Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhabalar, benim sarı zarfım yırtık gelmişti pasaportumla geldiğinde. Bana geri yollamamı söylediler fakat ben alıcı ödemeli seçtim. ₺16 civarı tutuyordu. Yanımda da nakit yoktu. Tekrar gidip gelemedim, sıra nedeniyle biraz geç olacağını düşündüm. Sizce konsolosluk bunu öder mi yoksa geri mi yollar? Aynı gece pişman oldum, fakat bir yanım da ödeyeceklerine inanıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@P4BLO, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhabalar, benim sarı zarfım yırtık gelmişti pasaportumla geldiğinde. Bana geri yollamamı söylediler fakat ben alıcı ödemeli seçtim. ₺16 civarı tutuyordu. Yanımda da nakit yoktu. Tekrar gidip gelemedim, sıra nedeniyle biraz geç olacağını düşündüm. Sizce konsolosluk bunu öder mi yoksa geri mi yollar? Aynı gece pişman oldum, fakat bir yanım da ödeyeceklerine inanıyor.

Ucretsiz olarak gonderebiliyor olmaniz lazim diye dusunuyorum. AIS'ten eksik evrakta alinan posta ciktisi alinamiyor mu?

• @crazycells ben direkt olarak onlara, dosyanın üstüne not düşüp, güvenli bir şekilde paketleyip yolladım. onlara nasıl yollayacağıma dair mail atmama rağmen bana mailde hiçbir detay vermediler. o nedenle ücret çıkınca ben de ödeme yapmayıp öylece göndermeyi denedim. en kötü ihtimal dosya sana geri gelir dedi PTT ekibi.

• 2.5 aydır dosyamızı Ankaraya bekliyoruz, maalesef hala NVC de. Sözde öncelikli gruptayiz, resmen K1 hariç diğer vize türleri sıkıntısız alınıyor ya da ben hayal görüyorum.

• @runaslan dostum sanırım konsolosluk tam kapasite ile çalışmaya ve diğer vize başvuru türlerini de yanıtlamaya başlamış doğrumu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runaslan, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

2.5 aydır dosyamızı Ankaraya bekliyoruz, maalesef hala NVC de. Sözde öncelikli gruptayiz, resmen K1 hariç diğer vize türleri sıkıntısız alınıyor ya da ben hayal görüyorum.

Evet, suradan bakinca sanki diger vizeleri vermeye baslayinca K1 vizelerini biraz goz ardi etmisler gibi geldi bana da...

https://yesilkartforum.com/forum/post/214731

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cenk-Yağmur-Saygılı, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@runaslan dostum sanırım konsolosluk tam kapasite ile çalışmaya ve diğer vize başvuru türlerini de yanıtlamaya başlamış doğrumu ?

evet, tam kapasite ile calisiyorlar diyemesek de yavas yavas artiyor gibi...

• @runaslan zor bir süreç ama sabırlı olun inşallah tez zamanda dosyanızı gönderecekler.

• @runaslan konsolosluga mail atmali surekli sanirim. bu nasil bir is yahu? sikayet edebilecegimiz bi merci olsa keske. yabanci forumlarda goruyorum dosyalar konsolosluga ozellikle avrupaya 2-3 hafta icerisinde gonderiliyor. ben suan konsolosluga boyle bir mail attim cevap gelirse bildirecegim arkadaslar bence boyle mail atarsak belki bir umut sesimizi duyarlar. 😞
    362a69be-81ad-4de9-9aa6-94b8a527b26c-image.png

• Arkadaşlar merhabalar tekrar. Önemli bir problem yaşıyorum. Geçen hafta yazdığım üzere sarı zarfım yırtık gelmişti konsolosluktan. Bana da geri yollamam gerektiğini söylediler. Ben mailde detay sormama rağmen nasıl göndereceğimi söylemediler. Yalnızca PTT şubesinden yollayın dediler. Ben de öyle yaptım. ABD başkonsolosluğunun PTT ile bir anlaşması olduğunu varsayarak da ücret ödemedim. Karşı tarafın ödeyeceğini söyleyerek yolladım. Bu süreçte konuştuğum herkes bana dosyanın %99 geri gönderileceğini söyledi, Ödeme yapmadığım için.
    PTT aracılığıyla paketi takip ederken Teslim Edildi ibaresini gördüm ve bu duruma sevindim fakat birkaç gün evvel konsolosluğa durumu belirten ve endişemi dile getirdiğim bir mail atmıştım. Bugün yanıt aldım ve bana alıcı öder seçeneğiyle yolladığım bu dosyanın kesinlikle kabul edilmeyeceğini söylediler. Ben PTT ye ulaştım ve Erdoğan Çetin isimli birinin 110 Atatürk Blvd. Kavaklıdere adresinde (yani ABD Başkonsolosluğu) paketi teslim aldığını öğrendim. Çalışan veya görevli olabileceği aklıma gelse de bu belgenin nerede olduğunu şu an bilmiyorum ve endişeliyim. Bu durumda ne yapabilirim sizce?

• @P4BLO konsolosluk danışmasından bu isimli kişinin orada çalışıp çalışmadığını öğrenmeye çalışabilirsin. Aklıma ilk bu geldi

• @Semra-Haliloglu aklıma geldi benim de fakat bu bilgiyi benimle paylaşacaklarını düşünmüyorum.

• Arkadaşlar amerika da nişanlım şuan üniversite okuyor ve ekstra part time iş de çalışıyor. Bana k1 nisanlilik vizesi için sponsor olmak istiyor fakat 1350 dolar her ay gelir aldığını bildirmesi gerekiyor. Okuldan her ay ekstra para yardımı alıyor dersleri iyi olduğu için. Sorum şu nişanlım okul yardimininin sponsor için kabul edilebilir olduğunu öğrenmek istiyor. Yani kısacası okul yardımını ve ekstra çalıştığı iş aylik sponsorluk için ücret barajını geçiyor. Yardımcı olacak birisi var mı acaba bu konuda bilgisi olan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhabalar tekrar. Önemli bir problem yaşıyorum. Geçen hafta yazdığım üzere sarı zarfım yırtık gelmişti konsolosluktan. Bana da geri yollamam gerektiğini söylediler. Ben mailde detay sormama rağmen nasıl göndereceğimi söylemediler. Yalnızca PTT şubesinden yollayın dediler. Ben de öyle yaptım. ABD başkonsolosluğunun PTT ile bir anlaşması olduğunu varsayarak da ücret ödemedim. Karşı tarafın ödeyeceğini söyleyerek yolladım. Bu süreçte konuştuğum herkes bana dosyanın %99 geri gönderileceğini söyledi, Ödeme yapmadığım için.
    PTT aracılığıyla paketi takip ederken Teslim Edildi ibaresini gördüm ve bu duruma sevindim fakat birkaç gün evvel konsolosluğa durumu belirten ve endişemi dile getirdiğim bir mail atmıştım. Bugün yanıt aldım ve bana alıcı öder seçeneğiyle yolladığım bu dosyanın kesinlikle kabul edilmeyeceğini söylediler. Ben PTT ye ulaştım ve Erdoğan Çetin isimli birinin 110 Atatürk Blvd. Kavaklıdere adresinde (yani ABD Başkonsolosluğu) paketi teslim aldığını öğrendim. Çalışan veya görevli olabileceği aklıma gelse de bu belgenin nerede olduğunu şu an bilmiyorum ve endişeliyim. Bu durumda ne yapabilirim sizce?

Acik bir sekilde konsoloslugun adresini yazdiginiz icin oradaki bir gorevliye teslim etmislerdir. Bence telas etmenizi gerektiren bir durum yok.

Konsolosluga paketin kargo bilgisini gonderip alip almadiklarini teyit edebilirsiniz.

• @crazycells iki resmi yere mail yolladım durumla alakalı, kanıtlarımla. ben de söylediğiniz gibi düşünüyorum. benim endişem, pakete herhangi birşey olsa, ABD Başkonsolosluğu yanlış şekilde postalamam nedeniyle asla sorumluluk almaz gibi gelmesiydi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells iki resmi yere mail yolladım durumla alakalı, kanıtlarımla. ben de söylediğiniz gibi düşünüyorum. benim endişem, pakete herhangi birşey olsa, ABD Başkonsolosluğu yanlış şekilde postalamam nedeniyle asla sorumluluk almaz gibi gelmesiydi.

bu tur cumleleri her zaman yazmak zorundalar. Tum kurumlar yasal baglayiciliklar nedeniyle ayni sekilde cevap verirdi diye dusunuyorum...

• @crazycells dün kargoya vermişler dosyayı. bugün elime geçti sapasağlam. yardımlarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells dün kargoya vermişler dosyayı. bugün elime geçti sapasağlam. yardımlarınız için teşekkürler.

gozunuz aydin.

• Merhaba arkadaşlar bu gün tam 6 ay oldu Neo 1 alalı sizce Neo 2 almamız ne kadar sürer

• @Güven-Carmen-Tek biz de 8. ayimiza giriyoruz ayın 27sinde ve hala no2 gelmedi. suan henüz kasım ayının baslarindalar malesef

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |