Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DV2022 TÜRKİYE Telegram Grubu'na Nasıl Dahil Olurum?

ilk olarak DV2022 çekilişini kazanmış herkesi tebrik ederim!

DV2022 sürecinin önceki yıllara nazaran yasaksız, sancısız ve sorunsuz geçmesi hepimizin tek dileği. arzuladığınız yasal göçmenlik ve amerika'da bir hayat kurma hayaline umuyoruz ki en kısa sürede kavuşursunuz.

DV2020'deki arkadaşlarımızın başlattığı, DV2021'de de bizlerin devam ettirdiği Telegram Grubu oluşumu bu yıl da devam edecek ve sadece kazanan arkadaşların süreçlerini daha interaktif şekilde yönetmelerine imkan verecektir.

hatırlatmak isteriz ki; kurulan telegram grubu tamamen ama tamamen bu forum teleminde kurulmuş ve bütün bilgi ve deneyimini bu forumdan almaktadır. gruba dahil olanlardan tek beklentimiz; telegram grubunda bilgisi alınmış, farkına varılmış ve DV sürecine fayda sağlayacak her şeyin forumdaki ilgili başlıklara aktarılmasıdır. bu, ilk başka bahsettiğim temeli YeşilKartForum olan oluşum için elzemdir.

DV2022 Türkiye Telegram Grubu'na katılmak için;

⚠ dikkat etmeniz gereken en önemli konu; telegram'da kullandığınız kullanıcı adı'nın (username) formda oluşturulmuş ilgili alana yazılmasıdır. bu sayede sizi telegram grubuna dahil edebiliriz. eğer yeni bir telegram hesabı açacak ya da hazırda kullandığınız bir hesabınız varsa lütfen bir kullanıcı adı (username) tanımlamayı ve telegram gizlilik ayarlarınızı açmayı unutmayın.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_20210513-113358.png

bu online formu doldurduktan sonra ben ve diğer arkadaşlarımız en kısa sürede sizi DV2022 Telegram Grubu'na dahil edeceğiz. ilk bir kaç gün yoğunluktan bu süre uzayabilir. ama merak etmeyin, biz sizi unutmayız 😏

tekrardan bu çekilişin herkese, bundan sonraki hayatlarının güzel bir başlangıcı olmasını diliyorum. umarım bütün kurumların layıkıyla çalıştığı, yasaksız, davasız, sancısız bir çekiliş yılı olur.

telegram grubunda görüşmek üzere 👊🏻

Hatırlatma

DV2022 telegram grubuna dahil olmak için üstteki aşamaları tamamlayıp , gruba dahil olamayan arkadaşlar;

gruba dahil olamamanızın nedeni tamamen username ve gizlilik ayarlarından kaynaklı.

kendinize belirleyeceğiniz username, telegram ayarlarındaki kısma girilmiş olmalı.
    yani kullanıcı adınız Mustafa Kemal Olmez gibi bir username olamaz. bunu zaten telegram da kabul etmez. bunun yerine; MKOlmez, MustafaKOlmez, MustafaKemalOlmez gibi daha önceden kimsenin kullanmadığı ve aralarda boşluk olmayan bir username olmalı. bu konuya dikkat etmenizi tekrar rica ediyorum.

ayrıca yine ayarlardan "Gizlilik Ayarları" sekmesinden "Grup" kısmında "Herkes" olarak değiştirmiş olamız gerek ki sizi gruba dahil edebilelim.

formu doldurmuş lakin halen eklenmemiz arkadaşların bana özel mesaj yoluyla ulaşmasını rica ederim, formu tekrar doldurmanıza gerek yok.

teşekkürler

• ⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono cevap için teşekkürler. Peki mülakata yakın bir zamanda formu açtırmam mı gerekiyor?

Hayır, adres için form açtırmanıza gerek yok. Forma “not available” yazıp o şekilde bırakabilirsiniz. Mülakatta da adresi verirsiniz.

• @goblis teşekkürler 🙏

• @Sono merhabalar hocam imza sürecini profilime kaydettim.

• ⭐⭐⭐

@gumuspsy Numaranız normal şartlar altında 2-3. aylarda mülakat alacak numara. En geç eylül-ekim gibi dosya talebinde bulunurlar diye düşünüyorum. Şimdilik sabırla beklemeye devam.

• Selamlar,

Aslında banka hesabında mülakat sırasında yetebilecek kadar birikim var. Fakat bir de Amerika’da bir tanıdığım var. Zaten ilk etapta tanıdığımın yanına gitmeyi düşünüyorum. Mülakatta da bunu söyleyeceğim. Bu tanıdığımın aynı zamanda sponsor olarak da gözükmesini istiyorum. Sponsor olabilmesi için doldurması gereken bir form ya da yazılacak bir mektup şablonu var mıdır? Nir de tam olarak hangi aşamada benim sponsorum bar demem gerekir? Sponsor mektubu ya da formu gibi birşeyi kcc ye göndermem gerekir mi yoksa yalnızca mülakat sırasında iletmem yeterli olur mu? Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@ahmetdacic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Aslında banka hesabında mülakat sırasında yetebilecek kadar birikim var. Fakat bir de Amerika’da bir tanıdığım var. Zaten ilk etapta tanıdığımın yanına gitmeyi düşünüyorum. Mülakatta da bunu söyleyeceğim. Bu tanıdığımın aynı zamanda sponsor olarak da gözükmesini istiyorum. Sponsor olabilmesi için doldurması gereken bir form ya da yazılacak bir mektup şablonu var mıdır? Nir de tam olarak hangi aşamada benim sponsorum bar demem gerekir? Sponsor mektubu ya da formu gibi birşeyi kcc ye göndermem gerekir mi yoksa yalnızca mülakat sırasında iletmem yeterli olur mu? Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Sorularınızın cevabı için:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864?page=1

• @Sono Başlığı görmemiştim. Oldukça açıklayıcı gönderiler var. Teşekkür ederim.

• Şu anda şahsıma açılmış bir tazminat davası var. Fakat ben ds260 formunda belirtmedim. Herhangi bir sorun teşkil eder mi? Formu açtırıp davamın olduğunu belirtmeli miyim? Davam sonuçlanmadığı halde mülakat tarihi alabilirsem davamla ilgili belgeleri konsolosluğa götürmem gerekir mi?

• ⭐⭐

@Alegria, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Şu anda şahsıma açılmış bir tazminat davası var. Fakat ben ds260 formunda belirtmedim. Herhangi bir sorun teşkil eder mi? Formu açtırıp davamın olduğunu belirtmeli miyim? Davam sonuçlanmadığı halde mülakat tarihi alabilirsem davamla ilgili belgeleri konsolosluğa götürmem gerekir mi?

Sonuçlanmamış davalar sicil kaydında görünmediğinden yazmanıza ve belge götürmenize gerek yok.

• İyi akşamlar,
    Telegram grubuna üye olmak istiyorum ancak kayıt formunda kazandığınız sayfanın ekran resmini yüklememizi istemişsiniz ben o ekran görüntüsünü almamışım başka türlü katılma şansımız yok mu?

• @goblis teşekkür ederim.

• @crazycells Merhaba. Bende sizin 2018 yılında aynı belgeyi doğduğunuz ülkeden almanız gerektiğini yazdığınızı okumuştum.Ancak ABD konsolosluk sayfasında 12 ay bir ülkede yaşadıysanız ve yaşadığınız sırada 16 yaş ve büyükmüydünüz?Eskiden yaşadığınız ülkeden pc almanız gerekir diyor. İnanın bunu telegramda sorduk.Herkes gerek yok dedi.Ve ben sizin böyle dediğinizi yazdım.O zaman öyle ilerleyelim dediler ama.Şu yukarıdaki yazıdan bir daha size sormak istedim.O listeyi de buraya ekleyemedim.Lütfen o listeyi yorumladıktan sonra bir daha yazarsanI ben de Almanya dan alacam..şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi akşamlar,
    Telegram grubuna üye olmak istiyorum ancak kayıt formunda kazandığınız sayfanın ekran resmini yüklememizi istemişsiniz ben o ekran görüntüsünü almamışım başka türlü katılma şansımız yok mu?

bana özelden ulaşın lütfen.

• @gucarslan peki bu soruya istinaden ben de şunu sormak isterim. Biz adres olarak arkadaslarımızın adresini verdik. 4 yıl önce öğrenci olarak gitmislerdi okul bitince geçen sene abd ye sığınma talebinde bulundular. Mayıs ayında oturma ve çalışma izinleri onaylandı ama tabi ki mahkeme süreçleri devam ediyor. Avukatları ilgileniyor bu konuyla. Bizim onların adresini vermiş olmamız bir sıkıntı yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@icf hayır olmaz, bu konu tamamen farklı bir süreç.

• @gucarslan size ne kadar teşekkür etsem az hemen cevap veriyorsunuz. Umarım en kısa sürede güzel haberler veririz hepimiz için çok güzel olsun 🙏🏻💐

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar. Ds260 formumuzu Haziran aynının ortasında gönderdik. Hala kcc den beklediğimiz mail gelmedi. Ne kadar sürede geliyor. Bir sorun mu acaba. Varsa nasıl öğrenebiliriz. Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |