Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@salih25

Doğru yer aşağıdaki link:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/2642

Bu verdiğim linkteki konu başlığındaki ilk 3 entry'i baştan sona dikkatli okuyun.

Ayrıca imzanızı diğer üyeler gibi doldurun ki durumunuzu bilerek size daha fazla yardımcı olunabilsin.

imza için:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @aydın-tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar,darısı başımıza😊

• Merhaba arkadaslar , aklima bir soru takildi , ufak bir ayrinti olabilir ama size de sormak istedim . Yurtdisindan aldigim sicil kagidinin tercumesinde isim kismini pasaportumda yazdigi haliyle turkce karakterli ceviri yaptirdim , KCC ye bu sekilde dokuman yollanabilir mi ? yoksa turkce karaktersiz bir sekilde mi ceviri yaptirmam gerekiyordu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A o detaya çok takılmayın 🙂 sonuçta önemli sizin bilgilerinizi içeriyor olması.
    kaldı ki pasaport ile eşleştiğinde doğru olduğunu görecekler.

• @aydın-t hayırlı uğurlu olsun. Darısı tüm bekleyenlere 🙂 heyecanlanarak okudum 🙂

• ⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Evet arkadaşlar ayin 11 inde greencard vizemi almış bulunmaktayım.. 🙂 Umarim şu sıkıntılı günlerde herkes vizesini alıp gider...
    Vede hayallerine kavuşur
    Mülakata çağrılma mailini 6 mayıs günü aldim ve sisteme baktığımda 11 haziran gününe saat 10:00 a randevu verilmisti..
    Hayatim boyunca tüm işlerimi ilkgunden yaptığım için tüm evraklarımı ve tercumelerini 4 5 ay önceden hazırladıgımdan (banka dokumleri haric) herhangi bir belgeyle uğraşmam gerekmedi fakat Fransızcam olmadığı ve İngilizcemde kötü olduğu için bir tercumana ihtiyacım olduğundan ve bu tercuman Türkçe-Fransizca mı Türkçe- ingilizce bilenmi olacak konusu muallakta olduğundan epey bir can sıktı.. Konsolusluga attığım mesajlara dönüş olmadı ve telefonla bit türlü ulaşamayınca Fransızca bilen tercumanla gittim (Pariste Türkçe-ingilizce tercuman bulamadım!!) Tercuman işini hallettikten sonra konsolusluk sitesinden Pariste anlaşmalı oldukları iki doktordan birini seçip 2 hazirana randevu aldım ve doktordan asilarimi kendim olmam gerektiğini öğrenince eczaneden aldığım 5 asidan 3 aşıyı (grip ve kizamik zamanı degilmis) randevuya gitmeden aile doktoruma yaptırıp asi kartımı aldim
    2 haziran günü gelipte doktora gittiğimde ogrendimki röntgen ve kan tahlillerini önceden biz ayarlayıp (onların anlaşmalı oldukları yerler) alıp doktora gidiyormusuz tabi sevgili sekreter hanim bunu belirtmedigi için ogün epey bir surunduk 😞 bir ayağım alçida olunca 😞 Vesselam doktora gitmeden ais ten kaydımı yapıp pasaportumun gelecegi adresi seçtikten sonra 2 haziran günü doktordan sağlık raporumu alıp beklemeye başladım...
    Randevum saat10 daydi ve biz tercumanla saat 9 da konsolusluk kapısında buluştuk ve 9:40 civarı girmek için kapıya gittiğimizde içeriye tercuman alınmadığı söylendi tabi ısrarla sitede alındığına dair açıklama var vb ısrar edince içeriyi arayıp tercümanimla birini konuşturdular ve sonrada artık alınmıyor ama bu seferlik alıyoruz gibi birseyler soylendi ama ben o heyecanla anlamadim açıkçası ama tercumani aldılar:)
    Asansörle yukari çıktığımızda girişte bir tane görevli önce listeden ismimize baktı sonrada Ds260 onay sayfası ve 1 2 belgeyi alıp bizi vezneye yönlendirdi ordan çıktıktan sonra 7 numaralı gişeye gideceğimizi söyledi... Bu arada Türkiyede de daha önce abd mülakatı deneyimim var ve buradaki konsolusluk ortamı bizdekinden çok çok farklı..Güvenlikleri daha rahat icerisi kafeterya gibi gerginlik yok herkes rahat ve yasaklı eşyalari telefon vb güvenliklerin kendisi emanete alıyor. Türkiyedeki konsolusluga girince sanki Pentagon agiriyorsun gibi gergin herkes .. Neyse 330 doları ödedikten sonra 7 numarada beklemeye başladık (Greencard a bakan bölümmüş) önümüzde 3 kişi vardı. Tahminen 40 dk sonra beni çağırdılar guler yüzlü bir kadın çalışan benden birkaç evrak ve pasaportumu istedi bir kaç işlem yaptıktan sonra parmak izlerimi aldı.. burada yaklaşık 20 dk kaldık ve tek takıldığı konu aile nufus k. örneğinde anne kimlik soyadını araması (Ds 260 formunu daha önce actirmistim anne kimzlik s. Düzeltmek icin) daha sonra sağlık raporumu açıp inceledi ve eger vizeyi alırsam Aralık ayının 20 sine kadar Abd ye girmem gerektiğini söyleyip bize oturmamizi daha sonra yandaki gisenin çağıracağını söyledi...
    Sırada beklerken önümüzdeki 50 li yaşlarındaki Fransiz kadın 6. Başvuruda kazandığını daha önceki başvurularının aracı şirketlerin hatası yüzünden hep yanlış olduğunu söyledi ve vizesi onaylaninca sevinçten uçuyordu 🙂 🙂
    Tahminen 25-30 dk sonra ismim okununca gittiğim bölümde 30 35 yaşlarında bir erkek çalışan ve yanında oturan stajyer bir kadınla bana arada stajyer e isi anlatacagini ve bu yüzden arada mikrofonu kapatacağını söyleyip özür diledi neyse biraz bilgisayarla uğraşıp daha sonra sağ elimi kaldırıp tüm bilgilerin doğru olduğu ile ilgili yemin ettirdi ve eğitim sevyemi sordu cevaplayinca universitede en sevdiğim dersin ne olduğu ve aciklamami istedi daha sonra Abd ye gidip gitmediğimi sorunca eski pasaportumu çıkarıp eski vizemi kendisine gösterince çok güzel gibi birseyler söyledi ..Daha sonra bana Fransızca bir kitapçık uzattı tercuman Amerika'daki hakların yaziyor deyince vizeyi aldığımı anladim 🙂 2.sorusu nerde çalışıyorsun oldu cevapladiktan sonra bana askerlik yapıp yapmadığım yaptıysam ne zaman nerde diye sordu bende kendisine askerlik yaptığıma dair belgelerini ve tercumelerini uzattım...Biraz bilgisayarla uğraştıktan sonra tebrikler vizeniz onaylandı ve 1 2 hafta içinde seçtiğiniz adrese yollayacak dedi 🙂 🙂
    Not: 1-Tercumanim faydalı olur biraz ingilizce konuş desede hiç konuşmadım:)
    2- Banka hesaplarıma bıkmadılar evraklar bende kaldı
    3-iki gün sonra vizemin basıldığında dair mail aldım ve 15 inde pasaportumu teslim aldım

Darısı diğer talihlilerin başına 🥰

• @aydın-t Tebrikler ve yeni yolculugunuzda bol sanslar!! 🙂

• Evraklarımı gönderdim ama hala mülakat tarihim hakkında bana bir bilgi vermediler nasıl ögrenebilirim

• Tebrikler çok ama çok sevindik darısı tüm bekleyen DV2021 VE DV2022 lerin başına yeni hayatınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Memduh-Katmer, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Evraklarımı gönderdim ama hala mülakat tarihim hakkında bana bir bilgi vermediler nasıl ögrenebilirim

hangi vize türü için soruyorsunuz?
    lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın.

• merhaba excele bizde bilgilerimizi ekledik ve paylaş diyerek kaydettiğimi düşünüyorum.Şuan itibariyle evrak onayları kaçıncı cn ye geldi bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler

• ⭐⭐

@Emre-Erdur-0 Onaylar 9 binlerde.

• @goblis teşekkür ederim.

• @gucarslan 2021 kazananıyım.

• @gucarslan

Merhaba bilgilerim aşağıdadır. Hala vize görüşmesi için sıra gelmemesi normal midir?

Dosya Numarasi: 2021EU2170XX
    DS-260 Gonderimi: 19/06/2020
    KCC Evrak Gönderimi: 26.01.2021

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GKC çok normal. çünkü temmuz için sadece 18 mülakat verildi.
    ki zaten sizin halen evrak onayınız yok, mülakat alamazsınız şuan. evrak onayları şuan 9000lerde..

lütfen hazırladığımız siteyi takip edin;

• @GKC hocam bir adım öndesin bende 21binlerdeyim ama kcc hala evrak talebi mailini atmadı 🙂

• Merhaba
    Haziran ayı neredeyse bitmek üzere ve dünya genelinde çok az mülakat dağıtıldı.
    takip ettiğim kadarıyla Ankara yeni açıldığı için oraya mülakat verdiler.Başka yerlerde yok.Acaba artık mülakat vermeme gibi bi stratejileri olabilir mi?

• @akdeniz 15 temmuz ve bayram haftası oldugu için geçen hafta ve bu hafta mail gelmedi..bu haftalar temmuzdaki bayram ve 15 temmuza denk geliyor tahminen görüşme mailleri 1 ve 2 temmuzda atılaçak..bu benim tahminim tabikide ama asagıda tahmini görüşme tahminlerimi yazdım

1-2 TEM - 5-6 AGUS
    8-9 TEM - 12-13 AGUS
    29-30 TEM - 26-27 AGUS
    5-6 AGUS - 2-3 EYLÜL
    12-13 AGUS - 9-10 EYLÜL
    19-20 AGUS - 16-17 EYLÜL
    26-27 AGUS - 23-24 EYLÜL

YUKARIDAKİ TAHMİNİDİR İLK VERİLEN MÜLAKAT TARİHİNE İSTANEDEN MANTIK YÜRÜTÜP YAPILMAKTADIR..İLK TARİHTEN 29 VE 30 SAYARAK YAPILDIGINDA TAM DENK GELİYOR ..TABİKİ BU TARİHLERDE ABD İLE İLGİLİ BİR TATİL V.B. KONSOLOSLUGUN KAPANACAK DURUMU OLMAMASI DURUMUNDA..

• @godzilla1923 yani 1 ay arayla mi mailler gelecek mesela onay maili geldiğin de mülakat maili 1 ay sonra mi gelecek ? yoksa onay mailinde mülakat tarihi oluyor mu? o zaman da mülakatı mi 1 ay sonraya veriyolar?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

35

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |