Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayin Forum Kullanicilari,

Umarim hepiniz huzurlu ve saglikli bir gun geciriyorsunuz. 🙂

Takip ettigim kadari ile arkadaslarimiza mulakat tarihleri verildi. Hepsine hayirli ugurlu olsun ve hakkinda iyi olacaklar vizelerine kavussun.

Takip ettiginiz uzere, mulakat verilen CN'lerin (Case Number, dosya-vaka numarasi) adaletle aciklanir pek bir tarafi yok.
    Adalet olmadiktan sonra altinda mantik aramanin da luzumu yok zaten!

Goodluck v Biden davasindan kimse konu ile ilgili avukatlara bilgi verdi mi? Ben avukatlara elzem olmadikca mail atmama karari aldim, islerine engel olmamak icin. Ancak bu konuda bilgilendirilmeleri gerek. Sonucta KCC'in bu adaletsiz calisma bicimi avukatlarin eline koz olacaktir bu sebeple haberdar olmalari gerek. Birileri bu konuda mail attiysa ben fazladan bir maille mail box larini isgal etmeyeyim. Yok mail atilmadi ise bir mail hazirlayip yollayayim.

Avukatlar konuyu takip ediyordur, haberdardirlar gerek yok vb. diye dusunenler olabilir ama isi sansa birakmayacagim. Avukatlar da bilsin ki davacilar olarak konuyu takip ediyoruz.
    Ozetle mail yollayan var mi?

P.s., nacizane, diger davalarda taraf arkadaslarda birkac kelime ile kendi avukatlarina durumu bildirebilirler, isterlerse.

Sevgiyle ve saglikla kalin

• @fortuneormisfortune Merhaba, bence avukatlara bu durumu bildirmek herhangi bir meşguliyet yaratmayacaktır aksine dediğiniz gibi bizlerin elini güçlendirebilir. Gereksiz ya da bireysel bir bildirim asla değil, düşünceniz mantıklı. Mutlaka işleri gereği olayı takip ediyorlardır ama bizler de gidişat için elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum. Mükerrer maillere sebep olmamak ve kalabalık oluşturmamak adına mail attığınızda ve dönüş olduğunda bizleri de bilgilendirirseniz seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune merhaba.
    sadece türkiye doğumlu türk vatandaşlarına mülakat verildiği durumu ile alakalı da avukatlara bilgi verildi. bu konuda da verilmesini uygun görüyorsanız hiç çekinmeyin. sonuçta bu onların işleri..

sadece, RosalesvBiden davasındaki hükümet savunmalarından bildiğim için şunu söyleyebilirim;
    hükümet bu durumu çok saçma bir sav sunarak savunuyor; "DS260'ı erken doldurmuştur"
    evet bu ifade RosalesvBiden davasında geçiyor.

• Yasaklı

@fortuneormisfortune
    İngilizcesi iyi olanlar lütfen curtise mail atıp bu adaletsizlikten bahsetsin lütfen. Benim gibi case nosu düşük olup ama türkiye de doğmayanlara mülakat maili göndermediler. Lütfen avukata bunu söyleyin.

• @Orhan-Cabarov bahsettiğiniz durum avukatlara bildirilmiş. Bakınız bir üst iletide yazıyor.

• Yasaklı

@ceronimo Teşekkür ederim. Bu arada bu konu hakkında telegram grubu kuruldu. Excel tablosu hazırlayıp curtisin asistanı özlem hanıma göndereceğiz.

• @Orhan-Cabarov Grubun adı ne?

• Merhabalar,

Öncelikle umarım mülakat almayan arkadaşlar bir an önce mülakatlarını alırlar. Sorum dava ile ilgili, artık mülakat tarihi aldığım için dava ile pek bir işim kalmamış oluyor (parayı tabiki Amerika girişi ödeyeceğim, kaçış yok) Acaba davadan çıkmak için bir şeyler yapmalı mıyım, yoksa kendi haline bırakıp devam mı etmeliyim? Teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA bununla ilgili avukatlar / çalışanları sizinle irtibata geçecek ve vizeniz pasaporta basıldığında sizi dava dosyasından çıkartacaklar. şuan sizin bi' şey yapmanıza gerek yok..

bu arada mülakatınız hayırlı olsun 🙂

• @gucarslan Cevabınız için çok teşekkür ediyorum, ayrıca bu geldiğimiz noktada sizin bireysel çabalarınızın da katkısı çok. Umarım bir kişi dahi geride kalmayacak şekilde herkes vizesini alır. Tekrar teşekkürler.

• Yasaklı

@saravakos Özelden yazdım.

• @Orhan-Cabarov Türkiye de doğup Türkiye vatandaşı olanlarında yüzde 90’ına vermediler merak etme 🙂

• Yasaklı

@Cem-Tuna-Yavuz Aynen hocam. Grup kurduk telegramdan. Excel tablosu yapıp avukata göndereceğiz. Belki o sesimizi duyurur veya bunu mahkemede dile getirir.

• @Cem-Tuna-Yavuz, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Orhan-Cabarov Türkiye de doğup Türkiye vatandaşı olanlarında yüzde 90’ına vermediler merak etme 🙂

Merhaba işin latifesi bir yana, şu an bahs ettiğiniz yüzde 90-lık kesimin mulakat alamaması ne kadar anormal ise, evrak onaylı arkadaşlar arasında ayrımcılık yapılması da bir o kadar anormal bir durum.

• @ceronimo, @gucarslan,

Bu konunun ozelinde bilgi verilmedigini tespit ettikten sonra direk Mr. Morrison'a mail attim (dava katilimindan once kendisi ile muhattap oldugumdan yazismaya onunla devam ettim).

Kisa yazdim:

• Su goturmez bir bicimde (supheye yer birakmayacak sekilde) Kentucky'nin is akisinin adaletten yoksun oldugunu,
    • Daha kucuk dosya numaralari evrak onayi beklerken, daha buyuk dosya numaralarina evrak onayi gonderildigini (20k, 23k evrak onayi alirken 10k henuz almadigini),
    • Ayni durumun mulakatlar icin soz konusu oldugunu, yine ornekleyerek belirttim.
    • ''Adaletsiz olduklarini'' Kentucky'ede dun yazdigimi da ilave etmekten geri kalmadim.

@Orhan-Cabarov,

8k, 10k (8,000-10,000) mulakatlari verilirken daha dosya numarasi 3,000'lerde bir kisinin mulakat alamadigini bilgi verdim.

Arkadaslar, temmuz ayi cok onemli. Mucadelemize bireysel oldugu kadar ve kollektif bilincle de devam edelim, alcak gonullukle fikrim bu.

Sevgi ile kalin,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune ellerinize sağlık.
    yasal + yazılı olarak konuyu belirtebilecekleri tek dava şuan Goodluck, Rosales'de dava dosyası teslim edildiği için.
    umarım bunu hem Rosales hem de Goodluck'da sözlü olarak dile getirirler. tekrardan emeklerinize sağlık..

• @gucarslan dava sonucu 19 temmuzda belli olacak gibi. olumlu bir karar çıkarsa 28.000 davacı, ki Türkiye'den 1000 civarı aile var davalı, mülakat nasıl olacak. 31 Eylül'den sonrasına sarkabilir mi mülakatlar, yani mahkeme bu yönde karar verirse hükümet 31 eylül sonrasına mülakatları verebilir mi?

• @fortuneormisfortune Bilgilendirme için teşekkür ederiz. 10k ile 23k arasında neredeyse hiç evrak onayının olmaması da işi karmaşık hale getiriyor. Bu noktadan sonra daha üst sıralarda onaylı olanlara mı mülakat daveti gidecek her şey muallak. Ben de sizin gibi Temmuz ayının çok kritik ve belirleyici olacağını düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saravakos, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@gucarslan dava sonucu 19 temmuzda belli olacak gibi. olumlu bir karar çıkarsa 28.000 davacı, ki Türkiye'den 1000 civarı aile var davalı, mülakat nasıl olacak. 31 Eylül'den sonrasına sarkabilir mi mülakatlar, yani mahkeme bu yönde karar verirse hükümet 31 eylül sonrasına mülakatları verebilir mi?

bu durum rezerv kararı çıkarsa ancak mümkün olabilir.
    bunun dışında mülakat verilmesi mümkün değil. kısaca her şey, davalardan çıkacak sonuçlarla mümkün olacak..

• @gucarslan teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 3439
  • 36
  • 481
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |