Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan BENDE HATIRLAYAMADIM ,HER AİLE BİREYİ İÇİN GİRİN DİYORLARDA, SADECE BENİ İLGİLENDİREN BİR DURUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM, EŞİM,KIZIM,ANNEM VE BABAM LA İLGİLİ BİR YER YOK BU DURUMU BELİRTMEM GEREKEN DİYE.

Formda anne babanın eski veya değiştirilmiş soyadlarını soran bir bölüm yok.
    Sizin durumunuzda sadece kendiniz için eski soyadınız belirtmeniz yeterlidir. Eşiniz ve çocuklarınızı ilgilendiren bir durum değil.

• @Programmer TŞK LER İYİ Kİ VARSINIZ. SAYGILAR

• Merhaba, ingiltere'den dv kazanan veya daha önce kazanmış olan var mı?

• Selam arkadaşlar, Ben İsmail 2022 Yeşil Kart talihlisiyim ve DS-260 formunu 10 gün önce gönderdim. Ben 2021 yazı için Work and Travel programına başvuru yaptım ve Meksika'dan veya başka ülkelerden J1 vizesi alma ihtimalim var. Ama şu an için bu sürece başlayıp başlamama konusunda tam olarak emin değilim, yardımınıza ihtiyacım var.

1-) Sizce Yeşil Kart talihlisi olduğumdan dolayı J1 vizesi için ret alma ihtimalim var mıdır? Ya da J1 vizesine başvuru yapmam Yeşil Kart sürecimi kötü yönde etkiler mi?

2-) Ayrıca, bildiğiniz üzere Türkiye'deki ABD Büyükelçiliğin'nin Yeşil Kart görüşmelerini başlatıp başlatmayacağı şu an için belirsiz. Sizce J1 vizesine başvuru yapıp, kabul alırsam Yeşil Kart sürecine Amerika'da AOS ile devam etmem mi? Yoksa, hiç risk almadan Türkiye'de görüşmelerin başlamasını beklemem mi mantıklı?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

• Merhaba dv 2022 için mülakatlar ne zaman başlar acaba ? normalde ekimde ama malum pandemi var bu süreç uzar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer TŞK LER İYİ Kİ VARSINIZ. SAYGILAR

lütfen forumda iletilerinizi küçük harf kullanarak yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aİ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ingiltere'den dv kazanan veya daha önce kazanmış olan var mı?

ilgiltere DV çekilişine katilamiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba dv 2022 için mülakatlar ne zaman başlar acaba ? normalde ekimde ama malum pandemi var bu süreç uzar mı?

bunu şuan için bilemeyiz. normalde beklenen 1 ekim itibariyle başlaması ama şuan için hiçbir DV2022 talihlisi icin KCC evrak işlemiyor. bu da 1 ekim için çok fazla umutlu olmamak gerektiğini gösteriyor bizlere.

• @gucarslan
    Süreç çok yavaş ilerlese bile illa gidenler olur sanırım değilmi ? Case Numaram İlk 1500 de.
    Geçen sene pandemiden dolayı çoğu kişi gidememiş sanırım.Geçen sene Case Numarası çok düşük olanlardan gidenler olmuşmudur sizce ?
    Buna ulaşabiliceğimiz bir kaynak varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isoceylan99, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selam arkadaşlar, Ben İsmail 2022 Yeşil Kart talihlisiyim ve DS-260 formunu 10 gün önce gönderdim. Ben 2021 yazı için Work and Travel programına başvuru yaptım ve Meksika'dan veya başka ülkelerden J1 vizesi alma ihtimalim var. Ama şu an için bu sürece başlayıp başlamama konusunda tam olarak emin değilim, yardımınıza ihtiyacım var.

1-) Sizce Yeşil Kart talihlisi olduğumdan dolayı J1 vizesi için ret alma ihtimalim var mıdır? Ya da J1 vizesine başvuru yapmam Yeşil Kart sürecimi kötü yönde etkiler mi?

2-) Ayrıca, bildiğiniz üzere Türkiye'deki ABD Büyükelçiliğin'nin Yeşil Kart görüşmelerini başlatıp başlatmayacağı şu an için belirsiz. Sizce J1 vizesine başvuru yapıp, kabul alırsam Yeşil Kart sürecine Amerika'da AOS ile devam etmem mi? Yoksa, hiç risk almadan Türkiye'de görüşmelerin başlamasını beklemem mi mantıklı?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

DS260 formunu doldurmak, artik yasal olarak göçmen statüsü kazanmak istediğinizi belirtmeniz anlamina geliyor. bu, sahip olduğunuz / olacağınız / olmayı planladığınız diğer vizelerin süreçlerini belirli şekilde etkileyebilir.

eğer J1 planınız varsa ve başvuru yapmayı düşünüyorsanız karar her zaman konsolsoluktadir. mülakat ve abd girişinde diger statünüz (dv vize başvurusu) gorunecektir. bu yüzden her ihtimale hazırlıklı olmanızda fayda var.

elbette %100 olumlu / olumsuz karar çıkacaktır demek değil bu. ama sonuçlara hazırlıklı olmak ve en doğrusu.

ayrica bir şekilde and'ye yasal yollarla girip gerekli süreyi doldurduysaniz elbette aos yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Süreç çok yavaş ilerlese bile illa gidenler olur sanırım değilmi ? Case Numaram İlk 1500 de.
    Geçen sene pandemiden dolayı çoğu kişi gidememiş sanırım.Geçen sene Case Numarası çok düşük olanlardan gidenler olmuşmudur sizce ? Buna ulaşabiliceğimiz bir kaynak varmı ?

case numaranız oldukça düşük.
    ankara özelinde konuşacak olursak; DV2021'de case numarası 50'nin altında olan arkadaşımız bile mülakat alamadı. halen bekliyor. normalde ekim sonu gibi mulakatini yapıp neredeyse 1 yıldır abd'de olması gerekirdi ama olamadi. kısaca, şuan tr'den kimse mülakat haliyle de vize alamadi.

ama dünyada elbette vize alanlar oldu. olmaya da devam ediyor. bu yorumun sadece ankara özelinde, bunu unutmayın.

dünyada verilen vizeler icin hazırladığımız aşağıdaki siteyi inceleyebilirsiniz.

link 🔗

• @gucarslan 2022 ekim ayına kadar sıra bana gelmezse, gitme hakkımı kaybediyorum değilmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1 30 eylul, bütün çekiliş yılları için son tarihtir ve alınamayan vize hakkı kaybolur.

• @gucarslan Anladım teşekkür ederim. Sıra gelmeme ihtimalina karşı bir sonraki çekilişede katılmam durumu eksi yönde etkilermi ?

Sıra belki gelmez diye bu seneki çekilişede katılsammı diye düşünüyorum. Eğer başvurursam 2.defa başvurmuş olucam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1 hiçbir sorun olmaz. bizde DV2021 ve DV2022'de kazanan arkadaşlarımız var. zaten DV2022'de vize alırsanız diger yılda kazanmış olsaniz bile devam etmezsiniz sürece.

• Iyi gunler herkese. Biz 2021 talihlileriyiz, DS260 formda en sonda KCC Case Number soruldugunda case number-imizi yaziyoruz amma yanlish kabul ediyor. Sorun nede olabilir?

• Merhaba arkadaşlar KCC den evrak isteği alan oldumu bu sene de sizce 2021 gibi mülakatlar olmayacağı söyleniyor bunu doğruluk payı nedir ?

• @beyc Yukarıda yazıldığı gibi henüz evrak talebi alan olmamış. Yabancı forumlara da baktım. Oralarda da alan yok henüz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ulvi-Ayyam, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Iyi gunler herkese. Biz 2021 talihlileriyiz, DS260 formda en sonda KCC Case Number soruldugunda case number-imizi yaziyoruz amma yanlish kabul ediyor. Sorun nede olabilir?

sanıyorum ki DV2022 talihlisisiniz.
    lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın.

ve o kısımda 0 (sifir)lari yazmadan girin case numaranizi.

• ⭐⭐⭐

@Programmer TŞK LER İYİ Kİ VARSINIZ. SAYGILAR

Rica ederim. Amacımız burada birbirimize yardımcı olmak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |