Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Rica etsem Telegram grubuna katılabilirmiyim ?

• Merhaba arkadaşlar.
    Dün mülakat sonrası iş için Ankara’dan Yozgat'a, oradan akşam İstanbul’a döndüğüm için deneyimimi paylaşamamıştım.

26 Ağustos öğleden sonra saat iki gibi sağlık raporumu almak için Ungan’lara uğradım. Sonra yanında kalacağım arkadaşımın evine geçtim ve son kez evraklarımı kontrol edip istenilen şekilde sıraladım. Sabah biraz erken uyandım, heyecandan evde duramayıp saat 08:00 gibi 2 numaralı kapının önüne gittim. Görevli randevumun saatini sordu, 09:15 olduğunu söyledim ve beklememi istedi. Biraz geçtikten sonra diğer arkadaşlarda geldi. Biraz sohbet ettik ve saat 08:20 gibi içeri alınmak üzere kapıda sıraya girdik. İlk dış kapıdan girince önceki gün e-maille gelen evrakı doldurup beklemem istendi. Ardından güvenlikten geçip içeri alındım. İlk önce pasaport kontrolu yapıp, sıra numarası verdiler ve bekleme salonunda numaraları takip etmem söylendi. Saat 08:44 gibi ödeme için 7 numaralı bankoya çağırıldım, 330 dolar ödememi sorunsuz şekilde yaptım. Ardından yaklaşık 10-15 dakika sonra 11 numaralı bankoya çağırıldım. İlk önce adres değişikliği için getirdiğim kağıdı ilettim. Ardından çalışan arkadaş sırasıyla evrakları istendi, diplomam a3 boyutunda olduğundan yanımda getirdiğim fotokopilerini aldı. Finansal olarak 3.800 dolar bakiyeli banka hesap dökümü ve 42k dolar değerinde araç ruhsatı fotokopisini verdim. Kcc’ye gönderdiğim evrakları talep etti ve son olarak başka vermek istediğim bir belge var mı diye sordu, olmadığını söyleyip bekleme alanına geri göndüm. Bu sırada 5 ve 6 numaralı bankolarda sabah karşılaştığımız arkadaşların mülakatları devam ediyordu. 15-20 dakika sonra 6 numaralı bankoya çağırıldım. Siyahi çalışan ile mülakatım başladı. Türkçe mi İngilizce mi diye sormadan İngilizce olarak günaydın nasılsın dedi aynı şekilde karşılık verdim ve mülakat İngilizce olarak devam etti. Sağ elimi kaldırıp yemin etmemi istedi ve parmak izlerimi aldı. Ardından diplomamın aslını görmek istermisiniz diye ilk soruyu ben sordum tabiki dedi, önlü arkalı iceledi ve bilgisayara yazmaya başladı. Sorulara geçti;

• Şuan evlimisin?
    • Hayır
    • Daha önce boşandın mı?
    • Hayır
    • Çocuğun var mı?
    • Hayır
    • Ne iş yapıyorsun?
    • Pazarlama ve danışmanlık
    • Biraz yaptığın işi anlatır mısın?
    • Okul ve ofis mobilyaları satan bir firmada çalışıyorum.
    • Amerika’da aynı işi mi yapmak istiyorsun?
    • Evet
    • Amerika’da nereye yerleşmeyi düşünüyorsun?
    • New Jersey
    • Orada tanıdığın birisi var mı ?
    • Aile dostlarım ve arkadaşlarım var.
    • Onların yanında mı kalıcaksın?
    • 1-2 hafta aile dostumuzun yanında kalıcam, sonra ev kiralayıp tek yaşayacağım.
    • Daha önce Amerika’ya gittin mi ?
    • Evet, 4 defa gittim.
    • Bu seyahatlerinin amacı neydi?
    • Turistik
    • Daha önce 6 aydan fazla bir ülkede yaşadın mı?
    • Hayır
    • (Eliyle, verdiğim araç ruhsatını göstererek) Aracını satmayı düşünüyor musun?
    • Hayır, ama vizem çıkarsa Amerika’ya giderken satıcam.
    • Vizeniz onaylandı. 3-5 gün içerisinde size ulaşmış olur. Bana sormak istediğiniz birşey var mı?
    • Hayır yok, çok teşekkür ederim. Sadece eski pasaportum sizde, onu şimdi mi alıcam?
    • Bir saniye turist vizenizi iptal edip geri veriyorum.

Saat 09:35 gibi binadan ayrıldım. Böylelikle uzun süren dv2021 süreci olumlu bir şekilde sonuçlandı. Öncelikle herkesin vizesini almasını dilerim. Forum ve Telegram üzerinden paylaşılan tüm bilgiler ve emekleri için ayrıca herkese tek tek teşekkür ederim.

• Yasaklı

Vize alan herkesi tebrik ederim. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Darısı bekleyenlerin başına.

• Herkesi tebrik ederim. Yeni hayatınız da mutluluklar

• Bugün sabah itibari ile vizem ulaştı. Bu süreçte forumun gerçekten çok faydasını gördüm. (Bazen salak saçma) sorularımı sorabildiğim, süreç hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabildiğim bir platformun var olması gerçekten çok büyük kolaylık. Emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım en kısa zamanda bekleyenler (TR doğumlu olmadığından alamama saçmalığından bekleyenler de) en kısa zamanda vizelerini alabilirler.
    Sürecin neredeyse sonuna ulaştım. Az önce USCIS ödemesini de gerçekleştirdim ve tek kalan iş biletimi alıp, eşyaları paketleyip, şirketi kapatıp, abonelikleri iptal edip... Tamam, hala çok iş var ama pürüz çıkmaması gereken işler. En kısa zamanda taşınabilmeyi umuyorum. Biletin ekonomik olması adına (erken rezervasyon) herhalde Ekim-Kasım gibi taşınırım.

• Bu ileti silindi!

• MÜLAKAT DENEYİMİ
    27 Ağustos 2021 tarihinde saat 9.45 teki randevum için 9.30 da ABD Ankara Büyükelçiliği kapısına gittim ve covid ile ilgili form imzalattılar. Güvenlik kontrolünden geçtim. Binaya giriş yaptıktan sonra pasaportum kontrol edildi ve sıra numarası verildi. Daha sonra bekleme alanına yöneldim.

1.kez numaram yandığında 330$ göçmenlik ücretini ödedim. Tekrar beklemeye geçtim.

2.kez numaram yandığında evraklarım istendi. Sırasıyla: sağlık raporu, lise diplomam ve fotokopisi (öğrenci olduğumu belirttim, kapalı zarfta öğrenci belgem ve transkriptim var dedim, gerek yok diploma yeterli dedi) nüfus kayıt örneği(vukuatlı), adli sicil belgesi(arşiv kayıtlı), KCC ye gönderilen belgeler, Ais kaydı, Hesap dökümleri.
    Tekrar bekleme salonuna geçtim.

3.kez numaram yandı ve siyahi beyefendi ile ingilizce olarak mülakata başladım:
    +Merhaba günaydın, nasılsın?
    -Merhaba günaydın iyiyim siz nasılsınız?
    +Teşekkürler
    +Yemin için sağ elini kaldırır mısın? Bilgileri doğru söylediğine ve söyleyeceğine yemin eder misin?
    -Evet
    Sağ ve sol parmaklarımın izleri alındı.
    +En son mezun olduğun derece nedir?
    -Şuan öğrenciyim. İsterseniz öğrenci belgemi ve transkriptimi verebilirim.
    +Sadece camın arkasından gösterir misin?
    -Kapalı zarfta isterseniz size vereyim?
    +Yok tamam o zaman kalsın.
    +Hangi üniversite?
    -Sakarya üniversitesi
    +Hangi bölüm?
    -Mekatronik mühendisliği
    +Kaçıncı sınıftasın?
    -4. Sınıftayım bu yıl mezun olacağım.
    +Liseyi nerde okudun?
    -Bursa
    +Burada yazan AOS meslek lisesinde mi?
    -Evet
    +Lisede hangi bölümdü?
    -Mekatronik yani aynı bölümdü.
    +Evli misin?
    -Hayır
    +Hiç çocuğun var mı?
    -Hayır
    +Amerikada tanıdığın var mı?
    -Evet arkadaşım var
    +Nerede kalacaksın onun yanında mı?
    -Evet arkadaşımın yanında kalacağım.
    +Arkadaşın ne iş yapıyor?
    -Kendi restoranı var orada çalışıyor?
    +Sen nerede çalışacaksın?
    -Restorantta çalışacağım
    +Arkadaşının yanında mı?
    -Evet
    +Restorandaki pozisyonun ne olacak?
    -Garsonluk
    +Amerikada nereye gideceksin?
    -Chicagoya gideceğim.
    +Neden Chicago?
    -Çünkü orada tanıdığım var ve rahat bir şehir
    +Daha önce Chicagoda bulundun mu?
    -Evet
    +Ne için Chicagoda bulundun?
    -İngilizce eğitimi için?
    +Ne Kadar süre kaldın Chicagoda?
    -1.5 ay kaldım.
    +Daha önce başka ülkede yaşadın mı?
    -Küçükken Almanyaya gittim.
    +Altı aydan fazla kaldın mı? Ne kadar süre kaldın Almanyada?
    -1-2 hafta kaldım
    (Hesap dökümlerimi inceledi)
    +Amerikaya ne kadar para götüreceksin?
    -Toplam 19,750$
    +Your visa has been approved
    -Thank you
    +Congratulations. F1 vizeni iptal ediyorum
    -Okey, Thank you. Birşey sorabilir miyim lütfen
    +Tabii ki
    -Pasaportuma basılacak vize 1 kerelik mi?
    +6 ay kullanabilirsin. Yani şubata kadar.
    -Teşekkür ederim

Öncelikle @gucarslan @covacik @Muhtaradana @local1907 olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben inanıyorum ki basılan vizeler hepimizin desteklediği twitterda, haberlerde, imzalarda, web sayfalarında, davalarda, sosyal medyalarda yapılan baskılar sayesinde oluyor. Arka planda olan gizli kahramanlara da teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Meco tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

Yeni hayatınızda başarılar dilerim yolunuz açık olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@isik bol şanş dilerim yolunuz açık olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@Kasım tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

Yeni hayatınızda başarılar dilerim yolunuz açık olsun 🙂

• @isik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Bugün sabah itibari ile vizem ulaştı. Bu süreçte forumun gerçekten çok faydasını gördüm. (Bazen salak saçma) sorularımı sorabildiğim, süreç hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabildiğim bir platformun var olması gerçekten çok büyük kolaylık. Emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım en kısa zamanda bekleyenler (TR doğumlu olmadığından alamama saçmalığından bekleyenler de) en kısa zamanda vizelerini alabilirler.
    Sürecin neredeyse sonuna ulaştım. Az önce USCIS ödemesini de gerçekleştirdim ve tek kalan iş biletimi alıp, eşyaları paketleyip, şirketi kapatıp, abonelikleri iptal edip... Tamam, hala çok iş var ama pürüz çıkmaması gereken işler. En kısa zamanda taşınabilmeyi umuyorum. Biletin ekonomik olması adına (erken rezervasyon) herhalde Ekim-Kasım gibi taşınırım.

Öncelikle vizenizi tebrik ederim! Umarım geçiş süreci de pürüzsüz olur ve oradaki yaşantınız güzel geçer.

TR doğumlu olmayanlar ne gibi bir sorun ile karşılaştılar acaba?
    Örneğin ben Lefkoşe'de doğdum ancak nüfus kütüğü Bursa'ya kayıtlı. Sorun yaşar mıyım sizce?

• @Kasım, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

MÜLAKAT DENEYİMİ
    27 Ağustos 2021 tarihinde saat 9.45 teki randevum için 9.30 da ABD Ankara Büyükelçiliği kapısına gittim ve covid ile ilgili form imzalattılar. Güvenlik kontrolünden geçtim. Binaya giriş yaptıktan sonra pasaportum kontrol edildi ve sıra numarası verildi. Daha sonra bekleme alanına yöneldim.

1.kez numaram yandığında 330$ göçmenlik ücretini ödedim. Tekrar beklemeye geçtim.

2.kez numaram yandığında evraklarım istendi. Sırasıyla: sağlık raporu, lise diplomam ve fotokopisi (öğrenci olduğumu belirttim, kapalı zarfta öğrenci belgem ve transkriptim var dedim, gerek yok diploma yeterli dedi) nüfus kayıt örneği(vukuatlı), adli sicil belgesi(arşiv kayıtlı), KCC ye gönderilen belgeler, Ais kaydı, Hesap dökümleri.
    Tekrar bekleme salonuna geçtim.

3.kez numaram yandı ve siyahi beyefendi ile ingilizce olarak mülakata başladım:
    +Merhaba günaydın, nasılsın?
    -Merhaba günaydın iyiyim siz nasılsınız?
    +Teşekkürler
    +Yemin için sağ elini kaldırır mısın? Bilgileri doğru söylediğine ve söyleyeceğine yemin eder misin?
    -Evet
    Sağ ve sol parmaklarımın izleri alındı.
    +En son mezun olduğun derece nedir?
    -Şuan öğrenciyim. İsterseniz öğrenci belgemi ve transkriptimi verebilirim.
    +Sadece camın arkasından gösterir misin?
    -Kapalı zarfta isterseniz size vereyim?
    +Yok tamam o zaman kalsın.
    +Hangi üniversite?
    -Sakarya üniversitesi
    +Hangi bölüm?
    -Mekatronik mühendisliği
    +Kaçıncı sınıftasın?
    -4. Sınıftayım bu yıl mezun olacağım.
    +Liseyi nerde okudun?
    -Bursa
    +Burada yazan Ali Osman Sönmez meslek lisesinde mi?
    -Evet
    +Lisede hangi bölümdü?
    -Mekatronik yani aynı bölümdü.
    +Evli misin?
    -Hayır
    +Hiç çocuğun var mı?
    -Hayır
    +Amerikada tanıdığın var mı?
    -Evet arkadaşım var
    +Nerede kalacaksın onun yanında mı?
    -Evet arkadaşımın yanında kalacağım.
    +Arkadaşın ne iş yapıyor?
    -Kendi restoranı var orada çalışıyor?
    +Sen nerede çalışacaksın?
    -Restorantta çalışacağım
    +Arkadaşının yanında mı?
    -Evet
    +Restorandaki pozisyonun ne olacak?
    -Garsonluk
    +Amerikada nereye gideceksin?
    -Chicagoya gideceğim.
    +Neden Chicago?
    -Çünkü orada tanıdığım var ve rahat bir şehir
    +Daha önce Chicagoda bulundun mu?
    -Evet
    +Ne için Chicagoda bulundun?
    -İngilizce eğitimi için?
    +Ne Kadar süre kaldın Chicagoda?
    -1.5 ay kaldım.
    +Daha önce başka ülkede yaşadın mı?
    -Küçükken Almanyaya gittim.
    +Altı aydan fazla kaldın mı? Ne kadar süre kaldın Almanyada?

• 1-2 hafta kaldım
      (Hesap dökümlerimi inceledi)
      +Amerikaya ne kadar para götüreceksin?
      -Toplam 19,750$
      +Your visa has been approved
      -Thank you
      +Congratulations. F1 vizeni iptal ediyorum
      -Okey, Thank you. Birşey sorabilir miyim lütfen
      +Tabii ki
      -Pasaportuma basılacak vize 1 kerelik mi?
      +6 ay kullanabilirsin. Yani şubata kadar.
      -Teşekkür ederim

Öncelikle @gucarslan @covacik @Muhtaradana @local1907 olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben inanıyorum ki basılan vizeler hepimizin desteklediği twitterda, haberlerde, imzalarda, web sayfalarında, davalarda, sosyal medyalarda yapılan baskılar sayesinde oluyor. Arka planda olan gizli kahramanlara da teşekkür ederim.

Vizenizi tebrik ederim, ABD macerasında bol şans! 🙂
    Bu vesileyle pasaporta basılan vizenin 1 sene değil de 6 ay geçerli olduğunu öğrenmiş oldum, teşekkürler.

• @asyacceren en kısa zamanda hayırlısıyla vizalariniza kavusmaniz dilegiyle...
    Sizin evlilik green kart sonucu ciktiktan sonra mi olmustu?

• Merhaba; 27 Agustos 8.45 mulakat tecrubemi kisaca anlatmak isterim fakat dosyam biraz karisik oldugu icin anlayamadigi bir yer olan arkadaslarimin sorulari olursa seve seve cevap vermeye calsirim. Sabah 8.20 gibi ulastigim konsolosluk vize bolumu onunde beklerken guvenlik gorevlisi tarafindan cagirilip covid formunu doldurduktan ve diger kontrollerden sonra iceriye girip sira numarasi aldim, cok kisa bir sure sonra odeme icin numaram yandi odemeyi yaptiktan hemen sonra evrak teslimi icin numaram yandi evraklari veririken nufus kayit ve adli sicil kaydimin guncel tarihli olanlarini verdim ve gorevli kcc ye mail attiklariniz nerde diye sordu onlari getirmedim dedim neden dedi e devlet karekod belge dogrulama uygulamasi uzerinden karekod ile dogrulama yapmayi denedim ve o belgeler dogrulama yapilamadi diye uyari verdi bu nedenle de bu yeni tarihli ve gecerli olanlari getirdim dedim. Evraklarin hepsini ust uste koyan gorevli benden banka kayitlarimi istemedi bende baska bir evrak teslim etmelimiyim deyip banka kayitlarini gosterir gibi yaptim benden hesap cuzdanlarini(TL - USD - ALTIN) ve bankadan aldigim detaysiz, sadece bakiyeleri gosteren bir a4 kagit vardi onu aldi ve bunlar orjinal fotokopisi yok mu dedi -hayir sadece orjinal hesap dokumlerim var dedim sonra gorevli banka hesap cuzdanlarini geri verdi -bunlar sizde dursun konsolosa gosterirsiniz dedi ve ben yine bosanma kayitlarim var onlarida vermek gerekir mi dedim tecumeli fotokopileri ve orjinalleri aldi asillari gorusmeniz sonunda geri istemeyi unutmayin dedi. bekleme salonuna gectim sonra asyali konsolos hanimda numaram yandi, ben sanki kalbim yerinden cikacakmis gibi bir heyecanla bankonun onune gectim birazcik ingilizce biliyormusunuz dedi ben heyecandan cvp veremedim yardim alalim dedi ve tercume icin bir gorevli arkadasi cagirdi;
    -su anda ne is yapiyorsunuz?
    -muhasebeciyim
    -su an calisiyor musunuz?
    -evet
    -nerede?
    -bir fabrikada
    -ne fabrikasi?
    -metal isleme malzeme ureten bir fabrika (aslinda mermi ama soyleyemedim cunku uretimle alakam yok ben sadece maas, beyanname, vergi kayitlarina bakiyorum)
    -ne kadar suredir bu isyerinde calisiyorsunuz?
    2 yil 7 ay
    -daha once amerikada bulundunuz mu?
    -hayir
    -daha once yurtdisinda 6 aydan fazla herhangi bir ulkede ikamet ettiniz mi?
    -hayir
    -nereye gideceksiniz?
    -newyork
    -nerede kalacaksiniz?
    -aile dostumuz bir arkadasimin yaninda kisa bir sure kalip kendime yer tutmayi planliyorum
    -ne is yapacaksiniz?
    Linkedinden buldugum bir firmada satis pazarlama
    -ne firmasi yani ne satiyorlar?
    -bilgisayar ve network donanim malzemeleri firmasi
    -ingilizce konusamiyorken bunu nasil yapmayi dusunuyorsunuz?
    -firma sahipleri turk ve 2 ortaklar bir tanesi istanbulda biri amerikada
    -ama ingilizce yokken zor olmayacak mi pazarlama diyorsunuz?
    -O bolgede ki Turk firmalara bakacagimi ve yeni satis noktalari bulmam gerekecegini belirttiler.
    -ne satiyorlar demistiniz detayli anlatabilir misiniz?
    -agirlikli olarak masaustu bilgisayar parcalari monitor ekran karti ram modem ve ag internet kablolama malzemeleri vb
    -bir is teklifiniz var saniyorum (bir iki defa dosyamdaki mulakata cagri yazisini isaret ederek konusmusum)
    -aslindan bir is mulakatina cagri yazisi var fakat resmi bir is teklifi olmadigi icin evraklarim ile teslim edemedim.
    -nasil bir yazi?
    -hemen cikartip verdim
    -bu firma newyorkta mi?
    -hayir texas ta ama remote bir pozisyon
    -ya bu ise giremezseniz?
    -bir b planim var
    -nedir?
    -ny de verdigim adresteki tanidigim 35 yildir ayni adreste yasiyor, kendisi amerikadaki turk konsoloslugundan emekli sofor ve o cevrede bana referans olabilecegi birkac isyeri oldugunu soyledi
    -ne gibi isler?
    -garson, bulasikci, ne olursa
    -tamam ama ingilizce konusamyorken insanlarla nasil anlasmayi planliyorsunuz dedi ve gercekten o an cok sinirlendi
    -tercuman hanimefendiye bir sey izah edebilir miyim dedim basiyla evet dedi ve ben ingilice biliyorum okuyorum cok iyi anliyorum fakat o kadar heyecanliyim ki ve konusma uzerine pratikligim yok ki cumle icinde yanlis bir kelimeyi kullanip dosyam hakkindaki cevaplarimi mental olarak farkli anlamda vermekten kaygilandigim icin turkce mulakat yapmak istedim.

Soylediklerim tercume edildikten sonra tercuman arkadasa eliyle sen bir sn. bekle diye isaret edip ve bana bakip;
    -soracagim soruya sadece ingilizce cevap verin lutfen dedi
    -su anki mesleginiz nedir?
    -ingilizce cevap verdim
    -👍 yapti

-dv lottery e basvurdugunuz pasaportunuz tarihi henuz gecerli iken neden yenilediniz?
    -cantada parfum benzeri bir sey dokulmus ve on sayfalardaki barkodun bir kismi okunmaz olmus islemlerim sirasinda sorun teskil etmesini istemedim o yuzden yeniledim.
    -ne dokuldu?
    -tam olarak bilmiyorum parfum, kolonya, ya da dezenfektan bunlar vardi.
    -evlisiniz degil mi?
    -Evet
    -peki aileniz yaninizda mi?
    -hayir
    -sizinle amerikaya gelmiyorlar mi?
    -hayir
    -daha sonra gelecekler mi?
    -evet
    -neden simdi gelmiyorlar?
    -esim bu asamada gelmek istemedi
    -esiniz ne is yapiyor?
    -civil engineer dedim ama tercumana degil direkt konsolos hanimefendiye
    -o ne demek aciklar misiniz dedi tercumana bakarak?
    -insaat muhendisi
    -calisiyor mu?
    -evet
    -nerede ozel devlet vs?
    -ozel bir yapi denetim firmasinin proje denetcisi
    -esiniz neden simdi gitmek istemiyor aciklar misiniz?
    -ben once gidip is ve kalacak yer ayarlayip sonra onlara nvc uzerinden sponsor olarak vize basvurusu yapacagim esim bunun daha iyi olacagini su an hepimiz gidersek yeni bir baslangic icin tutunamayacagimizi dusunuyor. Bunun yani sira esim de green card talihlisi ama ona henuz randevu tarihi belli olmadi.
    -cocugunuzda var sanirim?
    -evet
    -onu da mi simdi goturmeyeceksiniz?
    -hayir o da sonra gelecek
    -bu evliliginizden once bir evliliginiz oldugunu goruyorum?
    -hayir 2 evliligim oldu
    -eski eslerinizin adini sirasiyla soylermisiniz
    -soyledim
    -baska cocugunuz da var sanirim?
    -evet ilk esimden
    -cocuklarinizin adini buyukten kucuge soyler misiniz?
    -soyledim
    -daha once baska ulkede bulunmamistim demistiniz degil mi?
    -evet
    -sonra pasaportumu alip hizlica masanin ustunde teslim ettigim evraklarin bulundugu sari bir klasore ilistirdi ve
    -ok olay su vizenizi onayliyorum 5 is gunu icinde posta yoluyla size gonderilecek dedi ve bana evraklarimin asillarini verdi(diploma mahkeme kararlari vs.)
    -ben turkce bile tesekkurler derlen sevinc ve heyecanla tiz bir ses cikti agzimdan gulduler ve bankodan ayrildim.
    Son olarak banka kayitlarima bakmadi gostermek istedim ama bakmadi ve bu konuda hic bir soru sormadi.
    Halen daha bana vize ulasacakmi emin olamiyorum. Zamaninizi aldigim icin kusura bakmayim net ve yalin anlatmaya calistim.

• @kratos Hocam sizi oldukca terletmisler! 😀 Tebrikler ve bol sanslar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Bozdoğan tebrikler.
    abd'deki hayatinizda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kratos son dönemdeki en zor mülakat bu oldu sanırım 🙂
    neyse ki alanınızın akıyla bundan da çıktınız.
    vizenizi güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..

yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kryptonite, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@isik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Bugün sabah itibari ile vizem ulaştı. Bu süreçte forumun gerçekten çok faydasını gördüm. (Bazen salak saçma) sorularımı sorabildiğim, süreç hakkında bilgilere rahatlıkla ulaşabildiğim bir platformun var olması gerçekten çok büyük kolaylık. Emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım en kısa zamanda bekleyenler (TR doğumlu olmadığından alamama saçmalığından bekleyenler de) en kısa zamanda vizelerini alabilirler.

Öncelikle vizenizi tebrik ederim! Umarım geçiş süreci de pürüzsüz olur ve oradaki yaşantınız güzel geçer.

TR doğumlu olmayanlar ne gibi bir sorun ile karşılaştılar acaba?
    Örneğin ben Lefkoşe'de doğdum ancak nüfus kütüğü Bursa'ya kayıtlı. Sorun yaşar mıyım sizce?

TC doğumlu olmayan (asıl talihli) kimse ne yazık ki mülakat alamadı bu sene. sonradan TC vatandaşı olsa dahi.. buna, anne babasi almanya'da çalışırken orada doğmuş, 6 aylıkken TC'ye gelmiş türk vatandaşları bile dahil.

umarım bu durum devam böyle devam etmez. çünkü baktıkları nufusunuzun nereye kayıtlı olduğu degil, hangi ülkede doğduğunuz. lütfen süreci yakından takip edin, dosyanızı doğum ülkenize taşımanız gerekebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kasım kardeşim gözün aydın, vizeni güzel günlerde kullanman dileğiyle. yolun da bahtin da açık olsun..

sağlıklı, bol kazançlı bir abd hayatın olsun!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

bol şans.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |