Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fouray bence ne olursa olsun riske atmayın ve siz aşı olmayın, gerekirse Amerika hayalinizden vazgeçin siz aman sakın aşı olmayın.

• @smartcells evet, yani oraya gidilip greencardı aldığımızda boşanma oluyor değil mi?

• @sfklkn34, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray bence ne olursa olsun riske atmayın ve siz aşı olmayın, gerekirse Amerika hayalinizden vazgeçin siz aman sakın aşı olmayın.

🙂

• ⭐⭐⭐

@capon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

iki adet sorum var benim

-birincisi yurtdışına gidilip eline greencardı aldığımızda eşimizle boşanabiliyor muyuz bazı yerlerde 3 yıl evli kalmamız gerektiği söyleniyor sizin bir bilginiz var mı
    -ikincisi ben daha aşı olmadım unganlar aşı olunmasını mı istiyor?(covid aşısı) @crazycells @gucarslan

1. Evlilik yoluyla almadığınız icin bosanabilirsiniz elbette.

2. Evet, DV2022’den itibaren CDC Covid asilarini zorunlu tutacağını açıkladı. Talihlinin bir tercih hakkı yok bu noktada. Eğer asi olmaya redderseniz ABD’ye hiçbir şekilde göç etme imkanınız olmaz.

• ⭐⭐⭐

@capon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells evet, yani oraya gidilip greencardı aldığımızda boşanma oluyor değil mi?

DV lotosu ile karı-koca vize aldıktan sonra süreçleriniz birbirinden bağımsızdır artık. Tek önemli konu asıl talihlinin ilk girişi yapmasıdır. Asıl talihli ilk girişi yapmdan eş ve çocuklar giremez. Eş ve çocuklar ya asıl talihli ile beraber girş yapabilirler ya da sonra ama ondan önce giriş yapamazlar.

Durum bu olunca "vize aldıktan sonra" ha gitmeden boşanmışsınız ha gittikten sonra boşanmışsınız bir önemi yok. Kendi Green Card'larınızla 2 ayrı medeni insan gibi ayrı ayrı yollarınıza devam edebilirsiniz. Eğer mülakata girmeden ve vize basılmadan önce boşanırsanız eşiniz GC alamaz ve sadece siz gidersiniz.

İkinci sorunuza gelirsek; CDC aldığı kararla vize için sağlık muayenesine gideceklere 2 doz aşıyı şart koştu. 2 doz aşı olmayan sağlık raporu alamayacak. Sağlık raporu yoksa vize de yok!

ABD'ye giriş konusunda ise halen bir değişiklik yok, uçuştan önce alınmış PCR testiyle giriş yapılabiliyor halen.

Bu arada imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz ileride soracağınız sorulara ve yardım isteklerinize Case Numaranız ve bulunduğunuz aşama görülerek daha etkin ve hızlı cevaplar gelir. Lütfen sürecinizi aşağıdaki linkte tarif edildiği gibi imzanıza taşıyın.
    LINK >>>>> https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çok teşekkürler ds dormunu dolduruken güncel kanada adres bilgilerimi girmiştim ,şuan sadece KCC'ye mail atmak kaldı ozaman.
    mülakatı buraya aldıracağım için aklıma takılan bir sorun var ds formunda şuanki adresime haziranda taşındım demişdim ama türk konsolosluğuna adres beyan ederken yalışlıkla temmuz olarak belirttim ilerleyen aşamada benden güncel adres kanıtlıyan bir evrak istenirse tarihlerde uyuşmazlık olacak sizce bunun için birşey yapmama gerek var mı? düzelttirmeli miyim?

Boyle bir belge gerekmeyecek.

TC konsolosluklarinin bu surecle direkt bir ilgisi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fouray yanlis ve cahilce bilgilerinizi forumda yaymayin. Asi olanlar ve olmayanlarin olum oranlari arasinda cok ciddi bir fark var... ABD'de COVID-19'dan olen insanlarin %99'dan fazlasi asi olmayan veya tek doz asi olan kisilerden olusuyor...

https://yesilkartforum.com/forum/post/222351

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak42 hayir, KCC'nin mulakat tarihi belirlerken kendi takip ettigi siraya gore gitme ihtimali daha yuksek. Henuz mulakat tarihlerini vermeye baslamadilar, o nedenle olayin nasil cozulecegini net olarak bilmiyoruz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RIDVAN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Ben Türküm eşim ise Azerbaycanlı. Eşim İstanbul'da öğrenci, oturum izni var ve İstanbul'da yaşıyoruz. Eşim ve ben Türkiye' den DV2022 Green Card' a başvurduk eşim kazandı. Sonrasında DS260 formunu doldurduk ve mülakat yeri olarak Ankara seçtik. Bu yıl ABD Ankara Büyükelçiliği sadece Türk DV Lottery kazananlarına hizmet verecek şeklinde bir duyum aldık. Bu doğru mudur? Doğru ise mülakat yerimizi Tiflis olarak değiştirmemiz gerekiyor mu? Bilgi verebilir misiniz lütfen? Çok teşekkür ederim

Basvuru bilgilerinizi imzaniza girmeyi unutmayin...

Henuz Ankara Konsoloslugu'nun DV2022 icin ne yapacagini bilmiyoruz... Ilk aylari takip edin, eger TC vatandasi olmayanlara mulakat verilmezse o durumda mulakat yerinizi Tiflis olarak guncellersiniz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray yanlis ve cahilce bilgilerinizi forumda yaymayin. Asi olanlar ve olmayanlarin olum oranlari arasinda cok ciddi bir fark var... ABD'de COVID-19'dan olen insanlarin %99'dan fazlasi asi olmayan veya tek doz asi olan kisilerden olusuyor...

https://yesilkartforum.com/forum/post/222351

Kusura bakmayın ama cahilce ve yanlış konuşan sizsiniz. Ben aşılamanın zorunlu olmasına tepki gösterdim. Kimseye aşı olmayın da demedim. İsteyen zaten gidip oluyor. Resmi açıklamalara hiç girmeyelim bence. Çünkü Türkiye'de sağlık bakanlığının açıklamalarına inanmıyorum. Abd'de yaşamadığım içinde birşey söyleyemem.

• Merhaba

Kendisine KCC den mail gelen varmı dır arkadaşlar? Varsa yazabilir mi ne zaman geldi ve içerik olarak neler var mailde?

Selamlar

• @Fouray kişisel algılamayın lütfen, kişisel olarak size karşı bir yorum yapmıyorum. Tüm dünya şu an aşılanmayı bir şekilde zorunlu kılıyor. Elbette aşı olmamak da bir hak. Geçen yılın kazananları covid belası yüzünden hayallerine kavuşmakta gecikmiş ya da kavuşamamışken; aşı olunca konsolosluk sorunsuz çalışacaksa, Abd'ye yerleşmemizde bir problem olmayacaksa aşı zorunluluğu oldukça makul gözüküyor.

Yarın konsere, maça aşısız giremeyecekken yeni bir ülkede hayat kurmamız için aşı olunması gerekiyorsa kulağa gayet mantıklı geliyor. Bu arada lütfen konu aşı muhabbetine gitmesin, bir de bu açıdan değerlendirmeniz için süreçle ilgili kısmına bağlamak istedim.

• ⭐⭐⭐

Sayın @Fouray, aşılama göçmenliğin doğasında var. En temel neden ise toplum sağlığını korumayı hedeflemeleri. Çünkü aşılar hasta olanlara değil, hasta olmayan insanlara yapılır ki salgın durumu oluşmasın ve kontrol edilebilsin. Bu fikri oluşturan, takip eden kurum da ABD'nin saygın kurumlarından CDC. Bu nokta yoruma ve farklı taleplere kapalı. Eğer CDC, toplum sağlığını korumak ve sağlık sistemini ayakta tutmak için göçmenlerin COVID aşısı yaptırmasını zorunlu tuttuysa, mecburen olmak zorundasınız.

Not: COVID aşısını bir kenara koyacak olursak Unganlar'da sorgusuz sualsiz olmak zorunda kalabileceğiniz aşılar şunlar:

• Hepatitis A
    • Hepatitis B
    • Influenza
    • Influenza type b (Hib)
    • Measles
    • Meningococcal
    • Mumps
    • Penumococcal
    • Pertussis
    • Polio
    • Rotavirus
    • Rubella
    • Tetanus and diphtheria toxoids
    • Varicella

• @Sono bununla ilgili merak ettigim;

eger asi kartimiz yoksaki ben de yok hepsini siradan yapiyorlar mi yoksa tamamiyle sansa gore mi, sorgusuz sualsiz olabilir demenize istinaden sordum, tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@sezcek Önce standart olan 3 tip aşıyı yapıyorlar. Bunlar TDAP (Tetanoz, Difteri ve Boğmaca), MMR (Kızamık, Kabakulak ve Kızamıkçık) ile Su Çiçeği. Bundan sonra sizin kan testlerinizde elde edilen sonuçlara göre diğer aşılara olan ihtiyacınız var mı yok mu ortaya çıkıyor ve gerekirse onlar da yapılıyor. Ama yaygın şekilde talihlilerin çoğu için ilk bölümde bahsettiğim üçlü aşı yeterli oluyor.

• Telegram grubu için başvurmuştum henüz Bi dönüt alamadım yardımcı olabilecek var mı

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sezcek Önce standart olan 3 tip aşıyı yapıyorlar. Bunlar TDAP (Tetanoz, Difteri ve Boğmaca), MMR (Kızamık, Kabakulak ve Kızamıkçık) ile Su Çiçeği. Bundan sonra sizin kan testlerinizde elde edilen sonuçlara göre diğer aşılara olan ihtiyacınız var mı yok mu ortaya çıkıyor ve gerekirse onlar da yapılıyor. Ama yaygın şekilde talihlilerin çoğu için ilk bölümde bahsettiğim üçlü aşı yeterli oluyor.

Kısacası Unganlar'da postu deldirmeden Amerika'ya giriş vizesi yok 🙂

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @Fouray, aşılama göçmenliğin doğasında var. En temel neden ise toplum sağlığını korumayı hedeflemeleri. Çünkü aşılar hasta olanlara değil, hasta olmayan insanlara yapılır ki salgın durumu oluşmasın ve kontrol edilebilsin. Bu fikri oluşturan, takip eden kurum da ABD'nin saygın kurumlarından CDC. Bu nokta yoruma ve farklı taleplere kapalı. Eğer CDC, toplum sağlığını korumak ve sağlık sistemini ayakta tutmak için göçmenlerin COVID aşısı yaptırmasını zorunlu tuttuysa, mecburen olmak zorundasınız.

Not: COVID aşısını bir kenara koyacak olursak Unganlar'da sorgusuz sualsiz olmak zorunda kalabileceğiniz aşılar şunlar:

• Hepatitis A
    • Hepatitis B
    • Influenza
    • Influenza type b (Hib)
    • Measles
    • Meningococcal
    • Mumps
    • Penumococcal
    • Pertussis
    • Polio
    • Rotavirus
    • Rubella
    • Tetanus and diphtheria toxoids
    • Varicella

Lütfen yanlış anlaşılmasın ben aşıya karşı değilim. ŞİMDİLİK kovid aşısına karşıyım. Çünkü aşılar çok hızlı şekilde daha tam testleri yapılmadan piyasaya sürüldü. Bazı uzman viralogların söylediklerine katılıyorum. "Pandemi döneminde aşılama yapmak doğru değildir. Çünkü varyantların oluşmasına sebep olur" diyorlar. FAKAT bu aşı taşıyıcılığı engelleseydi, ilk yaptıranlardan birisi ben olurdum. Çünkü başka insanların hayatını riske atmaya hakkımız yok. Bende mecburen olucam 😕 Bu arada bu konunun uzmasını istemiyorum. Konu forum konusunun dışına çıkabilir.

• @smartcells 😀anladim gayet aciklayici, cok tesekkurler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |