafını kullansam sorun yaşar mıyım?

Onun adına da mı başvuru yapacaksınız? Çünkü cevap buna göre değişir.

• Başvuruyu sadece kendi adınıza yapacaksanız büyük ihtimal hiç bir sorun olmaz.
    • Onun adına da başvuru yapacaksanız kullanacağınız fotoğrafın ona ait pasaportta da olması belki bir ihtimal sıkıntı çıkarabilir.

• @gurars teknik olarak istenilen şartlara uyuyorsa ve yüz hatları yaş farkına bağlı olarak belirgin derecede değişmediyse bir sorun olmayacaktır.

Ancak şimdiden bu kadar kat-i şekilde istemeyen eşinizi, talihli olduğunuzda ikna etmeniz de zor. Eğer burada bağları kopamayacak kadar kuvvetli ise sonrasında ikna edilmesi daha zor.

Bir de gittiğinizde zorluklar, sıkıntılar yaşadığınızda eşinizin size manevi anlamda destek olmasına çok ihtiyacınız olacaktır. O yüzden isteksiz gelmesi değil her koşulda birlikteyiz motivasyonuyla gelmesi de çok önemli bence.

• @eynar yok zaten artık kendisini ikna etmeye çalışmıyorum. Söylediğiniz gibi aile bağları çok kuvvetli ve burada kendi mesleğini yapıyorken bir bilinmeze gidip sıfırdan hayat kurmak istemiyor.

Olur da çıkarsa ben tek başıma gideceğim.

• ⭐⭐⭐

@eynar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gurars teknik olarak istenilen şartlara uyuyorsa ve yüz hatları yaş farkına bağlı olarak belirgin derecede değişmediyse bir sorun olmayacaktır.

Ancak şimdiden bu kadar kat-i şekilde istemeyen eşinizi, talihli olduğunuzda ikna etmeniz de zor. Eğer burada bağları kopamayacak kadar kuvvetli ise sonrasında ikna edilmesi daha zor.

Bir de gittiğinizde zorluklar, sıkıntılar yaşadığınızda eşinizin size manevi anlamda destek olmasına çok ihtiyacınız olacaktır. O yüzden isteksiz gelmesi değil her koşulda birlikteyiz motivasyonuyla gelmesi de çok önemli bence.

Aynen katılıyorum söylediklerinize. Karı-koca beraber istekli olması ve birbirilerini süreç ve sonrasındaki zorluklarda detseklemesi çok çok önemli.

Fakat bir nokta da var ki insanların fikri aniden değişebiliyor. Asla yapmam dediği şeyleri yapabiliyorlar.

Asla evlenmeyeceğim, çocuk yapmayacağım diyen ve 6 ay sonra evlenip bir de hamile kalan gördüm. Şimdi mutlulukla çocuğunun fotoğraflarını facebook'dan paylaşma terör örgütüne üye.

Memlekete canım feda, ne olursa olsun gitmeyeceğim diyen ama şimdilerde fellik fellik yurtdışına gitme adına sağa sola her şeye saldıranı görüyorum.

Yani 2023'e kadar kim öle kim kala.
    Siz başvurunuzu yapın. Kazanırsanız sulh içinde beraber, ailece gitme durumu varsa ne ala. Yoksa tek başınıza gidersiniz.

• ⭐⭐⭐

@gurars, siz tek gitmeyi planlasanız da kendiniz ya da eşiniz adına başvururken mutlaka medeni durum ve çocuk bilgilerinizi eksiksiz yazınız. Bir hata yapmamanız adına belirtiyorum çünkü eksik girilirse mülakatta elenme sebebi oluyor. Geçmiş dönemde bu hataları yapan dostlarımız olduğu için hatırlatmak istedim.

• @Sono teşekkür ederim hatırlatmanız için. Geçen yıl fotoğrafını çekmemi istemeyince eşim, acaba "bekar" seçeneğini işaretleyip sonra çıkarsa konsoloslukta özel sebebimi anlatsam mı diye düşünmüştüm ama kişinin doğru beyanına çok önem verdiklerini bildiğimden vazgeçtim.

güncel fotoğraf konusunda da nedense çok katı olacaklarını düşünüp sırf eşimin fotosu yok diye başvurmamıştım.

• @smartcells çok haklısınız, insanın fikirleri değişebiliyor. Kendisi de beni bu yüzden eleştiriyor aslında. "Keşke daha önce yurt dışında yaşama isteğinden bahsetseydin, benim cevabım olumsuz olunca belki sırf bu yüzden evlenmek istemezdin" diyor. Ancak hem ülkenin her geçen gün daha kötüye gitmesi, hem tamamen rastlantısal bir şekilde ver elini amerika kanalında Can Çolpan'ın şu an kanalından kaldırmış olduğu "Amerika'ya Neden Geldim" başlıklı videosunu izlemem neticesinde yurt dışı (ve özellikle sadece amerika) konusunda ufkum açıldı ve böyle bir talebim oldu.

Eşime ve fikirlerine saygı duyuyorum ancak özellikle oğlumuz doğduktan sonra bu ülkeden, bu eğitim sisteminden, bu adaletsiz ortamdan, bu hayat pahalılığından kurtulmak istiyorum. 35 yaşındayım ve geriye ne kadar ömrüm kaldığını bilmesem de, bu kalan süre 5 yıl da 50 yıl da olsa, onu huzur içinde ve "insan gibi" yaşamak istiyorum.

Zaten gerçekleşme şansı çok düşük olan bir çekiliş için daha baştan kapıyı kapatmasını, belki de şu hayattaki en büyük hayalimi gerçekleştirmeme engel olmasını kabullenemiyorum. Sırf bu yüzden, o benim için fedakarlık yapmıyorsa ben neden onun için yapayım ki diyorum ve çıkarsa tek başıma gitmeyi düşünüyorum. Bu konu dışında başka hiçbir ciddi fikir ayrılığımız, anlaşmazlığımız, tartışmamız olmamasına rağmen ve kendisini gerçekten çok sevmeme rağmen maalesef bunu göze almış durumdayım.

Eğer olur da şans yüzüme gülüp çekilişi kazanır ve gidersem, yaz tatillerinde oğlanla birlikte gelip fikirleri değişirse diye ümidim yok değil. Ama eşimin fikri değişmese bile hiç olmazsa oğlum büyüyüp aklı erdiğinde, kendi kararını kendisi verecek olgunluğa eriştiğinde bir alternatifi olsun istiyorum.

• ⭐⭐⭐

@gurars Aman sakın ha, direkt elenme sebebi. Girişteki bilgiler çok kritik; inanın insanlar en çok fotoğrafa takılıyor ama belki de çekilişe katılırken verilen bilgilerden en düşük elenme sebebi olabilecek fotoğraftır.

• Herkese merhaba,

Kimseyi ümitsizliğe itmemek için yazıp yazmama konusunda biraz çekindim ama kendimce paylaşmak istedim. Ben 2005 yılından beri her sene düzenli başvuru yaptım, evet 2005 🙂 Green card konusunda o kadar istekli biri olarak, malesef bizim yılki süreci görünce, 2022 yılının 2020 ve 2021 gibi sancılı olacağını düşünüyorum.

Sorunlu geçen 2020 ve 2021 yıllarında dahi Tem, Aug ve Eyl aylarından çok sayıda belge talebi gelmiş ve bunlar 3-5 gün gibi çok kısa sürede onaylanmıştı. (O yılki excel ve o yıl kazananların imzalarından görülebiliyor) Biz de sadece ds submit sırasına göre az sayıda kişiden belge istendi ve onay süreleri ise halen çok uzun. Ekim de current olacak bir çok arkadaşımız da pasif olarak süreci sadece izleyecekler. Davaların neticesinde KCC'ye ek yük gelme durumunda bizim süreç daha da yavaşlayabilir.

DS formunu erkenden gönderen arkadaşlar, çok akıllıca davranmış ve şanslarını case numberları büyük bile olsa artırmışlar. Süreçte hepimize şans gerekiyor. Bu gidişle bizim yıl da avukatlar için gelir kapısı olacak anlaşılan 🙂 Umarım yanılırım ama eski yıllara göre çok daha yavaş bir süreç içerisindeyiz.

Herkese iyi haftalar.

• Merhabalar bir sorum olucak idi Türkiye'de sağlık işleri ve Konsolosluktan geçip vizeyi aldıktan sonra yani tüm işleri hallettikten sonra Türkiye'de bir eş ve koca boşanıp Amerika'ya öyle gidebilir mi? sorun çıkar mı Türkiyede boşanıp amerika'ya öyle gidebilir mi? greencardlarını almadan.

• kasım vize bülteni açıklandı.EU 5.300

• @samet-tr Teşekkürler...

• Ekim 2300 dü. Kasım ayı Avrupa cn açıklanmış. 5300 olmuş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |