Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123 gözünüz aydın, yeni mülakat yerinizde bol şans.

• Merhabalar. Formu sonunda doldurabildim fakat henüz göndermedim en bir kaç ufak tefek eksiklik var hem de baştan tekrar gözden geçirmek istiyorum sizler bir kaç soru sormak istiyorum bilen arkadaşlar ya da tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

1. Babam 2014'de vefat etti. onun bilgilerini girdim fakat annemin bilgilerini girerken anneniz babanızla mı yaşıyor sorusu var hayır demem gerekiyor sanırım değil mi? hayır deyip adresini girdim.
    2. Askerlik sorusu var. askerliğimi kısa dönem olarak yaptım. son 2 aya kadar normal er daha sonrasında çavuş rütbesi verdiler. rütbeye SERGEANT yazdım uygun mudur?
    3. Military Specialty benim herhangi bir uzmanlığım yoktu buraya ne yazmalıyım? sadece 'none' yazdım buraya.
      4)'Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States?' bu soruda yeşilkart pdf formunda çevirisi abd'ye geldikten sonra kamu için yük olabilecek birimisiniz? diye çevrilmiş. fakat translate çevirisinde, abd'ye kabul edildikten sonra kamu görevlisi olma ihtimaliniz var mı diye çevriliyor. hangisi doğru 🙂
      ben yine 'no' dedim.
    4. Bilgileri yazarken bazen İngilizce bazen Türkçe ama İngilizce karakterler kullanmadım. örneğin ; MARMARA UNIVERSITESI gibi doğrusu nasıldır? Bir de eğitim bilgileri lise kısmında 'Course of Study' sorusuna academic mi daha doğru olur yoksa 'high school' yada lise yamak mı daha doğru olur. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. şimdiden teşekkürler.

• @crazycells @gucarslan Merhabalar hocam benim bir sorum olacaktı DV2022 talihlisiyim CN EU0007XXX binlerde Türkmenistan vatandaşıyım Türkiyede öğrenciyim ds260 doldurup gönderdiğimde mülakat yerimi Ankara olarak seçtim ve şimdi diyolar ki TC vatandaşı olmayanlara mülakat verilmiyormuş diye duydum bu durumda ne yapabilirim bir öneriniz var mıdır oturma izinim her şeyim var aktif öğrenciyim burada ülkemede gidemiyorum orada gireyim desemde gidemem yollar kapalı uçak yok hiç ülkeme 2022 sonuna kadar kapalı sınır uçak falan uçmiyor ülkeye giriş çikiş yasak pandemiden dolayı sizden ricam bi öneriniz varmıdır.😔

• @Aziz18 2021 surecinde söylediğiniz sekilde Türkiye'de dogmayan TC vatandaşları dahil mulakat alamadı. Ancak unutulmamali ki 2021 yili normal surec işlemedi. Çok kısıtlı zamanda olabildigince cok TC vatandaşı mulakat alsin diye bu şekilde bir inisiyatif kullandi konsolosluk. 2022 icin simdilik surec yolunda gibi gidiyor. Ekim ayinda cut-off icindeki Turkiyede dogmayan TC vatandaslari ve dusuk CN sahip yabanci uyruklularda bu seneki durumu daha net göreceğiz. Henuz net bir durum yok

• @ali-yılmaz hocam sirasiyla gidecek olursak
    Hemen hepsi dogru hocam.
    lisede meslek lisesi ise course of study :Vocational yazin
    Duz/anadolu/fen liseleri icin academic yazin.

Public charge icin kesinlikle NO demelisiniz. Ceviride dogrusu devlete yük olacak mısınız şeklinde sorulmuş. Hayir deyip gecin.

Army specialty icin de piyade, topcu vb gibi hangi siniftaysaniz onu yazabilirsiniz. Ben topcu olarak yaptigim icin artillery dedim.
    Digerleri oldugu gibi kalsın

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Formu sonunda doldurabildim fakat henüz göndermedim en bir kaç ufak tefek eksiklik var hem de baştan tekrar gözden geçirmek istiyorum sizler bir kaç soru sormak istiyorum bilen arkadaşlar ya da tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

1. Babam 2014'de vefat etti. onun bilgilerini girdim fakat annemin bilgilerini girerken anneniz babanızla mı yaşıyor sorusu var hayır demem gerekiyor sanırım değil mi? hayır deyip adresini girdim.
    2. Askerlik sorusu var. askerliğimi kısa dönem olarak yaptım. son 2 aya kadar normal er daha sonrasında çavuş rütbesi verdiler. rütbeye SERGEANT yazdım uygun mudur?
    3. Military Specialty benim herhangi bir uzmanlığım yoktu buraya ne yazmalıyım? sadece 'none' yazdım buraya.
      4)'Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States?' bu soruda yeşilkart pdf formunda çevirisi abd'ye geldikten sonra kamu için yük olabilecek birimisiniz? diye çevrilmiş. fakat translate çevirisinde, abd'ye kabul edildikten sonra kamu görevlisi olma ihtimaliniz var mı diye çevriliyor. hangisi doğru 🙂
      ben yine 'no' dedim.
    4. Bilgileri yazarken bazen İngilizce bazen Türkçe ama İngilizce karakterler kullanmadım. örneğin ; MARMARA UNIVERSITESI gibi doğrusu nasıldır? Bir de eğitim bilgileri lise kısmında 'Course of Study' sorusuna academic mi daha doğru olur yoksa 'high school' yada lise yamak mı daha doğru olur. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. şimdiden teşekkürler.
    1. Doğru yapmışsınız
    2. Sergeant doğru
    3. Doğru
    4. Bu soru "Topluma yük olma ihtimaliniz var mı?" diye soruyor. Kesinlikle NO diye cevaplamalısınız.
    5. İsminizi "native alphabet"le yazın dediği yer haricinde hiç bir şekilde Türkçe karakter kullanmayın. Klavyenizi İngilizce yapıp o şekilde doldurun.

• Merhaba,
    Ben ds260'ı gönderdim. Ancak aklıma takılan bir kısım var. Formu doldururken, anneniz babanızla aynı adreste mi yaşıyor sorusu çıkmadı. Ben direk aynı adresi yazdım. Review'da bu soru cevapsız olarak gözüküyordu. Bu bir problem yaratır mı?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@civilengineer Siz, karşınıza çıkan formdan sorumlusunuz. Eğer boş bir alan bıraksaydınız ya da farklı bir hata yapsaydınız sistem zaten formu göndermenize izin vermezdi. Merak etmeyin herhangi bir problem olmaz kısacası 🙂

• Merhaba,

Ds260 formunu doldururken verdiğim adreste ikamet eden tanıdığım adres değişikliği yaptı. Dolayısıyla Amerika’da gösterdiğim adresi değiştirmem gerekiyor. Bunun için formu açtırma talebinde bulunmalı mıyım? Yoksa mülakat tarihi alabilirsem konsolosluğa gittiğimde değiştirsem herhangi bir sorun olur mu?

• @Alegria, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Ds260 formunu doldururken verdiğim adreste ikamet eden tanıdığım adres değişikliği yaptı. Dolayısıyla Amerika’da gösterdiğim adresi değiştirmem gerekiyor. Bunun için formu açtırma talebinde bulunmalı mıyım? Yoksa mülakat tarihi alabilirsem konsolosluğa gittiğimde değiştirsem herhangi bir sorun olur mu?

Mülakat zamanı değiştirebilirsiniz. Hatta ABD'ye girişte bile değiştirilebiliyor ama o pek önerilmiyor sanırım.
    Oradaki çalışan adresi girmeyi unutabilirse ilk adrese gidebiliyor diye bir iki yerde okumuştum.

• ⭐⭐⭐

@Alegria, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

DS260 formunu açtırmanıza gerek yok. Yeni adresinizi mülakat aşamasında verebilirsiniz. Bunun için yeni adresinizi bir dosya kağıdına yazın. Adreste kalacak kişinin önüne C/O yada "Care Of" yazmayı unutmayın. Bu adres kağıdını mülakat öncesinde konsoloslukta evrak teslimi sırasında vermelisiniz.

• @İsmail-Karakaya dediğiniz gibi inşallah bı sene öyle bişey yapmazlar çok teşekkür ederim cevabınız için şimdi bekleyim ozaman ben süreç nasıl ilerliyecek evrak talebide gelmedi bu arada daha 21 mayıs göndermiştim ds260 formumı

• İyi akşamlar DS260 formunda ABD'de kartların gönderileceği adreste kartı alacak olan kişinin adının önüne C/O yazmadan göndermiş olmamız bir sorun teşkil edermi bunun için formu açtırmak gerekirmi?.Bu konuda tereddütte kaldım.vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim....

• @gucarslan Teşekkürler 👍

• Bu ileti silindi!

• @yenidünya medeni durumunuzda değişiklik, çocuk sahibi olma vb. gibi elzem konular dışında formun açtırılması tavsiye edilmiyor. Adres değişikliği veya başına c/o ekleme işlemini mülakat sırasında da gerçekleştirebilirsiniz.

• Merhaba, Asıl talihli olarak ben başka bir ülkede eşim ve çocuğum ise Türkiye'de mülakata girebilir mi? Yoksa hepimiz aynı yerde mi girmek zorundayız?

• ⭐⭐⭐

@drcgl Bildiğim kadarıyla hayır. Çünkü asıl talihli olarak onlara siz GC sağlamış olacaksınız. Yani mülakata gidince sizinle beraber gidecek olanları siz belirttiğiniz için , o kişileri de görmek isteyeceklerdir.

• Arkadaslar dv2022 çekilişini kazandım. Dosya numaram 6000'lerde. DS-260'ı bugün göndereceğim. Mülakat tarihi ne zaman olur tahmini bir şey söylemek mümkün mü ?
    Bir de şuanda yüksek lisans tez aşamasındayım ancak tez teslim süre mi aştım sanırım. Öğrenci belgesi vermiyor şuanda. Ama Transkript verdi sistem. DS-260'a yüksek lisansla ilgili nasıl bir bilgi girmem doğru olur ?

• Merhabalar ,yoğunlukdan dolayı son zamanlarda forumu çok takip edemedim sanırım düşük numaralı arkadaşlar kendi istekleriyle evraklarını göndermeye başlamış,benim numaram için göndermeme gerek var mı biraz daha beklemeli miyim?
    -ben şuan kanadadayım mülakatımı buraya aldırmak için kcc'ye mail atmam yeterli mi buranın amerikan konsololuğuna da bilgi vermem gerekiyor mu?
    -birde bu mülakatımı aldırma konusunda emin değilim numaram yüksek olduğu için tam karar verene kadar beklemeli miyim ? yoksa mümkün olduğunca kısa sürede karar vermem mi gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |