Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar @crazycells sanırım bu konuda baya bilgilisin.yazılarını sorulara cevaplarını görünce aradığım kişiyi buldum dedim.:)bende 2019 talihlisiyim daha doğrusu eşim.25binlerde numaramız.Heyecandan aceleyle ds 260 formunu doldurdum.ve ufak tefek yanlış cevaplar verdim.Napıcağımı bilmiyorum.Düzeltme hakkımız varmı bilmiyorum.

• @burhan82 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar @crazycells sanırım bu konuda baya bilgilisin.yazılarını sorulara cevaplarını görünce aradığım kişiyi buldum dedim.:)bende 2019 talihlisiyim daha doğrusu eşim.25binlerde numaramız.Heyecandan aceleyle ds 260 formunu doldurdum.ve ufak tefek yanlış cevaplar verdim.Napıcağımı bilmiyorum.Düzeltme hakkımız varmı bilmiyorum.

@crazycells sormadan sorayım, yanlış cevaplar nelerdi? Düzeltme hakkınız var (DS260 formunu submit ettiyseniz yeniden açtırabilirsiniz) ama verdiğiniz bilgiye göre değişir. Risk doğurmayacak konular ise düzeltmeyi yapmayabilirsiniz. Örneğin 16 yaşındaki ikamet adresinizi hatalı yazdıysanız, bu bir soruna yol açmaz. Kritik bir konuda hatalı veri girdiyseniz de yine duruma göre açtırabilirsiniz veya -bence- randevu tarihi aldıktan sonra açtırabilirsiniz. DS260'da hangi bölümlerde hata yaptığınızı -sehven yanlış bilgi girdiğinizi- belirtebilirseniz fikir vermek kolaylaşır.

• @caglaror çok teşekkür ederim.Öncelikle eşime greencard çıktı.Formu ben doldurdum.Bu esnada çocuklarımdan birinde annenizin kızlık soyadı yazan yere evlendikten sonraki soyadını yazdım.Ve eşimin annesinin kızlık soyadını soran yere evlendikten sonraki soyadını yazdım.Acaba sorun olurmu.

• @burhan82 Kişisel fikrim 'kızlık soyadı' kimlik tespitinde önemli bir kriter olduğundan açtırıp düzeltmeniz şeklinde. DS260 formunun düzenleme için yeniden açtırılması aktif hale getirilmesi) ile ilgili lütfen şu anahtar kelime sorgusunun gönderi cevaplarını okuyun: https://yesilkartforum.com/forum/search?term=açtırmak&in=titlesposts

• Çok teşekkür ederim.ama orada nereye mail atacağımı bulamadım bilen varmı?

• Bu konuyla alakalı bir sorum daha olucak.Bu düzeltmeleri yaptıktan sonra daha önce böyle yazmıştın şimdi böyle yazdın yalan söyledin vs 🙂 den olumsuz bir durum olurmu?

• @burhan82
    [email protected] adresine, confirmasyon numarası, case numarası ve kimlerin formunu açtırmak istediğinizi belirten açık bir eposta yazın. 1-2 hafta kadar sürebiliyormuş açmaları (2 güne açılan da vardı).
    Düzeltme yapmanın- formu açtırmanın herhangi bir yaptırımı yok. 2-3 defa açtıranları duyduk.
    Dosya numaranız nedeniyle çok geç açtırmayın. Ayrıca önemsiz ya da konsolosluk görüşmesinde düzeltilebilecek detaylar için açtırmayın diye tavsiye ederim.

• Çok teşekkür ederim.

• @caglaror Ayrıca ilk DV başvuru formunda yazdığınız bilgiler ile DS260 bilgileri (düzeltilmez ise) çelişirse sorun olabilir.

• Arkadaşlar 2018 Ağustos görüşmesi randevu epostaları gelmeye başladı.
    "Required Entry Status Check for DV Submission" epostasında durumu kontrol etmenizi isteyen bir açıklama ve link bulacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhan82 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@caglaror çok teşekkür ederim.Öncelikle eşime greencard çıktı.Formu ben doldurdum.Bu esnada çocuklarımdan birinde annenizin kızlık soyadı yazan yere evlendikten sonraki soyadını yazdım.Ve eşimin annesinin kızlık soyadını soran yere evlendikten sonraki soyadını yazdım.Acaba sorun olurmu.

sayin @caglaror 'un dedigi sekilde KCC'ye ulasip formu actirabilirsiniz ya da mulakat oncesi konsoloslukla goruserek degisiklik yapabilirsiniz.

Diger sorunuza istinaden... bir sorun olmaz, DS260 formundaki bilgileri sonradan degistirebilirsiniz.

• Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

3 Ağustos 2018 Saat 9 randevu tarihim

• Şansınız bol olsun umarım sorunsuz geçer.

• @arnblt hayırlı olsun abi darısı hepimizin başına

• ⭐⭐

Amin @yekta.

• Biz de uzun süren bekleyişin sonuna yaklaşıyoruz. Çekilişi kazandığımızı öğrenince geçmiş yıllara bakarak mülakat tarihimizin şubat, mart gibi geleceğini umuyorduk. Ancak bu sene açıklanan rakamlar herkesi şaşırttı. Kısmet ağustos ayınaymış. Umarım herkesin mülakatı sorunsuz bir şekilde geçer ve vizeleri basılır.

• @arnblt Hakkı abi güzel haberler bekliyoruz )

• @arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

3 Ağustos 2018 Saat 9 randevu tarihim

@arnblt good luck :))

• Güzel haberler duydukça bir nebze seviniyoruz... Gerçekten çok moral bozucu bir sene...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |