Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mia, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar turkiyede yasiyoruz.askerlik belgesini e devletten indiremiyoruz.bu belgeyi göndermesek olur mu?

merhaba. bu belge türk vatandaşları için elzem değil, yollamanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrar merhabalar. Work/ education/ training bölümündeyim. Mevcut işveren ve okul adı bölümüne şu anda çalıştığım kurumun bilgilerini girdim. Bu Kırım’da 2009 yılından beri çalışıyorum. Hangi yılda başladığım sorulmuyor. Previous bölümümde başka bir yerde çalıştınız mı sorusuna no demem gerekiyor değil mi ?

evet, bu şekilde yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadıkkurtoglu hayır olmaz. doldurup submit etmeden bekleyin, sizin formunuz açıldığında siz de günceller submit edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@episode245, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, greencard DS formunu doldururken;

1. İş deneyimleri kısmına üniversitede kısmi zamanlı olarak çalıştığımı ve Amerika'da work and travel'da çalıştığım yerleri belirtmeli miyim?
      2)Son beş yıl içinde seyahat ettiniz mi sorusunda cevaplar içinde Amerika yok, Amerika dışındaki yerleri mi sormak istemiş?
    2. Yüksek lisansa yeni başladım. Öğrenciliğim daha e-devlet'e düşmedi. Yüksek lisans yaptığımı ds formunda belirtmezsem bir sorun olur mu?

Çok teşekkür ederim.

1- sadece wat kısımını belirtin lütfen, diğeri önemli değil.
    2- evet, abd'yi zaten biliyorlar.
    3- belirtin lütfen, e-devlet ile bir alakası yok konunun.

• @gucarslan cevabınız içim çok teşekkür ediyorum. Peki KCC den evrak maili gelmeden biz evraklarımızı gönderdiğimiz taktirde bir sorun yaşarmıyız böyle yapanlar daha önce olmuş mu ?

• Çalışılan iş yerindeki (Amerika'da work and travel programı kapsamında çalıştığımız şirket) supervisor kısmına insan kaynakları müdürünün ismini ve numarasını yazsak bir sorun olur mu?
    İstihbarat yüksek lisans programına başlamış olmam vize görüşmesinde olumsuz bir etki yaratır mı? Kaydımı 13 ağustos'ta yaptım, mezuniyet tarihine ne yazmam gerekiyor?
    Sosyal medya hesapları kısmına sadece Instagram hesabımı yazdım. Youtube hesabım da var ama yazmak istemiyorum, yazmalı mıyım?
    Allien registration number kısmı sorulmuştu formda. Bildiğim kadarıyla öyle bir numaram yok, work and travel ile ABD'de bulunanlara böyle bir numara veriliyor mu?

• @gucarslan teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak42 elbette oldu, hala da oluyor. özellikle sizin gibi şuan bültende cut-off içinde olanların dakika beklememesi lazım, yoksa mülakat alamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@episode245, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çalışılan iş yerindeki (Amerika'da work and travel programı kapsamında çalıştığımız şirket) supervisor kısmına insan kaynakları müdürünün ismini ve numarasını yazsak bir sorun olur mu?
    İstihbarat yüksek lisans programına başlamış olmam vize görüşmesinde olumsuz bir etki yaratır mı? Kaydımı 13 ağustos'ta yaptım, mezuniyet tarihine ne yazmam gerekiyor?
    Sosyal medya hesapları kısmına sadece Instagram hesabımı yazdım. Youtube hesabım da var ama yazmak istemiyorum, yazmalı mıyım?
    Allien registration number kısmı sorulmuştu formda. Bildiğim kadarıyla öyle bir numaram yok, work and travel ile ABD'de bulunanlara böyle bir numara veriliyor mu?

sorun olmaz, yazabilirsiniz.
    bölümünüz neyse onu yazın, mezuniyet tarihine de dünün tarihini yazmanız gerek.
    youtube hesabına gerek yok.
    hayır. sizin allien reg. numberınız olmuyor, boş bırakın lütfen.

• @mia eğer askerliğinizi hiç yapmadıysanız askerlik belgesini göndermenize gerek yok misal ben öğrenciyim ve tecilim 2028' e kadar ben göndermedim.

• @xarivas size evrak talebi geldi mı acaba? İmzanızda görünmüyor da, talep olmadan mı yolladınız?

• Asıl talihli yurtdışı doğumlu olup evrak talep maili alan var mı arkadaşlar?

• Evrak maili hangi sıralamaya göre atılıyor bizlere acaba? Ds260 benden sonra doldurup gönderen arkadaşlara evrak maili gelmiş .

• @mehmet48 Merhaba, sizden sonra dolduran kime gelmiş ? Şu an 9-10-11 Mayıs, belki 12 Mayıs'ta gelen var diye biliyorum. Siz 31 Mayıs'ta göndermişsiniz. Bu arada numaranız 1xxx olduğu için evrak talebi almadan evraklarınızı göndermenizde fayda var Mehmet Bey.

• ⭐⭐⭐

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Asıl talihli yurtdışı doğumlu olup evrak talep maili alan var mı arkadaşlar?

Var. Hatta Türkiye'de ikamet eden, TC vatandaşı olmayan dahi var evrak talebi alanlar arasında. Ama mülakat verilecek mi onu mülakat mailleri geldiği zaman anlayacağız.

• Kcc den numaram düşük olmasına rağmen evrak mail talebi almadım Forumda mail almazsanız da gondermeniz de yarar var diyenler de var. Kafam karıştı biraz. Herhangi bir sıkıntı olur mu diye düşünmüyor değilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-Üstünbaş 1dk bile beklemeyin. numaranız ilk bültenle birlikte cut-off içinde..
    mülakatlar dağıtılır ve siz evrak yollamamış olursanız mülakat alamazsınız.

• Herkese Merhaba, Bir konuda yardıma ihtiyacım var, Başvuru yaparken evliydim fakat sonra boşandım, 1 tane kızım var ve velayeti annesinde kaldı. Şimdi DS 260 ı tek sadece kendim için dolduruyorum fakat aşağıdaki şu sorulardan ilkini NO olarak işaretlemek zorundayım (eski eşim, kızımı Card sürecine dahil etmeme izin vermiyor) 2. soru için YES i işaretlediğim takdirde ne gibi bir hakkım oluyor? İleride kızım için bir hak falan mı veriliyor? Teşekkürler.

Is this child immigrating to the U.S. with you?
    Yes
    No

Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?
    Yes
    No

• @smartcells teşekkürler bilgi için. Evet doğru söylüyorsunuz mülakat da alabiliriz inşallah.

• @gucarslan eee hani biz evrak maili bekliyecektik daha önce herkes bekleyin diyordu şimdi mail gelmeden evrakları yollayın deniyor ?

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 6431
  • 1096
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |