Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

KCC'ye bu farklılığı kesinlikle belirtmeyin, siz tercümeyi değiştirin. en sağlıklısı bu.

@gucarslan , teşekkür ederim.

• @crazycells çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

• Saygıdeğer Forum üyeleri benim sorum Ds-260 formunda green card adresini doldurmadım ama şuan bi arkadaş buldum onun adresini mülakata giderken verebilir miyim yoksa mail atıp formu açtırmam mı gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@Cumhur-Havan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Saygıdeğer Forum üyeleri benim sorum Ds-260 formunda green card adresini doldurmadım ama şuan bi arkadaş buldum onun adresini mülakata giderken verebilir miyim yoksa mail atıp formu açtırmam mı gerekiyor?

Mülakata girerken vermeniz en doğrusu.
    DS260'ı adres belirtmeden gönderebilirsiniz.

Benzer durumda olanlar için:
    ABD adresi sorduğu yerlere "NOT DETERMINED YET" yazabilirsiniz. Eyaleti TEXAS seçin. Posta kodunu 00000 girin.

Ayrıca Vizeniz basıldıktan sonra ABD'ye ilk girişte tekrar adres güncelleyebilirsiniz ama bu pek önerilmiyor, çünkü güncellemede aksaklıklar olabiliyor ve GC, SSN kartı istemediğiniz önceki adrese gidebiliyor. Bu yüzden mağduriyet yaşayıp aylarca sonra bile hala GC'nı alamayanlar var.

• Herkese iyi akşamlar.
    15-16 Ağustosta kendimin ve eşimin DS260'ini (tespit ettigim 2 yanliş için) actirma talebi gonderdim (ds260 formlari ilk 10-11 Mayıs gondermiştim). Bu arada 16 Agustosta açtırma talrbimi gonderdikten 1 saat kadar sonra evraklarimın istek maili geldi. Dün evraklarimizi gönderdik aisendigi gibi.
    Sorum şu, benim açtirma talebim (ne zaman açılir onu da bilmiyorum) onay sürecini uzatır mı? Gerçi CNmiz en sonlarda (EU27XXX). Yoksa açilır açilmaz düzteltme yapar isem hemen onaya alırlar mı? Göruyorum ki, duzeltme istegi yapanlarin 1 aydan önce acilanı yok. Ds 260 im açilmadan da onay olabilir mi? Onay gelirse ve sonrafan açılirsa ve ben duzwltir isem tekrar onay gerekecek mi? Sanirim kafam karişti.. 🙃🤔

• ⭐⭐⭐

@izmirli1972 Yaptiginiz yanlislari buraya yazip actirmanin gerekliligi ile ilgili yorum almis miydiniz?

• Selamlar arkadaşlar, ds260 formum tekrar açıldı ama başta seçtiğimiz konsolosluğu değiştiremiyorum? yabancı ülkeye taşındığım için oradan seçecektim şimdi ne yapmam lazım? Buna ek olarak konsolosluga mail ile aldırmayı deneyeceğim ama form açılmışken yeni yurtdışı adresim ve telefon numaralarımı girmem doğru olur mu?

• ⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar arkadaşlar, ds260 formum tekrar açıldı ama başta seçtiğimiz konsolosluğu değiştiremiyorum? yabancı ülkeye taşındığım için oradan seçecektim şimdi ne yapmam lazım? Buna ek olarak konsolosluga mail ile aldırmayı deneyeceğim ama form açılmışken yeni yurtdışı adresim ve telefon numaralarımı girmem doğru olur mu?

Formu doldurduktan sonra konsolosluk değişikliği sadece KCC tarafından yapılabilmekte. KCC’ye mail gönderip değişiklik talebinizi iletin, mail içeriğinde yeni adresiniz olsun ve yasal oturum izninizi de ekleyin. Normalde talebiniz ardından KCC değişikliği yapıp adresinizi güncelleyebilmeniz için formunuzu açıyor. Siz formu şimdiden güncelleyin ve bunu mailde belirtin. Belki dikkate alırlar ve form açılmadan tek seferde işleminiz tamamlanır.

• Arkadaşlar hepinize merhabalar, dv2022 talihlisiyim, ds260 formumu gönderdim ama henüz KCC'den evrak talebi maili alamadim. Mail almadan evrakları gönderenler olmuş sanırım. Evraklari e devletten ingilizce şekilde alabiliyor muyum bilmiyorum, evrakları Türkçe göndersem sorun olur mu? Ayni zamanda bir sorum daha dv2022 talihlileri icin Vize randevulari verilmeye başladı mı? Herkese bol şans, iyi akşamlar..

• @smartcells çok teşekkür ederim emeğinize sağlık 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@K-Erim, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar hepinize merhabalar, dv2022 talihlisiyim, ds260 formumu gönderdim ama henüz KCC'den evrak talebi maili alamadim. Mail almadan evrakları gönderenler olmuş sanırım. Evraklari e devletten ingilizce şekilde alabiliyor muyum bilmiyorum, evrakları Türkçe göndersem sorun olur mu? Ayni zamanda bir sorum daha dv2022 talihlileri icin Vize randevulari verilmeye başladı mı? Herkese bol şans, iyi akşamlar..

Sorunuzun yanıtı case numarasına göre değişiyor. O nedenle Vize sürecinizi imzanıza taşıyın!

Belgelerin nasıl alınıp ne şekilde gönderileceği için: https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• Merhabalar, 2018 yılında WaT programı ile Amerika'da bulundum, bu süre içerisinde Nevada eyaletinin Moapa County bölgesine bağlı bir alanda çöl ortasındaki bir yolda hız sınırını tolerans sonrası 6 mil geçmem sebebi ile polis tarafından durduruldum ve hız cezası yedim. Mahkeme zorunluluğum yoktu ancak mahkeme tarihi Aralık olduğu için ve o tarihte Türkiye'ye dönmüş olacağım için mahkemeye katılamadım, bir daha ne zaman Amerika'ya geleceğim diyerek de hız cezasını ödemedim. 🙂

Bu sene de green card talihlisi oldum, acaba bu ceza vize işlemlerinde veya Amerika'ya girişte herhangi bir sorun yaşamama sebep olur mu?
    Gitmeden ödememin bir yolu var mıdır veya gidince (tabi gidebilirsem) rahatlıkla ödeyebilir miyim?

• @caganpaker bence ödeyebileceğin bir yöntem varsa öde bu senin dosyanda kötü gözükür

• @Ai123 Merhaba, açtırma talebini ne zaman yapmıştınız acaba ?

• @izmirli1972, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi akşamlar.
    15-16 Ağustosta kendimin ve eşimin DS260'ini (tespit ettigim 2 yanliş için) actirma talebi gonderdim (ds260 formlari ilk 10-11 Mayıs gondermiştim). Bu arada 16 Agustosta açtırma talrbimi gonderdikten 1 saat kadar sonra evraklarimın istek maili geldi. Dün evraklarimizi gönderdik aisendigi gibi.
    Sorum şu, benim açtirma talebim (ne zaman açılir onu da bilmiyorum) onay sürecini uzatır mı? Gerçi CNmiz en sonlarda (EU27XXX). Yoksa açilır açilmaz düzteltme yapar isem hemen onaya alırlar mı? Göruyorum ki, duzeltme istegi yapanlarin 1 aydan önce acilanı yok. Ds 260 im açilmadan da onay olabilir mi? Onay gelirse ve sonrafan açılirsa ve ben duzwltir isem tekrar onay gerekecek mi? Sanirim kafam karişti.. 🙃🤔

çok ilginç benim cn sizden daha önce ama evrak maili hala gelmedi.

• ⭐⭐⭐

@Oğuzhan-Yalçın Evet, yazmak zorundasınız. Zaten Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinde de ortaya çıkacak. Esas olan doğru beyanda bulunmak. Eksik veya yanlış beyanda bulunmak red almanıza sebep olabilir.

• Selamlar öncelikle önceki yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İki sorum olucak.

1- Eski çalıştığım şirketin ismi çok uzun sığmıyor noktalama işaretsiz kısaltma kullanabilirmiyim ? (EMIN MUT TEM YEM LTD STI) bu şekilde yazsam olurmu ? yada kısaltmaların ingilizce karşılığı var mı?

2- Okuduğum bölümün ismi çok uzun, ismi sığdığı yere kadar yazsam olur mu ? (PHYSICAL EDUCATION AND SPORTS TEACHING IN SCHOOL OF SPORTS SCIENCES AND TECHNOLOGY) isim bu 'Sciences' kadar sığıyor. Bu konuda ne yapmalıyım ?

şimdiden çok teşekkür ederim....

• ⭐⭐⭐

@Burak-Erdem sadece “ PHYSICAL EDUCATION AND SPORTS TEACHING” yazsaniz olacak gibi duruyor

• @Oğuzhan-Yalçın Bende birkaç ay önce boşandım fakat şöyle bir durum söz konusu; Amerika'ya turist olarak değil göçmen olarak gideceksiniz. İlerleyen dönemde vatandaşı olacaksınız. Doğal olarak, adamlar hayatınıza dair olabildiğince doğru ayrıntı istiyorlar. Eski eşinizle olan problemleriniz yüzünden ''bu konu hakkında çok açıklama yapmak istemiyorum'' deme lüksünüz var mıdır sizce?

• @Mert-Karayılan 27 haziran'da.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |