Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ekşisözlükte yazılana göre F1 vizeleri için 2021 yılı içerisinde randevular verilmeye başlanmış. Randevusu iptal olanlara, yeni tarih e-mail olarak gidiyormuş.

Belki DV görüşmeleri de başlar.

• ⭐⭐

@Ismail-Peynirci, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, dv 2022 tarihlisiyim. eşimi benimle birlikte amerikaya gelmek konusunda ikna edemedim.Son noktaya kadar eşimi ikna etmek için gayret gösterip son noktada gelmezse amerikaya yalnız gitmeye kararlıyım. eşim ds 260 formunu doldurmuyor. ve benim doldurmam için gerekli olan eski adres, işyeri bilgileri gibi konuları bana söylemiyor. ds 260 formunda ''is your spouse immigrating to the u.s. with you?'' yes yazsam ve eşimin ds 260 formunu dolduramamış olsak benim sürecim olumsuz etkilenirmi? yani "sen eşimle geleceğim demişsin ama eşinin ds 260 formu ve evrakları eksik olduğu için senin sürecin tamamlanmamış" derler mi?

Öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

Asıl talihlinin siz olduğunu varsayıyorum. Eşiniz de sizinle gelecek gibi formları doldurun. İş okul vs bildiğiniz kadarıyla girin. İkna etmek için daha önünüzde hayli zaman var. Eğer olmazsa ve siz de gitmekte kararlıysanız mülakata tek gider, eşinizin gelmeyeceğini söylersiniz. Herhangi bir sorun olmaz, sadece size vize verilir.

• Merhaba

Öncelikle bu forumda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Birkaç sorum olacaktı. DS260 formu doldurup gönderdim. Social Media kısmını girerken 2 sosyal medya hesabımdan birini unutmuşum.

-Eksik sosyal medya hesabı bilgilerini eklemek için DS 260 Formunu yeniden açtırmam gerekir mi? Yoksa eksik bilgiyi (eğer nasip olursa) konsolosluktaki mülakat sırasında kendim bahsederek verebilir miyim?
    -Formu yeniden açtırmak süreçlerde gecikmeye neden olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratehm bunun için formu actirmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@muratehm, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba

Birkaç sorum olacaktı. DS260 formu doldurup gönderdim. Social Media kısmını girerken 2 sosyal medya hesabımdan birini unutmuşum.

-Eksik sosyal medya hesabı bilgilerini eklemek için DS 260 Formunu yeniden açtırmam gerekir mi? Yoksa eksik bilgiyi (eğer nasip olursa) konsolosluktaki mülakat sırasında kendim bahsederek verebilir miyim?

Sayın @gucarslan 'ın dediğine ek olarak konsolosluğun ek bilgi talep etmesi halinde beyan etmeniz daha doğru olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Programmer Hiç bir evrağım da yok o soyadı, ilkokul diplomamda bile yok, bilemedim açtırmalı mıyım ?. Annem, babam ve kendim için o soruya evet demem gerekecek sanırım. KCC mail adresi hangisi form açtırmak için ?

Hiçbir evrakta olmasa bile vukuatlı nüfus kağıdında çıkar bu değişiklik. Bu belgeyi mülakat için Doğum Belgesi olarak hazırlamak zorundasınız. O yüzden her aile bireyi için eski soyadını belirteceksiniz.

• @Programmer Neden her aile bireyi için belirtmeliyim, eşim ve çocuğum hiç eski soyadımla alakalı olmadılar, ben 4 yaşında iken olmuş olay. Bir tek babam için belirtmem gerek sanırım o da formda hangi bölümde belirtmeliyim bulamadım.

• @gucarslan Çok teşekkürler, aile bireyleri konusunda kafam karışık, 4 yaşında soyadım değişmiş, bu durum da ben kendim için ve annem babam için belirtmem lazım sanırım, Formda babam ve annem için bu değişikliği belirtebileceğim bir yer var mı ?

• @gucarslan MAİL TESLİM EDİLEMEDİ DİYOR, FARKLI BİR MAİLDEN GÖNDERSEM SORUN OLUR MU ACABA.

• @gucarslan Aşağıdaki alıcılara veya gruplara teslim edilemedi:
    [email protected] ([email protected])
    İletiniz teslim edilemedi. Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) alıcının etki alanının mevcut olmadığını bildirdi.
    Alıcıyla başka bir yöntemle (örneğin telefonla) iletişim kurarak e-posta yöneticisine etki alanının etki alanı kayıt şirketinde düzgün bir şekilde kaydedilmediğini söylemesini isteyin. Aşağıda görüntülenen hata ayrıntılarını verin. Bu sorunu büyük olasılıkla yalnızca alıcının e-posta yöneticisi çözebilir.
    Daha fazla bilgi ve bu sorunu çözmeye yönelik ipuçları için bkz. https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=389361.

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@muratehm, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba

Sayın @gucarslan 'ın dediğine ek olarak konsolosluğun ek bilgi talep etmesi halinde beyan etmeniz daha doğru olacaktır.

@Sono @gucarslan teşekkürler

• ⭐⭐

• KCC'nin isteyeceği evrakların listesini eksiksiz olarak sağlayabilecek var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ALS ufak bir harf hatası olmus, sağolsun sn. @goblis düzeltmiş.
    şuan ulaşıyor olması lazım mailiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Çok teşekkürler, aile bireyleri konusunda kafam karışık, 4 yaşında soyadım değişmiş, bu durum da ben kendim için ve annem babam için belirtmem lazım sanırım, Formda babam ve annem için bu değişikliği belirtebileceğim bir yer var mı ?

formda ilgili kısım içinde anne babanız ile ilgili bir bölüm olduğunu hatırlamıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer Neden her aile bireyi için belirtmeliyim, eşim ve çocuğum hiç eski soyadımla alakalı olmadılar, ben 4 yaşında iken olmuş olay. Bir tek babam için belirtmem gerek sanırım o da formda hangi bölümde belirtmeliyim bulamadım.

kendi aile bireylerinizin (es, çocuk) o eski soyadı ile alakalari yok. o yüzden belirtmenize de gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recentibus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

KCC'nin isteyeceği evrakların listesini eksiksiz olarak sağlayabilecek var mı acaba?

forumda, çekiliş yılınız ile alakalı başlıklara bakmanız yeterli.
    lütfen linkteki başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@recentibus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

KCC'nin isteyeceği evrakların listesini eksiksiz olarak sağlayabilecek var mı acaba?

forumda, çekiliş yılınız ile alakalı başlıklara bakmanız yeterli.
    lütfen linkteki başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

Çok teşekkürler

• @gucarslan TŞK LER ULAŞTI MAİLİM.

• @gucarslan BENDE HATIRLAYAMADIM ,HER AİLE BİREYİ İÇİN GİRİN DİYORLARDA, SADECE BENİ İLGİLENDİREN BİR DURUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM, EŞİM,KIZIM,ANNEM VE BABAM LA İLGİLİ BİR YER YOK BU DURUMU BELİRTMEM GEREKEN DİYE.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |