Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells selam, 2022 talihlileri için mülakat bildirim süreci ne zaman başlar ...

• ⭐⭐⭐

@zeynepkırnıkelmasli, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells selam, 2022 talihlileri için mülakat bildirim süreci ne zaman başlar ...

Eğer normal bir yıl olacak ve 1 Ekim'de Ankara DV2022 mülakatlarına başlayacaksa ağustos ortası - eylül başı arasında mülakatların gelmesi lazım.

• @quikless

amin inşallah kardeşim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells selam, 2022 talihlileri için mülakat bildirim süreci ne zaman başlar ...

Benim de tahminim Agustos ortasindan sonra...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Benim de tahminim Agustos ortasindan sonra...

KCC evrak isteme ne zaman başlar acaba CN 9**

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş Ağustos sonuna doğru ilk parti mülakatlar bildirimlerine yetişecek şekilde uygun bir planlama ile başlarlar. Evrak talep maili geldikten sonra evrak onay maili 3-4 gün içinde gelebilir, bu yüzden çok zorlayıcı bir süreç değil o.

Tamamen tahmin olmakla beraber haziran sonu gibi ya da en geç temmuz ortasında sürece başlarlar.

• merhaba, sağlık durumundan dolayı vize alamama durumu olabilir mi? benim kronik kalp hastalığım var ve ömür boyu kullanmam gereken ilaçlarım var. 12 yıl önce geçirdiğim operasyonun epikriz formunun orijinali elimde yok ama fotokopisi var. sağlık kontrolüne gideceğimiz zaman bunu yanımda götürebilirim. ikinci sorum da vizeyi aldık diyelim, Amerikaya gittiğimizde ilaçlarımı alabilmem için sağlık kontrolünde doktorlar bununla ilgili bir belge verirler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pexa bulaşıcı hastalıklar / zararlı madde bağımlılıkları dışında sağlık sorunlarınız problem olmuyor genelde. bu şekilde red alan kimseyi okumadık şuana kadar..

diğer sorunuz için de, buradan alacağınız raporlar ile oradan ilaç tedariği yapamazsınız ne yazık ki. çünkü mülakatı yapan doktor, FDA tarafından sağlanan / sağlanacak ilaçları size verme yetkisine sahip değil.

bunun için lütfen aşağıdaki linki kontrol edin;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/407/amerikada-i̇laç-alımı?_=1625210220462

• @gucarslan teşekkür ederim, sağlık kontrolü için tek klinik yetkili olduğundan Amerika için de geçerli özel bir yetkileri olabileceğini düşünmüştüm. bilgiler için tekrar teşekkürler

• Telegram grubuna başvurdum mülakat deneyimlerini mi paylaşacağız telegramda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fxu hayır. bütün deneyimlerinizi burada paylaşacaksınız..
    bu iletiyi okuyun lütfen;
    https://yesilkartforum.com/forum/post/201971

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pexa, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

merhaba, sağlık durumundan dolayı vize alamama durumu olabilir mi? benim kronik kalp hastalığım var ve ömür boyu kullanmam gereken ilaçlarım var. 12 yıl önce geçirdiğim operasyonun epikriz formunun orijinali elimde yok ama fotokopisi var. sağlık kontrolüne gideceğimiz zaman bunu yanımda götürebilirim. ikinci sorum da vizeyi aldık diyelim, Amerikaya gittiğimizde ilaçlarımı alabilmem için sağlık kontrolünde doktorlar bununla ilgili bir belge verirler mi?

bulasici hastalik olmadigindan sorun olmaz.

Sayin @gucarslan 'in dedigi gibi kendi kullanacaginiz ilaclar icin ABD'de size recete yazacak bir doktor gerekiyor.

• Merhaba arkadaslar, evraklari gonderirken;

1. dosya isminin en sonuna yurtdisi evraklari icin, "Germany_Translated" mi yazacagiz?
    2. Cifte vatandaslar icin ulkesindeki dogum belgesi ile Turkiyedeki Vukuatli nufus kayit ornegini birikte eklemek icin, Germany_Birth_Certificate ve Turkey_Birth_Certificate mi diyecegiz?
    3. Askerligi tecilli olanlarin askerlik durum belgesini yine de almasi gerekiyor mu? Cunku ingilizcesi bu sekilde: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.
    4. Temin edilemeyen evraklarla ilgili aciklama isteniyor? Bayanlar askerlik durum evrakini temin edemedikleri icin word de aciklama yazip pdf'e cevirecekler mi?

Cevaplariniz icin tesekkurler.

• @cem1 Ayni konu ile ilgili son iki soru:
    5) Evraklar renkli ya da siyah/beyaz olarak istenilen sekilde gonderilebilir mi?
    6) Butun kazananlarin evraklari sadece asil talihlinin e-mail i uzerinden bir defada gonderilebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba arkadaslar, evraklari gonderirken;

1. dosya isminin en sonuna yurtdisi evraklari icin, "Germany_Translated" mi yazacagiz?
    2. Cifte vatandaslar icin ulkesindeki dogum belgesi ile Turkiyedeki Vukuatli nufus kayit ornegini birikte eklemek icin, Germany_Birth_Certificate ve Turkey_Birth_Certificate mi diyecegiz?
    3. Askerligi tecilli olanlarin askerlik durum belgesini yine de almasi gerekiyor mu? Cunku ingilizcesi bu sekilde: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.
    4. Temin edilemeyen evraklarla ilgili aciklama isteniyor? Bayanlar askerlik durum evrakini temin edemedikleri icin word de aciklama yazip pdf'e cevirecekler mi?

Cevaplariniz icin tesekkurler.

1- evet
    2- evet
    3- hayır gerek yok, çünkü DS260'da belirttiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@cem1 Ayni konu ile ilgili son iki soru:
    5) Evraklar renkli ya da siyah/beyaz olarak istenilen sekilde gonderilebilir mi?
    6) Butun kazananlarin evraklari sadece asil talihlinin e-mail i uzerinden bir defada gonderilebilir mi?

5- okunaklı olması yeterli ama tavsiyemiz pasaport sayfasını renkli olarak tarayın. diğer evraklar siyah beyaz da olabilir.
    6- 30mb'ı geçmeyecek şekilde, tek mail içinde asıl talihli tarafından gönderilecek.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba.Ben asil talihliyim.Evrak talep maili geldiğinde eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı herbiri için adli sicil belgesi, diploma, pasaport ve eski yeni pasaport ve neden eski pasaportu kullanmadığıma dair açıklamaları, eşim için askerlik belgesi, evlilik cüzdanı ben ve eşim için belgeleri herbirey için ayrı ayrı mı yoksa sadece asil talihli için mi gönderecem.teşekkürler.

• @AYSY33 Her biri icin ayri ayri duzenleyeceksiniz evraklari. Butun evraklari siz asil talihli olarak kendi mail adresinizden gondereceksiniz. Diplomayi gondermeyeceksiniz sadece mulakata gotureceksiniz. Ayrica bu basligin ilk sayfasini okuyarak detayli bilgiye ulasabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba.Ben asil talihlisi.Evrak talep maili geldiğinde eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı herbiri için adli sicil belgesi, diploma, pasaport ve eski yeni pasaport ve neden eski pasaportu kullanmadığıma dair açıklamaları, eşim için askerlik belgesi, evlilik cüzdanı ben ve eşim için belgeleri herbirey için ayrı ayrı mı yoksa sadece asil talihli için mi gönderecem.teşekkürler.

Merhaba,

Bu konunun ilk mesajını dikkatlice okumanızı tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |