Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera Teşekkür ederim. 🙏

• @gucarslan @crazycells

https://i.imgur.com/Itcciux.jpg

Goodluck davası asistanı ahmet bey’e Ankara’nın verdiği cevabı göndermiştim. Kendisi bugün bunu yazdı bana. Kendileri de KCC’ye yazacaklarmış. Umarım bir faydası olur. Avukatın yazması daha etkili olur bence. Daha resmi bir dil kullanıyorlar.

• @Yunus-Emre-Karabıçak 4 aydır cevap alamadığım mailler de var.. yine size cevap vermişler 5 haftada 😊

• @smartcells çok zor biz de ki şans ile.Keske sizin gibi 2022 olsaydık veya 2019 olsaymışız tertemiz. 😊

• Sağlık Kontrolü için Hamile ya da Hamilelik Şüphesi olanlar için bilgilendirme:

Eşim hamile ve bu sebeple hem kendi doktorumuzla hem de Unganlar ile görüşerek şu şekilde işlemler yapılacağına dair bilgi aldık:

1. Hamilelere kesinlikle "CANLI AŞILAR" yapılmıyor ve Unganlar da yapılmayacağını teyit etti.
    2. Akciğer röntgeni için kendi doktorumuz, hamilelikte 20 doza kadar sorun olmayacağını ancak mümkün mertebe kaçınmak gerektiğini iletti. Yapılacaksa da kurşun koruyucu ile göbek bölgesinin korunarak daha sağlıklı olacağını söyledi. Unganlarda bu şekilde yapıldığını iletti.
    3. Hamileliğin 20. haftasında Anneye tetanos aşısı yapılıyor ve 1 ay ara ile tekrarlanıyor. Bu aşıyı da aşı kartı getirerek kabul ettiklerini ilettiler yine.
    4. Hepatit B aşısı yaş itibari ile zorunlu olmadığından bahsetti ve diğer tüm aşılar canlı aşı olduğundan yola çıkarak, sanırım 20-24 haftayı geçmiş hamilelere hiç bir aşı yapılmayarak sağlık kontrolünü tamamlıyorlar.
    5. Hamile ya da hamilelik şüphesi olanlardan muayeneye gelmeden önce 3 gün (maks. 5 gün) olmak kaydı ile kendi doktorundan şu belgeleri istiyorlar;

Hem sonografi, hem de son adet tarihinize göre gebelik yaşı tespiti,
    Gebelikte herhangi bir risk var ise riskin tanımını,
    Aksi bir durum yok ise Akciğer Röntgenini çektirebileceğinize dair doktorunuzun istemi ile,
    Canlı olmayan tetanos, hepatit B ve grip aşılarını olmanızda sakınca olup olmadığını içeren bir imzalı belgeyi bize getiriniz.

Bunların hepsinden sonra yasal olarak uyarıyorlar; Alınan tüm önlemler vs. 100% koruyucu değildir ve tüm risk kişiye aittir. Vaktiniz varsa (-ki yok) bekleyin ve doğumdan sonra gelin.

Burası çok önemli ve herkesi ilgilendiriyor bence:
    "Buradaki işlemlerinizden sonra en az 28 gün, ideali 3 ay daha gebe kalınmaması gerektiği ve korunma yöntemleri hakkında kendi hekiminiz ile gelmeden önce konuşmanız açısından sizi uyarmaktayız."

Sağlık kontrolünde yapılan canlı aşılar sonrası 3 ay hamile kalınmaması gerekiyor sağlık açısından.

• @gucarslan @crazycells

Merhaba. Az önce dava asistanı ahmet bey benim durumum için KCC’ye mail attı. Umarım bir faydası olur. Bilgilendirme amaçlı buraya kopyalıyorum.

Applicant Name:
    O… J…

Case Number:
    2021EU00003XXX

Date of Birth:
    12/28/1992

Dear Sir or Madam,

Please be advised that we represent O… J… (hereafter the Applicant) to obtain an immigrant visa based on his DV2021 selection. A properly executed G-28 Notice of Entry of Appearance as Attorney is attached.

The Applicant submitted all required documents and forms to Kentucky Consular Center (KCC) and the documents has processed later on.

All the Turkish born DV selectees in Turkey with case numbers lower than 9,000 in EU region are scheduled in Ankara U.S. Embassy but however, our client and none of the other foreign born selectees not scheduled for interview even though they hold lower case numbers.

The fact that, there is no single foreign born DV selectee in Turkey who is seeking an interview in Ankara could actually get scheduled for an interview is caused us take to mean that KCC is holding these cases on purpose and I kindly request you to inform us about why is KCC decided to prioritize cases of Turkish selectees.

Also applicant had contacted to embassy about his interview and I am providing the response of Ankara Embassy in attachments.

The client was a permanent residence in Turkey during his application and he is a Turkish citizen now. Documents that is proving residence permit are attached. On behalf of our client, we are asking to schedule an immigrant visa interview at the Ankara U.S. embassy.

We would like to note that Applicant’s visa is current in July according to the US DOS Visa bulletin for June of 2021. See at: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2021/visa-bulletin-for-june-2021.html

Please note that the client was current even before this visa bulletin.

Thank you in advance for your prompt attention to this matter and for your service to the United States of America.

Sincerely,

• Merhaba,

Eveet beklenen gün geldi çattı 🙂 yarın konsolosluk ile görüşmemiz var. Heyecan yüksek! Belgelerimizi hazırladık, hatta eksik olmasın diye bir kaç kez kontrol ettik. Bir aksilik olmazsa yarına hazır görünüyoruz 🙂

Şimdi bu kadar hazırlık arasında Unganlar tecrübemiz arada kaynasın istemedik. Bu süreç içerisinde her zaman bizlere destek olan sayın @gucarslan bey ve @Muhtaradana bey'e çok teşekkür ederiz, her daim Hızır gibi bilgi ve tecrübeleri ile yetiştiler.

Mülakat tarihimiz 8 Temmuz olması dolayısıyla sağlık randevumuzu Cumartesi günü yarım gün çalışıldığını bilmeden 3 Temmuz Cumartesi gününe aldık. Ama her şey çok yolunda ve hızlı bir şekilde ilerledi ki hızlıca işlemlerimizi aynı gün içerisinde tamamlayabildik.

Sabah 10:00 randevusu için yola koyulduk, google maps bizi direk binanın önüne kadar bıraktı. Alt katta Düzen laboratuvarını gördük ancak aracı nereye park edebiliriz diye düşünürken ilk sağa döndük ve otopark tabelasını gördük, otoparka anahtar bırakmadık ama kalabalık olduğu zamanlarda anahtar bırakmak gerektiği bilgisini paylaştı görevli. Otopark 1 saat 10:00 TL 3-4 saat sanıyorum 15 TL gibi olmalı. Hızlıca Düzen laboratuvarının olduğu binanın bahçesine girdik. Herhangi bir tabela göremediğimizden apartman görevlisine Unganlar kaçıncı katta diye sorduk kendisi bina girişini tarif etti ve 4. kata çıktık. Cafe'nin hemen yanından sağa doğru devam ettiğinizde bina girişini görebiliyorsunuz. Binanın altında 2 farklı cafe var. 2'si de güzel ve hijyenik duruyor.
    Sabah 10:00 randevumuza 9:40 gibi vardık. Muayene salonu beklediğimizden kalabalıktı, o nedenle tam saat 10:00'u gösterdiğinde isimlerimiz okundu ve asistan hanımın yanına gittik. Hızlıca pasaportlarımızı ve aşı kartlarımızı kendisi ile paylaştık. Benim daha önce yüksek lisans için okulumun Düzen laboratuvarından istemiş oldukları antikor testlerini de kendisi ile paylaştım ancak antikor testlerini konsolosluğun kabul etmediğini söyledi. O sırada asistan hanım hızlıca bilgisayar kamerasından fotoğraflarımızı çekti ve hazırladığı belgelerin bir yerine imza atmamızı istedi. Hızlıca o belgeyi alarak bir alt katta bulunan Düzen laboratuvarına gittik. Danışmanlara Unganlarda verilen evrağı teslim ettik. Düzen laboratuvarı da beklediğimizden kalabalıktı. Köşe de sakin bir yer bulup beklemeye başladık. İlk eşimin ismi okundu. Hızlıca kan verme alanına gittik o sırada bir hemşire bize eşlik etti. Kan alımı sırasında içeride benimde ismim okundu, ayrı ayrı kan vereceğimiz için biraz moralim bozulsa da, hemen eşimin karşısında ki koltukta benimde kanım alınmaya başladı. İçeride toplam 4 kişi için kan alım yeri var. Yoğun bir güne denk geldiğimiz için kan alımı sırasında da içeride yoğunluk vardı. Kan alımı konusunda biraz tedirgin olsam da bebek iğnesi dedikleri en minik iğneler ile kanımızı aldıkları için çok hafif geldi, pek canım acımadı. Şimdiye kadar hiç böyle bebek iğnesi ile kan vermek gibi bir deneyimim olmamıştı. Genellikle kan alımı sırasında damarım zor bulunur bu konuda da hiç bir sıkıntı yaşamadık. Sadece iğne ucu minik olduğu için kan tüpünün dolması zaman alıyor, o nu bekliyorsunuz 1 dk. kadar. Sonrasında idrar testi için bir kit verdiler. Sonrasında ise akciğer filmi çektirmek için hızlıca bizi çağırdılar, hepsi o kadar art arda oldu ki sanıyorum 15 - 20 dk. içerisinde işlemlerimiz tamamlandı. Yukarı çıktığımızda asistan hanıma işlemlerin tamamlandığını söyledik ve bize akciğer film sonuçlarımızın çıkmasının ardından doktorun bizi göreceğini 1 saat 30 dakika sonra tekrar gelmemizi iletti. Bizde aşağıda bulunan cafe'nin bahçesinde biraz covid dolayısıyla tedirgin olsak da beklemeye başladık. Cafe'nin içerisi temiz ve hijyen kurallarına dikkat ediyordu, o nedenle biraz daha içimiz rahatladı. Saatimiz geldiğinde tekrar muayeneye gittik. Biraz içeride beklememizin ardından önce eşimi muayeneye aldılar, aradan 15 dakika sonra sıra bana geldiğinde ameliyat geçmişimize ait raporların eşimin çantasında olduğunu söyledim. Asistan hanım sağolsun eşimden raporlarımı aldı, boyumu ve kilomu ölçtü onları not etti, hazırlanmam konusunda ameliyat kıyafetini giymemi söyledi ve çıktı. Yaklaşık 10 dakika sonra doktor hanım geldi ve muayene etmeye başladı. Kalbimi dinledi, herhangi bir kalp rahatsızlığım olup olmadığını sordu. Ameliyat geçirdiniz mi daha önce diye sordu, kendisine geçirmiş olduğum operasyon geçmişini aktardım. Belgeleri göstermedim ama sanıyorum gerek görmedi. Eşim ile meslektaş mı olduğumuzu sordu, bende kendisine evet dedim. Kaçıncı başvurumuzda kazandığımızı sordu bende ilk başvuru olduğunu söyledim, gülümsedi. Daha önce hiç depresyona girdiniz mi, kendinize zarar vermeyi düşündünüz mü, başkasına zarar vermeyi düşündünüz mü, intihar etmeyi düşündünüz mü gibi sorular sordu. Karaciğer, böbrek, akciğer gibi herhangi bir rahatsızlığımın olup olmadığını, herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığımı sordu. Muayenenin ardından içeride eşim beni bekliyordu. Hızlıca ödememizi yaparak ayrıldık. Ödemeyi kredi kartı ile kur 8.70 üzerinden hesaplanarak kişi başı 250 USD olarak yaptık. Düzen laboratuvarına ise kişi başı 117 USD olarak yine 8.70 kur üzerinden kredi kartı ile ödeme yaptık. Bana toplam 4 aşı, eşime 3 aşı vuruldu. Doktor hanım 1 ay süre ile hamile kalınmaması gerektiğini tavsiye etti. Asistan hanım muayene sonrasında Pazartesi günü saat 14:00 - 16:00 arası raporumuzu almamızı söyledi. Raporunuz ile ilgili bir aksilik olması durumunda bizi saat 14:00'den önce arayacağını söyledi ve ayrıldık.

Pazartesi günü saat 14:00'den önce herhangi bir arama gelmemesinin ardından bizde raporumuzu almaya koyulduk ve girdiğimizde asistan hanım o yoğunluğuna rağmen beni hatırladı ve mülakat görüşmemiz ile ilgili güzel temennilerde bulundu. Raporumuzu teslim etti, zarfı kesinlikle açmamamız gerektiğini ve aşı bilgilerinin yer aldığı belgeyi çoğaltarak saklamamızı tavsiye etti.

Bu deneyim umuyorum ilerleyen günlerde sağlık raporu görüşmesi yapacak arkadaşlarım içinde faydalı olur.

Saygılar,

• @Orhan-Cabarov umarım faydası olur ve mülakat tarihinizi alırsınız hocam 🙏

• @Kitapsever Çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz mülakata girip vizemizi alırız. 🙏

• @iceberg06 Cok tesekkurler deneyiminizi paylastiginiz icin. Ameliyat gecmisi ile ilgili bir belgemiz olmasi mi gerekiyor yanimizda? Ben yalnizca basit bir apandisit ameliyati olmustum yillar once, bunla ilgili bir sey yapmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iceberg06 tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler.
    ilk adımı başarıyla atlsttiniz çok şükür, şimdi sıra mülakatta 🙂
    onda da başarılar dilerim, allah utandirmasin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells @gucarslan

alt metni
    Ankara bana da aynı cevabı vermiş. İnternetim yoktu diye yeni gördüm. Bu durumda başka ne yapabiliriz ? KCC ortalama 1 aya cevap veriyor, geç olmaz mı ?

Hem kcc den bir ümidim yok, o da topu konsolosluğa atacak gibi geliyor. Bunu konsolosluk ile KCC halletmesi gerekiyor bence.

Sizce bu hata veya her neyse eylül ayında kendiliğinden düzelip bizleri mülakata çağırırlar mı?

Edit: Benim dosyam At NVC de gözüküyor hocam.

Maalesef KCC'nin emaile cevap vermesi disinda yapilabilecek bir sey yok.

Isterseniz aramayi deneyebilirsiniz ama sanirim bu aralar telefonlara da cikmiyorlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

ilk başta sorunun Ankara kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla KCC şu filtremeyi zaman darlığı ve kısıtlı eleman sorunundan dolayı açmış. Ankaranın kota büyük olduğu için Ankaraya özel de ola bilir. Diğer ülkelerin konsoloslukları için bu tür filtre sorununa rastlamadım. Filtrenin adını koya bildiniz mi arkadaşlar tam olarak nasıl bir filtre bu ? 🤔

country of birth veya dogum ulkesinin belirledigi country of chargeability filtresi... Yani hangi ulkenin kotasindan vize aldiginizi belirliyor bu chargeability...

• @crazycells Teşekkür ederim. Telefonu açsalar bile ingilizce bilmediğim için konuşup derdimi anlatamam hocam. 🥲

Size de sorayım. Sizce eylül mülakatlarını dağıttıklarında bu hata düzelir mi kendiliğinden ? Ben hala neden kcc bizi filtreledi onu anlamadım hocam. Konsolosluk bizlik bir durum yok diyor çünkü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Sizce bu filtreleme eylül randevularında kalkar mı ? Biliyorum bunu kimse bilemez ama sizin fikrinizi merak ediyorum. 🙏

KCC bu, sağı solu belli olmaz. Bir de Temmuz'da (yani bu ay) davalar var. Onların sonuçları Eylül mülakatları dağıtılmadan önce çıkarsa her şey karışır. Her şey mümkün.

Sanirim oyle olmasi en iyisi... Once normal mulakatlari dagitsinlar, sonra da ani bir mahkeme karariyla yeni mulakatlar belirlemek zorunda kalsinlar... Yoksa, rahatliklarindan taviz vermiyorlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ahmetcpaos merhaba, evet randevu alırken getirilmesi gereken belgeler arasında kullandığınız ilaçlar ve geçmişte geçirmiş olduğunuz operasyonlara ait detaylar isteniyor. tabiki mümkün olmayacak belgeler için sizin sözlü olarak ifade etmenizde yeterli olacaktır sanırım.

• @iceberg06 Anladim, tesekkurler bilgi icin.

• ⭐⭐⭐

Bugün DV2021 Türkiye talihlileri için büyük gün. 08:15 itibariyle ilk talihli arkadaşımız mülakatına başladı. Güzel haberlerini duymak dileğiyle...

Ekleme: @gucarslan mikrofon sende. Güzel haberleri duyurma şerefi senin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2021 ilk mülakat günü

şuana kadar grubumuzdan mülakata girenlerden gelen sonuçlar;

👇🏻

@beryyyy ✅

jeywest ✅

AhmetV ✅

Yaspek ✅

hilal ✅

Batuhan Erimli ✅

Fms ✅

mehmet koc ✅

@TR35 ✅

Eli ✅

@Sefa-Altay ✅

..to be continued

Benzer Başlıklar

• 481
  • 1003
  • 516
  • 6430
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |