Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel merhaba. eğer arşivli adli sicil kaydınızda çıkmıyorsa belirtmenize gerek yok. çünkü baktıkları yasal dayanak arşiv kayıtlı adli sicil kaydınız.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim cevap için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Lisede Alınan Disiplin Suçu Green Card Almayı Olumsuz Etkiler Mi (Eğer Sicile İşlendiyse) ?

lisede 1 veya 3 gün uzaklaştıma cezası aldım ve sicilime işlendi mi işlenmedi mi bilmiyorum en kısa zamanda öğreneceğim eğer sicilime işlendiyse green card çekilişinde bana olumsuz bir etki yaratır mı ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MEPHOBIA, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Lisede Alınan Disiplin Suçu Green Card Almayı Olumsuz Etkiler Mi (Eğer Sicile İşlendiyse) ?

lisede 1 veya 3 gün uzaklaştıma cezası aldım ve sicilime işlendi mi işlenmedi mi bilmiyorum en kısa zamanda öğreneceğim eğer sicilime işlendiyse green card çekilişinde bana olumsuz bir etki yaratır mı ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiginiz durumlar kriminal cezalari ilgilendirmedigi icin bunlarin adli sicil kaydiniza gececegini sanmiyorum.

e-devletten adli sicil kaydinizi ve arsiv kaydini kontrol etmelisiniz, eger buralarda bir kayit gorunmuyorsa bu durumda hicbir sorun yasamazsiniz.

• @crazycells .çok teskkrler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@crazycells Bazı yerlerde birşey gizlemeyin diyorsunuz.O biraz kafama takıldı. Arşiv kayıtta çıkmasa bile 38 yıl önceki bu gözaltı durumundan bahsetmelimiyim diye düşünüp durdum.çünkü abd B1 vizesi alırkende bundan bahsetmemiştim.

Evet, bu konuda haklisiniz. Son aylarda bu konudaki fikrim degisti... O nedenle son sayfalarda farkli cevap veriyorum...

Onceden, siz vermeseniz dahi konsoloslugun bu bilgilere bir sekilde ulasabilecegini dusunuyordum, o nedenle basvuru sirasinda sorun yasamamaniz icin bilgi saklamama konusunda tavsiye veriyordum; ama gectigimiz aylarda ABD Ankara Konsoloslugunun gocmen vize biriminde calismis bir arkadasin verdigi bilgilerden durumun oyle olmadigini anladim. Eger adli sicil kaydiniz ve arsiv kaydi temizse, ve daha onceki basvurularinizda eski cezalara/gozaltilara dair belge ve bilgileri konsolosluga vermediyseniz, bu bilgilere erisemeyecekler... O nedenle dosyayi gereksiz yere karistirmamak icin eger arsiv kaydi ve sicil kaydi temizse, siz de o belgeye gore basvuru formlarinizi doldurun.

• Merhaba arkadaşlar KKTC sabıka kaydı alacak olan varsa eğer en erken 1 buçuk ay içinde geliyor bilginiz olsun ben haziran ayında başvurdum bugün geldi.

• Merhabalar 2 yıl önce 5 AY hapis cezam 3 bin TL lik ıdarı para cezasına çevrildi cezayı ödedim. Adlı sicil kaydı yoktur i arısı var ancak arşivde duruyor, ağır tahrik altında kamu malına zarar vermekten hüküm aldım sıkıntı yasarmiyim bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendirebilir i tesrkkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adam, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhabalar 2 yıl önce 5 AY hapis cezam 3 bin TL lik ıdarı para cezasına çevrildi cezayı ödedim. Adlı sicil kaydı yoktur i arısı var ancak arşivde duruyor, ağır tahrik altında kamu malına zarar vermekten hüküm aldım sıkıntı yasarmiyim bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendirebilir i tesrkkurler

Mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini mulakata goturmelisiniz.

Sorun olmama ihtimali sanirim daha yuksek, ama son karari dosyaniza bakan konsolos verecek.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@Adam, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhabalar 2 yıl önce 5 AY hapis cezam 3 bin TL lik ıdarı para cezasına çevrildi cezayı ödedim. Adlı sicil kaydı yoktur i arısı var ancak arşivde duruyor, ağır tahrik altında kamu malına zarar vermekten hüküm aldım sıkıntı yasarmiyim bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendirebilir i tesrkkurler

Mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini mulakata goturmelisiniz.

Sorun olmama ihtimali sanirim daha yuksek, ama son karari dosyaniza bakan konsolos verecek.

Ek olarak yargılandığı kanun maddesinin de tercümesini götürmesi gerekiyor. 2021 mülakatlarında bunu yapmadığı için AP'ye kalan var.

• @smartcells AP kalmak ne anlama geliyor aciklayabilirmisiniz

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adam guncel baslik surada aslinda:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4490/fy2021-fy2022-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-işlem

( @smartcells )

karisiklik olmasin diye eksi basliklari kilitleyeyim.

• @crazycells ceza süresinin uzunluğunda kasıt nedir acaba benim para doğrudan para cezası ödenmediği takdirde hapis cezasına çevrilen bir cezayı 5 AY bu hüküm uzun mu kısa mı? Sizleri galiba çok meşgul ediyoruz kbakmayin lütfen heyecanımı ve stresi ize verin çok tesekkurler

• @Adam Benim de 2014 den kalma 5 ay (3000TL para cezasına çevrildi) ceza görünüyor Arşivli Sicil Kaydında. Genel kanı, konsoloslukta 1 yıl ve üzeri cezalar (Hırsızlık, Tecavüz, Adam öldürme, Uyuşturucu kullanımı...vb gibi) problem oluşturuyormuş ama yine de son söz konsolosun. Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum.

• @MehmetArikan teşekkürler cevabınız için, evrak maili geldiği zaman söz konusu hükümle ilgili mahkeme kararı ve İngilizce çevirileri de kcc ye gönderecekmiyiz

• @Adam Evet, Mahkeme kararı ve ilgili yasa maddesini İngilizce ye çevirtip yollayacaksınız. İlgili yasa maddesini bu yıl konsoloslukta bir arkadaştan istemişler. Arkadaş AP ye kalmıi. Bu nedenler KCC ye de göndermekte de yarar var.

• arkadaşla ben ds 260 formunda af ,af veya benzeri başka bir eyleme konu olmasına ragmen herhangi bir suç veya suçtan dolayıtutklandınızmı veya mahkum edildinizmi sorusuna no dedım. ama benim 2017 de adli para cezam vardı ödemiş oldugum. buda arşiv kaydında gözüküyor. bu soru yesmi demem gerekti yoksa no demem dogrumu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |