Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar;

Bugün en sonunda süreç nihayetlendi ve yaklaşık 9,5 aylık bekleyiş sona erdi
    genel olarak şu şekilde oldu; (Tampa, FL)

19 Ekim 2020 başvuru
    20 Aralık 2020 Biometric reuse bildirimi
    18 Haziran 2021 interview bildirimi
    4 Ağustos 2021 interview
    5 Ağustos 2021 yemin töreni

Dün mülakat için gittim, randevudan 15 dakika önce içeri alıyorlar ve daha önce gelmemenizi istiyorlar
    içeri girerken havaalanı gibi bir güvenlik vardı, kemer, ayakkabı çıkartılıyor, ayrıca Federal ofislerde maske zorunlu
    10-15 dakikalık bir bekleyişten sonra mülakat için görevli officer'ın odaya davet edildim

Civic testi 1 yanlışla 7 soruda bitirdim, aslında 100 soruyuda mecburen ezberliyorsunuz ama soruyu sonuna kadar dikkatli dinlemenizi tavsiye ederim, mesela benim yanlışım soruda 2 rightsı duyduğum anda Constitution dan söyledim ama Independence Declaration'den sordu, yanlış yaptığınızda o anda söylemiyor sorular bitince hangi soruda yanlış yaptığınızı söylüyor zaten 6 soruda durmuyorsa bilinki yanlış bir cevabınız var ve devam ediyor, sonuçta 4 yanlış yapma hakkınız var
    bu arada ilk başta yemin ederken, makineli tüfek gibi 3-4 cümleyi söylüyor o cümleleri tekrar etmeye çalışmayın sadece ; "i do " demeniz yeterli
    civic test bitince bir tabletten bir cümle okuttu sonra onu gene tablete yazmamı istedi, tablet kalemi var ucu lastik fakat çok kötü durumdaydı bir türlü doğru düzgün yazmadı, eyvah böyle saçma bir şeyden taklaya mı geliyoruz diye içimden de geçmedi değil
    kadına kalem yazmıyor düzgün dedim çok önemsemedi, sonuçta kargacık burgacık ilkokul 1. sınıf öğrencisi yazısı kıvamında bir şekilde oldu:)
    N-400 'ü tekrar etti ve olay bitti. Benim mutlu oldugum konu yemin töreni yarın senin için okay mi dediler , tabi ki dedim, tören letterını çıkmadan verdiler

Muhtemelen belli başlı set ettikleri yemin töreni tarihleri var , sizin mülakat gününüze göre 1 günden 1 aya kadar beklemek mümkün gözüküyor

Bugün tören için 30 dakika önce oradaydım (tören için 30 ,interview için 15) ateşi ölçüp içeri aldılar, greencardı ve letterı (arkasında doldurulması gereken bölümde var) veriyorsunuz, gösterilen yere oturdum, her sandalyede kitler hazırdı
    total 35 kişiydik, hakim falan yoktu, Başkan'ın videosunu falanda izlemedik, sadece bir ppt sunum vardı
    Senior officer yemin ettirdi sonra herkesin yanına gelip karne dağıtır gibi sertifikaları verdiler, Sertifikayı siyah tükenmezle imzalamanız gerek, ayrıca isim ve diğer bilgilerde hata varsa hemen o anda düzeltebiliyorlar ama çıkıp gidip ertesi gün farkına varırsanız işiniz uzun ve meşakkatli oluyor bu konuya dikkat edin

ben hemen en yakın pasaport processing ofisine gittim , belli bir zamandır tekrar açıldılar ve kişisel randevusuz başvuru kabul ediyolar, gerekli formları doldurup, sertifikanın aslı ile beraber expedited versiyonuna başvurdum, 10 gün sonra ssn ofisine update edicem
    voting için state register mailini attım (pakette form ve zarf var), bir de daha sonra Türk Konsolosluğunu update edicem ayrıca Global Entry', ide update etmem gerekecek(orada greencard gözüküyor)
    bu sayfayıda çevirmiş olduk böylece...
    Bekleyen herkesinde bir an evvel işlemlerini sonuçlandırmalarını dilerim
    Bol şanslar

• @sunny, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar;

Bugün en sonunda süreç nihayetlendi ve yaklaşık 9,5 aylık bekleyiş sona erdi
    genel olarak şu şekilde oldu; (Tampa, FL)

19 Ekim 2020 başvuru
    20 Aralık 2020 Biometric reuse bildirimi
    18 Haziran 2021 interview bildirimi
    4 Ağustos 2021 interview
    5 Ağustos 2021 yemin töreni

Dün mülakat için gittim, randevudan 15 dakika önce içeri alıyorlar ve daha önce gelmemenizi istiyorlar
    içeri girerken havaalanı gibi bir güvenlik vardı, kemer, ayakkabı çıkartılıyor, ayrıca Federal ofislerde maske zorunlu
    10-15 dakikalık bir bekleyişten sonra mülakat için görevli officer'ın odaya davet edildim

Civic testi 1 yanlışla 7 soruda bitirdim, aslında 100 soruyuda mecburen ezberliyorsunuz ama soruyu sonuna kadar dikkatli dinlemenizi tavsiye ederim, mesela benim yanlışım soruda 2 rightsı duyduğum anda Constitution dan söyledim ama Independence Declaration'den sordu, yanlış yaptığınızda o anda söylemiyor sorular bitince hangi soruda yanlış yaptığınızı söylüyor zaten 6 soruda durmuyorsa bilinki yanlış bir cevabınız var ve devam ediyor, sonuçta 4 yanlış yapma hakkınız var
    bu arada ilk başta yemin ederken, makineli tüfek gibi 3-4 cümleyi söylüyor o cümleleri tekrar etmeye çalışmayın sadece ; "i do " demeniz yeterli
    civic test bitince bir tabletten bir cümle okuttu sonra onu gene tablete yazmamı istedi, tablet kalemi var ucu lastik fakat çok kötü durumdaydı bir türlü doğru düzgün yazmadı, eyvah böyle saçma bir şeyden taklaya mı geliyoruz diye içimden de geçmedi değil
    kadına kalem yazmıyor düzgün dedim çok önemsemedi, sonuçta kargacık burgacık ilkokul 1. sınıf öğrencisi yazısı kıvamında bir şekilde oldu:)
    N-400 'ü tekrar etti ve olay bitti. Benim mutlu oldugum konu yemin töreni yarın senin için okay mi dediler , tabi ki dedim, tören letterını çıkmadan verdiler

Muhtemelen belli başlı set ettikleri yemin töreni tarihleri var , sizin mülakat gününüze göre 1 günden 1 aya kadar beklemek mümkün gözüküyor

Bugün tören için 30 dakika önce oradaydım (tören için 30 ,interview için 15) ateşi ölçüp içeri aldılar, greencardı ve letterı (arkasında doldurulması gereken bölümde var) veriyorsunuz, gösterilen yere oturdum, her sandalyede kitler hazırdı
    total 35 kişiydik, hakim falan yoktu, Başkan'ın videosunu falanda izlemedik, sadece bir ppt sunum vardı
    Senior officer yemin ettirdi sonra herkesin yanına gelip karne dağıtır gibi sertifikaları verdiler, Sertifikayı siyah tükenmezle imzalamanız gerek, ayrıca isim ve diğer bilgilerde hata varsa hemen o anda düzeltebiliyorlar ama çıkıp gidip ertesi gün farkına varırsanız işiniz uzun ve meşakkatli oluyor bu konuya dikkat edin

ben hemen en yakın pasaport processing ofisine gittim , belli bir zamandır tekrar açıldılar ve kişisel randevusuz başvuru kabul ediyolar, gerekli formları doldurup, sertifikanın aslı ile beraber expedited versiyonuna başvurdum, 10 gün sonra ssn ofisine update edicem
    voting için state register mailini attım (pakette form ve zarf var), bir de daha sonra Türk Konsolosluğunu update edicem ayrıca Global Entry', ide update etmem gerekecek(orada greencard gözüküyor)
    bu sayfayıda çevirmiş olduk böylece...
    Bekleyen herkesinde bir an evvel işlemlerini sonuçlandırmalarını dilerim
    Bol şanslar

Merhaba. Oncelikle tebrik ederim. Aklima takilan vatandasliktan sonra SSN de neyi update etmeniz gerekiyor onu aciklayabilir misiniz? Ayrica bankalardaki bilgilerinizi v.s guncellemeniz yasal olarak gerekli mi?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunny tebrikler, hayirli olsun.

us flag

• @crazycells tüm verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bu forumda her zaman her aradığım bilgiyi buldum ve çok yararlandım

• @Onboard social security office'ini vatandaş olduğunuza dair bilgilendirmeniz gerekiyor ki onlarda kendi sistemlerinde statünüzü citizen şeklinde güncelliyorlar, tavsiye edilen bu, yapmazsanız çok büyük bir problem olmaz herhalde ama yapmanında bir costu yok

• bankalarla ilgili yapılması gereken özel birşey yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunny tebrik ederim, gözünüz aydın..
    önünüzde bu maceraların olduğunu bilmek ve o günleri yaşama ihtimalini düşünmek harika bir his. umarım bizler de yaşarız bu heyecanı.

• @gucarslan, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@sunny tebrik ederim, gözünüz aydın..
    önünüzde bu maceraların olduğunu bilmek ve o günleri yaşama ihtimalini düşünmek harika bir his. umarım bizler de yaşarız bu heyecanı.

teşekkürler, emin olun zaman akıp gidiyor, greencard case no'su current oldumu olmadımı hangi ay bana sıra gelir zamanları daha dün gibi

• @sunny hayırlı olsun. baya hızlı olmuş, darısı başımıza 🙂

• ⭐⭐⭐

@sunny tebrik ederim hayırlı olsun

• Merhaba. Onumuzdeki hafta yemin torenim var, esimin interview tarihi ise halen belli degil. Ayni gun icinde hem kendim hem de 7 yasindaki cocugumuz icin pasaport basvurusunda bulunmayi planliyorum. Ancak kafami karistiran N600. Bu basvuruyu kizim icin yapmak zorunda miyiz? The children citizenship act adli yasada ebeveynlerden birinin naturalization yoluyla da olsa vatandaslik aldiginda, 18 yas alti cocugun otomatik vatandas oldugu ve direkt adina pasaport alinabilecegi geciyor. Buradaki postlarda ise 18 yas alti cocuklari icin N600 basvurusu yapan kisilerin postlarini gordum. Yani N600 sart mi? Tesekkurler

• ⭐⭐

@crazycells Bu süreyi doldurur doldurmaz başvuru yapabiliyor muyuz? Süre dolduktan sonra başka bir şeyi beklemeye gerek yoktur sanırım?

Ortalama ne kadar sürede süreç tamamlanıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vngurdil, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba. Onumuzdeki hafta yemin torenim var, esimin interview tarihi ise halen belli degil. Ayni gun icinde hem kendim hem de 7 yasindaki cocugumuz icin pasaport basvurusunda bulunmayi planliyorum. Ancak kafami karistiran N600. Bu basvuruyu kizim icin yapmak zorunda miyiz? The children citizenship act adli yasada ebeveynlerden birinin naturalization yoluyla da olsa vatandaslik aldiginda, 18 yas alti cocugun otomatik vatandas oldugu ve direkt adina pasaport alinabilecegi geciyor. Buradaki postlarda ise 18 yas alti cocuklari icin N600 basvurusu yapan kisilerin postlarini gordum. Yani N600 sart mi? Tesekkurler

Aslinda sart olmamasi gerekiyor, pasaport icin basvuru yaptiginizda annenin babanin naturalization belgeleri ve cocugun 18 yas altinda GC sahibi oldugunu gostermek kanit olarak yetmeli. Fakat tum bu belgelerin kopyalarini ve orijinallerini pasaport basvurusu yaparken yaninizda bulundurmalisiniz.

Zaten ya ABD pasaportu, ya naturalization certificate, ya da citizenship certificate 3'u de sizin vatandas oldugunuzu kanitlayacak onemli belgeler. Yani N-600 formunu almadan da pasaportu aldiginizda ABD vatandasi oldugunuz tescillenmis oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells Bu süreyi doldurur doldurmaz başvuru yapabiliyor muyuz? Süre dolduktan sonra başka bir şeyi beklemeye gerek yoktur sanırım?

Ortalama ne kadar sürede süreç tamamlanıyor?

5 yilin bitmesine son 90 gun kala basvurunuzu yapabiliyorsunuz ama basvurunuzu sadece bulundugunuz eyalette son 3 aydir yasiyorsaniz yapabilirsiniz 🙂 eger yeni eyalet degistirdiyseniz 90 gun beklemeniz lazim basvuru icin...

Ortalama sureler bulundugunuz sehre gore ciddi sekilde degisebiliyor. 6 ay da olabilir, 1.5 yil da... Suradan genel olarak surelere bakabilirsiniz:

• Cok tesekkurler @crazycells

• @vngurdil, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba. Onumuzdeki hafta yemin torenim var, esimin interview tarihi ise halen belli degil. Ayni gun icinde hem kendim hem de 7 yasindaki cocugumuz icin pasaport basvurusunda bulunmayi planliyorum. Ancak kafami karistiran N600. Bu basvuruyu kizim icin yapmak zorunda miyiz? The children citizenship act adli yasada ebeveynlerden birinin naturalization yoluyla da olsa vatandaslik aldiginda, 18 yas alti cocugun otomatik vatandas oldugu ve direkt adina pasaport alinabilecegi geciyor. Buradaki postlarda ise 18 yas alti cocuklari icin N600 basvurusu yapan kisilerin postlarini gordum. Yani N600 sart mi? Tesekkurler

Pasaport basvurusunu yaptiktan sonra sureci paylasabilirseniz sevinirim zira benimde boyle bir durumum olacak. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onboard @vngurdil pasaport basvurunuzu direkt su baslik altinda paylasirsaniz daha iyi olur 👍

https://yesilkartforum.com/forum/topic/671/amerikan-pasaportu-basvurusu

• @crazycells 4 mart gibi nişanlımın vatandaşlık başvurusyla alakalı evraklarının kabul edildiği ulaştığı bilgisini almıştık daha sonra ise parmak izi eskiden kayıtlı olduğu için yeniden almalarının gerek olmadığını söylemişlerdi ama daha sonra henüz bir mülaket tarihi vb bildirimi almadık ve bekliyoruz daha ne kadar bir süre bekleriz bu süreç ne kadar bir sürede sonuçlanır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Uğur, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells 4 mart gibi nişanlımın vatandaşlık başvurusyla alakalı evraklarının kabul edildiği ulaştığı bilgisini almıştık daha sonra ise parmak izi eskiden kayıtlı olduğu için yeniden almalarının gerek olmadığını söylemişlerdi ama daha sonra henüz bir mülaket tarihi vb bildirimi almadık ve bekliyoruz daha ne kadar bir süre bekleriz bu süreç ne kadar bir sürede sonuçlanır

Suradan bekleme suresini kontrol ettiniz mi?

• @crazycells 12 ila 18,5 ay diyor biz biran önce nişanlılık vizesine başvuru yapmak istiyoruz vatandaşlıktan sonra şu şartlarda beklemelimiyiz vatandaşlığa kadar yoksa türkiyede evlenip mi başvuru yapmamız daha iyi olur gren card üzerinden

Benzer Başlıklar

• 80
  • 3
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |