Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba;
    Form doldururken bir konuya dikkat etmemişim. Ben 4 yaşında iken babam mahkeme kararıyla soyadımızı değiştirmiş, bu durum sıkıntı yaratır mı acaba ?

• ⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba;
    Form doldururken bir konuya dikkat etmemişim. Ben 4 yaşında iken babam mahkeme kararıyla soyadımızı değiştirmiş, bu durum sıkıntı yaratır mı acaba ?

Sıkıntı olabilir. Formu doldururken "Have you ever used other names" soruna Yes diye cevap vermeniz gerekiyor. Buraya eski soyadınızı da yazacaksınız. Ayrıca bu soruya Amerika'ya gidecek herkes için aynı şekilde cevap vermeniz gerekiyor.
    Eğer formu gönderdiyseniz KCC'ye mail atarak formun açılmasını talep edebilirsiniz. Ama sabırlı olmanız gerekiyor. Malum bu aralar işler yavaş yürüyor. Formda önemli olan nokta doğru bilgiler vermek.

• ⭐⭐⭐

@smartcells Listeden Amsterdam'ı da silelim. O da başladı. Kaldı 3 tane 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Daha önce çalıştığımız kısımda. 2014/2015 yılları arasında 1 sene staj yaptığım yerin şuanki güncel bilgilerini bilmiyorum.Adres değişikliği vs.vs olmuş olabilir.
    Supervisor's Surnames gibi bilgileride hiç hatırlamıyorum. Eski çalıştığım yerlerden 1 sene staj yaptığım yeri girmesem problem olurmu ?

18 Yaşında iken çalışmıştım.

o zamanki bilgileri yazabilirsiniz, bir problem olmaz.

Firmanın adresini ve ismini hatırlıyorum, ama o zamanki çalıştığım kişilerin hiçbirinin ismini hatırlamıyorum.
    Supervisor's Surnames gibi isim,soyad gibi bilgiler istiyor. Yanlış bilgi girmekten korktuğum için hiç yazmasam problem olurmu ? aradan 7 Sene geçmiş.

• ⭐⭐

@osman-1 Eski arkadaşlardan vs hiç bir şekilde öğrenme imkanınız yoksa DO NOT REMEMBER yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Listeden Amsterdam'ı da silelim. O da başladı. Kaldı 3 tane 🙂

Ay hadi inşallah 🙂
    Ankara da başlasın da sizlerin heycanını görsek

• Yasaklı

@Sono Aşılama biraz daha artarsa ve vaka sayıları biraz daha düşerse bence Ankara da açılacak. Öyle inanmak istiyorum diyelim. 🙂

• Asıl talihlinin çocuğu olarak DS260'ı dolduruyorum,20 gün sonra lise mezunu olacağım,şuan değilim.
    Fakat forma lise mezunu diye mi belirtmeliyim yoksa daha mezun olmadığım için belirtmemelimiyim? KCC evrak istediğinde de mülakat saati geldiğinde de lise mezunu olacağım ne yazmalıyım forma?
    Teşekkürler!Asıl talihlinin çocuğu olarak DS260'ı dolduruyorum,20 gün sonra lise mezunu olacağım,şuan değilim.
    Fakat forma lise mezunu diye mi belirtmeliyim yoksa daha mezun olmadığım için belirtmemelimiyim? KCC evrak istediğinde de mülakat saati geldiğinde de lise mezunu olacağım ne yazmalıyım forma?
    Teşekkürler!

• merhaba, dv 2022 tarihlisiyim. eşimi benimle birlikte amerikaya gelmek konusunda ikna edemedim.Son noktaya kadar eşimi ikna etmek için gayret gösterip son noktada gelmezse amerikaya yalnız gitmeye kararlıyım. eşim ds 260 formunu doldurmuyor. ve benim doldurmam için gerekli olan eski adres, işyeri bilgileri gibi konuları bana söylemiyor. ds 260 formunda ''is your spouse immigrating to the u.s. with you?'' yes yazsam ve eşimin ds 260 formunu dolduramamış olsak benim sürecim olumsuz etkilenirmi? yani "sen eşimle geleceğim demişsin ama eşinin ds 260 formu ve evrakları eksik olduğu için senin sürecin tamamlanmamış" derler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver mezun yazabilirsiniz, sorun olmaz. zaten önemli olan babanızın mezuniyet bilgileri.

• @Programmer Hiç bir evrağım da yok o soyadı, ilkokul diplomamda bile yok, bilemedim açtırmalı mıyım ?. Annem, babam ve kendim için o soruya evet demem gerekecek sanırım. KCC mail adresi hangisi form açtırmak için ?

• Arkadaşlar form açtırmak için hangi maile yazmamız ve ingilizce tam olarak ne yazmamız gerekli ?

• formda jeoloji mühendisleri odasının üyesi olduğumu belirtmemin bir sakıncası olur mu? Türkiyede mühendis olarak imza atabilmek için yani mühendislik yapabilmek için yasal zorunluluk olarak mühendislik odalarına üye olmak zorundayız. Mühendis odaları siyasal paylaşımlar ve yayınlar yayınlıyorlar bu bizim sürecimizi etkiler mi?

• Daha önce soruldu mu bilmiyorum. Adreslerimizi yazarken e-devlette çıkan tarihleri mi baz almalıyız, yoksa gerçekten o tarihte nerede yaşadığımızı mı? Mesela ben 2013'de gitmişim ama ikametgahımı 2014'de almışım oraya.. Resmi olarak 2014 görünüyor yani. Hangisini yazmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkside gerçekte nerede kaldiysaniz onu yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ismail-Peynirci hiçbir sıkıntı olmaz merak etmeyin. sonuçta siz bunu mesleğiniz gereği yapıyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar form açtırmak için hangi maile yazmamız ve ingilizce tam olarak ne yazmamız gerekli ?

DS260'ı unlock etmek için 🔓
    [email protected] adresine
    e-mail başlığına: case numaranız (örnek: 2021EU00012345) / Unlock request

email içeriğine:

Name-surname: firstname (middlename) lastname
    Case Number: (örnek: 2021EU00012345)
    Date of Birth: ay/gün/yıl

Dear Sir/Madam,

Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.*

💡 eğer değişiklikleri bütün aile bireyleri için yapacaksanız ilgili metne "for all family members" ifadesini eklemeyi unutmayın!
    (Please unlock my DS260 form for all family members as I would like to make some revisions)

• @gucarslan hocam tarihlerde gerçekte kaldığım şekilde olsun değil mi? E devlette yazıldığı gibi değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkside e-devlet ile işiniz yok. asıl olan sizin gerçekte kaldığınız yerler / tarihler

• @gucarslan teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |