Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan @denttraveller Selamlar, son sayfada pasaport numarasında hata olduğu zaman sistem başvuruyu kabul etmiyor. Ben iki rakamın yerini karıştırmıştım, uyarmıştı formdaki ile uyuşmuyor diye. U harfi için de aynı durum olacaktır diye düşündüğümden, bir sorun olacağını sanmıyorum.

• Arkadaşlar merhaba.Ds-260 formumu doldurdum fakat formu yollamadan bir kaç sorum var.

-5 yıldır AÖF lisans kaydım var ama sınavlara hiç girmedim.Eğitim bilgilerine bunu yazmalı mıyım?
    -Amerika da yapmak isteğiniz meslek bölümüne business yazdım.Mülakatta göstereceğim 15 bin doların iş kurmak için yetersiz olduğu söylenir mi ?
    -2015-2018 arası şahıs şirketim vardı.Geçmiş iş bilgilerinde employer name ve jop title olarak ne yazmalıyım? Vergi levhasında ünvan yazmıyor sadece isim soyisim yazıyor.
    -En yüksek eğitim seviyesine hıgh school dıploma ve eğitim kurumu sayısı olarak 1 yazdım.Doğru mudur ?
    -Silahlı özel güvenlik sertifikam ve kimliğim var.(Güvenlik görevlisi olarak hiç çalışmadım).Askerlik yapmadım(2024'e kadar tecilli) ''Do you have any specialized skills or such as firearms,explosives,nuclear,biological or chemical experience'' sorusunu evet mi demeliyim ? Evet dersem açıklama olarak ne yazabilirim ?
    -''Can you speak and read languages other than your native language'' sorununa Beginner english,Elementary english,Intermediate english,Advanced english gibi seviye belirtebilir miyiz? Ya da English, Spanish gibi mi yazmalıyız ?

@gucarslan @crazycells

• @hurricane, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba.Ds-260 formumu doldurdum fakat formu yollamadan bir kaç sorum var.

-5 yıldır AÖF lisans kaydım var ama sınavlara hiç girmedim.Eğitim bilgilerine bunu yazmalı mıyım?
    -Amerika da yapmak isteğiniz meslek bölümüne business yazdım.Mülakatta göstereceğim 15 bin doların iş kurmak için yetersiz olduğu söylenir mi ?
    -2015-2018 arası şahıs şirketim vardı.Geçmiş iş bilgilerinde employer name ve jop title olarak ne yazmalıyım? Vergi levhasında ünvan yazmıyor sadece isim soyisim yazıyor.
    -En yüksek eğitim seviyesine hıgh school dıploma ve eğitim kurumu sayısı olarak 1 yazdım.Doğru mudur ?
    -Silahlı özel güvenlik sertifikam ve kimliğim var.(Güvenlik görevlisi olarak hiç çalışmadım).Askerlik yapmadım(2024'e kadar tecilli) ''Do you have any specialized skills or such as firearms,explosives,nuclear,biological or chemical experience'' sorusunu evet mi demeliyim ? Evet dersem açıklama olarak ne yazabilirim ?
    -''Can you speak and read languages other than your native language'' sorununa Beginner english,Elementary english,Intermediate english,Advanced english gibi seviye belirtebilir miyiz? Ya da English, Spanish gibi mi yazmalıyız ?

@gucarslan @crazycells

• 5 yıldır, her dönem para yatırıp kaydı yeniliyor musun? Böyle değilse öğrenciliğin pasif durumda. Yani öğrenci değilsin. Eğitim bölümüne yarım bırakılmış okul olarak belirtebilirsin belki ama sınavlara hiç girmediğin için emin değilim.
    • Business çok geniş bir tanım. Yapmak istediğinin ne olduğunu mülakatta sorarlarsa açıklarsın. Yeterli olup olmadığına yapacağın işe göre kendin karar verip ona göre açıklamalısın.
    • Self Employed - Yaptığın iş
    • Doğru. Ama kayıt olup okumadığın bölümden bahsedeceksen 2 demelisin ve bilgilerini girmelisin.
    • Evet deyip, aldığın eğitimden bahsetmelisin.
    • Okuyup konuşabilmek belli bir seviyeden sonrasını kapsar. Eğer okuyup konuşabiliyorsan dilin adını yazman yeterlidir. Kendi adıma konuşacak olursam A1-A2 seviye bildiklerimi yazmadım. Sadece ileri derece bildiğim dilleri belirttim.

• @boraozc ne kadar teşekkür etsem az içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim

• @brock Her dönem ücret ödüyorum.Aktif öğrenci olarak transkript ve öğrenci belgesi alabiliyorum ama sınavlara girmediğim için not ortalamam 0 ve 6 sayfa transkript belgesinde bütün harf notları FF.
    -Jop Title bölümüne Business Owner yazabilir miyiz?

• 1- Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? **Tabi ki de çalışmak için gidiyorum fakat daha önce bu yönden hiçbir başvurum olmadı bu soruya ne cevap vermeliyim?

2- Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? ** Evet daha önce work & travel ile gitmiştim fakat yine bir başvurum vs olmadı

Sorulara yanlış yanıt verip elenmek istemiyorum o yüzden yardımcı olabilir misiniz?

• @hurricane, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@brock Her dönem ücret ödüyorum.Aktif öğrenci olarak transkript ve öğrenci belgesi alabiliyorum ama sınavlara girmediğim için not ortalamam 0 ve 6 saysa transkript belgesinde bütün harf notları FF.
    -Jop Title bölümüne Business Owner yazabilir miyiz?

• Ohalde yazman daha doğru olur. Açıkçası zor bir durum. Bundan sonra sınavlara girsen bile belli sayıda ders vermiş olacaksın ve 5 yıldır kayıtlısın.
    • Evet. Business Owner/Self Employed/Director vb. ifadeler doğru olacaktır.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan teşekkür ederim.yıllar sonra çıkan bu fırsatı kaçırmak istemiyorum açıkçası.evrak onayı gelmeden daha kolay ama evrak onayı geldikten sonra bile böyle bir şansımız var demek ki.
    bu tip,evrak onayından sonra,konsolosluk yetkisi ile bir mülakat yeri değişimi yapıldığını hiç duydunuz mu?

Eskiden cok normal sekilde yapilan bir islemdi bu, yeni ulkeye gittiginizi belirtip mulakatinizi yeni ulkeye aldirabiliyordunuz, hatta konsolosluklar da gerekirse birkac hafta icinde dosyayi yeni konsolosluga gonderiyordu; ama su an cok olaganustu bir durum var ve hicbir ulke zorunlu kalmadikca baska ulke vatandaslarina bakmak istemiyor. Ankara'daki ABD konsoloslugu'nun yaptigi gibi... O nedenle buna gercekten zorunlu kalmadikca, ne KCC ne de konsolosluk bu tur islemleri kolayca yapmayacaktir, bilginize. Bir de sunu unutmamaniz lazim, eger bu islem zaten cok kolay yapilabiliyor olsaydi, herkes mulakat yerini degistirip vize veren ulkeden vize almaya calisirdi, sadece siz degil tum DV talihlileri bu firsattan mahrum kalmak istemiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells normal kalıptan kasıt standart vesikalık mı? bu arada cevap için çok teşekkürler.

evet, "standart vesikalik" kalibi... yuzunuz biyometrik vesikaliktaki gibi yakin cikmamali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fuat-Ergin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fuat-Ergin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;
    DS 260 formumu 22 Mayıs 2022 tarihinde doldurdum.
    "SSN numarası için daha önce bir başvurunuz oldu mu?" sorusuna NO şeklinde yanıt vermiştim.
    Fakat bir süre sonra bundan 11 sene önce ABD'ye WAT ile gittiğimde SSN numarası da almış olabileceğim aklıma geldi. Tabii onun hala geçerli olduğunun farkında bile değildim, neredeyse unutmuştum.. Daha sonra SSN numaramı da eski arşivlerimden buldum.
    Sonuç olarak istemeden forma yanlış bilgi girmiş oldum.
    Sizce bunun için formu yeniden açtırmalı mıyım?
    Yoksa vize görüşmesi sırasında SSN numarası bilgimi paylaşmam yeterli olur mu?

Bu bilgiyi formu actirip duzeltin. Daha onceki basvurunuzu goreceklerdir, kafa karisikligi olmasin.

Teşekkürler görüşünüz için. Bu sene form açtıran olmadı sanırım hiç.
    Formu açtırmak sorun olmaz değil mi?

ilk birkac gunde actirip bilgileri guncelleyen olmustu, ama tum bu email yogunlugu KCC'yi kilitledi maalesef, actirmak icin yakin zamanda email gonderin, geri donus yapmalari biraz zaman alabilir.

SSN'niz, background search yaparken gerekli olabilir, o nedenle sizin formu actirip bu bilgiyi eklemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@denttraveller oradaki kısmın değiştirililebilir olduğuna emin değilim. sadece formu açtırıp tekrar submit ederken o kısma veri girişi yapabiliyorsunuz. DS260'daki bilgi ile uyuşmıuyor olsa size submit ettirmezdi diye düşünüyorum ama emin değilim.

sn. @crazycells'i ekliyorum iletiye. kendisinin yorumu da sağlıklı olacaktır.
    lütfen kendisinin cevap vermesini bekleyin.

Ben de sorun olsaydi formu gonderemeyeceginizi dusunuyorum. Onemli olan zaten formun teslim edilmesi, kimse U harfini yazmadiginiz icin yalan bilgi verdiginizi dusunmez 🙂

Dunyadaki her pasaportun numarasi farkli standartlarda oldugundan belki sadece numarayi yazinca da kabul ediyordur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hurricane, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba.Ds-260 formumu doldurdum fakat formu yollamadan bir kaç sorum var.

@gucarslan @crazycells

eger okulu bitirmeyi planlamiyorsaniz yazmasaniz da olur. Diger sorulari zaten sayin @brock cevaplamis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

1- Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? **Tabi ki de çalışmak için gidiyorum fakat daha önce bu yönden hiçbir başvurum olmadı bu soruya ne cevap vermeliyim?

2- Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? ** Evet daha önce work & travel ile gitmiştim fakat yine bir başvurum vs olmadı

Sorulara yanlış yanıt verip elenmek istemiyorum o yüzden yardımcı olabilir misiniz?

DS-260 formunu doldururken imzamdaki belgeden yararlanabilirsiniz. Orada bu sorularin turkce aciklamalarini bulabilirsiniz. Size uygun olmayan sorulara "no" cevabini vermelisiniz.

• Merhaba arkadaşlar, şanslı kişilerden birisi olarak ben iki hafta önce DS260 diversity immigrant visa app. mı attım, ben bu yıl için ayrıca daha önceden 2021 başında work and travel için j1 başvurusunda da bulunmuştum, TR deki Konsolosluk şartlarından dolayı bir visa görüşmesi olmadı, ancak Sofya ve Meksika daki konsolosluklardan J1 visası için başvurulabildiği şeklinde bir gelişme var. Ben halihazırda immigrant visa için başvurmuşken gidip Work and Travel için bir non-immigrant J1 başvurusunda bulunabilir miyim? Bulunursam kesin olarak reddedilme durumu var mı hali hazırda DV lottery başvurusu attığım için? Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

• Profilimi güncelledim madem şöyle gönlümce yazıp sorularımı sorayım madem 🙂 AOS yapacağım DV2022 Talihlisi olarak ..

1 - Sağlık Raporu aldıktan sonra bir ay içinde evrakların gönderilmesi gerek diye okudum , doğrumudur ? Yoksa Sağlık Raporumu mesela Ağustos ayında alıp Evraklarımla örneğin Kasım ortasında gönderebilir miyim ?

2 - F1 Öğrenci ve F2 Dependent Statü değişikliği ile buradayız , bu Statümüzü hangi aşamaya kadar sürdürmek zorundayız ? Nereden sonra bu Statüden istersek çıkabiliriz ?

3 - I-495 beraberinde bu Statümüzü gösteren I-797 Evraklarımızı da göndereceğim , bu evrakta süre DS olarak görünüyor . I-20 lerimiz Kasım ortası süresi . I-20 de göndermelimiyim ? Olduğu hali ile göndersem sorun olur mu ? Uzatmak mümkün sanırım ? Uzatıp da göndermek mi gerek ?

Şimdilik bu kadar , ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, şanslı kişilerden birisi olarak ben iki hafta önce DS260 diversity immigrant visa app. mı attım, ben bu yıl için ayrıca daha önceden 2021 başında work and travel için j1 başvurusunda da bulunmuştum, TR deki Konsolosluk şartlarından dolayı bir visa görüşmesi olmadı, ancak Sofya ve Meksika daki konsolosluklardan J1 visası için başvurulabildiği şeklinde bir gelişme var. Ben halihazırda immigrant visa için başvurmuşken gidip Work and Travel için bir non-immigrant J1 başvurusunda bulunabilir miyim? Bulunursam kesin olarak reddedilme durumu var mı hali hazırda DV lottery başvurusu attığım için? Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

J-1 basvurusunda bulunabilirsiniz. Turkiye'ye geri doneceginizi gosterebildiginiz surece vize alabilirsiniz (bu konuda en buyuk kanit devam eden okulunuz olacaktir diye dusunuyorum). Fakat bu vize basvurusunu DS-260 formunu doldurmadan once yapmis olsaydiniz cok daha iyi olurdu 🙂

Bu soruyu forumda daha once sordunuz mu?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, şanslı kişilerden birisi olarak ben iki hafta önce DS260 diversity immigrant visa app. mı attım, ben bu yıl için ayrıca daha önceden 2021 başında work and travel için j1 başvurusunda da bulunmuştum, TR deki Konsolosluk şartlarından dolayı bir visa görüşmesi olmadı, ancak Sofya ve Meksika daki konsolosluklardan J1 visası için başvurulabildiği şeklinde bir gelişme var. Ben halihazırda immigrant visa için başvurmuşken gidip Work and Travel için bir non-immigrant J1 başvurusunda bulunabilir miyim? Bulunursam kesin olarak reddedilme durumu var mı hali hazırda DV lottery başvurusu attığım için? Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

J-1 basvurusunda bulunabilirsiniz. Turkiye'ye geri doneceginizi gosterebildiginiz surece vize alabilirsiniz (bu konuda en buyuk kanit devam eden okulunuz olacaktir diye dusunuyorum). Fakat bu vize basvurusunu DS-260 formunu doldurmadan once yapmis olsaydiniz cok daha iyi olurdu 🙂

Bu soruyu forumda daha once sordunuz mu?

Bu soruyu burada ilk defa yöneltiyorum, daha önce sormadım. Benim hali hazırda bir J1 başvurum aslında var, ancak, konsolosluklar kapalı olduğu için herhangi bir görüşme tarihi sağlanmadı. J1 başvurumu DV lottery çıkmadan önce yapmıştım, şimdi vize görüşmesi alamayan Work and Travel öğrencileri için Bulgaristan, Meksika gibi ülkelerde tekrar J1 için başvurma fırsatı doğdu. Benim halihazırda olan immigrant başvurum engel değilse, bu yaz Work and Travel yapabilmek için çalışan, yurtdışındaki bir ABD konsolosluğuna başvurmayı düşünüyorum.

Okulum için bu yıl son yıl, böyle non-immigrant vize görüşmesinde DV lottery talihlisi olmak işleri daha da kolaylaştırmaz mı, aslında?

Şimdiden teşekkürler.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@denttraveller, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese çekilişe başvururken pasaportumun süre aşımına 8 ay vardı bugün pasaportumu yeniledim ancak pasaport numarası değişti ds 260 da yeni pasaportu belirticem ama kcc de red yemeye sebep olabilir mi bu durum yada ds 260 doldurduktan sonra kcc ye mail atmama gerek var mıdır ? şimdiden teşekkürler herkese

DS260'ı yeni pasaportunuzla doldurun lütfen ve eski pasaportunuzu saklayın.
    evrak talebinde ve mülakatta o pasaportu da gönderecek, götüreceksiniz.
    şuan bilgi vermenize gerek yok.

merhaba eski pasaportum kayip durumda onunla alakali mail bilgi vermelimiyim yoksa evrak gonderimi sirasinda bu durumu belirtmem gerekiyor sikinti olurmu bu durum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Egeege, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@denttraveller, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese çekilişe başvururken pasaportumun süre aşımına 8 ay vardı bugün pasaportumu yeniledim ancak pasaport numarası değişti ds 260 da yeni pasaportu belirticem ama kcc de red yemeye sebep olabilir mi bu durum yada ds 260 doldurduktan sonra kcc ye mail atmama gerek var mıdır ? şimdiden teşekkürler herkese

DS260'ı yeni pasaportunuzla doldurun lütfen ve eski pasaportunuzu saklayın.
    evrak talebinde ve mülakatta o pasaportu da gönderecek, götüreceksiniz.
    şuan bilgi vermenize gerek yok.

merhaba eski pasaportum kayip durumda onunla alakali mail bilgi vermelimiyim yoksa evrak gonderimi sirasinda bu durumu belirtmem gerekiyor sikinti olurmu bu durum

suraya yazdim:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/214330

evrak gonderimi sirasinda bunu belirtin.

Ayrica sehrinizdeki nufus dairesine gidip eski pasaportlariniza ait bilgileri sorusturabilirsiniz diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |