DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @superdem22 umut vermek kismindan ben de cok korkuyorum ama AF de Agustos ayina veremediklerinden 4000 oldugu tahmin edilen interview bekleyen var.. Soyle soyleyim hatta, AF 38000den sonra current olmustu ya hani Agustos ve Eylul icin.. Agustos mulakat rakamlarina bakinca sadece 229 case gorunuyormus mulakata giricek. 6000 reel id icinde sadece 229. geri kalani. onceki aydan ve iyice gecmisten gelen.. Simon in tahminine gore 4000 kadar kisi Eylule mulakat almayi umuyor. Hatta Simon da yonlendirmis insanlari, normalde mail falan atilmaz oyle KCCye ama su durumda, onlar bos yani mulakata gitmeyecek numaralara da mail gondericeklerdir. bunun yerine siz mulakata girme talebiniz oldugunu mail atarsaniz KCC de bos numaralari mulakata yonlendirecegine size sans verir demis. AFta durumlar karisik. Bu tahmin edilebilir bir seydi de bir yandan… Simdi diyorum ki, KCC konsolosluklarin altindan kalkamayacagini bile bile bu kadar numara acikladi ve AFin sansini maksimumda tutmaya calisti, ve oradan artacaklari da kestirip EUya yonlendirmek Adina bunu yapti. Umarim hakli cikarim

• @jade şu sorunun cevabı da önemli olacak. Bir ayda eu tarafında konsolosluk kapasitesi nedir mesela. bunun için zaman kalmadığını biliyoruz ama yer var mı bundan emin değiliz )

• @superdem22 maalesef o da baska bir durum.. EUbildigim kadariyla en cok kapasiteye sahip yer, yanlis da biliyor olabilirim ama daha once gecen sene 3000in uzerinde vize bastigi olmus 1 ayda. bakalim...

• Ben her sabah konsolosluğun önünden geçiyorum. Pazartesi ve cuma günleri nerdeyse hiç kapıda bekleyen yok. Bugünde kimse yoktu. Konsolosluğun mesaisi neye göre belirleniyor bilmiyorum ama isterlerse her türlü kapasiteye cevap verebilirler diye düşünüyorum.

• @jade Brit'in güncel yazısını ancak görebildim. Update etmiş 1 Temmuzda. Her bölgenin bir tuhaflığı var bu sene ..

• 10 gün kaldı sabredin arkadaşlar, her şey belli olacak. Ondan sonra herkes rahatça gelecek planı yapabilir. (istediği plan olmayabilir ama belirsizlik bilinen kötüden bile daha kötüdür...)

11 Ay önce yazmışım, "Haydi bakalım DV-2018 için ilk adım atıldı, bakalım her ay sonuca bir adım daha yaklaşacağız, dosya sayısı 36bin olunca insan heveslenmeye korkuyor :)" Korktuğumuz başımıza geldi 🙂 Hahahahaa

GC Dışı: Azerbaycan'da işler karışmış, elektrik santrali patlamış, elektrik su kesintisi yaşanıyormuş. Hastaneler çalışamıyormuş. Bakana suikast düzenlenmiş. Burada irtibatta olan Azerbaycan'lı arkadaşlar sizler iyisinizdir umarım, ciddi bir sıkıntı değildir inşallah...

• @superdem22 tuhaflik derken nasil bi tuhaflik

• @metert Africa'da Scheduling, Asia'da ban, EUda Response Rate

• Evet eu da fazla talep olabilir ama sonuc olarak bu tek kitaya bakilarak ilerlenen bi is degil totale baktigimizda 50k yi buluyor yani gecen senelerden cokta farkli degil genele baktigimizda. 21k voze verebileceklerini dusunuyorum eu ya eger bunu verebilecekken 18300 de yada 19500 de keserlerse ayip ederler. Maalesef hic bir ay bu ay istedigimiz artisi goremedik. Sanki bi kotayi coktan belirlemislerde ona gore artis yapiyorlar gibi ama insallah buyuk bir sey olur

• ⭐⭐

Hani Current olunca herkes mülakata giriyordu. Afrikada adamlar mülakata giremeyecekmi yani.? Şimdi EU bu ay CURRENT olursa aynı şey burada da yaşanacak.?
    Bu konsolosluk meselesi de Britin sallaması gibi geliyor ya hadi bakalım.

• KCC bu sene eline yüzüne bulaştırdı bu işi açık ve net

• @superdem22 şimdi afrikada adamlar current oluyor ama sayı hala çok düşük . çoğu kişi sıra alamadı hala. bundan dolayı afrikadaki sayıyı kestiremeyip avrupa yine düşük gösterirler mi acaba ?

• @asilcenk Çox sağ olun. ALlah razı olsun. Evet Azerbaycan bu son 2 günde çok karıştı. Elektrikler her yerde geçdi, su da yok idi. Sıcaklık gündüz saatlerde 40-45 C. hayat ölmüşdü sanki. şimdi yenice geliyoruz kendimize. Diğer tarafdan siyasi prosesler. Ne ise. Ona göre böyle hallari gördükce bir an önce Amerikaya köçmək istəyirəm. Gecə gündüz hər gün Allaha dua edirəm ki, İnşallah bizlere de sıra gelsin, interviewumuzu da rahatlıkca gecib vizelerimizi alıb Amerikaya göçek. Allah hər birimizə green cardlarımızı almağı qismət eləsin

• artık neyin ne oalcağını kestiremiyorlarsa bıraksınlar zaten bu işi.bi dahaki aylardada ne akdar randevu verebileceklerini biliyorlardır artık biz onlara current verdik önceliğimiz onlar diye davrranırlarsa diyecek bir şey yok .bende hergün dua ediyorum gelsin sıralarımız diye tam zamanında çıkmıştı bu green card.tek dileğim güzel haberler alalım .

• Green kart kazandığımızın üzerinden 14 ay geçti artık. Artık 3 ay olar ki, her kese diyorum ki, bu iş alınmadı . Bu zaman kimi hala burdamısın , neden gitmedin tipli soruları cevaplamakdan yorulmuşdum. artık kimse sormuyor ))) İnşalah bu ay bir mucize olur da hepimize görüşe çağrılırız

• @yekta bu son bülten artık. ben sonuç odaklı bir bülten bekliyorum. kalan ap ve ready'lere güvenerek kotayı hedefleyemezler. Belli bir zamana kadar bunlar hep riskti ama son bültene girerken hala bu riski alıp da bülten yayınlarlar mı onu bilemedim. Geçen senelerde issued + ap + ready sayılarını baz alarak bülten çıkmamış gibi duruyor. Mesela 2015'de.

• @superdem22 katiliyorum. Artik bazi seyleri ya var sayacaklar yada yok sayacaklar ona gore hesaplama yaparlar. Bunlar alirmi alamazmi diye dusunurlerse hic bir sry yapamazlar artik son sey sunuda izleyelim durumi gorelim gibi birsey olmadigi icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azeusa Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@asilcenk Çox sağ olun. ALlah razı olsun. Evet Azerbaycan bu son 2 günde çok karıştı. Elektrikler her yerde geçdi, su da yok idi. Sıcaklık gündüz saatlerde 40-45 C. hayat ölmüşdü sanki. şimdi yenice geliyoruz kendimize. Diğer tarafdan siyasi prosesler. Ne ise. Ona göre böyle hallari gördükce bir an önce Amerikaya köçmək istəyirəm. Gecə gündüz hər gün Allaha dua edirəm ki, İnşallah bizlere de sıra gelsin, interviewumuzu da rahatlıkca gecib vizelerimizi alıb Amerikaya göçek. Allah hər birimizə green cardlarımızı almağı qismət eləsin

gecmis olsun herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@superdem22 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@yekta bu son bülten artık. ben sonuç odaklı bir bülten bekliyorum. kalan ap ve ready'lere güvenerek kotayı hedefleyemezler. Belli bir zamana kadar bunlar hep riskti ama son bültene girerken hala bu riski alıp da bülten yayınlarlar mı onu bilemedim. Geçen senelerde issued + ap + ready sayılarını baz alarak bülten çıkmamış gibi duruyor. Mesela 2015'de.

Ben de mektubu yazarken bu cozumun ustune gitmistim, NACARA'daki vizelere guvenerek yuksek bir cut-off aciklasinlar diyerek... Eger bekleyen dosyalarin hicbiri kapanmazsa bir suru potansiyel vize kullanilamamis olacak, hepsine yazik olacak. NACARA'ya guvenerek mulakat verseler, ben hala 50.000 sinirina ulasmayacaklarini dusunuyorum, 50.000'i assa bile dert degil, cunku 55.000'e kadar vize verebiliyorlar yasal olarak, dolayisiyla bu ekstra vizeler belirsizlik durumunu telafi edecekti. Fakat nedense boyle yapmaktan cekiniyorlar, bunun altinda yasal bir gerekce var mi emin degilim, cunku bu yonde bir yazi okumadim hicbir yerde ve resmi yonergede tam tersine bunun olabilecegi yaziyor. Fakat bu sekilde yapmak isteselerdi, su ana kadar yaparlardi. O da ayri bir gercek...

• evet verebilecekleri vizeleri var ve vermiyorlar. kesinlikle vermek isteseler geçen aylarda görürdük bunun izlerini. dikkat ederseniz hiç bir ay bi sıçrama olmadı ama önceki yıllarda hep olmuştu.belkide senenin başında belirlediler kotayı ona göre az az açıkladılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.2k

| | | |