Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba daha henüz green card ssn vs olmadan hatta abd'ye giriş yapmadan sigorta teklifi alabileceğim yer vs varmı acaba bilğiniz varmı

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@knnrn, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@erbatur Şurada yazılanlara bir göz atın: https://yesilkartforum.com/forum/topic/550/araç-sigortası-hesaplama

Ben kendim ve eşim için uzun bir süre (2 sürücü, 2 araç için full coverage) aylık 330 dolar civarında primler ödedim, 6 aylık 2000 dolar yani. Texas ehliyetimiz olsa da yeni olduğu için fiyatlar yüksek çıkıyor.

6 ay önce Root'a geçtim, ödediğim rakam yarıya düştü. Geçenlerde Root'un yenileme zamanı gelmişti. Diğer firmalara bakayım dedim, artık ehliyetim neredeyse 2 yıllık olduğu için ucuzlamıştır diye. Ama en düşük aylık 250 dolar verdiler. Root için 6 aylık 800 dolar ödedim. Kapsamı da çok geniş.

Uninsured/underinsured motorist, adından da anlaşılacağı üzere sigortası olmayan veya kapsamı çok düşük olan bir sürücü size çarparsa (karşı taraf hatalı) aracınıza veya size gelecek masrafları karşılıyor. Böyle bir durumda bu kapsam yoksa, çarpan kişiyi dava etmekten başka çareniz kalmıyor. Bu davalar da genelde yıllar sürüyor ve sonunda elinize hiçbir şey geçmeyebiliyor. Sigortasız veya minimum sigortaya sahip sürücü sayısı çok fazla. İptal etmenizi kesinlikle önermem.

Root'u çok övdüm ama onun da sonu geldi. Her poliçede fiyatı yükseliyordu. En son 6 aylık 1000 dolar olan poliçe için 1200 dolarlık yenileme olacağını söylediler. Ben de fiyat araştırması yaptım. State Farm aynı kapsamı evin kiracı sigortası ile birlikte aylık 140 dolara verdi. Üstelik 6 aylık peşin ödeme değil aylık taksitle ödeme şeklinde. Ben de State Farm'a geçtim.

Ucuza araç sigortası yapan firmanın kaza sonrası kişiye olan ilgisi ve hasar onarım bedelini ödemelerinde zorluk çıkartması gibi hususlarıda göz önüne aldınızmı?
    Yada bizim buradaki "şikayet var" tarzı şikayet edilen firmalar hakkında bilgi alınacak bir platform varmı?

• @kartalveat, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@erbatur Şurada yazılanlara bir göz atın: https://yesilkartforum.com/forum/topic/550/araç-sigortası-hesaplama

Ben kendim ve eşim için uzun bir süre (2 sürücü, 2 araç için full coverage) aylık 330 dolar civarında primler ödedim, 6 aylık 2000 dolar yani. Texas ehliyetimiz olsa da yeni olduğu için fiyatlar yüksek çıkıyor.

6 ay önce Root'a geçtim, ödediğim rakam yarıya düştü. Geçenlerde Root'un yenileme zamanı gelmişti. Diğer firmalara bakayım dedim, artık ehliyetim neredeyse 2 yıllık olduğu için ucuzlamıştır diye. Ama en düşük aylık 250 dolar verdiler. Root için 6 aylık 800 dolar ödedim. Kapsamı da çok geniş.

Uninsured/underinsured motorist, adından da anlaşılacağı üzere sigortası olmayan veya kapsamı çok düşük olan bir sürücü size çarparsa (karşı taraf hatalı) aracınıza veya size gelecek masrafları karşılıyor. Böyle bir durumda bu kapsam yoksa, çarpan kişiyi dava etmekten başka çareniz kalmıyor. Bu davalar da genelde yıllar sürüyor ve sonunda elinize hiçbir şey geçmeyebiliyor. Sigortasız veya minimum sigortaya sahip sürücü sayısı çok fazla. İptal etmenizi kesinlikle önermem.

Root'u çok övdüm ama onun da sonu geldi. Her poliçede fiyatı yükseliyordu. En son 6 aylık 1000 dolar olan poliçe için 1200 dolarlık yenileme olacağını söylediler. Ben de fiyat araştırması yaptım. State Farm aynı kapsamı evin kiracı sigortası ile birlikte aylık 140 dolara verdi. Üstelik 6 aylık peşin ödeme değil aylık taksitle ödeme şeklinde. Ben de State Farm'a geçtim.

Ucuza araç sigortası yapan firmanın kaza sonrası kişiye olan ilgisi ve hasar onarım bedelini ödemelerinde zorluk çıkartması gibi hususlarıda göz önüne aldınızmı?
    Yada bizim buradaki "şikayet var" tarzı şikayet edilen firmalar hakkında bilgi alınacak bir platform varmı?

State Farm en bilinen ve en büyük sigorta firmalarından biri. Cirosu 80 milyar dolar civarı. Firmanın adını ve reviews yazarsanız Google’a bütün firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Genel araştırmalar için “top 5 auto insurance companies” gibi aramalarla, bir çok değerlendirme yapan siteye ulaşabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartalveat Evet, @Ryback de dediği gibi State Farm en büyüklerden biri. Daha önce yaptığımız bir kazada karşı tarafın sigortasıydı ve hiçbir zorluk çıkarmadı.

• @Ryback, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@kartalveat, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

........... Firmanın adını ve reviews yazarsanız Google’a bütün firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Genel araştırmalar için “top 5 auto insurance companies” gibi aramalarla, bir çok değerlendirme yapan siteye ulaşabilirsiniz.

Bilgi için teşekkür ederim.
    Bu yanıtınızla bir taşla iki kuş vurmuş gibi oldum.
    Sigorta haricinde ayrıca google aramadan araştırmanın kısa yolunuda öğrendim.

• 2012 toyota Prius - New York - Tek sürücü
    2020 - Kasım ABD ehliyet

250$ ödüyorum. 6-7 firmaya sordum hepsi bu 400+ fiyat çıkardılar. Ve sigorta minimum kapsamda. Liberty mutual ile yaptırdım. Aralıklarla fiyat alıyorum ama hala düşmedi fiyat.

• ⭐⭐⭐

@M-Emir ne kadar sure icin? 1 aylik mi, 6 aylik mi? Bir de sigortalarda da credit history gibi bir durum var. Emin degilim ama surekli sorgulamanin da olumsuz etkileri olabilir.

• @keysnambır 1 aylık fiyat. Öyle mi bunu bilmiyordum. Baya bir sorgulama yaptım ama fiyat hep aynı çıktı. Biraz ara vereyim o halde. Çok pahalı çıkıyor sigorta neden bilmiyorum sanırım ny yüksek.

• ⭐⭐⭐

@M-Emir "what affects insurance rates" diye googleda aratirsaniz fiyati etkileyen bircok kriter oldugunu gorebilirsiniz. Sigorta minimum derken, sadece liability mi demek istediniz yoksa kapsamin ufak oldugunu mu? Sadece liability 250 ise fazlaymis (new york icin fiyatlari bilemiyorum, texasa gore dusundum). Cezaniz var mi?

• ⭐⭐⭐

@M-Emir Baska bir konuya bakarken 4 kazaya karistiginizi gordum simdi. (tekrar bakinca bunlardan sadece birini sigortaya bildirmissiniz sanirim dogru anladiysam) https://yesilkartforum.com/forum/post/203141 Bu da etkileyebilir.

• @keysnambır evet ama sigorta şirketi suç sizde olmadığı sürece sigortanız artmaz dedi. Bildirmeden once bu teyidi aldım.

• ⭐⭐⭐

@M-Emir Su sekilde kapsami paylasmaniz mumkun mu? https://yesilkartforum.com/forum/post/128363

• ⭐⭐

Sahip olduğumuz aracı geçici olarak 1 ay bir arkadaşımız kullanacağında ne yapıyoruz. Sigortaya bildirmemiz gerekiyor sanırım. Polise falan yakalandığında sorun olmaması için. Acaba sigorta ciddi bir fark ekliyormu prime.

• ⭐⭐⭐

• @keysnambır telefondan beceremedim eklemeyi PC üzerinden ilk.firsatta atacağım.

• ⭐⭐⭐

@M-Emir Su mesajda NY icin 270 gordum. https://yesilkartforum.com/forum/post/205946 Isterseniz baslikta NY icin baska bilgi paylasan var mi diye bir inceleyin isterseniz. NY’ta normalde pahali olabilir.

• Sigorta fiyatini etkileyen onemli faktorler:

Yas
    Medeni durum, cocuklu olup olmama
    Surus gecmisi (kazalar, ticketlar, cezalar)
    Kredi skoru
    Ehliyet yasi (kac yil gecmis ilk ehliyetten bu yana)
    Yer
    Yillik yapilan mileage
    Meslek

• ⭐⭐

...bizimm burdaki sigorta sirketleri, amerika sirketleri gibi pek fazla incelemiyorlar.surucu 25 yasin altindaysa belki sigorta ucreti biraz yuksek olur.her arabanin bir market degeri vardir,sigortalar ona bakarlar,arabayi kac kisi kullanacak ona bakarlar, bazilari senede 10.000 km den az yaparlar sigorta parasi azalir.bir kaza yani sigortadan claim halinde sigorta excess parasi ister,arac tamir edilir ama sigortaya excess denen para odenir, 25,000 dolarlik araba misal olarak tamam sigorta yapiyorum ama senin excess 750 $ olacak 1500 dolar sigorta parasi odiyeceksin, okay eger 1000 dolar excess odemeyi kabul edersen sigorta ucretini daha asagi dusurecegiz derler,

....benim arabam 4 yildir ayni sirketteydi yillik 1000 dolar civarinda sigorta parasi oduyordum gecen sene gonderdikleri policede fiati iki misli yapmislar,diger sigorta sirketlerini aradim onlardada 2000 den asagi sigorta yapani bulamadim.,buyuk bir super marketler zincirinin sigortasi var,nette forum doldurdum, eger yilda 5000 km den az yol yaparsan 800 dolara sigorta yapariz dediler,ortalikta zaten covit-19 var arabayla gezilecek zaman degil. bende okay dedim,yilda 10.000 km yaparsam ,1300 dolar istemislerdi..eski zamanlarda sigorta yaparken daha evvelden kaza yaptinmi trafik cezasi aldinmi,alkollu arac surerken yakalandiinmi gibi sorular sorarlardi.
    ..amerikanin bir cok seyi australyaya ters geliyor,ev alim satislari,ev borcu odemeleri gibi.amerika yinede ruyalar ulkesidir...

• Merhaba arkadaslar 2021 model toyota rav4 almayi dusunuyorum. Esim ehliyetini yeni aldi ama Turkiyede 5 yildir ehliyeti vardi. New jerseyde yasiyoruz ortalama sigorta fiyatimiz ne kadar olur bilgisi olan var mi ?

• @ahmetemre Tahmini rakam veremem şahsen ama yeni araç ve (Türkiye'deki ehliyet geçmişi geçersiz olduğu için) deneyimsiz sürücü için firmalar normale oranla yüksek fiyatlar verebilirler. En iyisi farklı firmalardan quote almaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |