Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim 🙏🏼

• Merhaba arkadaslar. Forumdaki butun basliklari okudum kafam allak bullak oldu, aslinda butun konular ayri ayri siniflandirilmis onda sorun yokta ben konuya yabanci oldugum icin sayfalarda kayboldum. Sorum su sekilde, Amerikali birisiyle evlenen birisinin oraya gitmesi icin sponsor destegi istenecek mi, sadece bir iste calisan mi sponsor olabilir kendi esine. Esine sponsor olacaksa bu evrakin bir adi formu var mi? Sponsorluk evraki ile birlikte baska evraklar da isteniyor mu, vergi odendigine dair evrak falan.. ve bununla ilgili resmi bir sayfa var mi acaba, cevaplariniza gercekten cok ihtiyacimiz var youtube uzerinde de bir sey bulamadim simdiden tesekkurler.

• @cem1, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba arkadaslar. Forumdaki butun basliklari okudum kafam allak bullak oldu, aslinda butun konular ayri ayri siniflandirilmis onda sorun yokta ben konuya yabanci oldugum icin sayfalarda kayboldum. Sorum su sekilde, Amerikali birisiyle evlenen birisinin oraya gitmesi icin sponsor destegi istenecek mi, sadece bir iste calisan mi sponsor olabilir kendi esine. Esine sponsor olacaksa bu evrakin bir adi formu var mi? Sponsorluk evraki ile birlikte baska evraklar da isteniyor mu, vergi odendigine dair evrak falan.. ve bununla ilgili resmi bir sayfa var mi acaba, cevaplariniza gercekten cok ihtiyacimiz var youtube uzerinde de bir sey bulamadim simdiden tesekkurler.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/3?page=1

Bu konunun ilk postunu detaylı okursanız orada var sorularınızın cevapları.
    ABD vatandaşı eş, ABD de yaşıyor, vergi veriyor ve sponsorluk için minimum gerekli şartları sağlıyorsa ek bir sponsora ihtiyacınız yok. Ve evet gelir ve maddi durumunu belgelemesi gerekiyor.

• @hulyaek Tesekkurler 👋

• Merhabalar.
    Arkadasım benim için sponsor olacak, I-134 formunun yanısıra Federal gelir vergisi beyannamesi, W2 gibi belgelerinde ıslak olarak imzalanması gerekiyor mu?
    Teşekkürler..

• @OZTURK, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar.
    Arkadasım benim için sponsor olacak, I-134 formunun yanısıra Federal gelir vergisi beyannamesi, W2 gibi belgelerinde ıslak olarak imzalanması gerekiyor mu?
    Teşekkürler..

Arkadaşınız I-134 formunu imzalayıp size e-mail olarak formu gönderebilir.Tax-Return ve W2 bu belgelerde imza olmuyor.

• @28Bjk1903 Bilgi için çok teşekkürler. Ben en azından I-134 için ıslak imza gerektiğini düşünmüştüm. O yüzden hatta posta ile gönderecekti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OZTURK, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@28Bjk1903 Bilgi için çok teşekkürler. Ben en azından I-134 için ıslak imza gerektiğini düşünmüştüm. O yüzden hatta posta ile gönderecekti.

kendisi islak imza atmali... yoksa form gecerli olmaz, ama imzaladiktan sonra formun orijinali yerine taranmis kopyasini size gonderebilir. Ankara'daki ABD konsoloslugu bu belgeleri de kabul ediyor.

• @crazycells Çok teşekkürler çok iyi oldu bu durum.

• Sayın @crazycells tekrar merhaba,
    I-134 ıslak imzalı orijinal dökümandan taranıp tarafıma yollansa kabul edilirmi diye konsolosluğa da mail atarak sormuştum. Bugün şu şekilde cevap yazmışlar.
    '' The Consular officer would like to see the original at the time of the interview ''
    siz nasıl yorumlarsınız acaba bu cevabı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OZTURK, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Sayın @crazycells tekrar merhaba,
    I-134 ıslak imzalı orijinal dökümandan taranıp tarafıma yollansa kabul edilirmi diye konsolosluğa da mail atarak sormuştum. Bugün şu şekilde cevap yazmışlar.
    '' The Consular officer would like to see the original at the time of the interview ''
    siz nasıl yorumlarsınız acaba bu cevabı.

Boyle sorulari konsolosluga sorarsaniz zaten alacaginiz cevap bu sekilde resmi ve yasal olarak problem yaratmayacak cevap olur 🙂 Ama uygulamaya gelince bu kadar sert olmadiklarini gorebilirsiniz.

• @crazycells @gucarslan Merhaba, mülakatta belgelerimizin arasına sponsorumuzun doldurduğu Affidavit of Supporter I-134 formu ile istenen ekstra 2 gelir belgesini de ekleyeceğiz. bu belgeleri sponsorun internet ortamında pdf olarak bize göndermesi yeterli mi? Yoksa ıslak imzalı vb. olarak DHL ile asıl kopyalarını bize ulaştırmalı mı? Bu konuda dikkat etmemiz gereken başka bir nokta var mı acaba? yanıt için şimdiden çok teşekkürler...

• @crazycells Cok teşekkür ederim

• ayrıca ı-134 formu temin edildiktem sonra banka hesabında parada göstermek gerekirmi

• @crazycells Abd'de yaşayan aynı zamanda akrabamız olan bir tanıdığımızın restaurantı var ve kendisi bana İş teklifinde bulundu iş teklifi düz beyaz kağıda bilgisayar ortamında yazılsa sorun olur mu?Antetli olması mu gerekli?

Kendisi bu iş teklifi mektubunu iş yeri kaşesini basarak imzalayacak bu yeterli olur mu aynı zamanda iş yeri vergi levhası vs gerekli mi?

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells @gucarslan Merhaba, mülakatta belgelerimizin arasına sponsorumuzun doldurduğu Affidavit of Supporter I-134 formu ile istenen ekstra 2 gelir belgesini de ekleyeceğiz. bu belgeleri sponsorun internet ortamında pdf olarak bize göndermesi yeterli mi? Yoksa ıslak imzalı vb. olarak DHL ile asıl kopyalarını bize ulaştırmalı mı? Bu konuda dikkat etmemiz gereken başka bir nokta var mı acaba? yanıt için şimdiden çok teşekkürler...

Genelde pdf ciktilari yeterli oluyor.

Eger konsolos bilgilerden suphelenirse orijinalini de isteyebilir ama genelde sorun olmuyor. Isterseniz ciktilariyla gidin, eger konsolos isterse daha sonra orijinallerini gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-özmen, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

ayrıca ı-134 formu temin edildiktem sonra banka hesabında parada göstermek gerekirmi

I-134 tek basina degerlendiriliyor, o nedenle banka hesabiniza gerek yok, ama goturmeniz de bir problem yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@28Bjk1903, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Abd'de yaşayan aynı zamanda akrabamız olan bir tanıdığımızın restaurantı var ve kendisi bana İş teklifinde bulundu iş teklifi düz beyaz kağıda bilgisayar ortamında yazılsa sorun olur mu?Antetli olması mu gerekli?

Kendisi bu iş teklifi mektubunu iş yeri kaşesini basarak imzalayacak bu yeterli olur mu aynı zamanda iş yeri vergi levhası vs gerekli mi?

Teşekkür ederim.

Standart bir is mektubunu imzalamasi yeterli olur. Antetli olmasina gerek yok ama olursa daha iyi olur.
    Is yeri bilgilerini mektuba ekleyebilir.

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@28Bjk1903, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Abd'de yaşayan aynı zamanda akrabamız olan bir tanıdığımızın restaurantı var ve kendisi bana İş teklifinde bulundu iş teklifi düz beyaz kağıda bilgisayar ortamında yazılsa sorun olur mu?Antetli olması mu gerekli?

Teşekkür ederim.

Standart bir is mektubunu imzalamasi yeterli olur. Antetli olmasina gerek yok ama olursa daha iyi olur.

Peki iş teklifinde yapacağım işin önemi var mı bulaşıkcı garson vb gibi ben muhasebeciyim işveren beni garson olarak ile alacak diyelim kons görevlisi buna takılır mı abi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Teşekkür ederim.

Peki iş teklifinde yapacağım işin önemi var mı bulaşıkcı garson vb gibi ben muhasebeciyim işveren beni garson olarak ile alacak diyelim kons görevlisi buna takılır mı abi?

Bu is icin size odeyecegi maas miktari daha cok belirleyici olacaktir. Fakat eger isin tanimi sizin gecmisinize cok uygun degilse, o durumda konsolos size bu is hakkinda sorular sorabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |