Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goblis merhaba yani o halde bu durumda ds260 açtırıp yeni pasaport girmeye gerek yok dediginiz gibi eylül ayında verseler mülakatı benim eski pasaport subat 2022 de bitiyor yetiyor olacak ama yine de agustos gibi yeni pasaport cikarttirip ankara konsolosluğuna götürmem yeterli olacak KCc ye yenisini yollamadan doğru mu anladım ? cevap için teşekkürler.

• ⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur Evet dediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ayrıca @crazycells in de belirttiği gibi mülakat randevunuz belli olunca konsolosluğa yeni pasaportunuzla ilgili bilgi verebilirsiniz.

• @crazycells hocam selamlar,

Bana henuz mulakat maılı gelmedı.
    Evlılıkten dolayı surecı bıraz gec baslatmıstık sanırım ondan gelmedı dıye dusunuyordum.

Ancak bugun bıraz bakınca; hem cnsı benden yuksek ama ds260 ı benden once dolduran ve onayı benden once gelenler mulakat almıs , hem de cn'sı benden dusuk olup formu benden gec submıt edıp benden gec onay alıp mulakat alan arkadaslar var.

Bu durumun mantıklı bır acıklaması var mıdır ? Yoksa yıne ağam bizimle eğlenir mi ? 🙂

Konsolosluğa ve KCC'ye mail attım nıye bana mulakat gelmedı kardesım hayırdır dıye ama cevap vermedı vıcdansızlar 😕

• @muhalif bir sonraki postada gonderilen mulakat maillerinden biri size olucaktir muhtemelen. Ilk girenlerin mulakat tecrubesini okuyarak bunu bir avantaja cevirip psikolojik olarak daha hazirlikli girebilirsiniz mulakata:)

• Yasaklı

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. Ben 14 haziran pazartesi Türkiye den Azerbaycan’a gideceğim gezmek için. Birkaç ay kalabilirim orada. Olurda ben Azerbaycandayken mülakat maili gelirse 14 gün önceden Türkiye de mi olmam gerekiyor?

Hem TC hem Azerbaycan vatandaşıyım. Türk vatandaşları için 14 gün şartı var mı onu merak ediyorum. Green kartı Azerbaycan vatandaşı olarak kazandım.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Vatandaşı olmaktan bağımsız, en az son 10 gündür Türkiye'de bulunmanız lazım.

Ankara'nın açıklamasına göre:

COVID-19 önlemleri çerçevesinde, Türkiye Misyon tesislerine giriş, fiziksel olarak en az son 10 gündür Türkiye’de olan bireyler ile sınırlıdır.

• Yasaklı

@Sono Çok teşekkür ederim.

• @gucarslan Tavsiyeniz üzerine oturum evraklarımla birlikte KCC'ye 19. Mayıs tarihinde mail attım. Neredeyse bir ay oldu ama herhangi bir dönüş olmadı. Daha önce evrak onayı için attığım iki mail'e haftalar sonra forumdaki diğer kişilere gelen standart mesaj geldi. Bu süreci hızlandırmanın bir yolu var mıdır sizce? Hatırlatma maili yazmamın bir faydası olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Min333 yazabilirsiniz ama şuan herkes için mail süreleri min. 1 ay oldu KCC'nin.
    nasıl derseniz, ister yazın.. ister bekleyin. ama hatırlatma mailinize de 1 ay sonra döneceklerine neredeyse eminim.

• @gucarslan teşekkür ederim. Tekrar bir mail yazdım. İlk mail'e ya da ikincisine olumlu bir yanıt alacağıma dair umutluyum :)..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam selamlar,

Bana henuz mulakat maılı gelmedı.
    Evlılıkten dolayı surecı bıraz gec baslatmıstık sanırım ondan gelmedı dıye dusunuyordum.

Ancak bugun bıraz bakınca; hem cnsı benden yuksek ama ds260 ı benden once dolduran ve onayı benden once gelenler mulakat almıs , hem de cn'sı benden dusuk olup formu benden gec submıt edıp benden gec onay alıp mulakat alan arkadaslar var.

Bu durumun mantıklı bır acıklaması var mıdır ? Yoksa yıne ağam bizimle eğlenir mi ? 🙂

Konsolosluğa ve KCC'ye mail attım nıye bana mulakat gelmedı kardesım hayırdır dıye ama cevap vermedı vıcdansızlar 😕

Yakin zamanda mulakat tarihi alacaksiniz diye tahmin ediyorum, maalesef neye gore belirlediklerinden ben de emin degilim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ayrica Temmuz ayinda daha ne kadar mulakat tarihi vereceklerini de bilmiyoruz, su an sadece 8 Temmuz tarihi gorunuyor forum cizelgesinde...

Sanirim 1 hafta da kurban bayrami tatili icin gidecek, ama Temmuz ayina daha cok mulakat koyacaklarini umuyorum.

• 10 Mayıs tarihinde "Siz istemiyorsunuz ama evrakları göndereyim mi artık ne yapayım?" diye attığım maile dönüş aldım. Şu adrese, şu formatta gönderebilirsiniz diye cevap verdiler. İlk mesajdaki istenen evraklar haricinde bir şey yoktur diye düşünüyorum.

Sadece ben GC çıktığı zaman ve DS formunu doldururken çalışmıyordum, şansıma da bugün işe başladım. Sorun olur mu bu durum sizce bugün yarın evrakları toparlayıp göndersem? Yoksa güncelleme yaptırmam şart mıdır?

• Selamlar, AIS kaydı oluşturmaya çalışıyorum fakat geçen hafta perşembe günü mülakat davet maili gelmesi rağmen ve statüm Transit'den Ready'ye geçmiş olmasına rağmen CN için "mülakat için hazır değil " diyor, AIS kaydı oluşturan varmı? tşk.

• Merhabalar. Aklıma takılan bazı noktalar için fikrinizi merak ediyorum.
    İlk olarak Excel tablosunu incelediğimde KCC'den evrak talebi 39XXXlere gelmiş olduğunu görüyorum. Fakat forumu inceleyince yoğunlukta olarak 20XXXlerde olduğu bilgisini edindim. Acaba Excel tablosunda bir yanlış doldurma söz konusu olabilir mi ya da ben mi yanlış yorumladım? Eğer 30XXXlerde olan ve evrak talebi gelmiş olan varsa buradan yazabilir mi?
    İkinci olarak gideceğim yer kesin olmadığı için DC260'ı doldururken o kısmı boş bıraktım. KCC'den gelen evrak talebinden sonra formu açtırmayı planlıyorum. Acaba boşa zaman mı kaybediyorum diye düşünüyorum. Bu konuda konsolosluğun yeni açılmasını da baz aldığımızda tavsiyeleriniz nelerdir?
    Üçüncü olarak da 31XXXlere sıra gelmesinin olasılığının düşük olduğunun farkındayım. Excel'de 31XXX kadar 563 kişinin Türkiye'den katıldığını düşünürsek konsolosluk Eylül ayının sonuna kadar her ay en az 200 başvuruyu işleme alabilir mi? Bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Diğer vize türlerinin de bugün açılması GC sürecini yavaşlatır mı?
    Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• @Gigi08, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar. Aklıma takılan bazı noktalar için fikrinizi merak ediyorum.
    İlk olarak Excel tablosunu incelediğimde KCC'den evrak talebi 39XXXlere gelmiş olduğunu görüyorum. Fakat forumu inceleyince yoğunlukta olarak 20XXXlerde olduğu bilgisini edindim. Acaba Excel tablosunda bir yanlış doldurma söz konusu olabilir mi ya da ben mi yanlış yorumladım? Eğer 30XXXlerde olan ve evrak talebi gelmiş olan varsa buradan yazabilir mi?
    İkinci olarak gideceğim yer kesin olmadığı için DC260'ı doldururken o kısmı boş bıraktım. KCC'den gelen evrak talebinden sonra formu açtırmayı planlıyorum. Acaba boşa zaman mı kaybediyorum diye düşünüyorum. Bu konuda konsolosluğun yeni açılmasını da baz aldığımızda tavsiyeleriniz nelerdir?
    Üçüncü olarak da 31XXXlere sıra gelmesinin olasılığının düşük olduğunun farkındayım. Excel'de 31XXX kadar 563 kişinin Türkiye'den katıldığını düşünürsek konsolosluk Eylül ayının sonuna kadar her ay en az 200 başvuruyu işleme alabilir mi? Bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Diğer vize türlerinin de bugün açılması GC sürecini yavaşlatır mı?
    Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Merhaba;
    KCC ya evrak talebi yapmıyor ya da çok geç yapıyor. Bu sebeple goodluck davasında avukatımız evrak talebi beklemeden evraklarınızı gönderin diye bize bilgi verdi. Ben zaten ondan da önce göndermiştim. Zaten geçen yıl evrak talebi istemeden yollayanların evrakları onaylandı ve hatta mülakat alanlar var. Bu sebeple beklemeden evraklarınızı göndermenizi öneririm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@borai, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

10 Mayıs tarihinde "Siz istemiyorsunuz ama evrakları göndereyim mi artık ne yapayım?" diye attığım maile dönüş aldım. Şu adrese, şu formatta gönderebilirsiniz diye cevap verdiler. İlk mesajdaki istenen evraklar haricinde bir şey yoktur diye düşünüyorum.

Sadece ben GC çıktığı zaman ve DS formunu doldururken çalışmıyordum, şansıma da bugün işe başladım. Sorun olur mu bu durum sizce bugün yarın evrakları toparlayıp göndersem? Yoksa güncelleme yaptırmam şart mıdır?

şart değil. siz evraklarınızı gönderin talep edildiği gibi..
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, AIS kaydı oluşturmaya çalışıyorum fakat geçen hafta perşembe günü mülakat davet maili gelmesi rağmen ve statüm Transit'den Ready'ye geçmiş olmasına rağmen CN için "mülakat için hazır değil " diyor, AIS kaydı oluşturan varmı? tşk.

merhaba. gruptaki diğer arkadaşımız da sizin gibi oluşturamadı.
    geçen senelerden de aşina olunan bir durummuş, sisteme bazen geç düştüğü oluyormuş.
    ama büyük bir sıkıntı değil AIS kaydı. mülakattan 1 gün önce bile doldursanız olur.
    gruptan başaran arkadaşlar olursa size de bilgi vereceğim..

• Arkadaşlar KCC'den evrak talebi gelmedi fakat katıldığım davanın benle ilgilenen avukatı evraklarımı göndermem gerektiğini bildiren bir mail attı.
    Evraklar hakkında bi kaç sorum olacak;
    Polis belgesi (Adli sicil kaydı) nı e-devlet üzerinden İngilizce aldım onda sıkıntı yok ama diğer belgeler Doğum( vukuatlı nüfus kayıt örneği) ve Askerlik belgesini Türkçe veriyor e-devlet ten '' Askerlik durum belgesi '' haricinde orjinal 'Terhis Belge'm mevcut bunlarıda İngilizceye cevirtmek zorundamıyız..?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur37 merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!
    mülakata ankara'da girecekseniz evraklarınız türkçe olabilir.

bu başlığın ilk iletisinde evraklarla ilgili bütün detayları bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |