DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Bizim de CN 22XXX .2 Ağustos a randevu tarihimiz set edildi.Yalnız şöyle bir durum var.CSC kaydı yaparken yanlışlıkla sadece kendi adıma kayıt yapıp diğer aile üyelerini eklemeden register yaptım.Acaba sıkıntı olur mu ya da sadece benim adıma kayıt olması yeterli mi? Ailece baya stres yaptık.Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

• @arnblt hayirlisi olsun Allah bizede nasip eder lnsallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evrimdeniz DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar. Bizim de CN 22XXX .2 Ağustos a randevu tarihimiz set edildi.Yalnız şöyle bir durum var.CSC kaydı yaparken yanlışlıkla sadece kendi adıma kayıt yapıp diğer aile üyelerini eklemeden register yaptım.Acaba sıkıntı olur mu ya da sadece benim adıma kayıt olması yeterli mi? Ailece baya stres yaptık.Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Sanirim kendi hesabinizdan girerek diger aile uyelerini ekleyebiliyorsunuz. Ekleyemezseniz, onlar icin ayri registration yapabilirsiniz, bir problem olmaz. Her DS260'in bagli bulundugu bir adres olsa (ayni ya da farkli kayitlarda olmasi farketmez) en ideali olur. Stres yapmaniza gerek yok 🙂 Siz halledemezseniz bile, elinizdeki belgeyi goturun, konsoloslukta hallederler mulakat gunu.

• Syn @crazycells ben register için account oluşturdum mail adresimle.Tekrar kendi hesabımdan giriş yaptım ve başka kişiler ekle bölümüne geçtiğimde ; devam ederseniz müşakat tarihiniz değişebilir uyarısı çıktı.O yüzden devam etmeyip bıraktım.Sizin de dediğiniz gibi artık mülakat gününe bırakıyorum.İnşallah bir sıkıntı yaşamayız.Cevabınız için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Syn @crazycells ben register için account oluşturdum mail adresimle.Tekrar kendi hesabımdan giriş yaptım ve başka kişiler ekle bölümüne geçtiğimde ; devam ederseniz müşakat tarihiniz değişebilir uyarısı çıktı.O yüzden devam etmeyip bıraktım.Sizin de dediğiniz gibi artık mülakat gününe bırakıyorum.İnşallah bir sıkıntı yaşamayız.Cevabınız için çok teşekkürler.

merak etmeyin, gocmen vize mulakatlari oyle degismiyor 🙂 cekinmeden ekleyebilirsiniz.

• Syn @crazycells çok sağolun .İçimize su serptiniz.Çünkü öğleden beri evde kriz vardı.Hala eşimi ikna edemedim.Randevu tarihimiz değişirse diye çok tereddüt içindeyiz.Acaba randevu gününe mi bıraksak yine de?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Syn @crazycells çok sağolun .İçimize su serptiniz.Çünkü öğleden beri evde kriz vardı.Hala eşimi ikna edemedim.Randevu tarihimiz değişirse diye çok tereddüt içindeyiz.Acaba randevu gününe mi bıraksak yine de?

siz bilirsiniz, ben yerinizde olsaydim su an siteden ekleme yapardim.

• Syn @crazycells çok teşekkürler. Sizi çok yordum.

• Merhaba, talihli 260 formunu doldurmuşsa sonradan evlenerek bir kişiyi eklemesi mülakat tarihini etkiliyor mu? Eylül ayı için randevusu olacağını düşünürsek randevuyu etkiler mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizem DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, talihli 260 formunu doldurmuşsa sonradan evlenerek bir kişiyi eklemesi mülakat tarihini etkiliyor mu? Eylül ayı için randevusu olacağını düşünürsek randevuyu etkiler mi ?

Eklemeyi mulakat tarihi aciklandiktan sonra yapin, o durumda etkilemez. Ayrica iliskinin gercek temellere dayandigina dair yaninizda fotograf, belge vs. goturun, ne olur ne olmaz sorarlarsa orada direkt verirsiniz, cunku vize almak icin kisitli bir zamaniniz olacak, DV2018 sureci 30 Eylul'de sona erecek.

• @crazycells merhaba, yanıtınız için teşekkürler. Vize danışmanı mülakat tarihi açıklanmadan sunulmalı demişti. Travel.state.gov u incelediğimde yalnızca, medeni haliniz değiştiyse kişi ekleme talebi yapın ve buna ilişkin belge sunun bilgisini görüyorum mğlakat tarihini etkilemesi ile ilgili bir bilgi yok. Siz ise mülakat tarihi belli olduktan sonra ekleme yapın diyorsunuz kafam çok karıştı. Bu konuyu biraz açıklayabilir misiniz?
    Sanırım hiç ekleme yapmadan o gün eşi ile gidenler de varmış? Ne önerirsiniz?

Ek olarak evlilik cüzdanı ile ek form açtırdıktan sonra, pasaport kimlik vs hemen gelmediği için 260 formunu da hemen dolduramayacağım değil mi ? Bu durumda beklemek mi gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba, yanıtınız için teşekkürler. Vize danışmanı mülakat tarihi açıklanmadan sunulmalı demişti. Travel.state.gov u incelediğimde yalnızca, medeni haliniz değiştiyse kişi ekleme talebi yapın ve buna ilişkin belge sunun bilgisini görüyorum mğlakat tarihini etkilemesi ile ilgili bir bilgi yok. Siz ise mülakat tarihi belli olduktan sonra ekleme yapın diyorsunuz kafam çok karıştı. Bu konuyu biraz açıklayabilir misiniz?

Ek olarak evlilik cüzdanı ile ek form açtırdıktan sonra, pasaport kimlik vs hemen gelmediği için 260 formunu da hemen dolduramayacağım değil mi ? Bu durumda beklemek mi gerekir?

Yukarida cevapladigim sekilde yapin. Onumuzdeki 3-4 hafta icinde Eylul ayi mulakat tarihleri belli olmaya baslar, eger bu surecte DS260 formunuz gonderilmemis olursa mulakat alma sansiniz etkilenebilir diye korkuyorum. O nedenle mulakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluk ile iletisime gecerek yeni form acabilirsiniz.

Evlendikten hemen sonra belgelerinizi guncellemenizi tavsiye ederim. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra da konsoloslukla iletisime gecip, elinizdeki bilgilerle DS260'i doldurursunuz. Eksik olan bilgileri mulakat gunu belirtmeniz de mumkun.

Evet, randevu gunu de esiniz sizinle gelirse ona bir vize verilir ama esinize dair sistemde hicbir bilgi olmadigi icin konsolos gorevlilerini kizdirirsiniz bosuna 🙂 O nedenle onceden bu belgeleri hazirlamaniz ve konsoloslukla iletisime gecmeniz en ideali olur...

• Boyle oluyor iste 1 ken 2 vize oluyor sonra kcc niye arttirmiyor . Kimi son ayi bekler doldurmak icin kimi baska birseyi bekler gercekten gitmek isteyenler gidemez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Boyle oluyor iste 1 ken 2 vize oluyor sonra kcc niye arttirmiyor . Kimi son ayi bekler doldurmak icin kimi baska birseyi bekler gercekten gitmek isteyenler gidemez

Eylul ayinda mulakat tarihi alanlarin gercekten gitmek istemedigini neye gore soyluyorsunuz?

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba, yanıtınız için teşekkürler. Vize danışmanı mülakat tarihi açıklanmadan sunulmalı demişti. Travel.state.gov u incelediğimde yalnızca, medeni haliniz değiştiyse kişi ekleme talebi yapın ve buna ilişkin belge sunun bilgisini görüyorum mğlakat tarihini etkilemesi ile ilgili bir bilgi yok. Siz ise mülakat tarihi belli olduktan sonra ekleme yapın diyorsunuz kafam çok karıştı. Bu konuyu biraz açıklayabilir misiniz?

Yukarida cevapladigim sekilde yapin. Onumuzdeki 3-4 hafta icinde Eylul ayi mulakat tarihleri belli olmaya baslar, eger bu surecte DS260 formunuz gonderilmemis olursa mulakat alma sansiniz etkilenebilir diye korkuyorum. O nedenle mulakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluk ile iletisime gecerek yeni form acabilirsiniz.

Evlendikten hemen sonra belgelerinizi guncellemenizi tavsiye ederim. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra da konsoloslukla iletisime gecip, elinizdeki bilgilerle DS260'i doldurursunuz. Eksik olan bilgileri mulakat gunu belirtmeniz de mumkun.

Evet, randevu gunu de esiniz sizinle gelirse ona bir vize verilir ama esinize dair sistemde hicbir bilgi olmadigi icin konsolos gorevlilerini kizdirirsiniz bosuna 🙂 O nedenle onceden bu belgeleri hazirlamaniz ve konsoloslukla iletisime gecmeniz en ideali olur...

@crazycells Merhaba tamam sizin söyleidğiniz şekilde yapmaya çalışıcam. Bu durumda konsoloslukla nasıl irtibata geçebiliriz acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Merhaba tamam sizin söyleidğiniz şekilde yapmaya çalışıcam. Bu durumda konsoloslukla nasıl irtibata geçebiliriz acaba ?

Suradan konsoloslugun gocmen vize birimine ulasabilirsiniz:

• @crazycells çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için. 🙏🏻

• @crazycells Konsolosluğa gönderdiğim bilgi mailine aşağıdaki şekilde yanıt geldi.

“Evlenen kisinin, esine ait isim soyad ve dogum tarihi bilgisini (pasaportta yazildigi sekilde) tarafimiza emaille gondermesi gerekmektedir. Es dosyaya eklenmelidir ki, es icin de basvuru formu doldurabilsin. Ana basvuru sahibine ait DS260 basvuru formu acilmalidir ki, formdaki medeni durum bilgisi degistirilip, form gorusmeden once elektronik ortamda tekrar tarafimiza ulastirilabilsin. Bu yontemle mulakata birlikte katilmalari saglanabilecektir.”

Bu durumda dosyayı açmak derken tekrar KCCye göndermeyi değil konsolosluk nezdinde işlem yapmaktan bahsediyorlar değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Konsolosluğa gönderdiğim bilgi mailine aşağıdaki şekilde yanıt geldi.

“Evlenen kisinin, esine ait isim soyad ve dogum tarihi bilgisini (pasaportta yazildigi sekilde) tarafimiza emaille gondermesi gerekmektedir. Es dosyaya eklenmelidir ki, es icin de basvuru formu doldurabilsin. Ana basvuru sahibine ait DS260 basvuru formu acilmalidir ki, formdaki medeni durum bilgisi degistirilip, form gorusmeden once elektronik ortamda tekrar tarafimiza ulastirilabilsin. Bu yontemle mulakata birlikte katilmalari saglanabilecektir.”

Bu durumda dosyayı açmak derken tekrar KCCye göndermeyi değil konsolosluk nezdinde işlem yapmaktan bahsediyorlar değil mi?

erken gondermissiniz sorunuzu 🙂 yukarida da dedigim gibi mulakat tarihiniz belli olduktan sonra kendileriyle iletisime gecip DS260 formu ekleyin.

Su an KCC ile iletisime gecmenize gerek yok, mulakat tarihi aciklandiktan sonra konsoloslukla isinizi halledebilirsiniz. KCC'yi hic karistirmayin bu ise bence 🙂

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Konsolosluğa gönderdiğim bilgi mailine aşağıdaki şekilde yanıt geldi.

erken gondermissiniz sorunuzu 🙂 yukarida da dedigim gibi mulakat tarihiniz belli olduktan sonra kendileriyle iletisime gecip DS260 formu ekleyin.

Su an KCC ile iletisime gecmenize gerek yok, mulakat tarihi aciklandiktan sonra konsoloslukla isinizi halledebilirsiniz. KCC'yi hic karistirmayin bu ise bence 🙂

@crazycells evet ben de sorumu o şekilde milakat tarihi belli olduktan sonra evlilik bildirimi açısından genel olarak sorudm case vermeden. Böyle bir yanıt geldi. Tekrar gönderilmeyecek o zaman KCCye konsolosluğa evlilik belgesini gönderdiğimde ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

185

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |